kosmetyki 'home made' ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 22:43   #1
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126

kosmetyki 'home made' ;-)


Pomyslalam, ze moze zebralybysmy swoje 'domowe' sposoby na dbanie o siebie? Jest wiedza zebrana na temat kwasow i innych, sa patenty na bycie 'naj', a w tym wszystkim przemykaja sie przy okazji niejako, recznie przygotowywane w zaciszu kuchni tudziez lazienki, kosmetyki.

Z uwagi na to, iz sama jest na etapie raczkowania w tej falujacej materii ;-), nie mam czym sie specjalnie pochwalic. Moje skromne domowe sposoby to:

Mam cere mieszana, klasyk w swej edycji ;-), plytko ukrwiona (naczynka pojawiaja sie tymczasem tylko na skrzydelkach nosa)

- serum w vit C, ale w proszku, aboslutnie nie Juvit C - zapycha mnie niestety :-(
- peeling kawowo-cukrowy na bazie oliwki dla niemowlat - wspaniale wygladza i w ogole.
- maseczka aspirynowa - przylaczam sie do choru peanow na jej czesc ;-)

Sandija pisala cos o serum, ktore kladzie na noc, takze 'krecone wlasnorecznie'. Jakie to jest?
Moze takze dla porzadku bedziemy pisac na poczatku postu jaka mniej wiecej mamy cere

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 23:35   #2
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: kosmetyki 'home made' ;-)

Nosiłam sie z tym samym pomysłem, ale z braku czasu niestety, nie założyłam takiego wątku, i tym fajniej, że adria o tym pomyślała Więc się chętnie podłączam
No właśnie dziewczyny - Mazidła czynne juz od jakiegoś czasu, a tam mnóstwo fajnych rzeczy, a co więcej i receptariusz. Poza tym - dla wtajemniczonych na LU dziewczyny kręcą taaakie wynalazki, ze ja po przeczytaniu byłam w szoku No jakoś tak. Wiedza młodego chemika w małym palcu. Dzielą się doświadczeniami, efektami, więc może i my tutaj byśmy sobie trochę na ten temat porozmawiały? Byłoby super, zwłaszcza dla takich laików jak ja w tym temacie.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:11   #3
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: kosmetyki 'home made' ;-)

no proszę..a ja właśnie chciałam założyć podobny wątek taki zbiorczy temat w którym zebrane byłyby różne pomysły i recepturki (w ogólnym zarysie)

bardzo mnie interesuje co warto kupić w tych mazidłach.. niedługo chciałabym zamówić półprodukty do zrobienia serum z wit. C i może przy okazji spróbowałabym jeszcze czegoś

jestem ciekawa też kilku rzeczy:

1. która lecytyna nadaje się do tego serum z wiit. C - HLB 4 czy HLB 7?

2. czy skrobia modyfikowane jest lepsza od tej spożywczej?mniej bieli?dobrze matuje? (bo dużo droższa jest na pewno

3. kusi mnie hydrolat różany - ale czytałam na forum tylko jedną opinię o nim..chętnie poznam więcej

4. gdzieś na forum przemkneła mi informacja o mhm..czymś HIALURONOWYM (chyba)? czymś własnej roboty co dobrze nawilża skórę podczas kuracji kwasami.. no i nie mogę sobie przypomnieć co to było..jeżeli ktoś wie o co mi chodzi i jak się to robi to proszę o opis

5. pytanie techniczne - czy "pipetka" nakładana na buteleczkę to coś w rodzaju zakraplacza? pozwala aplikować zawartość buteleczki?

jestem bardzo ciekawa czego jeszcze używacie żeby było naturalnie i domowo

peeling kawowy i maseczka z aspiryny to obecnie moje nr 1 nawet do wrażliwej skóry są super..
serum z juvitem było dla mnie za tłuste..ale teraz jest szansa żeby wypróbować "proszkowe" co mnie baardzo cieszy

przepraszam że kilka pytań jest nie do końca w temacie..ale nie chcę zakładać kolejnego wątku..żeby spytać tylko o te zakupy - poza tym podejrzewam że jeszcze jakieś półprodukty są warte uwagi..

pozdrawiam
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:47   #4
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: kosmetyki 'home made' ;-)

Skrobia modyfikowana jest o wiele drobniejsza niż spożywcza; zachowanie obu zależy od lepkości filtra i zostawianego przezeń filmu - wszystko dokładnie opisano w wątku o makijażach.

Chodzi o kwas hialuronowy.
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=38



Mam pytanie w związku z Cebionem Multi - Na Biochemii poświęcono mu wątek: http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=9

Czy któraś z Was stosowała te krople zewnętrznie? Gotowiec, nic nie trzeba mieszać, tylko czy warto go używać?

No i czy można by użyć np. Juvitu Multi?
Opis i skład http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=3390
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 22:24   #5
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
kwas hialuronowy

ten kwas hialuronowy wygląda ciekawie

może znacie jakieś konkretne przepisy?

w mazidłach można kupić proszek albo gotowy roztwór 1% - tyle że ten roztwór zawiera konserwant i nie wiem czy on w czymś przeszkadza :0
wyczytałan na forum że tego kwasu nie stosuje się do serum z wit. C na dzień bo się szybko utleni :0
a czy można dodać do takiego gotowego roztworu trochę witamin na noc? może ktoś już próbował?
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:32   #6
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Które z półproduktów można używać bezpośrednio na skórę?

Dopiero zaczynam przygodę z całą biochemią i wszystkimi sklepami typu mazidła i nie do końca sie jeszcze w tym wszystkim orientuję. Narazie zamawiam kosmetyki na biochemii urody , receptury z mazideł wydają się dość skomplikowane ale może niedługo się odważę sama coś zrobić... Narazie kupuję gotowe produkty i tu mam pytanie- które nadają się do bezpośredniego stosowania na skórę, bez rozrabiania? Wiem, ze hydrolaty i używam ale co jeszcze? Czy wszystkie dostępne oleje też moża używać bezpośrednio? Spodobały mi się strasznie oleje z eco spa i chętnie bym ich spróbowała ale nie wiem czy można je tak nakładać bez rozcieńczania na twarz (mam bardzo suchą skórę) jako takie serum na noc? Chodzi mi np o arganowy, jojoba, ze słodkich migdałów, awokado itp Bardzo podoba mi sie też skwalan - czy można nakładać go samego? A może ewentualnie pomieszać z jakimś jednym olejem? Strasznie dużo tego wszystkiego i na początku naprawdę można sie pogubić
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:40   #7
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Które z półproduktów można używać bezpośrednio na skórę?

Bellissa,

w sklepach internetowych każdy produkt (no, przytłaczająca większość) ma opis. Zwykle pod koniec tego opisu jest informacja w jakim stężeniu można tego używać. Prosta sprawa: jeśli olej ma zastosowanie do100%, możesz go śmiało stosować solo. Jeśli mniej - to musisz go rozcieńczyć (np. olejem, ktory moźna stosować solo).
Wiele z nas używa oleju solo na twarz, czasem robimy mieszanki różnych olejów (ja np. nie mogę znieść zapachu oleju arganowego, olej z pestek granatu jest używany w b. niskim stężeniu). Możesz też kupić kwas hialuronowy w mazidłach (1% roztwór) i mieszać go z olejem w dowolnych proporcjach (im suchsza skóra tym więcej oleju).
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 17:59   #8
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Które z półproduktów można używać bezpośrednio na skórę?

Bardzo ci dziekuję Nietety w eco spa nie jest napisane jak używać tych olejów. O arganowym jest tylko napisane że stosuje sie go jako dodatek do kremów i balsamów ale nic nie ma czy można używać go w stężeniu 100 % to samo w opisie innych olejów
W mazidłach faktycznie są opisy jak procentowo ich używać, dzięki
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 18:42   #9
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Które z półproduktów można używać bezpośrednio na skórę?

Aaaa, wydaje mi się, że jeśli nie jest nic napisane to można olej używać do 100%. Na wszelki wypadek przed złożeniem zamówienia wysłałabym mail z pytaniem do pani Rity.

na moich buteleczkach są takie informacje:
- pestki moreli, rycynowy, ryżowy, jojoba - brak informacji, stosuję do 100% i nic złego się nie dzieje
- skwalan - 3-30% (info ze strony)
- arganowy - nie ma informacji, ja go rozcieńczam ze względu na zapach
- macerat z arniki górskiej - 5-10%, nie więcej niż 20%
- pestki granatu - 5 kropli na 10 ml oleju nośnikowego

O olejach z mazideł nie będę pisać, bo one są dobrze opisane na stronie.

Ciekawe informacje również TUTAJ
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:40   #10
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Które z półproduktów można używać bezpośrednio na skórę?

Dziękuję ci bardzo I dziekuję za link, zaraz sobie poczytam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 09:26   #11
xmajkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
czym można zastąpić spirytus kosmetyczny? :)

Witam
Ostatnio znalazłam podobno świetny peeling kawowy, niestety do przyrządzenia go potrzebny jest spirytus kosmetyczny, którego niestety nie posiadam w domu, a nie mam po drodze żadnej drogerii. Czy jest coś czym mogłabym go zastąpić? proszę o szybka odpowiedź

Pozdrawiam
xmajkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 11:33   #12
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: czym można zastąpić spirytus kosmetyczny? :)

Jestes pewna, że chcesz użyć do peelingu spirytusu? To jest alkohol, który bardzo podrażni Ci skórę, gdy tylko przemyjesz ją spirytusem, a co dopiero wraz z peelingiem. Jeżeli zależy Ci na dobrym oczyszczeniu twarzy lub ciała domowym sposobem to tutaj podaję przepisy:
●maseczka apirynowa- Rozkrusz 3-5 aspiryn (zwyklych, nie musujacych!) i dodaj odrobine wody, tylko aby
tabletki sie "spulchnily". Teraz tylko nalozyc na twarz i gotowe. Mozna tez wymieszac aspiryne z jogurtem lub smietanka.
● Peeling cukrowy
1/2 szklanki cukru wymieszaj z łyżką miodu, 1/3 szklanki oliwy z oliwek i 3 łyżkami oliwki dla niemowląt. By wzmocnić aromat, możesz dodać posiekany, świeży rozmaryn. Po połączeniu składników mieszanina oleju i oliwki powinna przykrywać cukier mniej więcej centymetrową warstwą.
● Fusy z kawy
o metoda na natychmiastowe orzeźwienie: fusy z zaparzonej i przestudzonej kawy wymieszaj z dwiema łyżkami oliwy tak, aby uzyskać mazistą konsystencję. Wmasuj preparat w skórę, a następnie spłucz wodą.
● Sól z oliwą
Potrzebujesz 2 łyżek soli (im kryształki mniejsze, tym lepiej, bo duże mogą podrażnić naskórek) oraz 3 łyżek oliwy. Składniki wymieszaj ze sobą. Uzyskaną papkę kolistym ruchem wcieraj w skórę.
● Z orzechami
4 łyżki zmielonych orzechów wymieszaj z trzema łyżkami oliwy lub jogurtem i miodem. Wmasuj w skórę i spłucz..

Te sposoby są zdecydowanie mniej inwazyjne Pozdrawiam.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-07-03 o 11:34
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 15:14   #13
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Które z półproduktów można używać bezpośrednio na skórę?

Ja używałam olejów bezpośrednio na skórę - jojoby i winogronowego jako balsamu po kąpieli. I taki zabieg wysuszał mi skórę, podobnie jak używam olejku z hippi. Czy ktoś wie, co robię źle? Próbowałam na mokro i sucho, a efekt był ten sam - sucha skóra.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 19:20   #14
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: czym można zastąpić spirytus kosmetyczny? :)

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
● Fusy z kawy
o metoda na natychmiastowe orzeźwienie: fusy z zaparzonej i przestudzonej kawy wymieszaj z dwiema łyżkami oliwy tak, aby uzyskać mazistą konsystencję. Wmasuj preparat w skórę, a następnie spłucz wodą.
Albo takie coś:

- pięć łyżeczek kawy mielonej,
- pół łyżeczki mielonego cynamonu,
- żel do kąpieli.

Kawę zaparzyć, po ostygnięciu odcedzić. Następnie kawę (fusy) zmieszać z cynamonem i dodać trochę żelu do kąpania (najlepiej bezzapachowy). Peeling wcierać przez około 15 minut na skórę całego ciała, następnie spłukać. Po takim zabiegu skóra staję się gładka i bardzo miła w dotyku.

Inny wariant peelingu kawowego polega na tym, że do jego składu dodaje się jeszcze łyżeczkę drobnoziarnistej soli lub łyżeczkę oliwy z oliwek.

Można eksperymentować dodając żel do kapania w różnych zapachach i wyczarować własny, niepowtarzalny aromat
peelingu.
ż: jak-to-zrobic.pl
__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.