Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-14, 20:59   #301
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
mam tylko takie koszyki i biały grzejnik :P

Reszta (lampa, lampka) będą wymieniane.
No to możesz iść w klasykę i jakąś biel, a poszaleć z kolorami dodatków. Albo właśnie jakiś kolor, który lubisz. Na pewno wszystkie ściany chcesz jednakowe? Bo jeśli jednak nie, to właśnie mogłabyś jedną/dwie ściany dać w ciemniejszym, mocniejszym odcieniu, a reszta jakiś delikatniejszy. Nie bierz wszystkich ciemne (albo umiarkowanie ciemne) khaki/oliwka - sprawdzone, wygląda kiepsko przy tego typu meblach.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:36   #302
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;7548215 6]Nie dlaczego, koleżanka znalazła męża w ten sposób.
Możesz spróbować.[/QUOTE]
Chyba spróbuję

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Myślę, że niektórzy ludzie mają problem ze znalezieniem kogoś w realu - mają stałą pracę, stałą grupę znajomych, w ich życiu nie przewijają się nowe osoby i wtedy portale randkowe mogą bardzo pomóc.
Ja poznałam męża przez internet - co prawda nie na takim portalu, zaczepił mnie na facebooku (twierdzi, że z kimś mu się pomyliłam ).
Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Czasem szczęściu trzeba pomóc w dzisiejszych czasach to normalny i popularny sposób na poznanie ludzi. Akt desperacji to by był jakbyś pisała do wszystkich facetów na tym portalu i błagała o spotkanie znam kilka par które poznały się przez portale randkowe. Oczywiście trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------



jakies 30% moich kolezanek (wiek 26-30) jest na portalach bo ciezko jest poznac kogos fajnego np w klubie, gdzie z reguly sie troszke wiecej pije


ale kilku znajomych bylo znudzonych pisaniem do osob, podobne teksty i np piszesz z kims 2 msce idziesz na spotkjanie i jest ,,taaaakzee tego" nie ma za bardzo o czym rozmawiac albo osoba nie jest podobna do tej ze zdjecia :P i wybrali speed dating - w Wawie napewno jest i masz 1 minute na rozmowe i panie siedzą, panowie przechodzą miedzy stolikami, potem jak zaznaczysz ze ktos jest OK i ten facet ze ty jestes OK to na maila dostajesz podsumowanie kto cie zaakceptowal a kto odrzucil i namiary na tych co cie zaakceptowali

w minute wiesz czy ktos ci sie wizualnie podoba, czy masz o czym rozmawiac, czy jest spotnatniczny czy flegmatyczny itp


takze gdybym ja za swoich czasow miala speed dating napewno bym wybrala.

ale tez wszystkie moje kolezanki chodza tam z kolezankami bo same się wstydzą.
tzn te ktore chodzily sa juz w zwiazkach stalych a et co piszą to jest trudno, pewnie sama wiesz jesli bylas na portalu, ja bylam i tam szukalam

ps: podpowiem ze ja swojego TZ poznalam na gumtree w dziale SPORT / HOBBY / PARTNERZY DO SPORTU i polaczyla nas pasja ..do tanca
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
są wątki o tym na intymnym

znam sporo par, które poznały się w ten sposób i są ze sobą już długi czas. i dla równowagi słyszałam też różne historie nie kończące się tak dobrze jeśli masz cierpliwość to zakładaj - ale już na wstępie pogódź się z tym że będziesz musiała (zapewne) przekopać się przez stado idiotów zanim trafisz na kogoś fajnego
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi !
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:41   #303
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Czy bambusowe żaluzje są mocno wrażliwe na wodę? Chodzi mi o klasyczne żaluzje z listewek, a nie rolety podwijane. Zastanawiam się nad takimi w łazience, ale będą w pobliżu wanny z prysznicem, więc boję się, że ciągłe chlapanie im nie będzie służyć...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:58   #304
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Jasne beżowe meble - jaki kolor ścian?

Pokój jest mały, kolor mebli (materiał?) dokładnie nieznany są jasno-beżowe, uchwyty natomiast srebrne. Na jaki kolor pasowałoby przemalować ściany? Chciałabym cały pokój w 1 kolorze i raczej nie ten modny ostatnio szary. Nie znam się za bardzo na łączeniu kolorów, dlatego proszę o pomoc

Bardzo lubię kolory militarne ale chyba będzie za ciemno?
pokoj od ktorej strony? meble sa na jednej scianie czy w roznych czesciach pokoju? chcesz wtopic meble w tło czy je wyeksponowac? bo jak dasz jasny kolor (ktory byłby ok w małym pomieszczeniu ) to te meble moga ci sie zlac ze scianą.z kolei cały pokoj w intensywnym kolorze jest dosc meczacy (przynajmniej dla mnie) jezeli meble sa na jednej scianie to mozesz tylko te jedna dac intensywniejsza w kontrastowym pokoju, albo 3 sciany w jednym kolorze a jedną w tej samej barwie tylko np 3 tony ciemniejszą.
ale moze ktos ma jakis jeszcze pomysł...
a najlepiej jakbys dała linka do mebli nawet nie takich samych tylko o zblizonym odcieniu to prosciej bedzie sobie cos wyobrazic,,,,
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 22:12   #305
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

..
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę

Edytowane przez Jall
Czas edycji: 2017-08-28 o 12:43
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 22:32   #306
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Jall o widzisz ja myslałam o zupełnie innych meblach po mojemu to jest olcha
no to pełno kolorów ci pasuje- bez, jasny zólty, jasna oliwka, jasniutki fiolet itd
tylko jezeli chcesz malowac wszystko razem z sufitem to chyba bym została przy rozbielonych bezach bo juz taka oliwka na suficie to nie bardzo.
przy bezu jest tez ten plus ze pełno kolorów ci pasuje- tzn dasz np brazowe pudełko, brazowy koc czy tam doniczke i jest super. jak ci sie znudzi mozesz wymienic koc na czerwony/ niebieski /itd te doniczki i juz masz inny pokoj bez ruszania scian
a wpisz jeszcze w google meble olcha i poogladaj grafikę. zobacz na tle jakich scian stoja te meble moze do ciebie przemówi
a te kolory które ja wymieniłam widziałam naocznie.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 22:44   #307
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Wszystkie chcę jednakowe, łącznie z sufitem, bo nie będę mieć zbyt dużo czasu na malowanie, niestety 0 jakiegokolwiek pomysłu...


Pokój od strony południowy-zachód, światło mam cały dzień. Meble są wszędzie, bo jest naprawdę niewielki, ma z 8 m2.
Szafy mniej więcej w takim kolorze, nie mogłam znaleźć nic podobniejszego
Jeśli mały pokój, zastawiony meblami, a do tego chcesz jeszcze sufit taki sam, to ja bym dała klasycznie - biały czy jakiś kremowy. Jak dasz całkiem jasny, ale kolor, to będzie mdło z tymi meblami. Jak dasz ciemny, to może wyjść nora i przy takim suficie jeszcze się zmniejszy optycznie pokój. Przy bieli/kremie będziesz mogła dać dodatki w wybranym kolorze, od razu się trochę ożywi pokój.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-15, 01:03   #308
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Odparzają mnie od spodu każde buty noszone bez skarpet. O ile do większości jestem w stanie dobrać odpowiednio wycięte skarpetki, tak do sandałów to jednak trochę obciach. Da się jakoś zahartować podeszwy stóp, żeby nie były tak delikatne?
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 08:55   #309
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Dziewczyny byłam u lekarza. Podobno mam angine, dostałam antybiotyk... Biore go trzeci dzień i 0 poprawy. Wręcz jest jeszcze gorzej. Doszedł mi okropny kaszel, wręcz się dusze lekko... Lekarka nie osluchala mnie tylko zajrzala w gardło i, ze angina. Zostało mi 3 dni antybiotyku. Czekac az skończy mi sie całkiem czy iść do innego lekrza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 09:02   #310
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Myślę, że niektórzy ludzie mają problem ze znalezieniem kogoś w realu - mają stałą pracę, stałą grupę znajomych, w ich życiu nie przewijają się nowe osoby i wtedy portale randkowe mogą bardzo pomóc.
Ja poznałam męża przez internet - co prawda nie na takim portalu, zaczepił mnie na facebooku (twierdzi, że z kimś mu się pomyliłam ).

Ja mam pytanie:
Co to jest za część mięsa (cielęcina akurat) na obrazku nazwana POTPLEĆKA

I jeszcze - jeśli mam 1,2kg mięsa z kośćmi (właśnie tego z obrazka ) to ile będzie ważyło samo mięso a ile kości mniej więcej?

górka

http://kucharz1935.republika.pl/cielecina2.html


[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;75493426]Sądząc po lokalizacji wg polskich grafik to rozbratel [/QUOTE]



rozbratel to raczej element wołowy a nie cielęcy
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 09:04   #311
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłam u lekarza. Podobno mam angine, dostałam antybiotyk... Biore go trzeci dzień i 0 poprawy. Wręcz jest jeszcze gorzej. Doszedł mi okropny kaszel, wręcz się dusze lekko... Lekarka nie osluchala mnie tylko zajrzala w gardło i, ze angina. Zostało mi 3 dni antybiotyku. Czekac az skończy mi sie całkiem czy iść do innego lekrza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wykończyć ten antybiotyk i pójść za 3 dni na kontrolę i kolejny lek. U mnie angina może trwać i ze 2 tygodnie. No chyba, że rzeczywiście się dusisz to iść dzisiaj. Doraźnie polecam lody. Mi się po lodach lepiej oddycha.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-15, 09:31   #312
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłam u lekarza. Podobno mam angine, dostałam antybiotyk... Biore go trzeci dzień i 0 poprawy. Wręcz jest jeszcze gorzej. Doszedł mi okropny kaszel, wręcz się dusze lekko... Lekarka nie osluchala mnie tylko zajrzala w gardło i, ze angina. Zostało mi 3 dni antybiotyku. Czekac az skończy mi sie całkiem czy iść do innego lekrza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój chłopak rok temu był w takiej sytuacji. Bodajże po 4 dniach brania antybiotyku, gdzie stan się dalej pogarszał, poszedł znowu do lekarza, dostał inny antybiotyk i skierowanie na badania na mononukleoze. Więc ja bym na Twoim miejscu poszła do lekarza ponownie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 10:08   #313
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłam u lekarza. Podobno mam angine, dostałam antybiotyk... Biore go trzeci dzień i 0 poprawy. Wręcz jest jeszcze gorzej. Doszedł mi okropny kaszel, wręcz się dusze lekko... Lekarka nie osluchala mnie tylko zajrzala w gardło i, ze angina. Zostało mi 3 dni antybiotyku. Czekac az skończy mi sie całkiem czy iść do innego lekrza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym szła do innego już teraz. Jednak powinna być już widoczna poprawa. Ileś lat temu miałam podobnie, najpierw antybiotyk, który mnie uczulił potwornie ("A no tak, ten antybiotyk uczula większość osób"), potem inny, który "może u Pani spowodować lekki ból brzucha". Nic nie pomagał, a ból brzucha owszem, był... jakieś pół godziny po wzięciu tabletki. Tylko że nie lekki, koszmarny. Później już poszłam do innego lekarza. Okazało się, że tamte leki nie miały prawa zadziałać, bo były na co innego Antybiotyk nie był potrzebny, dostałam co innego i po 1 dniu była poprawa. Ale niestety miałam jeszcze skutki uboczne brania tych wcześniejszych lekarstw.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 10:20   #314
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Czy w pierwszym tygodniu sierpnia będą jeszcze wyprzedaże?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 11:54   #315
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;75506086]Czy w pierwszym tygodniu sierpnia będą jeszcze wyprzedaże?[/QUOTE]

W większości sklepów będą, ale rzeczy już bardzo przebrane.
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 12:40   #316
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Mam parę pytań odnośnie pobytu z psami nad morzem.
1. Czy na plażę można legalnie wprowadzić psy rasy dużej? Bardzo dużej 😂 niby widziałam ludzi z psami, ale wolę się upewnić.
2. Jak wygląda funkcjonowanie takiego psa na plaży? Chodzi mi o kwestie toaletowe. Bo z kupą nie ma problemu, zabrać je na spacer poza plażę, posprzątać i tyle. Ale siku? Nie wyobrażam sobie, że psy sikają na piasek na którym siedzą sobie ludzie.
3. Czy znalezienie domku do wynajęcia będzie bardzo trudne z psami? Wiem, że trzeba próbować, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:02   #317
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Mam parę pytań odnośnie pobytu z psami nad morzem.
1. Czy na plażę można legalnie wprowadzić psy rasy dużej? Bardzo dużej 😂 niby widziałam ludzi z psami, ale wolę się upewnić.
2. Jak wygląda funkcjonowanie takiego psa na plaży? Chodzi mi o kwestie toaletowe. Bo z kupą nie ma problemu, zabrać je na spacer poza plażę, posprzątać i tyle. Ale siku? Nie wyobrażam sobie, że psy sikają na piasek na którym siedzą sobie ludzie.
3. Czy znalezienie domku do wynajęcia będzie bardzo trudne z psami? Wiem, że trzeba próbować, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są plaże specjalnie wyznaczone, żeby przebywać z psem. W innych miejscach nie wyobrażam sobie, żeby pies radośnie biegał między ludźmi.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:10   #318
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Mam parę pytań odnośnie pobytu z psami nad morzem.
1. Czy na plażę można legalnie wprowadzić psy rasy dużej? Bardzo dużej niby widziałam ludzi z psami, ale wolę się upewnić.
2. Jak wygląda funkcjonowanie takiego psa na plaży? Chodzi mi o kwestie toaletowe. Bo z kupą nie ma problemu, zabrać je na spacer poza plażę, posprzątać i tyle. Ale siku? Nie wyobrażam sobie, że psy sikają na piasek na którym siedzą sobie ludzie.
3. Czy znalezienie domku do wynajęcia będzie bardzo trudne z psami? Wiem, że trzeba próbować, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Małe i średnie normalnie wprowadzają. Dużych często nie widzę, a jak już to pod wieczór, po 18.


Wysłane z iPhone
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:38   #319
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Dziewczyny, mam zamiar zamieszkać z moim, ekhm, przyjacielem od września. Nie stać mnie dłużej na samodzielne wynajmowanie, on szuka mieszkania, dwa pokoje (nieprzechodnie). Nienawidzę sprzątać i burdel mi nie przeszkadza, zmuszam się do sprzątania raz na dwa tygodnie. Generalnie jestem okropna bałaganiarą. On też jakoś nie przejmuje się za bardzo porządkiem, ale jednak jest większym "czyscioszkiem" niż ja. W związku z tym, wymyśliłam, ze można by zatrudnić starszą Panią lub jakąś nastolatkę, która chciałaby dorobić, tak raz w tygodniu. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaka byłaby odpowiednia kwota na 3-4 h sprzątania? 30-40 zł?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-15, 13:40   #320
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam zamiar zamieszkać z moim, ekhm, przyjacielem od września. Nie stać mnie dłużej na samodzielne wynajmowanie, on szuka mieszkania, dwa pokoje (nieprzechodnie). Nienawidzę sprzątać i burdel mi nie przeszkadza, zmuszam się do sprzątania raz na dwa tygodnie. Generalnie jestem okropna bałaganiarą. On też jakoś nie przejmuje się za bardzo porządkiem, ale jednak jest większym "czyscioszkiem" niż ja. W związku z tym, wymyśliłam, ze można by zatrudnić starszą Panią lub jakąś nastolatkę, która chciałaby dorobić, tak raz w tygodniu. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaka byłaby odpowiednia kwota na 3-4 h sprzątania? 30-40 zł?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
No nie wiem czy ktoś Ci posprząta za 10zł/h. Nie znam cen rynkowych, ale wydaje mi się to bardzo mało.
Taką informację z 2016 roku odnośnie Wrocławia znalazłam w internecie: " Koszt godziny sprzątania zaczyna się od 25 zł przy regularnym korzystaniu z usług do 30 zł przy jednorazowym zamówieniu."

Edytowane przez rukolka
Czas edycji: 2017-07-15 o 13:45
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:41   #321
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cóż, będzie Was dwoje to i pracy mniej, bo podzielona na dwoje. Może ogarniecie i bez tego, czemu od razu zakładasz, że nie?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:44   #322
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Bo ja nie znoszę sprzątać, po prostu tego nienawidzę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:45   #323
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Co dokładnie miałaby ta osoba robić? Ogarnąć kuchnię, łazienkę i poodkurzać czy wasze pokoje też ma sprzątać? Myślę, że nie ma sensu nikogo szukać, bo tej pracy jest trochę za mało żeby komuś to się w ogóle opłacało. Chyba że w grę wchodzi prasowanie, mycie okien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:45   #324
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam zamiar zamieszkać z moim, ekhm, przyjacielem od września. Nie stać mnie dłużej na samodzielne wynajmowanie, on szuka mieszkania, dwa pokoje (nieprzechodnie). Nienawidzę sprzątać i burdel mi nie przeszkadza, zmuszam się do sprzątania raz na dwa tygodnie. Generalnie jestem okropna bałaganiarą. On też jakoś nie przejmuje się za bardzo porządkiem, ale jednak jest większym "czyscioszkiem" niż ja. W związku z tym, wymyśliłam, ze można by zatrudnić starszą Panią lub jakąś nastolatkę, która chciałaby dorobić, tak raz w tygodniu. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaka byłaby odpowiednia kwota na 3-4 h sprzątania? 30-40 zł?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
ja też myślę, że to mocno zaniżona stawka, nawet jak na Kielce
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:45   #325
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam zamiar zamieszkać z moim, ekhm, przyjacielem od września. Nie stać mnie dłużej na samodzielne wynajmowanie, on szuka mieszkania, dwa pokoje (nieprzechodnie). Nienawidzę sprzątać i burdel mi nie przeszkadza, zmuszam się do sprzątania raz na dwa tygodnie. Generalnie jestem okropna bałaganiarą. On też jakoś nie przejmuje się za bardzo porządkiem, ale jednak jest większym "czyscioszkiem" niż ja. W związku z tym, wymyśliłam, ze można by zatrudnić starszą Panią lub jakąś nastolatkę, która chciałaby dorobić, tak raz w tygodniu. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaka byłaby odpowiednia kwota na 3-4 h sprzątania? 30-40 zł?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
za 10zł/h to raczej nikt się nie skusi, musisz liczyć min. 20-30zł/h a niektórzy liczą sobie określone kwoty za daną robotę (np. za mycie okien)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:47   #326
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
ja też myślę, że to mocno zaniżona stawka, nawet jak na Kielce
Dlatego pytam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Co dokładnie miałaby ta osoba robić? Ogarnąć kuchnię, łazienkę i poodkurzać czy wasze pokoje też ma sprzątać? Myślę, że nie ma sensu nikogo szukać, bo tej pracy jest trochę za mało żeby komuś to się w ogóle opłacało. Chyba że w grę wchodzi prasowanie, mycie okien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przestrzenie wspólne tylko. Dlatego mówię, że to byłoby dobre dla nastolatki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 14:05   #327
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Myślę, że możesz spróbować wrzucić ogłoszenie np. na fb (spotted?). 10 zł/h to dla mnie dość mało, bo moim zdaniem sprzątanie nie potrwa długo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 14:11   #328
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Ewentualnie ustal cenę za całą usługę, a nie za godzinę.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 16:18   #329
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam zamiar zamieszkać z moim, ekhm, przyjacielem od września. Nie stać mnie dłużej na samodzielne wynajmowanie, on szuka mieszkania, dwa pokoje (nieprzechodnie). Nienawidzę sprzątać i burdel mi nie przeszkadza, zmuszam się do sprzątania raz na dwa tygodnie. Generalnie jestem okropna bałaganiarą. On też jakoś nie przejmuje się za bardzo porządkiem, ale jednak jest większym "czyscioszkiem" niż ja. W związku z tym, wymyśliłam, ze można by zatrudnić starszą Panią lub jakąś nastolatkę, która chciałaby dorobić, tak raz w tygodniu. Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaka byłaby odpowiednia kwota na 3-4 h sprzątania? 30-40 zł?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Co konkretnie tam by było do zrobienia? Bo jak mieszkanie małe (2 pokoje, więc zakładam, że za wielkie nie jest), a tylko części wspólne do sprzątnięcia (czyli pewnie kuchnia, łazienka, przedpokój?), to 3-4 h roboty wydaje mi się strasznie dużo jak na to Co do stawek: nie znam się na tym, jakie są faktycznie, bo nie korzystałam z takich usług. Nie mniej jednak wydaje mi się, że lepiej ustalić stawkę za samo sprzątnięcie niż za godzinę. Druga sprawa: skoro zmuszasz się do sprzątania raz na 2 tygodnie, to nie możesz nadal tak się przymusić? Ja na studiach umawiałam się zawsze właśnie tak, że takie sprzątanie części wspólnych było raz na tydzień. Więc przy 2 osobach, to jest masz akurat raz na 2 tygodnie. Też tego nie lubiłam, no ale nigdy nie wyszło mi więcej niż godzinę na to, więc jakoś się to robiło i tyle.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Polecicie mi jakieś dobre lody czekoladowe? Z takich w pojemnikach 0,5l/1l. Kupiłam jakiś czas temu bodajże Grycana. No i ja tam czuję kakao, nie czekoladę. Rzadko jadam lody w tym smaku, więc nie wiem, które są dobre. Chciałabym jakieś faktycznie czekoladowe.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 16:34   #330
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 40

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Polecicie mi jakieś dobre lody czekoladowe? Z takich w pojemnikach 0,5l/1l. Kupiłam jakiś czas temu bodajże Grycana. No i ja tam czuję kakao, nie czekoladę. Rzadko jadam lody w tym smaku, więc nie wiem, które są dobre. Chciałabym jakieś faktycznie czekoladowe.
Noblissima z lidla
http://testujemyjedzenie.pl/czekolad...test-i-opinie/
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-19 08:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.