Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 11:13   #391
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Sama mam błękitne oczy i lubię nakładać w ten sposób - wytłumaczę jak najlepiej potrafię:
Na jedną trzecią powieki ruchomej od wewnętrznej strony, wychodząc nad załamanie powieki - nakładam Blanc Type/Brule/Vanilla/bądź Shroom (#239) i przeciągam nim delikatnie aż pod łuk brwiowy - delikatniej niż na powiekę ruchomą (#224) - jeżeli nakładam Shroom, to pod łuk brwiowy nakładam, któryś z wymienionych wcześniej cieni, bo ja osobiście nie przepadam jak mi się 'świeci' pod łukiem brwiowym. Następnie nakładam na środek powieki ruchomej, zachowując tą samą zasadę (wychodząc ponad załamanie powieki), cień Club (#239). Natomiast na pozostałą cześć powieki ruchomej nakładam np. Deep Truth/Contast (#239), również wychodząc ponad załamanie powieki ruchomej. Później nakładam na #224 małą ilość któregoś z kolorów, który nałożyłam na pierwszą część powieki ruchomej, plus Club i rozcieram granicę między jednym, a drugim i to samo czynię nakładając delikatnie Club i Deep Truth/Contrast - wychodząc ostrożnie ponad załamanie, dzięki temu ślicznie się rozcierają. Uff. Jeszcze troszkę Na sam koniec biorę #217 i Deep Truth/Contrast i nakładam mocno w załamanie powieki. Na dolną cześć powieki - wewnątrz, czyli na tak zwaną wodną linię - nakładam Blooz i rozcieram Deep Truth/Contrast.

Ta dam Mam nadzieję, że jakoś mogłam pomóc.


Tyle, że Strada w Polsce jest na wyginięciu - z tego co mi wiadomo - wycofali..
A szkoda, bo jak nic innego dawała taki piękny cień na twarzy. Ale, ale, ale.. wynalazłam ostatnio, że taki efekt, a może nawet i lepszy nadaję.. i być może tu będzie zaskoczenie - Blot Powder 'Dark'. Spróbujcie, bo .. ja już to praktykuję
dzięki za super opis! terminologia jest mi znajoma więc nie powinnam mieć problemu
tylko nie rozumiem, na waterline nakładasz cień? ja do wrażliwców nie należę, ale chyba bym się popłakała...a pod rzęskami nic?
co do Strady - nikt nie wie gdzie ona tak naprawdę jest można ją upolować za granicą w stacjonarnych albo na ebay'u... chociaż na ebay'u ceny naprawdę jakby była wycofana... 50dol za róż???
za to właśnie nie lubię MACa, mimo, że go kocham... ech zakręcony związek
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:17   #392
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez _tea_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, pomożecie mi zweryfikować czy to podróbka?
Moja znajoma ostatnio podobnie dała się nabrać.
To jest ewidentna podróbka - wszystkie naklejki na produktach M.A.C'a są srebrne i mają czarne oznaczenia, poza tym jak zdarzy się czarna naklejka, jak na przykład na cieniach, to i tak wokół jest mnóstwo oznaczeń, które również są na srebrnych naklejkach - gdzie, kiedy zostało wyprodukowane, nawet gramatura jest podana. W tej podróbce, którą miałam przyjemność zobaczyć był również stożek, zamiast takiego wieczka. Podróbka jak się patrzy
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:18   #393
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Czy znacie jakieś strony gdzie są podane tańsze odpowiedniki matowych cieni M.A.C.? Z góry dziękuję
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:38   #394
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
mineralnych nie zdepotujesz bo one w panie nie są tylko są jakby na takiej blaszce wypalane. :/
Zdepotujesz.
Bynajmniej ja to zrobiłam z różami mineralnymi. I żadnego problemu nie ma, ponieważ podstawa różu jest bardzo twarda. Problem pojawił się, po włożeniu do paletki, róże mineralne są wypukłe - za bardzo wypukłe do paletki gdy chcemy już ją zamknąć. Delikatnie je starłam i .. gotowe.
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:45   #395
barwy_wojenne
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Zdepotujesz.
Bynajmniej ja to zrobiłam z różami mineralnymi. I żadnego problemu nie ma, ponieważ podstawa różu jest bardzo twarda. Problem pojawił się, po włożeniu do paletki, róże mineralne są wypukłe - za bardzo wypukłe do paletki gdy chcemy już ją zamknąć. Delikatnie je starłam i .. gotowe.
Odważna! chciałąm to z cieniami zrobić, ale było mi szkoda... w ogóle jeszcze dobrze by było mieć paletkę na CCB, bo ich sie nei używa cały czas
barwy_wojenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:54   #396
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Zdepotujesz.
Bynajmniej ja to zrobiłam z różami mineralnymi. I żadnego problemu nie ma, ponieważ podstawa różu jest bardzo twarda. Problem pojawił się, po włożeniu do paletki, róże mineralne są wypukłe - za bardzo wypukłe do paletki gdy chcemy już ją zamknąć. Delikatnie je starłam i .. gotowe.
ooooOOOO ...
a kiedyś nawet był filmik na YT jak dziewczyna próbowała.. i nie wyszło... ale teraz widzę że Dusty depotował cienie mineralne więc pewnie na tej samej zasadzie idzie to zrobić z różami. czyli będzie można przełożyć do paletki jak si je już trochę zużyje
ale powiedz mi, one tą blaszkę mają też z boku czy tylko pod spodem?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 12:42   #397
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Też czytałam ale wbrew zdrowemu rozsądkowi kupię - szkoda mi pełnowymiarowych na wyjazdy a te nawet jak się zniszczą to nie będzie szkoda
A dlaczego miałyby się zniszczyć?
Nie rozumiem skąd ta wielka nagonka. Jak kiedyś napisałam, również posiadam zestaw z kolekcji limitowanej, nawet wszystkie trzy i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne 'zastrzeżenie', to pędzel skośny do brwi - jest dużo grubszy niż ten z kolekcji regularnej. Co w rzeczywistości staję się jego zaletą.
Być może też troszkę inaczej do tego podchodzę mając prawie 40 pędzli..

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
(...) tylko nie rozumiem, na waterline nakładasz cień? ja do wrażliwców nie należę, ale chyba bym się popłakała...a pod rzęskami nic?
co do Strady - nikt nie wie gdzie ona tak naprawdę jest można ją upolować za granicą w stacjonarnych albo na ebay'u... chociaż na ebay'u ceny naprawdę jakby była wycofana... 50dol za róż???
za to właśnie nie lubię MACa, mimo, że go kocham... ech zakręcony związek
Nakładam, nakładam!
Blooz, to kredka - Eye Kohl. Następnie rozcieram ją Deep truth/Contrast.
Stradę (wkład) znajdziesz na pewno w M.A.C PRO. I to w bardzo dobrej cenie, na pewno nie za 50 dolarów.
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 12:44   #398
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
A dlaczego miałyby się zniszczyć?
Nie rozumiem skąd ta wielka nagonka. Jak kiedyś napisałam, również posiadam zestaw z kolekcji limitowanej, nawet wszystkie trzy i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne 'zastrzeżenie', to pędzel skośny do brwi - jest dużo grubszy niż ten z kolekcji regularnej. Co w rzeczywistości staję się jego zaletą.
Być może też troszkę inaczej do tego podchodzę mając prawie 40 pędzli..
nagonka wzięła się stąd, że zestawy pędzli mają w necie kiepskie opinie, niestety... a szkoda...
a jednak wiele z nas liczy się z opiniami w necie bo nie mamy okazji sprawdzić organoleptycznie tych wszystkich cudów bo do najbliższego MACa 100km na przykład...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość

Nakładam, nakładam!
Blooz, to kredka - Eye Kohl. Następnie rozcieram ją Deep truth/Contrast.
Stradę (wkład) znajdziesz na pewno w M.A.C PRO. I to w bardzo dobrej cenie, na pewno nie za 50 dolarów.
kurczę... muszę spróbować z tym cieniem ale trochę się boję

Stradę mam jest superancka
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 12:47   #399
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
(...)ale powiedz mi, one tą blaszkę mają też z boku czy tylko pod spodem?
Nie mają nic. Jednak zapewniam, są twarde, stąd nie ma obaw.
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 12:56   #400
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Też czytałam ale wbrew zdrowemu rozsądkowi kupię - szkoda mi pełnowymiarowych na wyjazdy a te nawet jak się zniszczą to nie będzie szkoda
a to jest rzeczywiście dobry argument zwłaszcza jak się dużo wyjeżdża, bo i zestaw i bezpiecznie opakowany.

a propos wyjazdów i niedawnego tematu różów - ten zestaw mnie kusi w tym momencie:
http://www.temptalia.com/mac-tartan-...=Google+Reader


Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
ooooOOOO ...
a kiedyś nawet był filmik na YT jak dziewczyna próbowała.. i nie wyszło... ale teraz widzę że Dusty depotował cienie mineralne więc pewnie na tej samej zasadzie idzie to zrobić z różami. czyli będzie można przełożyć do paletki jak si je już trochę zużyje
ale powiedz mi, one tą blaszkę mają też z boku czy tylko pod spodem?
Blaszka jest chyba tylko pod spodem, bo ostatnio jeden z mineralnych mi się coś "obluzował" i kręci się przy nabieraniu pędzlem juz myślałam, że zepsułam

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
nagonka wzięła się stąd, że zestawy pędzli mają w necie kiepskie opinie, niestety... a szkoda...
a jednak wiele z nas liczy się z opiniami w necie bo nie mamy okazji sprawdzić organoleptycznie tych wszystkich cudów bo do najbliższego MACa 100km na przykład...
ale nawet jak się ma okazję sprawdzić, to nie każdy czuje się na tyle obeznany z pędzlami, żeby samemu zadecydować, czy dobre, czy nie. A opinii negatywnych to co roku, przy każdej takiej limitowance się chyba kilka pojawia.

Przy Hello Kitty chyba nie było narzekania - może po prostu za ładne te pędzle były i już nikt nie kręcił nosem
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 13:01   #401
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Nie mają nic. Jednak zapewniam, są twarde, stąd nie ma obaw.
a to ciekawe... ale blaszkę na spodzie mają? czy też nie? bo zgłupiałam do reszty

Kochani nie wiecie może jakie będą ceny Tartanowych zestawów?? Bo tych pojedynczych produktów w zwykłych opakowaniach to jak mniemam standardowe ceny będą...

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a to jest rzeczywiście dobry argument zwłaszcza jak się dużo wyjeżdża, bo i zestaw i bezpiecznie opakowany.

a propos wyjazdów i niedawnego tematu różów - ten zestaw mnie kusi w tym momencie:
http://www.temptalia.com/mac-tartan-...=Google+Reader
tak, to prawda.
Mnie kusi ten drugi tylko ten BP jakiś taki za pomarańczowy. :/

Cytat:
ale nawet jak się ma okazję sprawdzić, to nie każdy czuje się na tyle obeznany z pędzlami, żeby samemu zadecydować, czy dobre, czy nie. A opinii negatywnych to co roku, przy każdej takiej limitowance się chyba kilka pojawia.

Przy Hello Kitty chyba nie było narzekania - może po prostu za ładne te pędzle były i już nikt nie kręcił nosem
tak, zgadza się, bo tak naprawdę to jakość pędzla widać po jakimś czasie używania... a sporo głosów się pojawiało po limitowankach że jednak nie wytrzymują próby czasu...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 13:28   #402
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a to ciekawe... ale blaszkę na spodzie mają? czy też nie? bo zgłupiałam do reszty
to potrzeba na takie paletki z blaszkami
http://allegro.pl/show_item.php?item=1291789156
takie cudo
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 13:30   #403
queen0power
Raczkowanie
 
Avatar queen0power
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 438
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

czesc dziewczyny zapragnelam bardzo bardzo mocno pedzla mac 210, wiecie moze ile kosztuje w salonie? na ebayu widzialam z usa razem z przesylka 55zl,ale wolalabym w polsce kupic i najlepiej w salonie. niestety nie mam nigdzie blisko salonu ani nikogo,kto moglby mi go kupic moglybyscie polecic tez pedzel do korektora i do rozu?
queen0power jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 13:59   #404
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
to potrzeba na takie paletki z blaszkami
http://allegro.pl/show_item.php?item=1291789156
takie cudo
tylko chyba większe do różu. Choć w zasadzie i tak nie będę pewnie depotowała mineralnych niech sobie siedzą w opakowaniach, tak jak piszecie przynajmniej je można na niedługi wyjazd zabrać ze sobą...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 14:05   #405
MaSS1984
Raczkowanie
 
Avatar MaSS1984
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: London/ Bielsko-Biała
Wiadomości: 237
GG do MaSS1984 Send a message via Skype™ to MaSS1984
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Oglądałam Tartan i... ograniczę się Nie biorę żadnego z blush'y, bo do HBC mam odpowienik, a MHH to takie ni w , ni w oko, że się tak brzydko wyrażę
Z pearglide też pozostanę przy mniejszej ilości, bo przejżałam to co posiadam i porównałam do swatchy z tartana, jakie zrobiłam i mam kilka podobnych/ tych samych.
Te cienie w kratę to nic super extra. Znajdzie się odpowiedniki
Szminki wymienię w B2M, będą albo 2, albo 1.
Dazzleglassy kocham, więc wyjdę z nową czwóreczką.
Zestawy cieni... Wszystkie chyba, mimo że mnie nie powaliły jakoś. Jednak jest w nich dużo LE, które mam nadzieję, że w przyszłości ukażą się, a ja wtedy zaoszczędzę?! Pozatym zawsze mogę zostawić je sobie w Polsce.
Zestawy pędzli mam wrażenie, że jeszcze gorsze niż były w zeszłym roku. Chciałam wziąć sweep me off my feet, żeby mieć więcej pędzli "na szybko do kosmetyczki, bez martwienia się, że mogą ulec niszczeniu". Jednak mówię: nie! Wolę jednak moje travelki ze Sigmy, które w dodatku mam od razu w pokrowcu i jakościowo są o niebo lepsze.
Zestawy miniatur błyszczyków i pigmentów biorę wszystkie. Podwójne pigmenty zostawię w Polsce, a błyszczyków im więcej, tym lepiej.
Chciałabym też jakiś lip/ face kit, jednak nie aż tak bardzo. Jak znajdzie się Mikołaj to chętnie przyjmę, ale nie potrzebuję ich tak bardzo, żebym je kupiła. ATBK chciałabym, ze względu na Smooth Harmony.
Męczy mnie jeszcze lakier do paznokci Style Clan, ale skierowanie wzroku na ilość moich lakierów i rozum mówią nie. Czy zachłanność zwycięży, okaże się za 8 dni.
MaSS1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 14:05   #406
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Sama mam błękitne oczy i lubię nakładać w ten sposób - wytłumaczę jak najlepiej potrafię:
Na jedną trzecią powieki ruchomej od wewnętrznej strony, wychodząc nad załamanie powieki - nakładam Blanc Type/Brule/Vanilla/bądź Shroom (#239) i przeciągam nim delikatnie aż pod łuk brwiowy - delikatniej niż na powiekę ruchomą (#224) - jeżeli nakładam Shroom, to pod łuk brwiowy nakładam, któryś z wymienionych wcześniej cieni, bo ja osobiście nie przepadam jak mi się 'świeci' pod łukiem brwiowym. Następnie nakładam na środek powieki ruchomej, zachowując tą samą zasadę (wychodząc ponad załamanie powieki), cień Club (#239). Natomiast na pozostałą cześć powieki ruchomej nakładam np. Deep Truth/Contast (#239), również wychodząc ponad załamanie powieki ruchomej. Później nakładam na #224 małą ilość któregoś z kolorów, który nałożyłam na pierwszą część powieki ruchomej, plus Club i rozcieram granicę między jednym, a drugim i to samo czynię nakładając delikatnie Club i Deep Truth/Contrast - wychodząc ostrożnie ponad załamanie, dzięki temu ślicznie się rozcierają. Uff. Jeszcze troszkę Na sam koniec biorę #217 i Deep Truth/Contrast i nakładam mocno w załamanie powieki. Na dolną cześć powieki - wewnątrz, czyli na tak zwaną wodną linię - nakładam Blooz i rozcieram Deep Truth/Contrast.

przy najbliższej okazji wypróbuję Twój pomysł
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 14:25   #407
MaSS1984
Raczkowanie
 
Avatar MaSS1984
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: London/ Bielsko-Biała
Wiadomości: 237
GG do MaSS1984 Send a message via Skype™ to MaSS1984
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Da się depotować mineralize http://www.youtube.com/watch?v=1Lw8v_yIhMo

Ja muszę przełożyć moje CCB i cream blushe do jednej palety, bo za dużo miejsca zajmują. Mineralize blush tez będę depotowała i wsadzę wszystkie w jedną, no może dwie palety Tylko muszą się trochę zużyć. Miejsce w szufladzie zaoszczędzę na MSF'y i BP
Muszę kupić palety- koniecznie, bo cienie chce zdepotować, ale nie mam ich gdzie włożyć.
Obiecuję sobie, że nie przekroczę magicznej liczy 15 palet. 15 cieni w każdej, 15 palet to taka elegancka liczba. Dużo mi nie brakuje, więc muszę wprowadzić ostrą selekcję haha
MaSS1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 14:40   #408
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez MaSS1984 Pokaż wiadomość
Dużo mi nie brakuje, więc muszę wprowadzić ostrą selekcję haha
Pozazdrościć kolekcji...eh
Ja mam dopiero ok 30 cieni...ale chciałabym dużo, dużo, dużo więcej...


BTW, z czym łączyć Knight Divine? Jest to jeden z moich pierwszych cieni, ale tak naprawdę prawie w ogóle nie używany (odkąd stałam się posiadaczką innych). Mam zielone oczy jakby coś - może jakaś wizażanka też ma i podzieli sie ciekawą informacją o łączeniu
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 15:00   #409
szikago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: HH
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez szikago
hej dziewczyny
mam problem,chcialabym kupic sobie puder z maca ale jest tyle do wyboru,ze nie wiem na jaki sie zdecydowac!
chodzi mi o wykonczenie makijazu,poprostu taki zwykly prasowany puder bez zadnych swiecacych drobinek.
Mam mieszana cere i troszke wypryskow:9
Prosze doradzcie mi.....

Hm.. Zależy, czy masz tendencję do przesuszania, czy przetłuszczania? Mam cerę mieszaną i dużo lepiej niż Blot Powder sprawdza się u mnie Transparent Finishing Powder. Niezależnie, czy mam dni, kiedy skóra sprawia mi figle i jest nagle przesuszona w niektórych miejscach, czy też zupełnie na odwrót - przetłuszcza się nadmiernie.

Edytowane przez brusia
Czas edycji: Dzisiaj o 10:43


no ja mam raczej skore mieszana z wypryskami z tendencja do przesuszania...
oki sprawdze dziekuje
szikago jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 15:26   #410
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez MaSS1984 Pokaż wiadomość
.
Zestawy pędzli mam wrażenie, że jeszcze gorsze niż były w zeszłym roku. Chciałam wziąć sweep me off my feet, żeby mieć więcej pędzli "na szybko do kosmetyczki, bez martwienia się, że mogą ulec niszczeniu". Jednak mówię: nie! Wolę jednak moje travelki ze Sigmy, które w dodatku mam od razu w pokrowcu i jakościowo są o niebo lepsze.
.
Fajne te travele?Szykuję się na pędzle Sigmy i nie wiem czy brać duże czy może travel i mieć dwa w jednym
Acha, powiedzcie mi czy ktoś ma może Maca 224 i analogiczną Sigmę i może porównać?Warto kupić Maca,czy Sigma mi wystarczy(nie jest to mój jedyny pędzel do blendowania,będzie kolejnym)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 15:33   #411
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Blaszka jest chyba tylko pod spodem, bo ostatnio jeden z mineralnych mi się coś "obluzował" i kręci się przy nabieraniu pędzlem juz myślałam, że zepsułam
Kręci się na kleju Blaszki na pewno nie ma.

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez anja00 Pokaż wiadomość
przy najbliższej okazji wypróbuję Twój pomysł
Mam dużo pomysłów
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 15:40   #412
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Brusiu to podziel się nimi Najchętniej przeczytałam bym opis jakiegoś wieczorowego MACowego looku do TEJ kiecki

Myślałam o kombinacji Silver Ring + Softwashed Gray + Crystal z lekkim akcentem ciemnego granatu coby nie być cała na szaro Oczy mam zielono-niebiesko-szare i pomyślałam, że te grant ładnie wydobędzie zieleń
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2010-10-26 o 15:42
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 15:41   #413
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez szikago Pokaż wiadomość
no ja mam raczej skore mieszana z wypryskami z tendencja do przesuszania...
oki sprawdze dziekuje
Tym bardziej - moim zdaniem - o wiele bardziej sprawdzi Ci się Transparent Finishing Powder. Na Twoim miejscu sprawdziłabym jeszcze Mineralize Skinfinish Natural - ja nawet używam go czasem samego, bez podkładu..
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 15:53   #414
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Brusiu to podziel się nimi Najchętniej przeczytałam bym opis jakiegoś wieczorowego MACowego looku do TEJ kiecki

Myślałam o kombinacji Silver Ring + Softwashed Gray + Crystal z lekkim akcentem ciemnego granatu coby nie być cała na szaro Oczy mam zielono-niebiesko-szare i pomyślałam, że te grant ładnie wydobędzie zieleń
Marysiu a jakie dodatki? Myślałaś nad fuksją? albo fioletem?
jak zrobisz tymi szarakami oczka to mi się wydaje, że trochę znikniesz... Mi by się widziały mocne usta (Full Fuchsia, Pink Burst albo błyszczyk Just Add Color) i delikatne oczka...
A może połączenie szarości z różem na oku i do tego mocniejsze usta? kiedyś podpatrzyłam w avonowskim katalogu taki makijażyk, bardzo fajnie to razem wygląda... róż na ruchomą powiekę i załamanie wymodelowane szarością? taka nawet bardziej grafitową... Nie stworzy to przesady ale fajnie wymodeluje oko i zrobi tło dla ostrzejszej szminy...
Jak myślisz nad granatem to polecam Contrast!

p.s. sukienka śliczna!!!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:19   #415
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Brusiu to podziel się nimi Najchętniej przeczytałam bym opis jakiegoś wieczorowego MACowego looku do TEJ kiecki (...)
Wstydzę się.
Kiecka, cudowna! Uwielbiam takie..

Odnośnie tej sukienki mam kolejnych dziesięć pomysłów :
-Oko - Góra: Blanc Type/Vanilla/Brule + Pigment-Melon/Samoa Silk/Pigment-Electric Coral/Orange/Red Brick + Print/Knight Divine/Typographic, jeżeli chcielibyśmy uzyskać jeszcze mocniejszy efekt, to do tego wszystkiego wystarczy dodać Carbon/Pigment-Black Black. Dół: Na wodną linię Eye Kohl-Smolder/Blooz/Minted i ją rozetrzeć Shroom/Tilt/Shimmermoss/Deep Truth/Carbon. Policzki: Style/Peaches/Melba/Harmony/Strada. Usta: Equality/Myth/Creme d' Nude/Ravishing(delikatnie)+/Plushglass-FullFilled.

-Oko - Blanc Type/Vanilla/Brule + Era/Bamboo/Arena + Fluidline-Blacktrack (zdjęcie proponowanej kreski). Policzki: Harmony/Strada/Buff/Plum Foolery(delikatnie!). Usta: Viva Glam I/Russian Red/Ruby Woo

Kolory, które podaję między plusami mogą być wg mnie dowolnie łączone z kolejnymi podanymi. Stąd możliwość kombinacji jest kolosalna..

Do tego pomarańczowe rajstopy i/lub pomarańczowa bransoleta.

Edytowane przez brusia
Czas edycji: 2010-10-26 o 16:31
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:26   #416
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez MaSS1984 Pokaż wiadomość
Da się depotować mineralize http://www.youtube.com/watch?v=1Lw8v_yIhMo

Ja muszę przełożyć moje CCB i cream blushe do jednej palety, bo za dużo miejsca zajmują. Mineralize blush tez będę depotowała i wsadzę wszystkie w jedną, no może dwie palety Tylko muszą się trochę zużyć. Miejsce w szufladzie zaoszczędzę na MSF'y i BP
Muszę kupić palety- koniecznie, bo cienie chce zdepotować, ale nie mam ich gdzie włożyć.
Obiecuję sobie, że nie przekroczę magicznej liczy 15 palet. 15 cieni w każdej, 15 palet to taka elegancka liczba. Dużo mi nie brakuje, więc muszę wprowadzić ostrą selekcję haha
Zazdroszcze, ja dopiero zaczelam zbierac na pierwsza 15, ale mocno sie zastanawiam czy nie skonczyc na jednej 4 i kilku pojedynczych cieniach (od czasu do czasu z jakiejs limitowanki)bo poki co zakochalam sie w paletach UD, i pomimo calej milosci do MAC-a, lepiej mi sie nimi maluje. Moze to kwestia pedzli, moze jakbym mial pedzle MAC-a to lepiej by mi sie malowalo MAC-ami. Jak myslicie? No i caly czas sie zastanawiam nad tym kompletem pedzli Tartan, i sam nie wiem bo widze ze zdania podzielone, moze jako pierwsze pedzle MAC-a kupic normalne, co by sie nie zrazic?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:28   #417
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Marysiu a jakie dodatki? Myślałaś nad fuksją? albo fioletem?
Też pomyślałam o fuksji, albo takich mocnych różowych oczkach.. lub ustach. Propozycję napisać?
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:41   #418
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kasieńko no ja szpilki mam w odcieniu niebieskiego z szarą nutą i bo właśnie boję się, że mnie ta szarość pochłonie Softwashed Gray ma fioletowy poblask i dlatego do wybrałam

Zarówek na ustach to ja się trochę boję, bo mam mega niesymetryczne usta i owszem umiem je skorygować, ale to będzie impreza na której będę jadła i piła dość dużo więc nie wiem czy smokey eyes nie są lepszym wyjściem. Aczkolwiek przetesuję również Twoją wersję z moim żarówiastym Lusteringiem

Co do połączenia różu i szarości to trafiłaś w sedno bo to mój dzienny makijaż A może coś TAKIEGO w mocniejszej wersji ?

Z Contrastem to spieprzyłam sprawę bo miałam dzisiaj swojego człowieka w Magnolii i poprosiłam tylko o kupno 217 i Moisturelusha a o cieniu zapomniałam, a na wishliście widnieje dośc wysoko

Damn it dziewczyno Zabiłaś mnie ilością propozycji Ja mam dość delikatną, "blondynkową" urodę i nie chcę przesadzić z makijażem Propozycja pomarańczu wydaje się ciekawa, nigdy nie malowałam się w takich kolorach, w sumie mam tylko pigmaka Melon i cień Paradisco Propozycje zawsze chętnie

Dziękuję w imieniu kiecki Na żywo ona ma naprawdę chłodny, stalowy odcień, zdjęcie trochę przekłamuje kolor
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2010-10-26 o 16:47
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:48   #419
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Brusiu to podziel się nimi Najchętniej przeczytałam bym opis jakiegoś wieczorowego MACowego looku do TEJ kiecki

Myślałam o kombinacji Silver Ring + Softwashed Gray + Crystal z lekkim akcentem ciemnego granatu coby nie być cała na szaro Oczy mam zielono-niebiesko-szare i pomyślałam, że te grant ładnie wydobędzie zieleń
Co prawda nie mam zadnego pomyslu na makijaz do sukienki, ale musze to powiedziec: sukienka przepiekna
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:52   #420
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Wstydzę się.
nie ma czego!

Cytat:
Odnośnie tej sukienki mam kolejnych dziesięć pomysłów :
-Oko - Góra: Blanc Type/Vanilla/Brule + Pigment-Melon/Samoa Silk/Pigment-Electric Coral/Orange/Red Brick + Print/Knight Divine/Typographic, jeżeli chcielibyśmy uzyskać jeszcze mocniejszy efekt, to do tego wszystkiego wystarczy dodać Carbon/Pigment-Black Black. Dół: Na wodną linię Eye Kohl-Smolder/Blooz/Minted i ją rozetrzeć Shroom/Tilt/Shimmermoss/Deep Truth/Carbon. Policzki: Style/Peaches/Melba/Harmony/Strada. Usta: Equality/Myth/Creme d' Nude/Ravishing(delikatnie)+/Plushglass-FullFilled.

-Oko - Blanc Type/Vanilla/Brule + Era/Bamboo/Arena + Fluidline-Blacktrack (zdjęcie proponowanej kreski). Policzki: Harmony/Strada/Buff/Plum Foolery(delikatnie!). Usta: Viva Glam I/Russian Red/Ruby Woo
Jaki jeszcze inny jasny cień może zastąpić "Blanc Type/Vanilla/Brule"??? Nie mam ani jednego w swoim zbiorku... Mam dużo jasnych kolorków: Mylar, Vapour, Nylon, Ricepaper, Vapour, Tissueweight, Naked Lunch... - nada się któryś?
Czy róż Peaches jest bardzo pomarańczowy?

Cytat:
Kolory, które podaję między plusami mogą być wg mnie dowolnie łączone z kolejnymi podanymi. Stąd możliwość kombinacji jest kolosalna..
i to jest urok MACa.
Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Też pomyślałam o fuksji, albo takich mocnych różowych oczkach.. lub ustach. Propozycję napisać?
a pewnie!

Marysiu - ja dobrze pamiętam że Ty też lubisz intensywniejsze kolorki na ustach, nie? /a to mi się pomyliłaś z inną wizażanką sorryyyy

Cytat:
Kasieńko no ja szpilki mam w odcieniu niebieskiego z szarą nutą i bo właśnie boję się, że mnie ta szarość pochłonie Softwashed Gray ma fioletowy poblask i dlatego do wybrałam

Zarówek na ustach to ja się trochę boję, bo mam mega niesymetryczne usta i owszem umiem je skorygować, ale to będzie impreza na której będę jadła i piła dość dużo więc nie wiem czy smokey eyes nie są lepszym wyjściem. Aczkolwiek przetesuję również Twoją wersję z moim żarówiastym Lusteringiem

Co do połączenia różu i szarości to trafiłaś w sedno bo to mój dzienny makijaż A może coś TAKIEGO w mocniejszej wersji ?

Z Contrastem to spieprzyłam sprawę bo miałam dzisiaj swojego człowieka w Magnolii i poprosiłam tylko o kupno 217 i Moisturelusha a o cieniu zapomniałam, a na wishliście widnieje dośc wysoko
a to jeśli masz szpilki w tych kolorkach to może rzeczywiście granat? a może granat z różem? o różu myślę w kategorii Da Bling albo Rose... i wymodelować załamanie np Contrastem...albo Deep Truth.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2010-10-26 o 16:57
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.