dermatolog a skierowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 16:05   #1
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162

dermatolog a skierowanie


czy mialyscie problem z otrzymaniem skierowania ? czy lekarz internista wypisal od reki?ja mam lekka luszczyce skory glowy, gdzie niegdzie jakas krostka na skorze.., i od 2 lat problem z duzymi pryszczami, na jesien mam brac izotek..a teraz musze ratowac sie masciami, glownie epiduo..bo to jedyna masc , ktora moim zdaniem powstrzyma wychodzaca kroste?( wielka;/) chociaz tez nie zawsze. Znacie jakies dobre srodki mocno dzialajace miejscowo??
czy lekarz internista moze zaproponowac ze to on bedzie leczyl? czy wypisze raczej skierowanie? wolalabym zeby jednak moj dermatolog dalej mnie leczył.Szzczegolnie ze lekarza rodzinnego swojego znam dosc osobiscie i nie chce zeby mnie leczyl z tak wstydliwego problemu Przyznaje mocno wstydze sie problemow z cera, ktore tuszuje nawet przed rodzina.
Na "starosc "dopadlo mnie ten tradzik po 21 urodzinach.Wczesniej buzia gladziutka bez zadnych zmian.

Edytowane przez szachmat23
Czas edycji: 2015-01-26 o 16:15
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 17:32   #2
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: dermatolog a skierowanie

Dlaczego chcesz czekać do jesieni? Ja zaczynałam Izotek na początku lutego. Do jesieni mogłabyś już skończyć, w zależności od wagi.
Jeśli znasz lepiej lekarza, to po prostu powiedz, że masz ustaloną ścieżkę leczenia z dermatologiem, potrzebujesz tylko skierowanie i tyle.
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:03   #3
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162
Dot.: dermatolog a skierowanie

i jak efekty? dlaczego nie teraz? bo taka terapia potrwa zapewne ok.pol roku.
Jedyne co mnei zatrzymuje w zasadzie to ze leku nie wolno brac gdy jest slonce. Ciezko wyobrazic mi sobie lato bez opalania..siedzenia nad wodą. Dlatego mam czekać. W sumie sprobuje moze jeszcze tetrystal..przez ten czas, chociaz bralam juz 2 antybiotyki i nie pomogly wiec nie wiem czy jest sens psuc watrobe, moze niech odpocznie przez izotekiem. Z drugiej strony boje sie ze przez zmiany bede miec wiecej przebarwien, wiec same masci to moze byc za mało.

Edytowane przez szachmat23
Czas edycji: 2015-01-26 o 18:04
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 09:06   #4
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: dermatolog a skierowanie

Skończyłam w sierpniu, efekty super (ciągle się jeszcze obawiam nawrotu, ale póki co jest świetnie)
Ja dużo lepiej zniosłam Izotek niż np. Unidox, po którym często wymiotowałam. Nad wodą można siedzieć w cieniu, użyć samoopalacza przez jeden rok, zresztą przecież nie będziesz przemykać z parasolem przez nasłonecznione miejsca moją koleżankę piekła skóra od nadmiaru slońca, u mnie nic takiego się nie działo. Spędziłam z 6h w pełnym słońcu przy ponad 30stopniach na pokazach lotniczych, często wychodziłam w największe upały i żyję
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 09:21   #5
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: dermatolog a skierowanie

Zadzwoń do dermatologa i zapytaj, czy jeśli to kolejna już Twoja wizyta to czy potrzebujesz skierowania.
Ja od swojego rodzinnego wzięłam skierowanie, bo powiedział że może być potrzebne, choć całą sprawę z wprowadzeniem skierowań skomentował jako głupotę, a w przychodni dermatologicznej nikt o to nie zapytał, bo byłam na wizycie przed świętami Bożego narodzenia i stwierdzili że jak już chodziłam to nie trzeba
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 11:15   #6
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162
Dot.: dermatolog a skierowanie

bylam juz w tej przychodni ale jak zapisywalam sie na 30.01 to powiedziala zebym doniosla skierowanie, ale nie mam kiedy isc do internisty;( i albo pojde prywatnie po to skierowanie ( ile taka wizuyta kosztuje, szoda mi kasy) albo bede musiaal znow przelozyc wizyte a konczy mi sie maść;(
Unidox bralam...porazka...zero poprawy.
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 12:11   #7
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: dermatolog a skierowanie

Cytat:
Napisane przez szachmat23 Pokaż wiadomość
bylam juz w tej przychodni ale jak zapisywalam sie na 30.01 to powiedziala zebym doniosla skierowanie, ale nie mam kiedy isc do internisty;( i albo pojde prywatnie po to skierowanie ( ile taka wizuyta kosztuje, szoda mi kasy) albo bede musiaal znow przelozyc wizyte a konczy mi sie maść;(
Unidox bralam...porazka...zero poprawy.
Jak kazali ze skierowaniem to musisz je mieć. Albo prywatnie do dermatologa
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 12:44   #8
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162
Dot.: dermatolog a skierowanie

chyba wizyta u dermatologa bedzie drozsza niz internisty? poza tym i tak musze zalatwic sobie to skierowanie bo raz na 2-3 miesiace chodze do lekarza;/
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 16:22   #9
Amandape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: dermatolog a skierowanie

No ja mam nadzieję, że nie będzie to teraz wyglądało w ten sposób, że lekarz ogólny będzie próbował swoich sił w dermatologii na mnie. Też mam problem ostatnio ze skórą, ale wolę dostać skierowanie do specjalisty niż żeby mnie leczył internista.
Amandape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-27 17:22:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.