Przedłużenie umowy -- Brak umow. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-05, 12:03   #1
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444

Przedłużenie umowy -- Brak umow.


Jak to z prawnego punktu wyglada.. Pracuje w duzej, znanej firmie. Rok temu zaczelam prace na zlecenie. Trwalo to z pol roku. Pozniej jedna umowa o prace na 3 miesiace i kolejna tez na 3. Wiec teraz wypadaloby bym dostala umowe na stale. U nas zawsze jest problem z umowa. Obiecuja, a pozniej sie czeka i czeka. I teraz mam nieciekawa sytuacje, bo kierownik powiedzial mi - tak bedzie umowa, nie martw sie. Ale powinnam miec na stale i obawiam sie ze nie chca mi jej dac. Chodze do pracy od lutego, bez umowy - mam obiecana.

Denerwuje mnie to ze musze tyle czekac, w dodatku prosilam o podwyzke i nie wiem za ile pracuje i tak naprawde nie mam 100 % pewnosci. Bylam juz u kierownika z 4 razy. Zawsze mi mowi ze juz napisal podanie itd., ze jemu tez dali umowe po 2 tygodniach. I tak czekam.. pracuje doslownie za darmo poki co.

Co ja powinnam zrobic? No raczej dostane ta umowe, ale czy to jest w ogole zgodne z prawem?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 12:37   #2
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
Jak to z prawnego punktu wyglada.. Pracuje w duzej, znanej firmie. Rok temu zaczelam prace na zlecenie. Trwalo to z pol roku. Pozniej jedna umowa o prace na 3 miesiace i kolejna tez na 3. Wiec teraz wypadaloby bym dostala umowe na stale. U nas zawsze jest problem z umowa. Obiecuja, a pozniej sie czeka i czeka. I teraz mam nieciekawa sytuacje, bo kierownik powiedzial mi - tak bedzie umowa, nie martw sie. Ale powinnam miec na stale i obawiam sie ze nie chca mi jej dac. Chodze do pracy od lutego, bez umowy - mam obiecana.

Denerwuje mnie to ze musze tyle czekac, w dodatku prosilam o podwyzke i nie wiem za ile pracuje i tak naprawde nie mam 100 % pewnosci. Bylam juz u kierownika z 4 razy. Zawsze mi mowi ze juz napisal podanie itd., ze jemu tez dali umowe po 2 tygodniach. I tak czekam.. pracuje doslownie za darmo poki co.

Co ja powinnam zrobic? No raczej dostane ta umowe, ale czy to jest w ogole zgodne z prawem?
Powiedz, że jak się nie pospieszą to idziesz do PIP. A ta umowa teraz to niekoniecznie musi być na stałe. Nie mają takiego obowiązku.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 12:45   #3
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

No wlasnie. Czy ten przepis wszedl w zycie, ze nie trzeba dawac umowy na czas nieokreslony?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 16:39   #4
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Tak, do 2012 mozna dawac umowy na czas okreslony, bez wzgledu na to ile ich bylo wczesniej. Na forum Gofinu co rusz sa o to pytania.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 08:11   #5
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Aha, dzieki za info.

Dzis juz 9.02 a ja nadal nie mam umowy. W dodatku dowiedzialam sie ze glowna dyrektorka jest zla bo jest nas tu za duzo..

Jestesmy we 3. Z tym ze kolezanki maja umowy na stale, pracuja dluzej. Jedna coagle jest na zwolnieniach. Jak nie z noga to z glowa. I nie moga sie jej pozbyc...

Jako ze ja nie mam na stale, to pewnie sie pozbeda mnie-dobrego pracownika. Swietnie co?
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 21:49   #6
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

z tego co czytałam na temat tych umów do 2012 roku to rzeczywiście mogą dawać dowolną ich ilość na czas określony-nie jest już tak jak wcześniej że 3 umowa bez względu jak zawarta to w świetle prawa jest umowa na stałe ale te przepisy dotyczą osób zatrudnionych po przyjęciu tego pakietu antykryzysowego do pracy czyli od ok września 2009 (nie pamiętam dokładnie). Czyli jeżeli dobrze zrozumiałam to osoby zatrudnione wcześniej obowiązują stare zasadya nie danie umowy z dniem 1 nowego miesiąca jest oczywiście niezgodne z prawem

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2010-02-10 o 21:50
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:27   #7
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

W dodatku musze czekac az wroci kierownik, czyli do 16.02. Bo zastepca nie tyka spraw zwiazanych z kadrami :/

A ja 17.02 chce wziac urlop. Ale chora sytuacja..
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 18:00   #8
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
z tego co czytałam na temat tych umów do 2012 roku to rzeczywiście mogą dawać dowolną ich ilość na czas określony-nie jest już tak jak wcześniej że 3 umowa bez względu jak zawarta to w świetle prawa jest umowa na stałe ale te przepisy dotyczą osób zatrudnionych po przyjęciu tego pakietu antykryzysowego do pracy czyli od ok września 2009 (nie pamiętam dokładnie). Czyli jeżeli dobrze zrozumiałam to osoby zatrudnione wcześniej obowiązują stare zasadya nie danie umowy z dniem 1 nowego miesiąca jest oczywiście niezgodne z prawem

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Mi coś się tłucze po głowie, że do 2 lat pracy w danym miejscu mogą dawać umowy na czas określony, czyli moze być ich z 10 nawet. A co do pogrubionego, to jak ktoś miał umowę zlecenie, która powiedzmy konczyła się nawet dzień po wprowadzeniu pakieru antykryzysowego, to tak czy siak moga dać mu znowu na czas okreslony.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 07:56   #9
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Ja od lutego zeszlego roku do 15 lipca mialam zlecenie (co miesiac). Od 15 lipca 2009 mialam dwie umowy na 3 miesiace. Umowy o prace.
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:26   #10
zniecierpliwiona edyt buu
Raczkowanie
 
Avatar zniecierpliwiona edyt buu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 44
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

a czy pierwsza 3-miesięczna umowa nie była czasem umową próbną?
zniecierpliwiona edyt buu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 06:29   #11
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

jeśli nie dostałaś umowy na czas podobno powinnaś dostać na czas nieokreślony, ale nie wiem jak to się ma do tego pakietu antykryzysowego
teraz umowę można nawet podpisywać nową co 2 msc

ja na umowę po okresie próbnym czekałam 3 dni, ale dlatego, iż chora była kadrowa
byłam tylko na rozmowie z prezesem czy dostanę umowę i jaką(finanse)
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 09:33   #12
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
jeśli nie dostałaś umowy na czas podobno powinnaś dostać na czas nieokreślony, ale nie wiem jak to się ma do tego pakietu antykryzysowego
teraz umowę można nawet podpisywać nową co 2 msc

ja na umowę po okresie próbnym czekałam 3 dni, ale dlatego, iż chora była kadrowa
byłam tylko na rozmowie z prezesem czy dostanę umowę i jaką(finanse)
Powyżej napisane jest, jak wygląda kwestia pakietu antykryzysowego.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 09:46   #13
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Otoz 22 lutego dostalam umowe.. Z blednym terminem. Dali mi na 2 miesiace.. Dzis dostalam poprawiona.... na 3 miesiace.

Kierownik powiedzial, ze w koncu pogada zgora by dali mi chociaz na dluzszy czas, bo to jakies nieporozumienie.

Stres mi minal..

Ale i tak szukam innej pracy.
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 12:55   #14
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Kolejna akcja..

WYPŁATA

Mamy juz 27.02, wszyscy wczoraj na koncie mieli wyplaty a ja nie. Zaraz chyba oszaleje. Na umowie jest napisane, ze wyplata nastepuje ostatniego dnia miesiaca, chyba ze ten dzien jest dniem wolnym od pracy, to wtedy wczesniej.

Moze jeszcze dostane, ale watpie. Hipoteza ze to moze wina banku odpada, bo ja zawsze dostalam pierwsza na kotno. A dzis juz polowa soboty i nic.

Co sie robi w takiej sytuacji? Musze byc przygotowana, ze jak nie przyjdzie pensja to bede musiala udac sie na rozmowe z kierownikiem.
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 14:10   #15
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
Kolejna akcja..

WYPŁATA

Mamy juz 27.02, wszyscy wczoraj na koncie mieli wyplaty a ja nie. Zaraz chyba oszaleje. Na umowie jest napisane, ze wyplata nastepuje ostatniego dnia miesiaca, chyba ze ten dzien jest dniem wolnym od pracy, to wtedy wczesniej.

Moze jeszcze dostane, ale watpie. Hipoteza ze to moze wina banku odpada, bo ja zawsze dostalam pierwsza na kotno. A dzis juz polowa soboty i nic.

Co sie robi w takiej sytuacji? Musze byc przygotowana, ze jak nie przyjdzie pensja to bede musiala udac sie na rozmowe z kierownikiem.
Idziesz i mówisz, że jak nie dostaniesz kasy (z odsetkami) to zgłaszasz sprawę do PIP.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:19   #16
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Przedłużenie umowy -- Brak umow.

Juz mam.. Wiekszosc osob dostala dopiero dzis.

Ale co ja sie nastresowalam -przez ta durna robote to moje.
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.