Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-11, 20:53   #3421
indolencja
Raczkowanie
 
Avatar indolencja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przy ostatnim zamówieniu otrzymałam od sklepu próbkę ekstraktu liposomowego na naczynka i najchętniej dodałabym go do hydrolatu, jednak mam już jedną mieszankę na dzień i jeden tonik z PHA na noc... no i wpadłam na pomysł, żeby dodać ekstrakt do płynu micelarnego Biodermy Sensibio, ale czy to dobry pomysł? czy żaden ze składników płynu nie uszkodzi liposomów? pH jest w porządku, więc tu okej, ale jeśli ktoś obeznany mógłby zerknąć na skład i napisać mi, czy taka mieszanka będzie miała sens

Skład: water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosacharides, propylene glycol, disodium EDTA, cetrimonium bromide
__________________
.

Edytowane przez indolencja
Czas edycji: 2012-02-11 o 20:56
indolencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 19:39   #3422
jugr-a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z północy :)
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć.

Bardzo Was proszę od poradę dotyczącą bazy kremowej. Zachciało mi się kremów dla odmiany, więc kupiłam to cudo jako, że miało być super proste w użyciu. Zrobiłam coś podobnego do tego:

Krem na noc.
10 ml bazy
10 ml olei (np. 5ml oleju z żurawiny i 5ml słonecznika lub inne)
30 ml fazy wodnej - 5 ml kwasu hialuronowego 1 %, 5 ml liposomów wybranych lub ich mieszaniny, 2.5 ml wit B3 (płaska łyżeczka 2.5 ml), 2.5 ml pantenolu, szczypta alantoiny i wody 15 ml

tylko liposomy zastąpiłam aloesem (żel), dodałam troszkę Q10 do fazy olejowej i kilka kropelek olejku cytrynowego - powiedzcie co popsułam? Kremu to nie przypomina za żadne skarby nawet po dodaniu odrobiny białej glinki i gumy ksantanowej - wciąż jest wodą.
Poradźcie proszę czy da się coś z tym jeszcze zrobić
Kiedyś czytałam cały wątek, ale nie pamiętam już czy były takie rady a teraz nie mam ani troszkę czasu na czytanie niestety
Pozdrawiam
__________________
Nasz ślub
jugr-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 08:04   #3423
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczynki, proszę Was o pomoc . Zawsze mam problem z wyliczeniem . Mam 200 ml hydrolatu geraniowego, chcę go trochę wzbogacić, dodałam już 4 ml witamin al-in-one, ale chciałabym, dodać jeszcze niacynamid. Podpowiecie ile ml muszę dodać ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 08:46   #3424
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Dziewczynki, proszę Was o pomoc . Zawsze mam problem z wyliczeniem . Mam 200 ml hydrolatu geraniowego, chcę go trochę wzbogacić, dodałam już 4 ml witamin al-in-one, ale chciałabym, dodać jeszcze niacynamid. Podpowiecie ile ml muszę dodać ?
gatilla w al-in-one jest już niacynamid i to na pierwszym miejscu w składzie
INCI Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Amylodextrine, Silica

Mimo to chcesz jeszcze dodac niacynamid ?
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 10:34   #3425
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
gatilla w al-in-one jest już niacynamid i to na pierwszym miejscu w składzie
INCI Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Amylodextrine, Silica

Mimo to chcesz jeszcze dodac niacynamid ?
Grażko, dziekuję Ci, nie zwróciłam uwagi . Hmmm... w takim układzie to nie wiem czy nie będzie za dużo szczęścia ? Jak uważasz ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 10:47   #3426
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie, jestem początkująca. Mam cerę mieszaną, problemową, trądzikową, zanieczyszczoną, a przy tym bardzo wrażliwą. Dopiero stawiam pierwsze kroki w pielęgnacji naturalnej. Chciałabym zapytać, czy żel hialuronowy mogę mieszać z olejem tamanu i nakładać go na twarz codziennie, zamiast kremu? Czy ten olej nie zaszkodzi? jakie mniej więcej muszą być proporcje? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie czy ten żel lub olej (albo jedno i drugie) mogę mieszać z kremem, który mam w domu, obecnie fitomed tradycyjne?

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-02-13 o 10:50
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 12:27   #3427
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Grażko, dziekuję Ci, nie zwróciłam uwagi . Hmmm... w takim układzie to nie wiem czy nie będzie za dużo szczęścia ? Jak uważasz ?
Czy to bedzie za dużo szczęścia trudno powiedzieć . Zależy od potrzeb Twojej skóry. Teraz w hydrolacie masz nie całe 2% witamin. Zakładając , w oparciu o info na str. ZSK niacynamidu może być w twoim toniku do 1% więc aby nie przekroczyć zlecanego stężenia 5% można by jeszcze dodać . Proponowała bym jednak nie dodawać do całości . Odlej np. 10 czy 20 ml i do tego dosyp niacynamid zobaczysz jeśli bedzie ok. wymieszasz resztę.

edyt .
błednie załozyłam ciężar al-in-one po przeliczeniu wychodzi , że witamin w toniku masz 1.1% więc niacynamidu maksymalnie 0,55 %

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-02-13 o 12:43
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 12:35   #3428
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Czy to bedzie za dużo szczęścia trudno powiedzieć . Zależy od potrzeb Twojej skóry. Teraz w hydrolacie masz nie całe 2% witamin. Zakładając , w oparciu o info na str. ZSK niacynamidu może być w twoim toniku do 1% więc aby nie przekroczyć zlecanego stężenia 5% można by jeszcze dodać . Proponowała bym jednak nie dodawać do całości . Odlej np. 10 czy 20 ml i do tego dosyp niacynamid zobaczysz jeśli bedzie ok. wymieszasz resztę.
Dzięki, to dobry pomysł. A podpowiesz mi ile ml muszę dodać do tych 20 ml hydrolatu ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 16:03   #3429
ewulkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań/Bełchatów
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam problem...
Zamówiłam serum z wit. C z ZSK, ale zapomniałam zamówić też konserwant FEOG, a bez niego serum będzie ważne tylko 2 tyg. Czy w związku z tym skoro chcę serum stosować co jakiś czas, np. 2 tyg. a potem przerwa mogłabym zrobic sobie np. 1/3 tego serum i dodać po 1/3 wszystkich składników, które miałam w zestawiei wtedy zdążyłabym zużyć to serum w ciągu 2 tyg. czy też może muszę koniecznie domówić ten konserwant????
Zrobiłam też krem zgodnie z przepisem z bazą kremową, krem 35+ na dzień, czy powinnam go trzymać w lodówce??

Proszę o poradę, pierwszy raz wykonuje takie rzeczy i niewiele się orientuję
ewulkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:45   #3430
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Dzięki, to dobry pomysł. A podpowiesz mi ile ml muszę dodać do tych 20 ml hydrolatu ?
Dała bym na początek 0,6g niacynamidu będzie to ok. 1ml i stężenie nie liczac tego co już jest w al-in-one nie całe 3 %
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:14   #3431
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dziewczyny. Chciałabym ukręcić sobie z półproduktów jakiś kremik nawilżający dla bardzo suchej cery, ale jestem w tym wszystkim kompletnie zielona. Czy mogłybyście mi powiedzieć, które wątki powinnam przeczytać od deski do deski, żeby to wszystko ogarnąć?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 21:17   #3432
indolencja
Raczkowanie
 
Avatar indolencja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ewulkas Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem...
Zamówiłam serum z wit. C z ZSK, ale zapomniałam zamówić też konserwant FEOG, a bez niego serum będzie ważne tylko 2 tyg. Czy w związku z tym skoro chcę serum stosować co jakiś czas, np. 2 tyg. a potem przerwa mogłabym zrobic sobie np. 1/3 tego serum i dodać po 1/3 wszystkich składników, które miałam w zestawiei wtedy zdążyłabym zużyć to serum w ciągu 2 tyg. czy też może muszę koniecznie domówić ten konserwant????
Zrobiłam też krem zgodnie z przepisem z bazą kremową, krem 35+ na dzień, czy powinnam go trzymać w lodówce??

Proszę o poradę, pierwszy raz wykonuje takie rzeczy i niewiele się orientuję
Nie jestem może weteranem jeśli chodzi o domowe mazidła, jednak wydaje mi się, że możesz podzielić wszystko na trzy, z tym że otwarte półprodukty koniecznie trzymaj potem w lodówce (zresztą tak jak i serum oraz ten krem, o który pytasz, no jak rozumiem również będzie bez konserwantu). Miałam to serum i jego zużycie zajęło mi ok. 5 tygodni, więc 1/3 spokojnie zużyjesz przez 2. Z tym, że musisz liczyć się z tym, że nie za każdym razem wyjdą ci identyczne sera, jeśli nie masz wagi elektronicznej jakieś różnice w stężeniach pewnie wyjdą.


I ponawiam swoje pytanie...
Cytat:
Napisane przez indolencja Pokaż wiadomość
Przy ostatnim zamówieniu otrzymałam od sklepu próbkę ekstraktu liposomowego na naczynka i najchętniej dodałabym go do hydrolatu, jednak mam już jedną mieszankę na dzień i jeden tonik z PHA na noc... no i wpadłam na pomysł, żeby dodać ekstrakt do płynu micelarnego Biodermy Sensibio, ale czy to dobry pomysł? czy żaden ze składników płynu nie uszkodzi liposomów? pH jest w porządku, więc tu okej, ale jeśli ktoś obeznany mógłby zerknąć na skład i napisać mi, czy taka mieszanka będzie miała sens

Skład: water (aqua), PEG-6 caprilic/capric glycerides, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosacharides, propylene glycol, disodium EDTA, cetrimonium bromide
__________________
.

Edytowane przez indolencja
Czas edycji: 2012-02-13 o 21:19
indolencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 07:55   #3433
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Dała bym na początek 0,6g niacynamidu będzie to ok. 1ml i stężenie nie liczac tego co już jest w al-in-one nie całe 3 %
. Opowiem o wrażeniach
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 08:25   #3434
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ukręciłam pierwszy krem na bazie. wyglada tak:
10ml baza
10ml oleje
5ml HA
2,5ml pantenol
2.5ml B3
1,5ml elstrakt z wina
alantoina
18,5 hydrolat

Krem wyszedł klejący. Na tyle, że mnie denerwuje i ciagle czuję go na twarzy, która sie lepi. Do tego zakolorowało mnie lekko
Używał ktos tego ekstraktu? Co spowodowało taką lepkość?

Jeszcze jedno. Jak zmywacie twarz hydrolatem lub tonikiem to zostawiacie go na twarzy czy zmywacie? Bo coś mi sie obiło o oczy i nie mogę się doszukać czy o to chodziło a przerabiam dopiero 40stą stronę.
Kurcze a może za dużo dałam tego winka?Bo produkty sypkie powinnam przeliczać na gramy? Kurcze zgłupiałam.

Edytowane przez kerne
Czas edycji: 2012-02-15 o 10:50
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:22   #3435
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
ukręciłam pierwszy krem na bazie. wyglada tak:
10ml baza
10ml oleje
5ml HA
2,5ml pantenol
2.5ml B3
1,5ml elstrakt z wina
alantoina
18,5 hydrolat

Krem wyszedł klejący. Na tyle, że mnie denerwuje i ciagle czuję go na twarzy, która sie lepi. Do tego zakolorowało mnie lekko
Używał ktos tego ekstraktu? Co spowodowało taką lepkość?
Ponoc pantenol to straszne kleiszcze, ale nie wiem w kremie nigdy nei miałam, tylko w zelu HA. Ekstrakty z winogron/z wina powinien dość mocno barwić, szczególnie że dałaś go sporo. Ale ile to nei wiem, musiałabyś wszystko na gramy poprzeliczac zeby mozna było określić procenty.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:22   #3436
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no i tu sie pojawił problem bo ekstraktu dałam sporo właśnie dlatego ze nie przeliczyłam:mu r: na dodatek nie wiem jak
Prosze pomóżcie ułożyć równanie bo zgłupiałam.
Mam dać max 3% ekstraktu czyli to wychodzi 1,5ml. Dodam ze wagi nie mam wiec musze to jakos przeliczyc na ml
Z tym moim kreme to pewnie nic juz nie zrobie
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:56   #3437
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
no i tu sie pojawił problem bo ekstraktu dałam sporo właśnie dlatego ze nie przeliczyłam:mu r: na dodatek nie wiem jak
Prosze pomóżcie ułożyć równanie bo zgłupiałam.
Mam dać max 3% ekstraktu czyli to wychodzi 1,5ml. Dodam ze wagi nie mam wiec musze to jakos przeliczyc na ml
Z tym moim kreme to pewnie nic juz nie zrobie
Z ekstraktami jest tak sprawa, że dużo pod względem objętości to nie jest wcale duzo pod względem masy, bo prochy mają malą gęstość.

Np gęstość pantenolu to 1,16 g/ml(cm3)
1,16 g -----1 ml
x g ----- 2,5 ml
x = (2,5*1,16)/1 [g]

tak samo z ekstraktem
2,3 g ----- 5ml
x g ------ 1,5 ml
x = 0,69 g

Tylko problem jest z masa kremu, ale możesz przyjąc ze 50 ml waży ok. 45 g, u ciebie krem ma ok. 40 ml, czyli ok. 36 g, 0,69/36*100% = 1,91% czy OK, w przypadku pantenolu wychodzi to ok. 8% - duzo
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-15 o 12:58
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:28   #3438
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no to super. Czyli jednak nie mam co sie zabierać za kręcenie
Wydawało mi się, że matematyke jako tako pamieam chociaż matura dawno temu za mną ale nie kumam
Czyli to oznacza, że muszę te gęste płyny przeliczać
Obliczyłaś że, 1,5ml winka to 0,69g a ja wagi nie mam i teraz nie ruszę z tym bez wagi
Czyli pantenolu dałam też za dużo. No nic, czytałam, czytałam a jednak nic nie wiem i wstyd mi
Ja liczę i mi wychodzi wiecej ml kremu
10bazy+10olei+prawie 20hydrolatu+5HA czyli prawie 50ml

Edytowane przez kerne
Czas edycji: 2012-02-15 o 13:30
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 14:24   #3439
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Oj przepraszam, dobrze ze mnie sprawdzasz, faktycznie jest ok. 50 ml, czyli jakieś 45 g. A wiec % ekstraktu i pantenolu bedzie mniejszy.
Nie muszisz miec wagi, ale z wagą jest łatwiej nasypac odpowiednią ilość prochów niż odmierzyć te prochy w mililitrach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 17:37   #3440
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny,
zamowilam ten eliksir
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Lip...rzalej-30-ml/3
i jak zawsze o czyms musialam zapomniec- tym razem o mieszadelku/mikserku....
czy moge te skladniki wymieszac po prostu bagietka lub czyms innym- czy to serum spelni swoja role jesli go nie zmiksuje tym ich sprzetem?

oraz
czy ktoras z was uzywala oleju z kielkow pszenicy?jak sie sprawdzil ?

oraz 3 pyt
czy liposomy z zsk mozna dodawac to avene hol spf 20- to chyba o/w wiec ....
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-02-15 o 21:37
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 18:44   #3441
mimi_91
Raczkowanie
 
Avatar mimi_91
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam Was
Dopiero zaczynam moją przygodę z naturalnymi kosmetykami i wielu rzeczy jeszcze nie wiem
Planuję złożyć moje pierwsze zamówienie na ZSK i śród wielu kosmetyków chcę wziąć też algi morskie spirulinę. Teraz tylko nie wiem jaką pojemność opakowania kupić. Na ile użyć ( tak mniej więcej) wystarcza 10g tego produktu?? Czy może lepiej zamówić od razu 30g?

pozdrawiam serdecznie
__________________
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

— Arthur Schopenhauer
mimi_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 18:56   #3442
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mimi_91 Pokaż wiadomość
Witam Was
Dopiero zaczynam moją przygodę z naturalnymi kosmetykami i wielu rzeczy jeszcze nie wiem
Planuję złożyć moje pierwsze zamówienie na ZSK i śród wielu kosmetyków chcę wziąć też algi morskie spirulinę. Teraz tylko nie wiem jaką pojemność opakowania kupić. Na ile użyć ( tak mniej więcej) wystarcza 10g tego produktu?? Czy może lepiej zamówić od razu 30g?

pozdrawiam serdecznie
Jeśli jeszcze nie używałaś spiruliny to najpierw zamów mniejsze opakowanie, bo ona specyficznie "pachnie" i nie wszyscy się mogą przełamać. Na kilka razy spokojnie starczy 10 g, nawet jak będziesz mieszała tylko z wodą/olejem.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:15   #3443
mimi_91
Raczkowanie
 
Avatar mimi_91
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Jeśli jeszcze nie używałaś spiruliny to najpierw zamów mniejsze opakowanie, bo ona specyficznie "pachnie" i nie wszyscy się mogą przełamać. Na kilka razy spokojnie starczy 10 g, nawet jak będziesz mieszała tylko z wodą/olejem.
dziękuję bardzo za odpowiedź
mam nadzieję, że zapach mnie nie odstraszy
__________________
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

— Arthur Schopenhauer
mimi_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:13   #3444
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mimi_91 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że zapach mnie nie odstraszy
Zapach faktycznie jest okropny. Na początku miałam odruch wymiotny. Jeśli jesteś wrażliwa, faktycznie kup mniejsze.
Mieszałam z glinką, teraz już mi nie przeszkadza. Mam trzecie opakowanie (kupowałam poj. 30).
Spirulinę można dodawać też do odżywki do włosów (sypię troszkę "na oko"). Fajny efekt, choć szału nie ma, lubię.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:41   #3445
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja nakładając wyłączam ze swoich funkcji nos, oddycham ustami i spoko
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 14:21   #3446
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zrobiłam ostatnio plyn micelarny z przepisu dostępnego na zsk, wyszedł super, buzia jest po nim ładna, ale jest małe ale..Okropnie klei mi się po nim twarz, nawet po nałożeniu podkładu mineralnego uczucie kleistości pozostaje,czuję je na skórze cały dzień, tak jakbym nałożyła ciężki tłusty krem, a buzia świeci się jakby była bardzo przetłuszczona. Wiecie może jak zniwelować tą lepkość?
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 15:44   #3447
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;32348107]Zrobiłam ostatnio plyn micelarny z przepisu dostępnego na zsk, wyszedł super, buzia jest po nim ładna, ale jest małe ale..Okropnie klei mi się po nim twarz, nawet po nałożeniu podkładu mineralnego uczucie kleistości pozostaje,czuję je na skórze cały dzień, tak jakbym nałożyła ciężki tłusty krem, a buzia świeci się jakby była bardzo przetłuszczona. Wiecie może jak zniwelować tą lepkość?[/QUOTE]
Może przetrzyj jeszcze twarz hydrolatem, albo spryskaj i odciśnij w chusteczke?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 16:50   #3448
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczynki, a ja mam do Was takie pytanie. Czy macie może jakieś samoróbne sprawdzone mgiełki do twarzy odświeżające makijaż?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 17:06   #3449
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Dziewczynki, a ja mam do Was takie pytanie. Czy macie może jakieś samoróbne sprawdzone mgiełki do twarzy odświeżające makijaż?
Najprostsza to po prostu dowolny hydrolat przelać do butelki z atomizerem, innych nie próbowałam.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:56   #3450
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Najprostsza to po prostu dowolny hydrolat przelać do butelki z atomizerem, innych nie próbowałam.

Oo.. fajnie Więc w takim wypadku skłonna jestem wypróbować
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.