Pomoc w odchudzaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 22:23   #1
Iraa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3

Pomoc w odchudzaniu


.

Edytowane przez Iraa23
Czas edycji: 2014-01-05 o 13:29
Iraa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 22:46   #2
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

A6w zniszczy Ci kregoslup mocno, potem bedziesz zalowac;(

Edytowane przez even_number
Czas edycji: 2013-01-04 o 22:51 Powód: Zly watek;)
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:36   #3
zdrowo siostro
Raczkowanie
 
Avatar zdrowo siostro
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 34
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Iraa23 Pokaż wiadomość
Witam

Przymierzam się do odchudzania i chciałabym zasięgnąć rady, co i kiedy wykonywać.

Mam 182cm wzrostu, ważę 78kg - 17lat. Mój cel to -10kg, delikatne uwydatnienie mięśni no i zgrabne, jędrne ciało.

Do dyspozycji mam raz w tygodniu basen na 1h, saunę w domu, więc bez ograniczeń, 2x hantle max obciążenie to 10 kg, mata, ekspander.

Planuje zacząć a6w i wrócić do p90x.

Jedzenie - wyeliminowanie makaronu, ziemniaków, ryżu, białego chleba, słodyczy, picie wody.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z planem p90x lub na podstawie mojego opisu mógłby pomóc mi ułożyć jako taki plan odchudzani?

Z góry dziękuję

Witam Cię serdecznie! Jeżeli tylko będziesz pilnowała diety (czyt. zdrowo się odżywiała) to naprawdę połowa sukcesu. Ważne, żeby jeść małe posiłki, a często i wyeliminowanie w jak największym stopniu słodyczy. Przez ostatnie 5 miesięcy udało mi się zrzucić 10 kg. Dzięki ćwiczeniom. Przez pierwsze 2 miesiące ćwiczyłam z płyt Chodakowskiej 6/7 tygodniowo. Później zaczęło mi się nudzić. Dodałam bieganie i teraz katuję ćwiczenia z Jillian Michaels. Wspieramy się razem z dziewczynami w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=661559 więc zapraszam

Co do p90x... nigdy tego nie ćwiczyłam, poznałam te treningi jakieś 3 miesiące temu, kiedy mój chłopak szukał sobie czegoś, żeby zbudować masę mięśniową. Widziałam progresy w filmikach na youtube, są mega. Pamiętam, że w tamtych treningach trzeba było mieć trochę sprzętu w domu hantle, drążek, ekspander. Z braku tego - nie spróbowałam. Na razie udało mi się uzbierać na hantle, kto wie, może kiedyś spróbuję tego programu

Jestem bardzo ciekawa, masz zamiar zrobić całe p90x? Jeśli tak to porób sobie zdjęcia sylwetki i pochwal nam się po wszystkim
zdrowo siostro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 11:54   #4
Omn_nom_nom
Raczkowanie
 
Avatar Omn_nom_nom
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 51
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez zdrowo siostro Pokaż wiadomość
Jestem bardzo ciekawa, masz zamiar zrobić całe p90x? Jeśli tak to porób sobie zdjęcia sylwetki i pochwal nam się po wszystkim
Też się dołączam, bardzo dobry pomysł. Po 3 miesiącach czekamy na efekty

P90x tez nigdy nie ćwiczyłam, narazie korzystam codziennie z silowni, a w miedzy czasie jak mam chęci w domu to ćwiczę z Ewką ;P

A co do A6W to rzeczywiscie większości osób na tym forum się je odradza, ze względu na kręgosłup.
__________________
“(...) Live fast. Die Young. Be Wild. And Have Fun
Who are you?
Are you in touch with all of your darkest fantasies? Have you created a life for yourself where you’re free to experience them? I have.
I am fucking crazy. But I am free.
Omn_nom_nom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:30   #5
Iraa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

.

Edytowane przez Iraa23
Czas edycji: 2014-01-05 o 13:29
Iraa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:46   #6
zdrowo siostro
Raczkowanie
 
Avatar zdrowo siostro
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 34
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Iraa23 Pokaż wiadomość
Tak, mam zamiar zrobić całe p90x ale co z tego wyjdzie to się okaże.
Może na zmianę będę robić p90x i jakis trening z chodakowską. Wreszcie mam motywacje, więc wierze, że wytrwam i będę miała piękne ciało
Szalona! Powodzenia, trzymam kciuki!
zdrowo siostro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 00:44   #7
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

ja skończyłam A6W i efekty są rewelacyjne,fakt było ciężko ale opłacało się!!!pierwsze efekty widziałam już po tygodniu trzymam kciuki za Ciebie i nie poddawaj się
ps.ćwiczyłam na złożonym kocyku bo bez koca obtarłam sobie kość ogonową
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 11:00   #8
zdrowo siostro
Raczkowanie
 
Avatar zdrowo siostro
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 34
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
ja skończyłam A6W i efekty są rewelacyjne,fakt było ciężko ale opłacało się!!!pierwsze efekty widziałam już po tygodniu trzymam kciuki za Ciebie i nie poddawaj się
ps.ćwiczyłam na złożonym kocyku bo bez koca obtarłam sobie kość ogonową
masz może zdjęcia?
zdrowo siostro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:06   #9
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Iraa23 Pokaż wiadomość
Witam

Przymierzam się do odchudzania i chciałabym zasięgnąć rady, co i kiedy wykonywać.

Mam 182cm wzrostu, ważę 78kg - 17lat. Mój cel to -10kg, delikatne uwydatnienie mięśni no i zgrabne, jędrne ciało.

Do dyspozycji mam raz w tygodniu basen na 1h, saunę w domu, więc bez ograniczeń, 2x hantle max obciążenie to 10 kg, mata, ekspander.

Planuje zacząć a6w i wrócić do p90x.

Jedzenie - wyeliminowanie makaronu, ziemniaków, ryżu, białego chleba, słodyczy, picie wody.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z planem p90x lub na podstawie mojego opisu mógłby pomóc mi ułożyć jako taki plan odchudzani?

Z góry dziękuję
Waga nie jest dobrym wyznacznikiem. Lepiej rób zdjęcia i mierz spadki cm Możesz schudnąć z głową np. tylko 2 kg, a wyglądać o niebo lepiej niż przy nieprzemyślanym schudnięciu 10 kg

A6W, jak i E. Chodakowską sobie daruj.
P90X to dobry wybór, dobierz sobie tylko odpowiednią wersję tego programu i możesz ćwiczyć.

Co do jedzenia.
Uzupełnij jadłospis o kasze, płatki owsiane i warzywa strączkowe. Ryż niekoniecznie musisz wywalać, zamień po prostu na brązowy. Pamiętaj o źródłach białka: mięso, jajka (jedz w całości, nie wywalaj żółtek), ryby. Jeżeli masz ochotę na chleb to wybieraj ten w 100% żytni, polecam spróbować samej taki upiec I nie bój się zdrowych tłuszczy: oliwa, orzechy, olej rzepakowy, ryby, awokado, itp. One też powinny znajdować się w Twoim jadłospisie. Ponadto na pewno warzywa. Z nabiałem generalnie nie przeginać, jeżeli już to wybieraj ten półtłusty lub tłusty - np. twaróg (dobry jako ostatni posiłek).

Unikaj przetworzonych rzeczy: fast-foodów, gotowych posiłków, słonych przekąsek (np. chipsy), sklepowych wędlin, nabiału 0% tłuszczu, smakowych słodzonych jogurtów, gotowych musli - czyli wszystkiego co jest w jakiś sposób przetworzone, niepotrzebnie dosładzane, pozbawione wartości, ma długi niezrozumiały skład.

I żadnego drastycznego cięcia kalorii. Możesz sprawdzić orientacyjnie jakie masz zapotrzebowanie ogólne, ile powinno być przy redukcji i wtedy staraj się oscylować wokół tej wartości.

Jedz regularnie, nie dopuszczaj do dłuższych odstępów czasu pomiędzy posiłkami. Pamiętaj, że coś takiego jak niejedzenie po 18.00 nie istnieje, spokojnie możesz później wkomponować sobie posiłek jeżeli chodzisz późno spać.

No i to chyba tyle z ogólnych informacji, które mi się nasunęły na teraz.


p.s. ile Ty masz wzrostu
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:56   #10
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

gdzieś mam na kompie poszukam jutro ale niestety nie zrobiłam,, przed '' tylko ,, po''
jak znajdę to ci wrzucę
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:59   #11
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
ja skończyłam A6W i efekty są rewelacyjne,fakt było ciężko ale opłacało się!!!pierwsze efekty widziałam już po tygodniu trzymam kciuki za Ciebie i nie poddawaj się
ps.ćwiczyłam na złożonym kocyku bo bez koca obtarłam sobie kość ogonową
Ale a6w jest na wyrzeźbienie mięśni, a nie zrzucenie 10kg
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 23:48   #12
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

to jest bzdura powtarzana przez osoby które nie robiły A6W,już nie raz to słyszałam i kiedyś nawet w to wierzyłam ale zrobiłam sama i wiem jak jest.
Ja schudłam 8kg ćwicząc same a6w ,nie robiłam przy tym żadnych innych ćwiczeń
jestem osobą szczupłą ale 2 lata temu w zimie odłożyłam sobie sporo tłuszczu na brzuszku i boczkach wszyscy pytali czy jestem w ciąży więc wzięłam się za siebie zaczęłam a6w i powiem wam że pierwsze efekty widziałam już po ok tygodniu a potem już było coraz lepiej
po pierwszym dniu miałam takie zakwasy że masakra chodzić nie mogłamte ćwiczenia normalnie spalają tkankę tłuszczową,to jest wysiłek-ruch a wiadomo że ćwicząc odpowiednio intensywnie spalamy tłuszcz.
bardzo szybko zrzuciłam boczki i tłuszczyk a w kolejnych tygodniach zarysowały się mięśnie które oczywiście miałam (każdy ma mięśnie) ale były słabe i ukryte pod warstwą tłuszczu.
teraz dla podtrzymania efektów kupiłam sobie hula hop i kręcę a i czasem na twisterku.
jak już mówiłam znajdę zdjęcia brzuszka po a6w to wyśle autorce postu.

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2013-01-06 o 23:53
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 13:56   #13
Iraa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

.

Edytowane przez Iraa23
Czas edycji: 2014-01-05 o 13:29
Iraa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 18:15   #14
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Iraa23 Pokaż wiadomość
Czemu darować sobie Chodakowską?
182 mam
Jej treningi nie są polecane, ponieważ ona źle wykonuje ćwiczenia, które prezentuje. Nie tłumaczy, jak powinny wyglądać prawidłowo.

Poza tym w mojej opinii realizacja/ nagrania są po prostu złej jakości, a ona sama jest dość nudna.
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:25   #15
wiciana
Raczkowanie
 
Avatar wiciana
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 462
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Chodakowska zawsze mówi co wychodzi, co nie, pod jakim kątem ręce, nogi. Nie może stać nad Tobą i mówić, co robisz źle, jednak ćwiczenia wykonuje, na moje amatorskie oko, całkiem dobrze Ma super ciało i namawia do racjonalnych ćwiczeń i racjonalnego odżywiania - jaki jest błąd? Anemiczna postawa? To subiektywna ocena. Ja mogę powiedzieć, że efekty są, bo przeżyłam na właśnej skórze -12kg

Ja polecam przede wszystkim jedzenie regularne co 3 godziny Z zegariem w ręku na początku - potem w określonych godzinach będziesz po prostu głodna Soki wymienić na wodę mineralną, jogurty owocowe itp na jogurt naturalny, smażenie bez tłuszczu, warzywka, owoce, błonnik!!!! białkowe kolacje
__________________
wiciana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:51   #16
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez wiciana Pokaż wiadomość
Ja polecam przede wszystkim jedzenie regularne co 3 godziny Z zegariem w ręku na początku - potem w określonych godzinach będziesz po prostu głodna Soki wymienić na wodę mineralną, jogurty owocowe itp na jogurt naturalny, smażenie bez tłuszczu, warzywka, owoce, błonnik!!!! białkowe kolacje
Takie jedzenie wcale nie jest polecane jako najzdrowsze. Wbrew pozorom model 3 duże posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) mają o wiele lepszy wpływ na nasz organizm niż takie "podjadanie" co 3h. Osoba ćwicząca, mający duży wysiłek fizyczny spala więcej energii, ma większe zapotrzebowanie kaloryczne i takie ciapcianie jedzeniem wcale nie wpłynie na nią dobrze. Ja próbowałam tak jeść i efekt był jeden - zarówno przed jak i po treningu byłam głodna. Rozłożyłam sobie inaczej posiłki, czasem odstęp pomiędzy posiłkami jest o wiele większy, ale przynajmniej się najem i nie jestem głodna.

I wszystkie badania naukowe już udowodniły że wcale nie trzeba się trzymać sztywno małych posiłków co 3h. Intermitten fasting czy "głodówka" Brada Pilona to potwierdzają.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 18:19   #17
wiciana
Raczkowanie
 
Avatar wiciana
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 462
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Jedzenie w takich duzych odstepach spowalnia metabolizm Każdy dietetyk Ci to powie I ja tą zasadę stosuję na sobie i wcale nie jestem głodna i kilogramy w dół poleciały.
__________________
wiciana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 18:19   #18
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez wiciana Pokaż wiadomość
Jedzenie w takich duzych odstepach spowalnia metabolizm Każdy dietetyk Ci to powie I ja tą zasadę stosuję na sobie i wcale nie jestem głodna i kilogramy w dół poleciały.
Dietetyk?
No cóż. Większość dietetyków nie powinno siebie w ogóle tak nazywać, bo najczęściej wszystkim proponują diety 1000-1200kcal w ogóle nie biorąc pod uwagę danych osoby. Nie, dietetyk nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 20:20   #19
wiciana
Raczkowanie
 
Avatar wiciana
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 462
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Mimo wszystko metabolizm jest zwolniony
__________________
wiciana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 21:23   #20
Fabiola9330
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Kurcze trzymam kciuki ,mi jest ciężko wytrzymać bez różnych łakoci Powodzenia
Fabiola9330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 12:14   #21
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez wiciana Pokaż wiadomość
Mimo wszystko metabolizm jest zwolniony
Nie, nie jest. Spójrz na diety takie jak Intermitten fasting czy Brada Pilona. Sama byłam na tej pierwszej prze 3 miesiące, i nie miałam ani trochę zwolnionego metabolizmu.
Nie mam też czasu jeść 100 posiłków dziennie, więc często jednak ograniczam się do 2-3 dużych i nie mam najmniejszych problemów z metabolizmem.

Większa ilość posiłków jest mitem. Albo raczej faktem pomocnym dla początkujących odchudzających się/zaczynających się zdrowo odżywiać. Ktoś to żyje zdrowo (odżywianie + aktywność fizyczna) nie ma najmniejszych problemów z metabolimem i nie ma znaczenia czy będzie jadł 2 czy 6 posiłków. O tym, że organizm nie jest w stanie przyswoić więcej niż ileś tam gram białka/węgli/tłuszczy na raz już dawno zostało powiedziane, że nie jest to prawda. A stąd się wziął ten cały podział na małe posiłki.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 20:14   #22
kittie07
Raczkowanie
 
Avatar kittie07
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 53
GG do kittie07
Dot.: Pomoc w odchudzaniu

Hej dziewczyny !
Dawno mnie nie było na wizażu ale szukałam info na temat p90x

Dzisiaj zaczęłam drugi tydzień P90X i narazie jest ok, mam nadzieję że wytrwam jak najdłużej. Już czuję rezultaty w mięśniach..nawet tych o których istnieniu nie wiedziałam poza tym nieodłączne są zakwasy, codziennie w innych miejscach hehe....ale ćwiczenia polecam


A6W przerabiałam 2 razy i straaasznie siada po nim kręgosłup !!!

były wzmianki o dietach/dietetykach itp.... ot też przerabiałam i szybciej chudłam jedząc 1 posiłek dziennie niż 5-6 zalecanych przez dietetyka....próbowałam 3 diet "dostosowanych do mnie" i efekty bardzo marne na ostatniej diecie bylam 2 m-ce i schudłam 1 kg (6 posiłków, dużo wody, ćwiczenia) a dostałam po niej takiego trądziku że już pół roku nie mogę doprowadzić twarzydo poprzedniego stanu
kittie07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.