Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-26, 17:33   #1
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54

Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi


Hej
Od niedawna jestem na emigracji w Niemczech, chciałabym sie dowiedzieć od osób które sa tu dłużnej jak wygląda sprawa z Internetem, Telefonem, ktorzy operatorzy maja najkorzystniejsze oferty, których Wy wybraliście. Ja obecnie korzystam z Aldi Talk, moze Wy znacie jakieś korzystniejsze oferty.

A jeśli chodzi o pociągi powiedzcie jak wygląda ta sprawa? Czy możecie polecić mi jakieś strony na których mogę szukać połączeń Kolonia-Berlin? Czy istnieją jakieś połączenia np z Berlina do PL?? Jeśli sie orientujecie piszcze
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 20:30   #2
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

z berlina jedzi intercity poznan warszawa ... mozna tez bardzo tanoi dojechac do kostrzyna za ok 5 euro i stamtad w polske
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:01   #3
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Cytat:
Napisane przez Martusia3401 Pokaż wiadomość
Hej
Od niedawna jestem na emigracji w Niemczech, chciałabym sie dowiedzieć od osób które sa tu dłużnej jak wygląda sprawa z Internetem, Telefonem, ktorzy operatorzy maja najkorzystniejsze oferty, których Wy wybraliście. Ja obecnie korzystam z Aldi Talk, moze Wy znacie jakieś korzystniejsze oferty.
co do internetu i handy to sie zupelnie nie orientuje bo to sie w takim tempie zmienia... ja mam o2 null... jak nie dzwonie to nie place... a poniewaz ja rzadko korzystam z handy bo nie mam potrzeby to rachunki mam przewanie kolo 5 euro

Cytat:
Napisane przez Martusia3401 Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o pociągi powiedzcie jak wygląda ta sprawa? Czy możecie polecić mi jakieś strony na których mogę szukać połączeń Kolonia-Berlin? Czy istnieją jakieś połączenia np z Berlina do PL?? Jeśli sie orientujecie piszcze
pociagi to ogolnie chyba najdrozszy sposob podrozowania w de ... chyba, ze sie chce z milionem przesiadek... kiedys sprawdzalam trase Norymberga - Szczecin i wyszlo mnie 250 euro ... jak jestes w Köln to o wiele bardziej oplaca Ci sie przelot samolotem (najszybsza opcja) albo autobus... tam gdzie jestes maja najlepsza opcje polanczen...

mozesz zajrzec na watek niemiecki - klik - tam jest pare dziewczyn z Twoich okolic i one pewnie beda wiedzialy jak najkorzystniej dojechac do pl
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 12:38   #4
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Cytat:
Napisane przez Martusia3401 Pokaż wiadomość
Hej
Od niedawna jestem na emigracji w Niemczech, chciałabym sie dowiedzieć od osób które sa tu dłużnej jak wygląda sprawa z Internetem, Telefonem, ktorzy operatorzy maja najkorzystniejsze oferty, których Wy wybraliście. Ja obecnie korzystam z Aldi Talk, moze Wy znacie jakieś korzystniejsze oferty.

A jeśli chodzi o pociągi powiedzcie jak wygląda ta sprawa? Czy możecie polecić mi jakieś strony na których mogę szukać połączeń Kolonia-Berlin? Czy istnieją jakieś połączenia np z Berlina do PL?? Jeśli sie orientujecie piszcze
Jeśli chodzi o komórkę, to korzystam z O2. mają teraz jakaś fajna promocję na połączenia wraz z internetem, ale nie orientuję się dokładnie, o co chodzi, bo dba o to mój partner. Aldi też polecam, bardzo tanio. Jedyny minus, ze kupisz tylko w Aldi, ale to nie problem, bo Aldi jest wszędzie Do Polski używam tylko Skype.

Z Berlina jeżdżę albo Euro City, kierunek Warszawa, albo po prostu Regional Bahn kierunek Frankfurt Oder/Słubice, albo na Kostrzyn (stacja początkowa Berlin Lichtenberg). Pociągi do najtańszych nie należą, ale są w super stanie i mile sie podróżuje.

Połączenia sprawdzisz na stronie internetowej Deutsche Bahn.
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 12:46   #5
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

pociagi Köln - Berlin... 2 klasa kosztuja srednio w jedna strone 100 euro ...
Berlin - Poznan to dodatkowo 40 euro w jedna strone

czyli bez dodatkowych kosztow 280 w obie strony

powiedzmy "bezposrednie" polaczenie Köln - Poznan trwa do 16 godzin... z wielona przesiadkami laczenie z podmiejskimi pociagami lub S -Bahn...

ps. Poznan wzielam przykladowo ...


a przy okazi... przelot samolotem... Köln - Warszawa albo Köln - Krakow trwa okolo 2 godzin... i jak sie odpowiednio wczesniej zamawia to bilet w obie strony kosztuje okolo 50 do 100 euro

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2010-03-02 o 12:53
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 06:37   #6
ra3_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 430
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Cytat:
Napisane przez Martusia3401 Pokaż wiadomość
Hej
Czy możecie polecić mi jakieś strony na których mogę szukać połączeń Kolonia-Berlin? Czy istnieją jakieś połączenia np z Berlina do PL?? Jeśli sie orientujecie piszcze
Np.: www.db.de, www.bahn.de
Możesz skorzystać z usługi www.mitfahrzentrale.de i za dużo mniejszą opłatą, zabrać się z kimś kto jedzie samochodem tam gdzie Ty
__________________
Zachęcajmy dzieci do czytania książek!

ra3_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:14   #7
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Dzieki za odpowiedz i za linki. Nie myslalam ze az tyle kosztuja tu pociagi.. A samolot raczej mi odpada. Chyba zostaje bus jedynie..

Własnie korzystam z telefonu z Aldiego drogi nie jest tylko nie wiem jak (moj niemiecki jest nie za dobry) wlaczyc taryfe w ktorej w sieci gadam za 3,99 euro.

Edytowane przez Martusia3401
Czas edycji: 2010-03-04 o 18:23
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 10:07   #8
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

A ja polecam oferty Intercity relacji Warszawa-Berlin, Poznan-Berlin, oraz Krakow i Wroclaw - Berlin, Hamburg.
Ceny zaczynaja sie od 19 Euro, warunkiem jest wykupienie biletu w kasie w Polsce (tak przynajmniej bylo do tej pory )
http://intercity.pl/index.php?page=O...ow&cmn_id=1027
http://intercity.pl/index.php?page=O...ow&cmn_id=1026
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 19:27   #9
zgredek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 12
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Jeśli chodzi o internet i telefon w domu to mam T home`a. Miesięczne kosztuje mnie to 30 e za internet 2 mb. Sąsiad korzystał kiedyś z komórkowego internetu właśnie z Aldika i po 2 dniach oddał bo nie pokorzystał wcale. Niestety na naszej górce brak zasięgu albo strony otwierały się wieki

Handy mam z Fonica ale to w sumie bez różnicy jeśli chodzi o paypala bo wszędzie opłaty są takie same - 9 centów za sms i za minute połączenia na numery niemieckie. Za smsa na polski numer jest już więcej, teraz niestety nie pamiętam bo nie wysyłam z niemieckiego numeru.

Co do trasy Polska - Niemcy to polecam samoloty, teraz są dużo tańsze i szybsze niż pociągi czy busy. Dla porównania sąsiad za trase do Polski busem płaci 70 euro w jedną stronę, gdzie ja za samolot płacę 100 euro w dwie strony
zgredek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 08:16   #10
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Cytat:
Napisane przez zgredek86 Pokaż wiadomość
Handy mam z Fonica ale to w sumie bez różnicy jeśli chodzi o paypala bo wszędzie opłaty są takie same - 9 centów za sms i za minute połączenia na numery niemieckie. Za smsa na polski numer jest już więcej, teraz niestety nie pamiętam bo nie wysyłam z niemieckiego numeru.
9 centów ale do innych sieci, no ja mam 11 do innych a w sieci 3 za min i sms ale dzwonie tylko w sieci.

Wiem ze samoloten szybciej taniej, ale jestem tu sama i bym musiala prosic zeby mnie na lotnisko zawiezli itd a poza tym moj niemiecki jest zbyt słaby na lotnisku bym sie bala ze sie nie dogadam.. ale chyba musze kiedys sprobować, mieszkam na pomorzu i moze by sie znalazly jakies kursy do Gdańska tam juz rodzinka by mnie odebrala.
Za busa w 2 strony po 1100km kazda place do 600 zl ale podroz długo trwa bo bus rozwozi tez inne osoby pod domy a ja zawsze jestem przed- lub ostatnia
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 03:21   #11
zgredek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 12
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

9 centów to do innych sieci i do własnej.

Na lotnisku nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku, zresztą nie ma tam dużo rozmowy, mnie dopiero za drugim razem zapytali gdzie lecę, a tak to tylko dali kartę pokładową na której było zakreślone, które wyjście i wsio. Zresztą możesz lecieć pierwszy raz od strony Polski to zobaczysz jak to wygląda, ale od strony Polski powiem, że mimo iż lotnisko mniejsze to wolę latać ze Stuttgartu i naprawdę nie ma tam szans nie połapać się ani zgubić

Na lotnisko dostać się to też nie taki wielki problem, sama mieszkam 80 km od lotniska i pierwszy raz zawozili mnie znajomi autem, ale drugi raz musiałam jechać dwoma pociągami i busem, do tego była wielka śnieżyca a ja w życiu nie jechałam pociągiem Niemieckim, przy automacie miałam problem, ale poprosiłam Niemkę o pomoc, a ona już wcisnęła co miała wcisnąć za mnie, a mój niemiecki pozostawiał wtedy wiele do życzenia (umówiałam tylko poprosić o pomoc).
zgredek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 11:36   #12
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Cytat:
Napisane przez zgredek86 Pokaż wiadomość
9 centów to do innych sieci i do własnej.
Jak tez do własnej to troche sporo.
Tu nie daleko mam amerykanska baze i nie wiem czy z tamtad tez nie lataja pasażerskie samoloty. Musze poszukac w net. I tak mysle zeby moja zmienniczke namowic na 1 lot ona jak cos sie dogaduje i jakby wiedziala juz co i jak to by mi powiedziala dokladnie bym miala mniejszego stresa bo z tego samego lotnika bysmy lecialy. musze cos wymyslic hehe.

Edytowane przez Martusia3401
Czas edycji: 2010-03-08 o 11:37
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 10:54   #13
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

My mamy karte z Blau DE i tam jest najtaniej. 9centów do wszystkich sieci za minute. sms chyba 15 centów nie jestem pewna. internet razem z telefonem płacimy około 23 euro co miesiąć abonamentu z tym że mamy dość szybki net jak chcesz wolniejszy to od 9 euro jest w Kabel Deutschland promocja z tego co wiem. a najlepiej zadzwonić tam albo iść i wypytać dokładniej. co do pociągów niewiem bo jeździmy autem wszedzie
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:03   #14
ktoskogonieznasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 160
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Ja mam kartę z Vodafone i internet. Nie polecam... net oczywiście mobilny. Same problemy ;/
ktoskogonieznasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 19:13   #15
Martusia3401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Słupsk/Kaiserslautern/Prenzlau
Wiadomości: 54
Dot.: Niemcy -> Internet/Telefon/Pociagi

Niedawno udało mi sie włączyć w moim Aldikowym nr Kom taryfę gdzie mogę dzwonić i pisać sms przez cały miesiąc za 3,99 euro.. juz po kilku godzinach gadania sie zwraca nie mowiac o tym ze pisze strasznie duzo sms-kow
Martusia3401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.