Prośba o interpretację wyników- tarczyca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-12, 17:46   #1
megi123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Exclamation

Prośba o interpretację wyników- tarczyca


Wyniki hormonów tarczycowych:
TSH - 3,060 mikrolU/ml norma (0,270-4,200)
FT3 - 2,99 pg/ml (2,00-4,40) 41,25%
FT4 - 0,98 ng/dl (0,93-1,70) 6,49%
Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej - 10,0 lU/ml (0,0-3O,0). Nie wiem czy to też jest ważne, ale:
LH wyszło 1,22 mlU/ml norma (0,2-6,5 mlU/ml)
FSH 3,88 mlU/ml (1,5-7,0 mlU/ml), stosunek LH do FSH wynosi około 0,30,a czytałam że powinien być ok. 1.
Od zawsze miałam TSH na poziomie oscylującym wokół 1, teraz znacznie wartość podskoczyła. FT4 i FT3 spadło, procentowo kiedyś kolejno były na poziomie: FT4 (13,48%), FT3 (43,2%).
Źle się czuję, jestem zmęczona, najchętniej cały czas bym spała.
Poszę o odpowiedź. Pozdrawiam
megi123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 16:58   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Prośba o interpretację wyników- tarczyca

Mało kto ma stałe wartości tych hormonów. Choćby dlatego, że u wielu ludzi ft4 i ft3 zimą leci na łeb na szyję. Ja bym powtórzyła wyniki za jakiś miesiąc, a do tego czasu poużywała soli jodowanej.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 21:24   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Prośba o interpretację wyników- tarczyca

Masz bardzo niski poziom hormonów ft3 i ft4... TSH też podwyższone. Warto by się przejść do endokrynologa tym bardziej, że źle się czujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 10:32   #4
megi123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Prośba o interpretację wyników- tarczyca

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Masz bardzo niski poziom hormonów ft3 i ft4... TSH też podwyższone. Warto by się przejść do endokrynologa tym bardziej, że źle się czujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam u endokrynolog, powiedziała że wyniki są w normach więc nie widzi potrzeby przepisywania lekarstw itp.
megi123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 13:23   #5
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Prośba o interpretację wyników- tarczyca

Wyniki masz w normie, to widać od razu, jeszcze jak lekarz konsultował - super.

Zmęczenie nie musi wynikać z problemów z tarczycą. Uwierz mi, że nie chciałabyś zacząć brać leków, wtedy wyniki bardzo się wahają, lekarz eksperymentuje z dawką, u mnie to już się ciągnie kilka lat i będę musiała brać te leki do końca życia.

Zmęczenie -> zima, święta, praca, dzieci, dom. Każdemu się zdarza. Pomyśl nad urlopem, spróbuj odpocząć w każdy możliwy sposób.

Edytowane przez KamilaAlina
Czas edycji: 2017-12-15 o 13:24
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 20:08   #6
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Prośba o interpretację wyników- tarczyca

Cytat:
Napisane przez KamilaAlina Pokaż wiadomość
Uwierz mi, że nie chciałabyś zacząć brać leków, wtedy wyniki bardzo się wahają, lekarz eksperymentuje z dawką, u mnie to już się ciągnie kilka lat i będę musiała brać te leki do końca życia.
Bzdura. Poziom hormonów nie waha się przez leki. U mnie ustalanie prawidłowej dawki trwało trzy miesiące, potem raz miałam podwyższaną i tyle. U mnie nie było eksperymentów i wszystko jest okay. Szkoda, że u Ciebie tak nie jest, ale nie rozsiewaj nieprawdziwych informacji, które pochodzą tylko z Twoich doświadczeń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez megi123456789 Pokaż wiadomość
Byłam u endokrynolog, powiedziała że wyniki są w normach więc nie widzi potrzeby przepisywania lekarstw itp.
No to skoro tak, to nie wiem, czemu szukasz tutaj porady . Lekarz Ci mówi jedno, Ty czujesz drugie. Więc co teraz?

Dla mnie to nic dziwnego, że czujesz się źle. Masz bardzo mało hormonów ft3 i ft4, a to one bardzo wpływają na nasze samopoczucie i pracę naszego organizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 21:23   #7
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Prośba o interpretację wyników- tarczyca

Cytat:
Napisane przez KamilaAlina Pokaż wiadomość
Wyniki masz w normie, to widać od razu, jeszcze jak lekarz konsultował - super.

Zmęczenie nie musi wynikać z problemów z tarczycą. Uwierz mi, że nie chciałabyś zacząć brać leków, wtedy wyniki bardzo się wahają, lekarz eksperymentuje z dawką, u mnie to już się ciągnie kilka lat i będę musiała brać te leki do końca życia.

Zmęczenie -> zima, święta, praca, dzieci, dom. Każdemu się zdarza. Pomyśl nad urlopem, spróbuj odpocząć w każdy możliwy sposób.
Laboratorium, w którym robię badania, za górną granicę normy uznaje 3,05 (dla kobiet niebędących w ciąży). Endokrynolodzy zwykle dążyli do wyniku poniżej 2, za ideał podając okolice 1.

Zmęczenie z problemów z tarczycą wynikać nie musi, jasne. W wielu przypadkach samą siebie przekonywałam, że jestem zmęczona bo: sesja, praca, sto innych powodów. W większości przypadków jednak wiązało się to z pogorszeniem poziomu hormonów tarczycowych.

I żeby nie było - u mnie też jest ciągła huśtawka z tarczycą (nadal, po ponad 6 latach leczenia), ale bez leków byłoby zdecydowanie gorzej.

megi123456789, jeśli przy tym poziomie TSH (oraz FT3 i FT4) odczuwasz objawy niedoczynności, to spróbuj konsultacji z innym lekarzem - nikt nie powiedział, że ten pierwszy jest wyrocznią.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 22:23:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.