Przesuwanie okresu / krwawienia z odstawienia - wątek zbiorczy! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 22:59   #751
minuit18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 55
Dot.: Jak przyspieszyc okres?

Witam
Proszę o pomoc!

Zdecydowałam się zacząć brać na nowo tabletki po półrocznej przerwie. Zależały mi bardzo na przesunięciu okresu więc wzięłam pierwszą tabletkę nie w pierwszy dzień cyklu a pod jego koniec. :/ Wiem, że nie powinnam no ale, stało się.

Takie pytanie mam do was, pomóżcie. Czy jest jakaś szansa że okres nie wystąpi w trakcie brania tabletek? I od kiedy powinna zacząć działać ochrona?

Bardzo proszę, pomóżcie kobiety bo stres mnie zżera :/
minuit18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 07:44   #752
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak przyspieszyc okres?

Cytat:
Napisane przez minuit18 Pokaż wiadomość
Witam
Proszę o pomoc!

Zdecydowałam się zacząć brać na nowo tabletki po półrocznej przerwie. Zależały mi bardzo na przesunięciu okresu więc wzięłam pierwszą tabletkę nie w pierwszy dzień cyklu a pod jego koniec. :/ Wiem, że nie powinnam no ale, stało się.

Takie pytanie mam do was, pomóżcie. Czy jest jakaś szansa że okres nie wystąpi w trakcie brania tabletek? I od kiedy powinna zacząć działać ochrona?

Bardzo proszę, pomóżcie kobiety bo stres mnie zżera :/
Zdarzyć może się wszystko.. Jeżeli wzielas pozniej niz 5 dnia cyklu to ochrona od nastepnego opakowania a jezeli 2-5 dzien cyklu to po 7 dniach.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 20:39   #753
minuit18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 55
Dot.: Jak przyspieszyc okres?

O dziękuję za odpowiedź! cóż mam nadzieję, że nie dostanę okresu!
Jeszcze raz dziękuję!
minuit18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:17   #754
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

no wlasnie ja mam podobny dylemat,chcialam zaczac brac tabletki pozniej niz pierwszego dnia cyklu ale czy wtedy przesunie mi sie @ wlasnie o ta ilosc dni jak pozniej zaczelam brac? czy moga pojawic sie i tak plamienia w dniach w ktorych powinna byc normalnie @?
bo jesli chodzi o zabezpieczenie to na tym mi nie zalezy.
marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:42   #755
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marilyn monroe Pokaż wiadomość
no wlasnie ja mam podobny dylemat,chcialam zaczac brac tabletki pozniej niz pierwszego dnia cyklu ale czy wtedy przesunie mi sie @ wlasnie o ta ilosc dni jak pozniej zaczelam brac? czy moga pojawic sie i tak plamienia w dniach w ktorych powinna byc normalnie @?
bo jesli chodzi o zabezpieczenie to na tym mi nie zalezy.
ja bym nie ryzykowała
możesz mieć plamienia przez całe opakowanie...
poza tym to nie są cukierki zeby zaczynac brac jak sie chce
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:07   #756
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

no wlasnie wiem ze nie cukierki i dlatego od 2 bije sie z myslami czy zaczac je brac czy nie.3 lata temu bralam tabletki anty przez rok ale wszystko jak nalezy i nie mialam nigdy zadnych plamien ale wiem ze teraz albo nic sie nie stanie albo sobie narobie biedy w organizmie.no nic moze pomysle nad innym sposobem zeby @ byla 2 dni wczesniej lub pozniej.
marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 07:35   #757
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Bardzo proszę o pomoc i uświadomienie mnie
Szykuje mi się wyjazd na święta no i niestety w tym samym czasie będe miała okres ze względu na to ,że źle znoszę te dni ( silne bóle i złe samopoczucie) chciałabym spytać w jaki sposób mogę coś z tym zrobić?
Zastanawiam się nad tabletkami antykoncepcyjnymi, choc waham się ze względu na to,że nigdy nie zażywałam jakichkolwiek hormonów... Zabezpieczenie przed ciążą nie jest mi potrzebne. Więc chciałąm spytac, czy przesuwanie okresu za pomoca tabletek nie wywoła u mnie więcej skutków ubocznych (np problemy z cerą, czy zaburzenie pracy hormonów) niż uciążliwości związane z okresem??
Czy w moim przypadku mogą byc przepisane jakies inne środki?? np zmniejszające krwawienie i ból etc??
bardzo prosze o pomoc..
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 08:08   #758
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pogodynka20 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc i uświadomienie mnie
Szykuje mi się wyjazd na święta no i niestety w tym samym czasie będe miała okres ze względu na to ,że źle znoszę te dni ( silne bóle i złe samopoczucie) chciałabym spytać w jaki sposób mogę coś z tym zrobić?
Zastanawiam się nad tabletkami antykoncepcyjnymi, choc waham się ze względu na to,że nigdy nie zażywałam jakichkolwiek hormonów... Zabezpieczenie przed ciążą nie jest mi potrzebne. Więc chciałąm spytac, czy przesuwanie okresu za pomoca tabletek nie wywoła u mnie więcej skutków ubocznych (np problemy z cerą, czy zaburzenie pracy hormonów) niż uciążliwości związane z okresem??
Czy w moim przypadku mogą byc przepisane jakies inne środki?? np zmniejszające krwawienie i ból etc??
bardzo prosze o pomoc..
przejrzyj wątek
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 08:18   #759
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
przejrzyj wątek
przeglądam cały czas , większość pisze o przypadku w którym zażywa tabletki, a ja chciałam się dowiedzieć czy jest sens w ogóle iść do ginekologa, czy dostane jakiekolwiek środki przeciwbólowe etc czy jedynie apap i nospe ?
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 20:42   #760
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

dziewczyny nie bijcie za glupie pytanie ale chce tylko upewnienia (od osob ktore sie znaja)
czy schemat tabletkowy : 21 tab+ 4tab z kolejnego opakowania - 7 dni przerwy +17 tabletek (bo tyle zostanie mi z opakowania :21-4=17) + 7 dni przerwy i dalej 21 tabl. daje skuteczne zabezpieczenie .
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 23:09   #761
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Raczej tak. Rozumiem, że chcesz krwawienie przesunąć. Może połącz opakowania? Tylko wtedy nie wiadomo czy nie będziesz mieć plamień, a jeśli już to kiedy.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 08:52   #762
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Raczej tak. Rozumiem, że chcesz krwawienie przesunąć. Może połącz opakowania? Tylko wtedy nie wiadomo czy nie będziesz mieć plamień, a jeśli już to kiedy.
tak chce przesunac krwawienei o 4 dni (dlatego te 4 tabletki dodatkowo) nie chce laczyc opakowan bo obawiam sie plamien. ( nigdy nie laczylam, ale obawiam sie ze wystąpią ponieważ bardzo duzo dziewczyn na to sie skarży)
zawsze moge utworzyc też schemat


21tab +4tab -przerwa 7 dni- a potem juz zawsze 21 tab. (zamiast 17 moge z zapasowego opakowania uzupelniac aby bylo juz 21)

chodzi mi tylko o te dobieranie tabletek. w ulotce nie mam nic na ten temat, a tu na postach czesto sie takie propozycje pojawiały wiec chce sie hmm..upewnic ze dobieranie tabletek jest skutczne.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 08:57   #763
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
tak chce przesunac krwawienei o 4 dni (dlatego te 4 tabletki dodatkowo) nie chce laczyc opakowan bo obawiam sie plamien. ( nigdy nie laczylam, ale obawiam sie ze wystąpią ponieważ bardzo duzo dziewczyn na to sie skarży)
zawsze moge utworzyc też schemat


21tab +4tab -przerwa 7 dni- a potem juz zawsze 21 tab. (zamiast 17 moge z zapasowego opakowania uzupelniac aby bylo juz 21)

chodzi mi tylko o te dobieranie tabletek. w ulotce nie mam nic na ten temat, a tu na postach czesto sie takie propozycje pojawiały wiec chce sie hmm..upewnic ze dobieranie tabletek jest skutczne.
w ulotce od logestów coś było na ten temat, że możemy zacząć drugie opakowanie bez przerwy i że w każdej chwili możemy przerwać jeśli chcemy już krwawienie - coś w ten deseń jak dobrze pamiętam

ja nie raz dobierałam tak tabletki bo również nie lubię/nie chcę łączyć całych opakowań - jest to skuteczne i bezpieczne
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:01   #764
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

dziekuje bardzo. a drugie pytanie czy do tych 17 tabletek co mi zostaną powinnam uzupelniać aby zawsze bylo 21? czy jak wezme po przerwie 17 tab a potem znow przerwa to bedzie ok?

czytalam na forum ze minimalna liczba tabletek to 14 ale nie mam pojecia skad sie to wzieło komuś.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:04   #765
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo. a drugie pytanie czy do tych 17 tabletek co mi zostaną powinnam uzupelniać aby zawsze bylo 21? czy jak wezme po przerwie 17 tab a potem znow przerwa to bedzie ok?

czytalam na forum ze minimalna liczba tabletek to 14 ale nie mam pojecia skad sie to wzieło komuś.
stąd się wzięło, że 15sta tabletka to 3ci tydzień i ulotka w momencie zapomnienia tej tabletki pozwala nam już na przejście bezpośrednio do przerwy nie tracąc zabezpieczenia, prawda? (no albo łączenie opakowań, ale mówimy o tej pierwszej sytuacji) - więc na logikę biorąc 14ście tabletek wystarczająco nas chroni

ja jednak dla spokoju zawsze wolę wziąć 17-18ście tabletek i dopiero robić przerwę - teraz skracałam sobie opakowanie do 18stu by na sylwka nie mieć krwawienia
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2009-12-07 o 09:06
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:07   #766
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
stąd się wzięło, że 15sta tabletka to 3ci tydzień i ulotka w momencie zapomnienia tej tabletki pozwala nam już na przejście bezpośrednio do przerwy nie tracąc zabezpieczenia, prawda? (no albo łączenie opakowań) - więc na logikę biorąc 14ście tabletek wystarczająco nas chroni

ja jednak dla spokoju zawsze wolę wziąć 17-18ście tabletek i dopiero robić przerwę - teraz skracałam sobie opakowanie do 18stu by na sylwka nie mieć krwawienia

wielkie dzieki wdowa bardzo mi pomoglas i uzupelniłas wiedze w tym tabletkowym świecie. ja rowniez kombinuje aby na sylwka miec spokoj dzieki jeszcze raz.pozdrawiam
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:09   #767
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
wielkie dzieki wdowa bardzo mi pomoglas i uzupelniłas wiedze w tym tabletkowym świecie. ja rowniez kombinuje aby na sylwka miec spokoj dzieki jeszcze raz.pozdrawiam
nie ma problemu, polecam się na przyszłość udanego sylwka
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:33   #768
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Masz jeszcze jedną możliwość - kupić nowe opakowanie, wziąć tamte 21+4, zacząć nowe całe opakowanie, a a to niepełne zostawić na czarną godzinę, czyli jako dodatkowe w razie biegunek czy wymiotów
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:41   #769
089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Jak przyspieszyc okres???

Witam wszystkich, mam pytanie. za dwa miesiące mam mieć operacje, ale do zabiegu nie mozna mieć okresu. a mi akurat tak wypada. będę więc musiała iść do lekarza żeby mi go przesunął. jak to sie wogóle robi i czy są jakieś skutki uboczne? mam 17 lat i nie zawsze mam regularne miesiączki. z góry dziękuje wam za odpowiedź.
089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 19:19   #770
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: Jak przyspieszyc okres???

przepisze pewnie Tobie tabletki anty, zaczniesz brac przy najblizszej miesiaczce i nie bedziesz robila przerwy na miesiaczke az do czasu Pooperacyjnego
__________________
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 10:26   #771
kaliber32
Raczkowanie
 
Avatar kaliber32
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 90
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Czy branie 2 opakowań pod rząd wpływa na termin okresu po drugim opakowaniu ?
Opakowanie skończyłam brac bodajże w we wtorek lub środę, a zawsze dostawałam go w 2 dzień przerwy. A tu nadal nic.
Bardzo prosze o odpowiedź bo jestem strasznie zestresowana
kaliber32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 11:46   #772
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaliber32 Pokaż wiadomość
Czy branie 2 opakowań pod rząd wpływa na termin okresu po drugim opakowaniu ?
Opakowanie skończyłam brac bodajże w we wtorek lub środę, a zawsze dostawałam go w 2 dzień przerwy. A tu nadal nic.
Bardzo prosze o odpowiedź bo jestem strasznie zestresowana
Spotkałam już chyba dwa przypadki, gdzie była taka sama sytuacja jak u Ciebie. U mnie natomiast było normalnie, bez żadnych opóźnień. Uważam więc, że to kwestia indywidualna i jeśli brałaś prawidłowo to nie musisz się martwić - organizm może troszkę 'zgłupiał'.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:13   #773
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Unhappy Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Witam. Mam 15 lat i okres od 1,5 roku. Niestety jest nieregularny i boję się, że wypadnie w dniu wyjazdu . Do Chorwacji jadę w sobotę więc nie wiele czasu zostało. Miesiączki jak nie było, tak nadal nie ma. Autokarem będziemy jechać jakieś 20 godzin. Warunki higieniczne nie będą jakieś super, bo jak tu zmienić tampona ? Nawet nie będę miała gdzie wyrzucić zużytych środków higienicznych. Do tego jeszcze dochodzi potworny ból kręgosłupa i ud, który czasem jest potworny. Nie mam pojęcia co mam robić. Całymi dniami będziemy chodzić, a jak będę ledwo żyć. Na tą wycieczkę czekałam już prawie od roku, a głupi okres może mi te marzenia po prostu zniszczyć . Błagam was o jakieś porady dotyczące dobrych tabletek przeciwbólowych i może jakichś 'cudnych' sposobów na wywołanie okresu (teraz już nic mi chyba nie zostało).
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:29   #774
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Nic oprocz piguelk anty nie wyreguluje ci okresu .
I tylko pigulki mogą wywolac okres jelsi bierze sie je odpowiednio wczesnie ,teraz juz po zawodach.
Z bolesnościa nalezy isc do lekarza lub zapytac w aptece o srodki bez recepty.

Kup tampony,podpaski,chustecz ki intymne ,zel do mycia rąk bez wody.
Podczas jazdy bedziecie sie przeciez zatrzymywac a i w autokarze bedzie wc wiec ze zmiana tamponu nie bedzie problemu.

Szkoda ze tak pozno sie za to zabierasz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:41   #775
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
I tylko pigulki mogą wywolac okres jelsi bierze sie je odpowiednio wczesnie ,teraz juz po zawodach.
Nawet gdyby napisała wcześniej to nie polecałabym antyków 15-latce, tym bardziej z takiego powodu.
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:44   #776
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Natarynka122 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 15 lat i okres od 1,5 roku. Niestety jest nieregularny i boję się, że wypadnie w dniu wyjazdu . Do Chorwacji jadę w sobotę więc nie wiele czasu zostało. Miesiączki jak nie było, tak nadal nie ma. Autokarem będziemy jechać jakieś 20 godzin. Warunki higieniczne nie będą jakieś super, bo jak tu zmienić tampona ? Nawet nie będę miała gdzie wyrzucić zużytych środków higienicznych. Do tego jeszcze dochodzi potworny ból kręgosłupa i ud, który czasem jest potworny. Nie mam pojęcia co mam robić. Całymi dniami będziemy chodzić, a jak będę ledwo żyć. Na tą wycieczkę czekałam już prawie od roku, a głupi okres może mi te marzenia po prostu zniszczyć . Błagam was o jakieś porady dotyczące dobrych tabletek przeciwbólowych i może jakichś 'cudnych' sposobów na wywołanie okresu (teraz już nic mi chyba nie zostało).
skorzystaj z wyszukiwarki...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:44   #777
tikida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 530
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

paula78, tabletki antykoncepcyjne nie regulują okresu! Dziewczyna miesiączkuje dopiero od 1,5 roku, więc chyba normalne, że jej gospodarka hormonalna nie jest do końca rozwinięta a ty jej antykoncepcję radzisz

Natarynka122, nie panikuj

Podczas jazdy będziecie się na pewno zatrzymywać na stacjach benzynowych, więc z toalety będziesz mogła korzystać. Zabierz ze sobą dużo tamponów, podpasek, chusteczki do higieny intymnej, woreczki na zużyte tampony/podpaski, żel do mycia rąk i tabletki przeciwbólowe. Najlepiej zapakuj to wszystko do jakiejś małej torebeczki/kosmetyczki, żebyś nie musiała z całym plecakiem chodzić.

Jeśli masz bardzo obfite miesiączki używając tamponu zabezpiecz się dodatkowo podpaską, w razie jakby przemógł, a ty nie miałabyś możliwości go wymienić.

Co do środków przeciwbólowych. Brałaś już jakieś? Wiele dziewczyn bierze nospę + apap/ibuprom. Jeśli masz bardzo bolesne miesiączki to najlepiej idź do lekarza rodzinnego i poproś o jakieś silniejsze leki przeciwbólowe na receptę.
Ważne jest jeszcze zażywanie tabletek. Pamiętaj, że one działają ok. 5 h (w ulotce będzie pisać), więc żebyś się nie męczyła, musisz je brać co 4h30 min (bo dopiero po ok. 30 min kolejna tabletka zaczyna działaś, ale to też w ulotce przeczytasz). No i pierwszą tabletkę zażyj jak tylko pojawi się okres, nie czekaj aż zacznie brzuch boleć.
__________________
Noszę dobrze dobrane staniki, a ty?
64/92=28G
tikida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:56   #778
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Na przyspieszenie okresu dobry jest kwiat czarnej malwy. Kumpela robila sobie napary, gdy chciala pzyspieszyc miesiaczke. Miala regularne okresy, wiec wiedziala, kiedy one wypadaja, ale mysle, ze Tobie taki kwiat nie zszkodzi. A jasli chodzi o przesuwanie miesiaczek, to najlepsze sa tabsy lub plastry anty, ale takie cos trzeba robic troche wczesniej. Dobre sa tez na wyregulwoanie, ale w Twoim przypadku na to jest zdecydowanie na wczesnie.

Wiem, ze Luteina moze tez cos pomoc, ale ten sposob tylko obil mi sie o uszy, wiec nie wiem, czy jest skuteczny.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2010-05-18 o 08:57
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:59   #779
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Cytat:
Napisane przez sunny_me Pokaż wiadomość
Nawet gdyby napisała wcześniej to nie polecałabym antyków 15-latce, tym bardziej z takiego powodu.
Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
paula78, tabletki antykoncepcyjne nie regulują okresu! Dziewczyna miesiączkuje dopiero od 1,5 roku, więc chyba normalne, że jej gospodarka hormonalna nie jest do końca rozwinięta a ty jej antykoncepcję radzisz

.

nie radze tylko informuję.
dwa czy bierze 15 latka pigulki czy nie ta decyzja nie lezy w moim zakresie.
i tak ,regulują okres.

Poradzilam duze zakupy na wszelki wypadek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 09:23   #780
Cytrynowa_trawa
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowa_trawa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Z miasta
Wiadomości: 1 436
Dot.: Ośmiodniowa wycieczka, a okres. POMOCY !

Weź to co ci potrzebne, zapakuj do torebki czy jakieś małego plecaka i spokojnie na stacji benzynowej czy w autokarze w WC sobie poradzisz. Będzie dobrze, udanej wycieczki!
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. - Paulo Coelho.

WYMIANA
Kosmetyki
Cytrynowa_trawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-27 19:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.