Sucha,łuszcząca się skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-17, 18:35   #1
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363

Sucha,łuszcząca się skóra głowy


Ostatnio próbowałam coś znaleźć,ale niestety mi sie nie udało,więc jeżeli to już było to prosze nie krzyczeć

Temat pewnie bardziej nadaje się na dermatologię,ale niestety brak tam opiekuna,więc mam nadzieję,że pani Grażynka też będzie się choć trochę orientowała

Moje pytanie dotyczy suchej,łuszczące się skóry wokół włosów,a dokładniej tego czy taki wygląd skóry zawsze oznacza łupież,bo już sama nie wiem Sypie się ze mnie jak z nieba zimą i już nie wiem co na to poradzić.Myślałam,że to łupież,ale H&S, Nizoral ani Seboradin fioletowy mi nie pomogły Więc zaczęłam się zastanawiać czy to czasami nie jest coś innego niż łupież.Do tego przycznił się również fakt,że łuszczy mi się skóra pomiędzy brwiami,ale nie tak bardzo jak ta na głowie

Czy któraś z was miała podobne problemy ?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 20:05   #2
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

Witam
Polecam Ci szampon Polytar,śa dwa rodzaje ja mam chyba zielony,jest to leczniczy szampon do skórwy z łupieżem łuszczycą,leczy skórę głowy.Ma brzydki kolor i zapach,ale co najważniejsze -pomaga.Do kupienia w aptekach (20zł z groszami).Polecam sporóbuj może akurat będzie dobry.Tez miałam Nizoral i inne drogie wynalazki,a akurat ten mi pomógł.
Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 18:47   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

up-może ktoś jeszcze coś poradzi?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 22:58   #4
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

Cytat:
Napisane przez natii4
Moje pytanie dotyczy suchej,łuszczące się skóry wokół włosów,a dokładniej tego czy taki wygląd skóry zawsze oznacza łupież,bo już sama nie wiem Sypie się ze mnie jak z nieba zimą i już nie wiem co na to poradzić.Myślałam,że to łupież,ale H&S, Nizoral ani Seboradin fioletowy mi nie pomogły Więc zaczęłam się zastanawiać czy to czasami nie jest coś innego niż łupież.Do tego przycznił się również fakt,że łuszczy mi się skóra pomiędzy brwiami,ale nie tak bardzo jak ta na głowie
Nati mój TŻ kiedys kilka lat z tym walczył. Doslownie sie z niego łupież sypał a do tego na policzkach lub w okolicy skroni i noska skóra sie łuszczyła... Dermatolodzy nie pomogli. Nic nie pomagało. Aż w końcu kupiłam Vichy szamon do włosów z łupieżem, takie zielone opakownie. Bardzo wydajny szampon, może i niemiło pachnie, ale działa w 100% skutecznie. Po tygodniu codziennego stosowania łupiez zniknął. TŻ mył głowę pozostawiając pianę na kilka minut na wlosach i nakładając troche tej pianki na nosek i skórę twarzy, która się łuszczyła. Po tygodniu problemy zniknęły na dobre. Teraz raz na tydzien myje wlosy szamponem i łupież nie wraca i skóra nie schodzi.
Przed wakacjami przez 2 miesiące rozszerzaliśmy firmę - akurat sie szampon skończył i jakos to zaniedbaliśmy - łupież powrócił. Znów kupiłam szampon i po tygodniu problemy ustąpiły Ja wierzę w ten szampon.

iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 23:04   #5
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

Załączam Ci fotkę tego szamponu. To jest szampon do łupieżu suchego.
Tu cos o nim jest napisane...:
http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie...roducts_id=870

iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 22:11   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

byc moze jestes uczulona na skladnik wszamponie lub odzywce jakich uzywasz
zmien je, sprobuj tez pzreciwłupiezowe, ale jak sie tak sypie to wyglada jednak na reakcje alergiczna
niemniej jednak dermatolog by sie klanial...
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 08:42   #7
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

a ja sie chcialam zapytac, bo moj TŻ ma bardzo krociutkie wloski(prawie, ze na lyso ogolony) i ma problem. mianowicie jego skora jest bardzo sucha! a po umyciu glowki normlanie widac platy schodzacej skory. i sie tak zastanawiam co by moglo mu pomoc. poraddzie cos
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 09:39   #8
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
Polecam Ci szampon Polytar,śa dwa rodzaje ja mam chyba zielony,jest to leczniczy szampon do skórwy z łupieżem łuszczycą,leczy skórę głowy.Ma brzydki kolor i zapach,ale co najważniejsze -pomaga.Do kupienia w aptekach (20zł z groszami).Polecam sporóbuj może akurat będzie dobry.Tez miałam Nizoral i inne drogie wynalazki,a akurat ten mi pomógł.
Pozdrawiam
Boniulko a czy ten szampon nie działa jakoś negatywnie na włoski farbowane na ciemno (tzn np czy nie zmieni kolorku albo czy nie zrobi odbarwionych "placków") ???
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 10:49   #9
northern_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 278
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

up

mam taką suchą skórę na głowie, w dodatku na linii włosów - tam, gdzie się styka twarz z włosami - również. jestem zapisana do deramtologa, ale dopiero na koniec stycznia. jak do tego czasu sobie radzić? czy tę suchą skórę na czole mogę nawilżać jakimiś maściami bądź kremami?
__________________
Il n'est rien de réel que le reve et l'amour
northern_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 11:13   #10
loverock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 62
GG do loverock
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

ja polecam bardzo "emolium" do suchej skóry głowy. Ja mam coś takiego jak strupki przy nasadach włosów i poleciła mi to dermatolog. Najpierw dała mi próbkę i uważam że mi pomaga i to bardzo. Tu opis:
http://www.apteo.pl/product/id/3730,...e-glowy-100-ml

jak widać nie jest taki drogi
loverock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 12:15   #11
KasiaFy
Przyczajenie
 
Avatar KasiaFy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Polecam preparat do pielęgnacji skóry głowy Cerkogel

Mnie też dotknął problem suchej skóry głowy. Zaczęło się od swędzenia, potem doszło jeszcze pieczenie, uczucie ściągnięcia, suche drobinki skóry we włosach, wypryski między włosami... Masakra! Przerzuciłam się na szampon dla dzieci NIVEA i przestałam używać innych kosmetyków do włosów, jeśli nie muszę, nie suszę włosów. Jest lepiej, ale nie przeszło. Przed pójściem do dermatologa postanowiłam podjąć ostatnią próbę. Zaopatruję się w aptece ✂✂✂✂✂✂✂ i tam znalazłam Cerkogel, żel pielęgnacyjny do skóry głowy. Używam go od kilku dni i moja skóra jest w coraz lepszej kondycji! Wypryski wygoiły się, a nowe się nie pojawiają. Myślę, że to kwestia czasu, aż uczucie dyskomfortu zniknie. Żel posiada składniki, które silnie nawilżają skórę i pomagają złuszczać martwy naskórek. Baaaardzo go polecam!!!
KasiaFy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 17:54   #12
calineczka87
Raczkowanie
 
Avatar calineczka87
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 127
Lightbulb Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

Do zwalczenia problemu suchej skóry głowy polecam żel aloesowy, np. z firmy Flos-lek. Dostępny w aptece. Lub każdy inny. Wystarczy systematycznie wcierać żel w skalp. Nie powoduje on przetłuszczania czy obciążenia włosów. Działa kojąco na skórę.
Zresztą ma zastosowanie także do innych suchych części ciała: twarz, łydki....
Ja stosuję i jestem zadowolona.
W przypadku emulsji Emolium czy Cerkogel pozostawał ich ślad na włosach, a żel aloesowy nic nie zostawia. Tylko troszkę długo się wchłania.
__________________
tatuaż z emocji wypalany...
calineczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:07   #13
sahana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 220
Dot.: Sucha,łuszcząca się skóra głowy

jeszcze pytanie czy wszystkie dziewczyny umieją odróżnić sucha skóre i spory łupież od choroby - łuszczycy, która często zaczyna sie właśnie od skory głowy. przy łuszczycy zasadniczo szampony czy wcierki niewiele pomogą (niektore chore osoby mówią że olejowanie skóry głowy pomaga, ale to jest tak duża zmienność osobnicza, że nie mówiłabym tu o "polecaniu" tego sposobu a raczej, żeby go wypróbować na sobie, bo moe tez się zdarzyc pogorszenie stanu skóry po tym)
__________________
nie tracę motywacji i kiedyś SKOŃCZĘ MOJE STUDIA

sahana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.