Plan leczenia ortodontycznego (czy można tak zrobić?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-21, 19:47   #1
www
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 140

Plan leczenia ortodontycznego (czy można tak zrobić?)


Czy ktoś miał taką sytuację, że był u ortodonty i umówił się z nim w ten sposób, że opracuje on plan leczenia i jeśli będzie np. konieczność wyrywania zębów, to będzie możliwość wycofania się?
Czy jeśli opracuje plan leczenia, to nie ma będzie już odwrotu?
www jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 21:22   #2
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Czy można tak zrobić?

na przyszłość proszę żeby tytuł wątku ściśle wiązał się z treścią to pomoże uniknąć dublowania watków oraz będzie pomocne dla uzytkowników w odszukaniu konkretnego tematu, problemu

EDIT: zmieniam tytuł na "plan leczenia ortodontycznego (czy mozna tak zrobić?)".

pozdarwiam

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-21 o 21:55
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:18   #3
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: Plan leczenia ortodontycznego (czy można tak zrobić?)

jak przychodzisz do ortodonty on ci przedstawia(a przynajmniej powinien) plan leczenia jaki jego zdaniem bedzie nalepszy i ty sie albo na to zgadzasz albo nie a jesli sie zgodzisz a jakis "podpunkt" tego planu ci sie nie podoba to raczej nie powinno sie nagle od tak rezygnowac bo sie boisz wyrwania zeba jesli sie godzisz na to co proponuje ortodonta to bezwzgledu na to czy bedzie to dla ciebie przyjemne czy nie i swiadomie chyba podejmujesz decyzje wiec nie wiem o co ci chodzi no chyba ze zle zrozumialam
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 23:16   #4
binia
Przyczajenie
 
Avatar binia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 24
Dot.: Plan leczenia ortodontycznego (czy można tak zrobić?)

Plan leczenia otrzymałam na drugiej wizycie. Na pierwszej pani ortodontka oglądała, ząbki, zdjęcia i wzieła wyciski. Po czym zasugerowała hyrax na górną szczękę, dzięki czemu nie było usuwania zdrowch ząbków. Decyzję o leczeniu podjęłam dopiero po miesiącu, więc nie ma mowy o tym, że musisz przed otrzymaniem planu leczenia decydować się. Osobiście polecam konsultację co najmniej u 3 specjalistów zanim podejmiesz się leczenia.
__________________
Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała.
binia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:52   #5
pan_iks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Plan leczenia ortodontycznego (czy można tak zrobić?)

Ja planu nie miałem takiego do konca. Wszystko z czasem.

To zależy jak dużo rzeczy masz do leczenia. Ja leczyłem się 6,5 roku !!! Została mi milimetrowa diastema ( zdjecie w innym temacie ) ale nie chce jej ruszac bo wcale mi nie przeszkadza ( moze troche )

Planu jako takiego nie ma. Ja np: zęby musiałem wyrywać po 2 latach leczenia. Dużo wad wyjawia się podczas leczenia.

Możesz oczywiście zrezygnować, ale te 2 lata mogą pójść na marne i tym samym kasa w błoto.

U mnie było tak :

Najpierw naprawa zgryzu
Potem prostowanie jedynek, która były rozrzucone, nie mówiąc już o diastemie ...
Gdy naprawiłem zgryz i poczęści jedynki okazało się że mam stłoczenie górnych zębów i musze wyrywać. Nie chciałem żeby wszystko poszło na marne i wyrwałem. Żyje
Potem nosiłem aparat i zamknęły się dziury.
Ostatnim etapem było wyrwanie zębów na dole poniewaz tez było stłoczenie. Dziury są, ale zgodnie z planem się zamkną. Pozatym ich nie widać, bo to dalsze zęby

Im szybciej się zacznie tym lepiej
pan_iks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.