uczulenie na szyi, karku i dekolcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 12:42   #1
joannat123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4

uczulenie na szyi, karku i dekolcie


Witam,
Od około dwóch miesięcy pojawiają się na skórze mojej szyi, karku i dekoltu zaczerwienione plamy. Widać je zwłaszcza po kąpieli. Wtedy najbardziej szczypią i swędzą. Po kąpieli zawsze nakładam balsam. Zawsze używałam tego samego i nie było takich problemów. Po kilku dniach plamy się wysuszają i naskórek w tych miejscach się złuszcza. Następnie skóra wraca do normy, ale po około dwóch tygodniach problem znów powraca i powtarza się tak od jakiegoś czasu. Z czym może być związane takie objawy??? Nigdy nic takiego się wcześniej nie zdarzało.
Z góry dziękuje za odpowiedź
joannat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:16   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: uczulenie na szyi, karku i dekolcie

Może to wina wody? Moja mama ma alergię na nikiel i też kiedyś po zimie miała problem jak w rurach z ciepłowni były szczątkowe ilości rdzy.
Spróbuj myć się przegotowaną i odfiltrowaną wodą.
Moja mama używa w takich sytuacjach filtrów Brita.
A jak nie pomoże to wizyta u dermatologa. Bo to może być np. jakaś grzybica. Grzyby po kontakcie z wodą lubią się uaktywniać. Przesuszenie skóry sprawia, że troszkę słabną i wtedy objawy grzybicy skóry gładkiej się wyciszają.
Do dermatologa często czeka się miesiąc- dwa, więc na wszelki wypadek może już teraz umów się z wyprzedzeniem na wizytę.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

I sprawdź czym się myjesz. Może to wina płynu do kąpieli? Niektóre mają zbyt agresywne składy dla warstwy lipidowej skóry, która w zimie często jest osłabiona.
Może sięgnij po coś do mycia dla dzieci albo po kosmetyki dla kobiet w ciąży z Rossmana? Ewentualnie coś dla alergików typu Oliatum
Olejek Fenjal pod prysznic jest też dość łagodny dla podrażnionej skóry
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 11:47   #3
joannat123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: uczulenie na szyi, karku i dekolcie

Dziękuje za odpowiedź. Teraz przechodzę etap wysuszenia skóry i od wczoraj zaczyna schodzić z okolic karku. Poza tym zauważyłam, że w okolicach ramion i biustu skóra też zaczyna się wysuszać co wyczuwalne jest w dotyku. W tych miejscach nie mam żadnych plam, tylko suchą skórę. Niepokoję się żeby uczulenie nie rozprzestrzeniło się w inne miejsce. Myślę, że to jednak wina wody. Latem nie miałam takiego problemu i nigdy wcześniej też nie pojawiały się takie reakcje.
joannat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:32   #4
marsh1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 50
Dot.: uczulenie na szyi, karku i dekolcie

a zastanawiałaś sie czy nie masz uczulenia na biżuterię? nosisz jakieś wisiorki czy łańcuszki ?
marsh1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 12:37   #5
joannat123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: uczulenie na szyi, karku i dekolcie

Jeśli chodzi o biżuterię to nie gustuję w noszeniu łańcuszków. Póki co problem znikł, ale pewnie za jakiś czas powróci. Kwestia kilku dni. Poczekam i jak tylko pojawi się od nowa udaje się na wizytę do dermatologa. Najdziwniejsze jest to, że plamy znikają, wysuszają się, a za kilka dni jest od nowa to samo. :/
joannat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 20:33   #6
agnieszkua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: uczulenie na szyi, karku i dekolcie

Witam, miałam te same objawy, dziś byłam u dermatologa i będę miała robione testy na alergię, bo niewykluczone, że mam na coś alergię. Może warto pójść do dobrego dermatologa z tym, dowiedzieć się czym u Ciebie są spowodowane takie plamy. U mnie dodatkowo pod piersiami wyskakują swędzące plamy i dowiedziałam się że to jest zakażenie wywołane przez drożdżaki. Radzę idź do dermatologa póki jest wcześnie i nie ma wielkich wypukłych czerwonych plam... U mnie zaczynało się od zwykłych małych plamek. A zanim trafiłam na dobrego dermatologa to zdążyło się wszystko pogorszyć. Oczywiście nie można zakładać, że będziesz miała tak samo jak ja, ale radzę tego nie bagatelizować. Pozdrawiam
agnieszkua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 21:33:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.