Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-27, 09:43   #571
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Virka, ja również
To miło , raźniej będzie we dwójkę czekać na odpowiedź
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 18:18   #572
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Virko, z podanych przez Ciebie olejków można sworzyć fajne kompozycje, np. lawenda+drzewko herbaciane+rozmaryn (odpowiednio 3 krople+2+1 - mieszanka antybakteryjna, odkażająca i odświeżająca), cedr+jałowiec+cytryna (2+3+1), cytryna+szałwia+tymianek (3+2+1). Na 60 ml oleju bazowego dałabym ok. 25-30 kropli mieszaniny olejków eterycznych. Koniecznie trzeba zrobić wcześniej próbę uczuleniową.

Utrapienie, olejki są raczej aktywnymi substancjami, mogą podrażniać i uczulać. Łagodzące właściwości ma np. olejek z rumianku, ale on jest bardzo drogi. Na mnie łagodząco działa lawenda, choć to może sprawa indywidualna.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 21:59   #573
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Virko, z podanych przez Ciebie olejków można sworzyć fajne kompozycje, np. lawenda+drzewko herbaciane+rozmaryn (odpowiednio 3 krople+2+1 - mieszanka antybakteryjna, odkażająca i odświeżająca), cedr+jałowiec+cytryna (2+3+1), cytryna+szałwia+tymianek (3+2+1). Na 60 ml oleju bazowego dałabym ok. 25-30 kropli mieszaniny olejków eterycznych. Koniecznie trzeba zrobić wcześniej próbę uczuleniową.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
Czyli jak rozumiem proporcjonalnie mam zwiększać ilość kropli (aby dojść do ilości np.25) Chociaż na pierwszy raz pewnie i tak dam mniej, co by moje włosy nie postanowiły mnie opuścić, myśląc, że już do reszty zwariowałam

I jeszcze jedno pytanie. Wiem, że stosując olejki do smarowania ciała (masaże itp. należy jako bazy użyć wybranego oleju). Czy przy wcierkach do włosów bazą może być bardziej "wodnisty" roztwór, olej też tam będzie, ale nie w 100 %?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 10:39   #574
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Czyli jak rozumiem proporcjonalnie mam zwiększać ilość kropli (aby dojść do ilości np.25)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Chociaż na pierwszy raz pewnie i tak dam mniej, co by moje włosy nie postanowiły mnie opuścić, myśląc, że już do reszty zwariowałam
Bardzo roztropnie.
Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie. Wiem, że stosując olejki do smarowania ciała (masaże itp. należy jako bazy użyć wybranego oleju). Czy przy wcierkach do włosów bazą może być bardziej "wodnisty" roztwór, olej też tam będzie, ale nie w 100 %?
Nic nie wiem na temat wcierek do włosów, więc nie pomogę. Zauważ tylko, że olej z wodą nie połączy się bez jakiegoś emulgatora.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 11:18   #575
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nic nie wiem na temat wcierek do włosów, więc nie pomogę. Zauważ tylko, że olej z wodą nie połączy się bez jakiegoś emulgatora.
Hmmm, o tym nie pomyślałam...
A może w takim razie mogę te olejki wymieszać jedynie z "wodnistymi" roztworami, bez dodatku oleju?
Bo na emulgator do wcierki na włosy nie mam pomysłu...
Chyba, że ktoś się zna i może mi pomóc??
Edit: Przejrzałam mazidła i wygląda na to, że np. polysorbate 85 i cromollient sce (ten jest typowo dla włosów) się nada...

niezamienna dziękuję Ci pięknie jeszcze raz
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 17:53   #576
Roseen
Przyczajenie
 
Avatar Roseen
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Cytat ze strony Vera-Nord:
"Już nie długo naszą ofertę olejków wzbogacimy o czyste olejki eteryczne i specjalistyczne tylko i wyłącznie do masażów."
Dzięki za informację, ja sama jakoś tego nie zauważyłam

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nadaja się tylko do kominków, i to wyłącznie w celach zapachowych, nie leczniczych.
W sumie to właśnie po to chcę kupić olejki-do kominka.
Tyle, że jestem astmatyczką, a czytałam, że syntetyczne olejki mogą tylko zaszkodzić.
Roseen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 18:14   #577
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Roseen Pokaż wiadomość
Dzięki za informację, ja sama jakoś tego nie zauważyłam


W sumie to właśnie po to chcę kupić olejki-do kominka.
Tyle, że jestem astmatyczką, a czytałam, że syntetyczne olejki mogą tylko zaszkodzić.
chodziło mi o to, że sami między wierszami przyznali, że to co mają w ofercie naturalne nie jest.

Przy astmie polecane są tylko inhalacje na zimno, czyli za pomocą podobnego urządzenia jak moje, i to muszą być naturalne olejki!!! i chyba też nie wszystkie.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 19:40   #578
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

@virka
Olej sam w sobie zawiera bardzo duże ilości witaminy E i polecam szczególnie olej z jojoby a do tego dodajesz olejki jakie Ty uznasz z a stosowne. Rozmarynowy - poprawia ukrwienie skóry głowy regenerując włosowate naczynia krwionośne, tymianek, rumianek rzymski. jeżeli chcesz to na pw mogę tobie wysłać listę olejków do jakich włosów i jaki olej. Myjesz włosy dwa razy szamponem nanosisz olej z olejkami okrywasz to ciepłym ręcznikiem na min.30min i po tym ponownie myjesz włosy. Nie suszę ich suszarką.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 21:01   #579
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
@virka
Olej sam w sobie zawiera bardzo duże ilości witaminy E i polecam szczególnie olej z jojoby a do tego dodajesz olejki jakie Ty uznasz z a stosowne. Rozmarynowy - poprawia ukrwienie skóry głowy regenerując włosowate naczynia krwionośne, tymianek, rumianek rzymski. jeżeli chcesz to na pw mogę tobie wysłać listę olejków do jakich włosów i jaki olej. Myjesz włosy dwa razy szamponem nanosisz olej z olejkami okrywasz to ciepłym ręcznikiem na min.30min i po tym ponownie myjesz włosy. Nie suszę ich suszarką.
Tylko czy ten olej nadaje się do bardzo przetłuszczających włosów?
Będę bardzo wdzięczna za tą listę na pw, jeśli możesz
Dziękuję za odpowiedź.
__________________




Edytowane przez virka
Czas edycji: 2007-12-01 o 15:19
virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:46   #580
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Można prosić o tę listę olejków, olejów i ich działanie na włosy? Na pewno przyda się na włosy. Nie wiem to na maila czy tutaj?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 12:53   #581
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Dzisiaj wybieram się po pierwszy zakup olejków. Moja lista wygląda następująco:
- lawenda
- rozmaryn
- tymianek
- cytryna
- ylang ylang
- cedr
- szałwia
- drzewo herbaciane
Oprócz zastosowania do włosów (przetłuszczających, wypadających) chciałabym stosować olejki do masażu i kominka (relaksujące, odprężające), do twarzy (cera mieszana).
Czy macie propozycję o co dobrze uzupełnić jeszcze te olejki? Może dobrze jeszcze coś dorzucić.
Będę wdzięczne za wszelkie sugestie
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 20:35   #582
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Dzisiaj wybieram się po pierwszy zakup olejków. Moja lista wygląda następująco:
- lawenda
- rozmaryn
- tymianek
- cytryna
- ylang ylang
- cedr
- szałwia
- drzewo herbaciane
Oprócz zastosowania do włosów (przetłuszczających, wypadających) chciałabym stosować olejki do masażu i kominka (relaksujące, odprężające), do twarzy (cera mieszana).
Czy macie propozycję o co dobrze uzupełnić jeszcze te olejki? Może dobrze jeszcze coś dorzucić.
Będę wdzięczne za wszelkie sugestie
Bardzo sensowny zestaw
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 05:49   #583
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Zestaw smakowity, drzewo herbaciane jest świetnym antyseptykiem, jeśli chodzi o mieszanki zapachowe (kąpiel) to ja ostatnio lubię mieszać cytrusy z ziołami (typu: pomarańcza, lawenda, rozmaryn; cytryna, tymianek, mięta/jodła)
Też chciałam kupić szałwię, ale nie było w sklepie (na Świętokrzyskiej)
Nawet mój TŻ wyraził zainteresowanie tymi małymi buteleczkami i ostatnio zapytał czy bym mu czegoś do kąpieli nie umieszała. Bardzo mu się spodobało, zobaczymy, może jeszcze będą z niego ludzie
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 16:00   #584
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Mój Mąż już dawno przerobiony na olejki do kąpieli, zawsze pyta, czy mogę mu coś wlać do wanny. Najbardziej lubi lawendę, bazylię i cytruski

A propos olejków i Świętokrzyskiej, to nie dalej jak wczoraj słyszałam tam idiotyczne pogwarki niedouczonych ekspedientek, które nie potrafiły odpowiedzieć jakiejś klientce na pytanie o działanie olejku miętowego, a kiedy ta pani odeszła, zaczęły na cały regulator wyśmiewać się z wiary we wpływ olejków eterycznych na cokolwiek. Wszystko mi opadło, łącznie z biustem. Pewnie, że lepiej posmarować się syntetykiem...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 20:16   #585
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mój Mąż już dawno przerobiony na olejki do kąpieli, zawsze pyta, czy mogę mu coś wlać do wanny. Najbardziej lubi lawendę, bazylię i cytruski
Bardzo piękna mieszanka pobudzająca umysł ii witalność- bazylia jest bardzo dobra na bóle mięśniowe, przywraca chęć do życia, stymuluje korę nadnercza. Oczyszcza nerki i jelita. szczególnie przydatna wskazówka- może zmniejszyć poziom kwasu moczowego w organizmie . Dobra na okłady po ukąszeniu os- zimny kompres. Ja dodaję jeszcze rozmaryn i manukę.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:47   #586
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Bardzo sensowny zestaw
Cieszę się bardzo, że udało mi się coś sensownego sklecić

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Zestaw smakowity, drzewo herbaciane jest świetnym antyseptykiem, jeśli chodzi o mieszanki zapachowe (kąpiel) to ja ostatnio lubię mieszać cytrusy z ziołami (typu: pomarańcza, lawenda, rozmaryn; cytryna, tymianek, mięta/jodła)
A te cytrusy z ziołami też mnie kuszą , muszę tylko dobrać odpowiednie działanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Wszystko mi opadło, łącznie z biustem. Pewnie, że lepiej posmarować się syntetykiem...


Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
Bardzo piękna mieszanka pobudzająca umysł ii witalność- bazylia jest bardzo dobra na bóle mięśniowe, przywraca chęć do życia, stymuluje korę nadnercza. Oczyszcza nerki i jelita. szczególnie przydatna wskazówka- może zmniejszyć poziom kwasu moczowego w organizmie . Dobra na okłady po ukąszeniu os- zimny kompres. Ja dodaję jeszcze rozmaryn i manukę.
Ja tylko chciałam przypomnieć, że nadal czekam na obiecanego maila
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 20:21   #587
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Dziewczyny( i chłopaki) jakie mieszanki twarzowe mogę zrobic z takich olejków:
Lawendowy
Geraniowy
rozmarynowy
szałwiowy
mietowy
tea tree
cytryna
pomarańcza
grejpfrut
mandarynka
kadzidłowiec
cynamon( ten chyba nie nadaje sie na twarz?)
Proszę o pomoc
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 23:46   #588
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Aż mi smutno jak czytam wasze posty
Ostatnio kupiłam olejki: geraniowy, paczuli, grejpfrutowy, z drzewa herbacianego i rozmarynowy. Pierwsze 3 mieszałam i stosowałam na cellulit, herbaciany do twarzy a rozmaryn na włosy. Dodawałam naprawdę niewielkie ilości olejków a i tak wystąpiło uczulenie
Aha olejki są firmy: Avicenna i Sabana, więc z tego co wiem są dobrej jakości.
Myślicie, że to jest możliwe, być uczuloną na tak dużą ilość olejków czy może mimo wszystko źle je stosowałam (a dodawałam do kremu czy szamponu po parę kropel).
Dodam że po olejku ze słodkich migdałów, maśle kakaowym i oleju jojoba również wystąpiło podrażnienie i wysuszenie skóry, a mam cerę tłustą
__________________
Nawet jeśli wszystkich nas dotyka ból i żal, wierzę, że w końcu zaznamy szczęścia, gdyż skoro są kolce, muszą być i kwiaty...

fiolka

zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 17:38   #589
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Zatruta, Avicennę znam i polecam, Sabony nie używałam, więc nie wiem, jakiej jest jakości.
Możesz być niestety uczulona na wiele olejków i ilość zasosowanego olejku nie ma na to wpływu Ale czy naprawdę podrażniał Cię SAM olej jojoba? On jest bardzo biozgodny z ludzką skórą...

Kiziu Miziu, to, co mi przychodzi do głowy, to mieszanka: lawenda+tee tree+rozmaryn i kadzidło+pomarańcza+grejf rut oraz geranium+rozmaryn+cytryna , ale te dwie ostatnie są trochę poza regułami sztuki...
Smok podawała jakiś czas temu przepisy na mieszanki z kadzidłem - warto poszperać w tym wątku
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-21, 15:30   #590
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Wiem, że olej jojoba nie powinien podrażniać. Stosowałam go w czystej postaci, tym bardziej się dziwie. Ponadto używałam olejku ze słodkich migdałów, masła kakaowego i oliwy z oliwek - wszystko mnie uczula

Oj chyba zjechałam z głównego tematu Więcej nie będę
__________________
Nawet jeśli wszystkich nas dotyka ból i żal, wierzę, że w końcu zaznamy szczęścia, gdyż skoro są kolce, muszą być i kwiaty...

fiolka

zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 15:40   #591
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zatruta, Avicennę znam i polecam, Sabony nie używałam, więc nie wiem, jakiej jest jakości.
Możesz być niestety uczulona na wiele olejków i ilość zasosowanego olejku nie ma na to wpływu Ale czy naprawdę podrażniał Cię SAM olej jojoba? On jest bardzo biozgodny z ludzką skórą...

Kiziu Miziu, to, co mi przychodzi do głowy, to mieszanka: lawenda+tee tree+rozmaryn i kadzidło+pomarańcza+grejf rut oraz geranium+rozmaryn+cytryna , ale te dwie ostatnie są trochę poza regułami sztuki...
Smok podawała jakiś czas temu przepisy na mieszanki z kadzidłem - warto poszperać w tym wątku
Niezamienna dziękuję
Sęk w tym że nie znam za bardzo reguł sztuki Muszę się jeszcze dowiedziec co nieco zanim zacznę stosować olejki na twarz. Do tej pory używałam tylko do ciała i do kąpieli.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 17:00   #592
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Mam pytanie odnosnie mikstury ktora tutaj znalazlam
Zakupilam juz potrzebne rzeczy i chcialabym wiedziec, jak glugo i w jakich warunkach mozna gotowa mieszanke przechowywac?
Drugie pytanie: moge gotowa mieszanke z roztworem kwasu hilauronowego 1%?

Przepis Smoka na olejek z kadzidłowcem:

Na 10 ml oleju z dzikiej róży:
3 krople pomaranczy
2 kadzidła
1 drzewko rózane

Mam do dyspozycji tylko 4 olejki (avicenna) : geranium, drzewko rozane, kadzidłowiec i pomarancza, czy ewentualnie pomarancze mozna "wycofac" i zastapic czyms innym?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:10   #593
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Psycha, ale ze jak, ze chcesz mieszac kwas hialuronowy z olejami i tak trzymac? To raczej nie, lepiej sie to miesza zaraz przed uzyciem, a oleje i zel trzyma sobie osobno, Ja tak raz wymieszałam w pudełku i potem olej wypłynął a żel siadł na dole i za każdym razem musiałam wkładać palca do pudełka i mieszać wszystko i dopiero nakładać i to nie było wygodne i miłe, ale jakoś musiałam wykończyć, bo mi jest zawsze szkoda wyrzucać.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:26   #594
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Psycha, ale ze jak, ze chcesz mieszac kwas hialuronowy z olejami i tak trzymac? To raczej nie, lepiej sie to miesza zaraz przed uzyciem, a oleje i zel trzyma sobie osobno, Ja tak raz wymieszałam w pudełku i potem olej wypłynął a żel siadł na dole i za każdym razem musiałam wkładać palca do pudełka i mieszać wszystko i dopiero nakładać i to nie było wygodne i miłe, ale jakoś musiałam wykończyć, bo mi jest zawsze szkoda wyrzucać.
Nie nie, wlasnie przed uzyciem mam zamiar je mieszac
Chcialam sie zroientowac na ile neutralny jest kwas/ zel hilauronowy, by moc go mieszac z kilkoma roznymi olejami jednoczesnie.
Jak dlugo moze taka mieszanka oleju "mazidlowego" z olejkami eterycznymi avicenny sobie stac. Czy nie zachodza w niej jakies dziwne reakcje chemiczne.
Nie chce uzyskac efektu odwrotnego do zamierzonego. Szczegolnie kombinując pomarancze z rozą
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:47   #595
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Kurcze napisalam do Ciebie i sie wylogowalo.
Aha, jak tak to mieszaj sobie zel hialuronowy z olejami jakimi chcesz nawet na raz. Dla mnie taki Dwufazowy nawilżacz teraz to numer jeden na zimę.
A z olejkami eterycznymi to Ci nie pomogę.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:52   #596
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Kurcze napisalam do Ciebie i sie wylogowalo.
Aha, jak tak to mieszaj sobie zel hialuronowy z olejami jakimi chcesz nawet na raz. Dla mnie taki Dwufazowy nawilżacz teraz to numer jeden na zimę.
A z olejkami eterycznymi to Ci nie pomogę.
Dziekuje bardzo za pomoc, najwazniejsze juz wiem
Przewertuje jeszcze raz caly watek
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:29   #597
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość

Przepis Smoka na olejek z kadzidłowcem:

Na 10 ml oleju z dzikiej róży:
3 krople pomaranczy
2 kadzidła
1 drzewko rózane

Mam do dyspozycji tylko 4 olejki (avicenna) : geranium, drzewko rozane, kadzidłowiec i pomarancza, czy ewentualnie pomarancze mozna "wycofac" i zastapic czyms innym?
Nie rozumiem, w czym problem - przecież piszesz, że masz pomarańczę Dlaczego chcesz ją wycofywać z przepisu?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:03   #598
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, w czym problem - przecież piszesz, że masz pomarańczę Dlaczego chcesz ją wycofywać z przepisu?
Rysuje mi sie kontrast w zapachu.. mam przeczulony nos Zostawie jednak jak jest
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:06   #599
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Rysuje mi sie kontrast w zapachu.. mam przeczulony nos Zostawie jednak jak jest
To napisz jak to pachnie. Kadzidłowiec to drzewo sandałowe, czy to zupełnie co innego? Bo miałam kiedyś drzewo sandałowe i było nie bardzo, pomarańcza by do niego pasowała. Nie znam drzewka różanego, ciekawe czy ma coś wspólnego z różami.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:29   #600
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

o! wreszcie znalazlam odowiedni watek dla mojego pytania


Chcialam sie Was dziewczyny zapytac,jesli mam problem ze skora ciala typu krostki,zaczerwienienia itp. to dobrym pomyslem byloby uzywanie delikatnego balsamu aptecznego i dodawanie do niego kilka kropel olejku np. z drzewa herbacianego lub geraniowego /jalowcowego(one sa polecane do skory z problemami) -aby zniwelowac moje dolegliwosci?

Czy mieszanka balsam+naturalny olejek eteryczny to dobry pomysl?
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.