Problemy z CV :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-03, 10:18   #1
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746

Problemy z CV :(


Postanowiłam założyć nowy wątek,bo potrzebuje porady/pomocy,a nie mam kogo zapytać Otóż:
Mam 21 lat i chciałabym wyprowadzić się z domu,wyjechać do większego miasta, tylko pojawia się problem z pracą.. Żeby zacząć samodzielne życie muszę mieć z czego. Pisząc CV załamałam się,wygląda tak bidnie,że jestem pewna,że nikt by na niego nie odp.
Po pierwsze mam bardzo małe doświadczenie:Roczny staż w biurze i obecnie 9 miesięczne prace interwencyjne również w tym zawodzie, czyli razem 21 miesięcy "doświadczenia". Szkołe mam skończoną tylko LO, od października idę na studium- Technik Administracji...
Drugim problemem są cechy-wiadomo,że nie piszę się negatywnych,ale z pozytywnymi będzie problem. Przecież nie napiszę,że jestem przebojowa itp. Skoro jestem nieśmiała,zamknięta w sobie..Prędzej czy później i tak się wyda,że kłamałam. Z zainteresowaniami również mam problem,wydaję mi się,że to czym się interesuję nie nadaję się do napisania w CV.
NO i ost. problem czy zdj koniecznie trzeba dawać?
Podobno zdj może pomóc w zatrudnieniu. Usłyszałam,że jak ma się małe doświadczenie to urodą można "nadrobić" ale co komu po ładnym,ale pustym/głupim pracowniku.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 10:43   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Problemy z CV :(

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
CV.
NO i ost. problem czy zdj koniecznie trzeba dawać?
Podobno zdj może pomóc w zatrudnieniu. Usłyszałam,że jak ma się małe doświadczenie to urodą można "nadrobić" ale co komu po ładnym,ale pustym/głupim pracowniku.
W przypadku kobiet to miecz obosieczny. Badania pokazują, że kobiety - a kobiety głównie siedzą w HRze - karzą inne kobiety, które uważają za atrakcyjniejsze od siebie.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-05-03 o 10:46
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 10:52   #3
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Problemy z CV :(

Każdy na początku nie ma zbyt bogatego CV. Ważne, że masz już jakieś doświadczenie i Twoje CV nie będzie zupełnie puste. Najgorzej jest zwykle z pierwszą pracą. Treści jest nie wiele, ale skup się na tym, by Twój życiorys był czytelny, przejrzysty, estetyczny i dopracowany, bo to również ma znaczenie.

Nie pisz, że jesteś przebojowa jeśli to nie prawda. Nie jest to jedyna ważna cecha, a już na pewno nie najważniejsza. Jeśli ubiegasz się o stanowisko biurowe to na pewno ważna jest dobra organizacja pracy i zarządzanie czasem, bycie dokładnym i odpowiedzialnym, pracowitość, uczciwość, wysoka kultura osobista, szybkość uczenia się i chęć rozwoju, umiejętność pracy samodzielnej jak i zespołowej itd. Na pewno posiadasz choć część z tych cech. Przed rozmową kwalifikacyjną przygotuj się byś każdą z zawartych w CV potrafiła omówić na swoim przykładzie i nie była gołosłowna.

Bardzo często w ogłoszeniach jest wzmianka o tym, że pracodawca oczekuje zdjęcia i niestety to stało się normą. Aparycja ma znaczenie i pracodawca chce widzieć z kim będzie miał do czynienia, jak wygląda potencjalny pracownik i czy pasuje do zespołu. Pamiętaj, że nie może to być zdjęcie prywatne, ale takie na którym będziesz wyglądała profesjonalnie. Jeśli nie masz takiego zdjęcia poproś kogoś o pstryknięcie fotki, wystarczy zwykła cyfrówka lub nawet telefon jeśli ma niezły aparat. Zdjęcie powinno być na jasnym, gładkim tle, a Ty ubrana np. w koszulę czy inny elegancki strój. Ja takie zdjęcie dodawałam do CV i wyglądało to całkiem dobrze.

Na koniec dodam, że według mnie powinnaś popracować na pewnością siebie. Jeśli sama w siebie nie wierzysz nie dasz powodu pracodawcy, by w Ciebie uwierzył. Nie musisz być hiper przebojowa i mieć za sobą ogromnego doświadczenia. Jesteś młoda, wszystko jeszcze przed Tobą. Ważne, że chcesz pracować, jesteś zmotywowana i pozytywie nastawiona. Skup się na swoich mocnych stronach, postaraj się 'sprzedać' siebie jak najlepiej, bądź uśmiechnięta i nie stresuje się, a będzie dobrze.

Pozwodzenia
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:03   #4
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Problemy z CV :(

Cytat:
Napisane przez kiika Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz takiego zdjęcia poproś kogoś o pstryknięcie fotki, wystarczy zwykła cyfrówka lub nawet telefon jeśli ma niezły aparat.
To rzadko się udaje... Sama przez jakiś czas dodawałam takie zdjęcie. Jak długo na nie patrzysz to przestajesz zauważać, ale obiektywnemu obserwatorowi zazwyczaj szybko rzuca się w oczy, że oświetlenie nie to, rozdzielczość... i nie wygląda to zbyt profesjonalnie. Chyba, że jesteś w stanie porządnie je wyretuszować a zdjęcie będzie maleńkie.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-05-03 o 11:06
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 21:26   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Problemy z CV :(

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć nowy wątek,bo potrzebuje porady/pomocy,a nie mam kogo zapytać Otóż:
Mam 21 lat i chciałabym wyprowadzić się z domu,wyjechać do większego miasta, tylko pojawia się problem z pracą.. Żeby zacząć samodzielne życie muszę mieć z czego. Pisząc CV załamałam się,wygląda tak bidnie,że jestem pewna,że nikt by na niego nie odp.
Po pierwsze mam bardzo małe doświadczenie:Roczny staż w biurze i obecnie 9 miesięczne prace interwencyjne również w tym zawodzie, czyli razem 21 miesięcy "doświadczenia". Szkołe mam skończoną tylko LO, od października idę na studium- Technik Administracji...
Drugim problemem są cechy-wiadomo,że nie piszę się negatywnych,ale z pozytywnymi będzie problem. Przecież nie napiszę,że jestem przebojowa itp. Skoro jestem nieśmiała,zamknięta w sobie..Prędzej czy później i tak się wyda,że kłamałam. Z zainteresowaniami również mam problem,wydaję mi się,że to czym się interesuję nie nadaję się do napisania w CV.
NO i ost. problem czy zdj koniecznie trzeba dawać?
Podobno zdj może pomóc w zatrudnieniu. Usłyszałam,że jak ma się małe doświadczenie to urodą można "nadrobić" ale co komu po ładnym,ale pustym/głupim pracowniku.
Rok doświadczenia w pracy biurowej to sporo czasu jak na młodą osobę, więc nie powinnaś się zbytnio martwić małym doświadczeniem - jest na pewno większe niż niektórych ludzi po magisterce.

Ważne jest pisanie prawdy. Nie ma nic gorszego niż kłamanie w CV, bo szydło szybko wyjdzie z worka. Możesz w skrócie opisać jakieś cechy związane z Twoim stylem pracy. Jesteś zorganizowana? Dokładna w działaniu? Lubisz uczyć się nowych rzeczy? Jeżeli tak, to warto o tym wspomnieć.

Co do zdjęcia: moim zdaniem różnie to bywa. Ja składałam CV do kilku firm związanych ze swoim wykształceniem i nie dodawałam zdjęcia, a i tak odezwali się do mnie i zaprosili na rozmowę, więc na podstawie osobistych doświadczeń mogę stwierdzić, iż fotka w CV nie jest konieczna do tego, aby zainteresować panią z HR swoją aplikacją.

Doświadczenie jest podstawą i nie wiem jakim buraczanym Januszem biznesu trzeba być, żeby zatrudniać osoby na podstawie urody (co innego branża związana z modelingiem).
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 21:43   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Problemy z CV :(

Raczej zastanów się po cholere iśc do technikum administracji, niż co wpisać w CV.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 16:04   #7
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Problemy z CV :(

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Raczej zastanów się po cholere iśc do technikum administracji, niż co wpisać w CV.
Zgadzam się. Ludzie po studiach na kierunku Administracja nie mają pracy, więc robienie z tego technika jest bezsensowne. Lepiej zrobić sobie jakiś konkretny zawód.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-05, 12:51   #8
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Problemy z CV :(

Odniosłam wrażenie, że za bardzo się skupiasz na negatywnych cechach. Ja wpisałabym to co jest prawdą podkreślając moje pozytywne cechy, np. determinacja i zaangażowanie.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:51:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.