Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 09:32   #4021
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam do was pytanie.

Czy glukonolakton mogę dodać do gotowego balsamu bez sprawdzania pH itd. ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 09:59   #4022
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie.

Czy glukonolakton mogę dodać do gotowego balsamu bez sprawdzania pH itd. ?
Zdecydowanie odradzam. PH może się obniżyć znacząco, to z kolei może spowodować destabilizację układu konserwującego, emulgującego, dezaktywację różnych substancji wrażliwych na niskie pH.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:32   #4023
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zdecydowanie odradzam. PH może się obniżyć znacząco, to z kolei może spowodować destabilizację układu konserwującego, emulgującego, dezaktywację różnych substancji wrażliwych na niskie pH.
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:00   #4024
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Proszę ja robię płukankę - mgiełkę nr 3
Hej, to zupełny off topic ale właśnie przeczytałam sobie przeglądając forum zdanie które masz wklejone w stopkę i ... SUPER!

Bardzo mądre słowa - oby dały do myślenia wielu ludziom

Pozdrawiam
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 11:04   #4025
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mamy teraz takie upały, a mnie wzięło na kręcenie różnych rzeczy Czy te produkty dalej będą wartościowe, jeśli prześlą mi je w upalny dzień?

SLP, olejek rozmarynowy, olej kokosowy, olej sojowy, olej z kiełków pszenicy, spirulina, elastyna, D-pentanol, hydrolizat keratyny.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 18:59   #4026
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie do osób, które kupowały hydrolaty bułgarskie 200 ml. Dawniej te hydrolaty miały pojemność 330 ml i były butelkowane przez producenta. Czy teraz są - jak inne hydrolaty - w takich białych lub przezroczystych butelkach z nalepkami ZSK?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:14   #4027
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które kupowały hydrolaty bułgarskie 200 ml. Dawniej te hydrolaty miały pojemność 330 ml i były butelkowane przez producenta. Czy teraz są - jak inne hydrolaty - w takich białych lub przezroczystych butelkach z nalepkami ZSK?
ja kupiłam ostatnio śmierdziuszka (bułgarski szałwiowy) 200ml i dostałam go w przeźroczystej butelce z białą nalepką ZSK
__________________


Edytowane przez aniolusiek_
Czas edycji: 2012-07-11 o 19:35
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 19:32   #4028
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które kupowały hydrolaty bułgarskie 200 ml. Dawniej te hydrolaty miały pojemność 330 ml i były butelkowane przez producenta. Czy teraz są - jak inne hydrolaty - w takich białych lub przezroczystych butelkach z nalepkami ZSK?
Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
ja kupiłam ostatnio śmierdziuszka 200ml i dostałam go w przeźroczystej butelce z białą nalepką ZSK
mój hydrolat różany - bułgarski też jest z przezroczystej butelce z nalepką ZSK.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:01   #4029
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak przechowujecie półprodukty w te upały? Nie chodzi mi o gotowe kosmetyki tylko właśnie półprodukty. Wszystkie, które mają napisane 'przechowywac w temp. pokojowej' dalam do ciemnej szafki, ale nie wiem czy nie lepiej je dac do lodowki? Nie zaszkodzi im to?
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:06   #4030
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Jak przechowujecie półprodukty w te upały? Nie chodzi mi o gotowe kosmetyki tylko właśnie półprodukty. Wszystkie, które mają napisane 'przechowywac w temp. pokojowej' dalam do ciemnej szafki, ale nie wiem czy nie lepiej je dac do lodowki? Nie zaszkodzi im to?
Ja mam w szafce w swoim pokoju na najniższej półce nawet w te upały max do 22st, przymocowałam tam termometr z ciekawości, podczas gdy w pokoju waha się 24-26 tym samym termometrem mierzone. Wiec trzymam tam dla wygody to co bezpośrednio używam, a nie wymaga lodówki.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:28   #4031
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Hej! Może wy mi coś poradzicie.pisałam do zsk, ale mi nie odpisali. Mam ogromny problem z suchą skórą na twarzy. Najgorzej jest na czole, wokół ust (na policzkach), poza tym na nosie mam suche skórki.. Próbowałam wielu kremów, ale żaden nie pomógł. Tzn parę minut po jego nałożeniu skóra jest gładka, ale później znów staje się niemiła w dotyku.. Staram się pić dużo wody, ale to nie pomaga.nie wiem już co mam robić. Unikam slesow, używam peelingu enzymatycznego, często w wilgotną skórę wmasowuje olejek alterry. ale wszystko na nic... Czy możecie polecić mi jakieś nawilżające półprodukty, które mogłabym dodawać do kremów lub stosować samodzielnie na twarz?
Inne sugestie mile widziane:p

Dodam, że mam 22 lata.
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 20:38   #4032
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Jak przechowujecie półprodukty w te upały? Nie chodzi mi o gotowe kosmetyki tylko właśnie półprodukty. Wszystkie, które mają napisane 'przechowywac w temp. pokojowej' dalam do ciemnej szafki, ale nie wiem czy nie lepiej je dac do lodowki? Nie zaszkodzi im to?
Większość w lodówce, ale np.mocznik, ekstrakty owocowe, witaminy itp (inne 'proszki'). przechowuję w ciemnej szafce

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Hej! Może wy mi coś poradzicie.pisałam do zsk, ale mi nie odpisali. Mam ogromny problem z suchą skórą na twarzy. Najgorzej jest na czole, wokół ust (na policzkach), poza tym na nosie mam suche skórki.. Próbowałam wielu kremów, ale żaden nie pomógł. Tzn parę minut po jego nałożeniu skóra jest gładka, ale później znów staje się niemiła w dotyku.. Staram się pić dużo wody, ale to nie pomaga.nie wiem już co mam robić. Unikam slesow, używam peelingu enzymatycznego, często w wilgotną skórę wmasowuje olejek alterry. ale wszystko na nic... Czy możecie polecić mi jakieś nawilżające półprodukty, które mogłabym dodawać do kremów lub stosować samodzielnie na twarz?
Inne sugestie mile widziane:p

Dodam, że mam 22 lata.
na moją cerę świetnie działa lanolina - mam cerą normalną, a lanoliny używam po peelingu z kwasu migdałowego kiedy mam problemy z mocnym łuszczeniem skóry.
Możesz jeszcze spróbować np. mleczanu sodu, gliceryny roślinnej, hydromanilu, kwasu hialuronowego, alantoiny ...
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:41   #4033
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Myślałam o żelu hialuronowym i olejku arganowym/makadamia. Ale czy to nie byłoby za słabe?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:43   #4034
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
mój hydrolat różany - bułgarski też jest z przezroczystej butelce z nalepką ZSK.
Mój różany - bułgarski też, aczkolwiek mam w białej butelce
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:54   #4035
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Myślałam o żelu hialuronowym i olejku arganowym/makadamia. Ale czy to nie byłoby za słabe?
U mnie takie połączenie na suchą cerę się sprawdza, ale chyba mam mniej suchą skórę niż Ty, bo po użyciu kremu przez dłuższy czas jest nawilżona
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:06   #4036
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Eh,ja mam naprawdę dość tej suchej skory.. Podkład zawsze źle wygląda na mojej twarzy. Wyglądam jakbym się łuszczyla
Poza tym boję się zmarszczek. Przy takiej cerze chyba prędko będę je miała..
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:22   #4037
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorii mam pytanie odnośnie twojego toniku z kwasem mlekowym (przepisy dostępne na ZSK).
Czy można go stosować przy cerze naczynkowej?
Mam naczynka tylko na nosie,a pozostała część twarzy jest dość wrażliwa.
Czy po zastosowaniu toniku używamy coś jeszcze (serum,krem)?
Czy należy stosować go codziennie czy co kilka dni?
Z góry dziękuję?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:35   #4038
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki dziewczyny, tak myślałam, że teraz sami rozlewają te hydrolaty bułgarskie. Trochę mnie to dręczy, bo pamiętam, że miały być one niekonserwowane (zawierają tylko naturalny fenoksyetanol, pewnie w ilościach śladowych). Po rozlewaniu na pewno nie są sprawdzane pod kątem mikrobiologicznym.

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Lorii mam pytanie odnośnie twojego toniku z kwasem mlekowym (przepisy dostępne na ZSK).
Czy można go stosować przy cerze naczynkowej?
Mam naczynka tylko na nosie,a pozostała część twarzy jest dość wrażliwa.
Czy po zastosowaniu toniku używamy coś jeszcze (serum,krem)?
Czy należy stosować go codziennie czy co kilka dni?
Z góry dziękuję?
Nie polecam tego toniku do cery naczynkowej i bardzo wrażliwej (ewentualnie można spróbować wersji z niższym stężeniem kwasu i alantoiną; tutaj składniki na 30, 50 i 100 ml: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post29452436). Kwas migdałowy byłby lepszym rozwiązaniem. Oczywiście po toniku można aplikować sera, kremy. Częstotliwość stosowania każdy powinien sobie dostosować do wrażliwości cery.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 07:36   #4039
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Myślałam o żelu hialuronowym i olejku arganowym/makadamia. Ale czy to nie byłoby za słabe?
Zdecydowanie za słabe
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 08:59   #4040
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Zdecydowanie za słabe
Mogłabyś polecić mi coś innego? Byłabym bardzo wdzięczna!
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:14   #4041
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

phenomena na początek może spróbuj ukręcić krem z ekstraktem nawilżającym i dodatkiem moczniku (możesz go zrobić na bazie kremu babydream ).
Olej + półprodukty zawsze mogą czekać na swoją kolej w lodówce. Zamiast oleju arganowego proponowałabym Ci skwalan z oliwy z oliwek + np. mleczan sodu (rozpuszczalny w wodzie), który nawilża lepiej niż kwas hialuronowy.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2012-07-12 o 09:18
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:29   #4042
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość
Czy możecie mi pomóc i powiedzieć w którym sklepie znajdę podobne składniki? Chodzi mi głównie o te 'naczynkowe' - ekstrakt, kofeinę i olej z nasion herbaty - chciałam z tego ukręcić serum na podkrążone oczy... Naczynek w sumie nie mam oprócz dookoła nosa, właśnie na tych oczkach najbardziej mi zależy Tak się namęczyłam, żeby skompletować to zamówienie,tyle się naczekałam i klops
Hej, mam do Ciebie pytanie w związku z cieniami pod oczami. Sama niestety jestem ich "szczęśliwą" posiadaczką. Nie licząc okolicy oczu mam cerę mieszaną - zdecydowanie nie jest naczynkowa.

Powiedz mi czy znalazłaś coś co rzeczywiście i widocznie rozjaśnia cienie pod oczami? Ja próbowałam różnych kremów - droższych i tańszych, próbowałam się porządnie wyspać itd. - co bym nie robiła cienie mam cały czas. Gdzieś kiedyś przeczytałam, że takie cienie są wynikiem cienkiej skóry pod oczami spod której prześwitują naczynia krwionośne - uznałam, że tak musi być skoro nic mi nie pomaga, a wiadomo skóry nie pogrubię żadnym kremem itd.

Jako że jestem nowa w naturalnych kosmetykach i półproduktach zapytam jeszcze tutaj - czy jest coś co rzeczywiście niweluje ten problem, ale tak widocznie, nie jakoś ledwo zauważalnie?
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:01   #4043
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, tak myślałam, że teraz sami rozlewają te hydrolaty bułgarskie. Trochę mnie to dręczy, bo pamiętam, że miały być one niekonserwowane (zawierają tylko naturalny fenoksyetanol, pewnie w ilościach śladowych). Po rozlewaniu na pewno nie są sprawdzane pod kątem mikrobiologicznym.



Nie polecam tego toniku do cery naczynkowej i bardzo wrażliwej (ewentualnie można spróbować wersji z niższym stężeniem kwasu i alantoiną; tutaj składniki na 30, 50 i 100 ml: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post29452436). Kwas migdałowy byłby lepszym rozwiązaniem. Oczywiście po toniku można aplikować sera, kremy. Częstotliwość stosowania każdy powinien sobie dostosować do wrażliwości cery.
Dziękuję Lorri
Spróbuję w takim razie kwasów PHA.Na ZSK jest tonik i serum .Mają małe stężenie PHA,nie wiem czy podziała to na moje przebarwienia posłoneczne.
Poradź mi proszę czym mogłabym zadziałać(ale to na jesieni) na rozległe przebarwienia posłoneczne?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:19   #4044
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak mogę używać ekstraktów owocowych ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:27   #4045
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
phenomena na początek może spróbuj ukręcić krem z ekstraktem nawilżającym i dodatkiem moczniku (możesz go zrobić na bazie kremu babydream ).
Olej + półprodukty zawsze mogą czekać na swoją kolej w lodówce. Zamiast oleju arganowego proponowałabym Ci skwalan z oliwy z oliwek + np. mleczan sodu (rozpuszczalny w wodzie), który nawilża lepiej niż kwas hialuronowy.
dziękuję za odpowiedź

nigdy nie 'kręciłam ' sobie żadnego kremu. wolałabym tego uniknąć
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:58   #4046
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Poradź mi proszę czym mogłabym zadziałać(ale to na jesieni) na rozległe przebarwienia posłoneczne?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=170118

W sklepach z surowcami jest wiele substancji depigmentacyjnych: arbutyna, kwas i dipalmitynian kojowy, kwas fitowy, glukozyd ketonu malinowego, wit. C, wit. A, niacynamid, kwasy hydroksylowe, ekstrakty roślinne (klik). Warto je łączyć dla wzmocnienia działania.

W ZSK są dwa zestawy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eli...-piegi-30-ml/2
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ton...cyjny-50-ml/18

W Mazidłach receptury:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=327&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=328&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=329&Itemid=2
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:04   #4047
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a w jaki sposób mogłabym uzywać mleczanu sodu?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:36   #4048
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

phenomena mleczan sodu mozesz dodawac do kremow tonikow ser do twarzy to bardzo fajny nawilrzacz w przypadku mojej suchej skóry dobrze sie sprawdza w kremie z dodatkiem gliceryny i D-pantenolu.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 20:11   #4049
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Heh ja jutro pojde do stacjonarnego zsk to gratisow nie dostane hehe chyba jedyny minus stacjonarki
W Prochowicach? Ale tam tylko można zamówienie odebrać, prawda?
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 20:25   #4050
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez nadi111 Pokaż wiadomość
W Prochowicach? Ale tam tylko można zamówienie odebrać, prawda?
http://www.zrobsobiekrem.pl/info/index/pageId/119
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.