"prykające" kości, stawy - od czego? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-11, 08:04   #31
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

brak mazi i problemy z chrząstką są efektem licznych przeciążeń i mikrurazów podczas aktywności ruchowej
zbyt długie obciążąnie chrząstki nie pozwala jej regenerować się
ona działa jak gąbka pod wpływem krótkotrwałęgo nacisku spłascza się po chwili wracając do normlanego stanu
zbyt długi nacisk to zaburza
jak i liczne mikrourazy powodujące jej pękanie
niestety chrząstka stawowa nie ma zdolności regenracyjnych
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 08:27   #32
Madziarella
Zadomowienie
 
Avatar Madziarella
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 1 282
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cześć dziewczyny.
U mnie kilkanaście lat temu stwierdzono zwyrodnienie,zmiekczenie i brak mazi w stawie kolanowo skokowym.
odwiedziłam ze 100 lekarzy za nim dowiedziałam sie co mi dolega,mało tego nikt nie chciał mi nic na to poradzić.
Miałam wtedy 17 lat i jedyne co słyszałam od lekarzy,to żeby nie przęmęczać nogi i najlepiej chodzić na kulach,do momentu,aż nie będzie naprawdę źle i wtedy ewentualnie operacja.Ryczałam,jak bób,w tym wieku na kulach.
W końcu trafiłam do lekarza ortopedy SPORTOWEGO,który zaserwowała mi serię zastrzyków,rzeczywiście dość drogich,ale ile sie nie zapłaci żeby normalnie funkcjonować.
Dostałam serię zastrzyków w kolano.6 zastrzyków co 3 dzień.Zastrzyki są bezbolesne.
Po tej kuracji miałam spokój na 7 lat.
Następnie znowu zaczęły sie bóle i problemy,więc ponownie zaserwowałam sobie taka kuracje ,jednak ta wystarczyła na mniej czasu na około 4 lata.
Ostatnio 2 lata tamu byłam na takiej kuracji,na razie nie jest źle,ale czasem pobolewa mnie kolano.
Normalnie ćwiczę i lekarz nigdy nie powiedział mi żebym ograniczyła ruch wręcz przeciwnie,wiadomo,jak dłużej poćwiczę na np. stepperku to jest krucho lub wykonam inne ćwiczenie obciążające stawy.
Także dziewczynki jak tylko zauważycie bóle lub dyskomfort w kolanie czy w jakimś innym stawie ,to nie czekajcie tylko zasuwajcie do lekarza
ale wypracowanie walnęłam
Madziarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:31   #33
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

najlepsze jest to, ze nie uprawiam jakos czesto zadnego sportu, zadna ze mnie sportsmenka...

mozesz powiedziec jak u Ciebie pewien lekarz odkryl te wade? jakies specjalne badanie zrobil?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:33   #34
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Hej dziewczyny
Mam pytanie czy chondromalacja chrzastki moze oznaczac rowniez brak przeksztalcenia sie jej w tkanke kostna tam gdzie to powinno byc? Bo bylam dzis u ortopedy z powodu bolu w lewym kolanie, po zbadaniu i obejrzeniu zdjecia rtg powiedzial ze jeszcze mi nie skostniala zupelnie chrzastka i przepisal traumeelS oraz krioterapie. A na karcie informacyjnej dla lekarza kierujacego mnie do niego oraz na skierowaniu na krioterapie wpisal chondromalacja chrzastki kolana lewego. I juz sama nie wiem co mi jest... bo wszedzie czytam ze termin chondromalacja oznacza wlasnie zwyrodnienie chrzastki. Kilka lat temu tez gdy bolalo mnie kolano lekarz wlasnie powiedzial ze to z powodu tego ze rosne i ze przejdzie gdy przestane. Mialam jakies 3 lata spokoju a teraz znow boli... co o tym myslicie?
pozdrawiam serdecznie
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 17:31   #35
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

chondromalacja to zwyrodnienie chrzatski stawoej czyli jej scienczenie i zanik
to ono powoduje u ciebie bole
krioterapia zaostala przepisana jako zabieg przeciwbolowy
niestety nie zapobiega daszym procesom destrukcyjnym chrzastki
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 20:58   #36
little_bad_girl
Raczkowanie
 
Avatar little_bad_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 299
Unhappy Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Jej mam 16 lat i już od roku mi coś "pryka" w prawym kolanie. Na początku nic nie bolało, ale potem zaczęło trochę pobolewać, następnie mocno boleć, aż w końcu coś zaczęło mi blokować w kolanie, tak że nie mogłam wyprostować nogi.
Poszłam do chirurga-ortopedy i okazało się, że mam uszkodzone wiązadło krzyżowe i jakieś przemieszczenie kości. Przez rok mam chodzić co 4 dni na rehabilitacje + jeździć na rowerze i pływać. Zakaz biegania, uprawiania sportu, przemęczania nogi i jeżeli po tym wszystkim nie będzie poprawy- operacja.

A więc jak coś takiego się dzieje najlepiej iść od razu do lekarza.
__________________
little_bad_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 13:52   #37
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

czemu tylko co 4 dni?
kazal ci pływać rozumiem a jakim stylem?
żabką nie można pływac np po zerwaniu acl az do 6 msc po operacji a najlepiej ponad rok do 2 lat
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-06, 18:12   #38
Lara39
Raczkowanie
 
Avatar Lara39
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 37
Mam 14 lat i 178cm wzrostu. Od niedawna zaczęłam ćwiczyć dość (jak na mnie intensywnie): 3h bardzo intensywnego tańca, 4 lżejszego i 1h koni. Rozciągam się często. I mam niestety problemy ze stawami.
Zawsze coś mi strzyka, boli, przemieszcza się! Nie mogę długo biegać, bo jak kostka i kolana po prostu wysiadają. Zastanawiam się co mam z tym zrobić . Czy może mieć na to jakiś wpływ to, że jestem wegetarianką (jem ryby).

Może któraś z was też miała ten problem?

Ten post został przeniesiony, już przeczytałam wątek i stwierdziłam, że jak nie przestanie pstrykać po braniu Artresanu to lecę do lekarza...

Edytowane przez Lara39
Czas edycji: 2009-02-15 o 11:55
Lara39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 09:15   #39
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Lara, na Twoim miejscu nie eksperymentowałabym z żadnymi suplementami - Artresan itp. to środki dla dorosłych, nie mam sensu jeść chemii "na próbę" w Twoim wieku. Idź do lekarza i to jak najszybciej.
Co do diety, to skoro jesz ryby, to nie jesteś przecież wegetarianką, ale tak czy inaczej: znaczenie ma prawidłowo skomponowany jadłospis, gdzie nie brakuje żadnego z makroskładników. Mięso nie jest jedynym źródłem białka, trzeba po prostu układać posiłki z głową, dostarczając białko z innych produktów. Aczkolwiek uważam, że problemy ze stawami nie są raczej związane z nieprawidłową dietą, przynajmniej nie w tym zakresie...
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 19:02   #40
Lara39
Raczkowanie
 
Avatar Lara39
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 37
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Zapytam się jeszcze jak będę na rehabilitacji (mam pokrzywiony kręosłup).
Artresan to chyba tylko glukozamina + wit. C, może zaszkodzić? - w ulotce zero przeciwskazań
Lara39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 07:22   #41
Ewelina9033
Rozeznanie
 
Avatar Ewelina9033
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 655
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

tez tak mam,a od czego to nie mam pojecia
__________________
http://barwne-stylizacje.blogspot.com/ Zapraszam


16.11.2008 Razem

13.06.2015 Żona

Tp 26.09.2015 Szymuś
Ewelina9033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 08:22   #42
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez Lara39 Pokaż wiadomość
Zapytam się jeszcze jak będę na rehabilitacji (mam pokrzywiony kręosłup).
Artresan to chyba tylko glukozamina + wit. C, może zaszkodzić? - w ulotce zero przeciwskazań
Zaszkodzić pewnie nie, ale może nie pomóc, więc przed zasięgnięciem opinii specjalisty nie ma co brać, moim zdaniem. Im mniej chemii w rozwijającym się organizmie, tym lepiej. Jeśli bywasz u ortopedy, to masz świetną okazję, żeby sprawdzić, co jest nie tak ze stawami. Może te problemy są jakoś związane ze skrzywieniem kręgosłupa właśnie?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:08   #43
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

mi również czesto szczelaja kosci w kolanach jak kucne
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:05   #44
ilovessrigirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Strzelające stawy

Witam serdecznie- mam pytanie do doświadczonych treningowo dziewczyn. Od jakiegoś czasu trenuję siłowo (plus aeroby i raz w tygodniu pływalnia), jest to moje kolejne podejście do tego typu ćwiczeń ale pierwszy raz mam taki problem. Są nim strzelające stawy- "zawsze" strzelały mi stawy kolanowe (brrr...okropnie to brzmi tak w ogóle...), ale nie towarzyszył temu ból. Od jakiegoś czasu na maszynach (takich angażujących stawy- np suwnica skośna na uda) i przy ćwiczeniach z hantelkami (nie pamiętam nazwy mięśnia- ale chodzi o to ćwiczenie z jedną hantlą unoszoną od karku w górę) potwornie strzela mi w kościach- głównie łokcie i kolanka..:/niestety dochodzi do tego dyskomfort i lekki ból przy każdym zgięciu w stawie.
Byłam z tym u mojej lekarki, swego czasu też towarzyszył mi ból stawów więc nie tylko strzelanie ale też straszny dyskomfort (np po całym dniu ledwie wchodziłam po schodach...O_O kurcze, a mam 25 lat!)- pani doktor poradzila mi pływanie, i unikanie forsownych biegów oraz wyczynowego roweru. Pływanie- rzeczywiście pomaga, ale jako, że idzie wiosna i ogólnie chciałam trochę wzmocnić mięśnie to zdecydowałam się na tą siłkę- dodam, że z dobranym, niezbyt ciężkim treningiem ogólnorozwojowym.
No i tu zaczynają się schody...
Czy macie jakieś porady- jak zniwelować to "strzelanie", złagodzić ryzyko powstawania jakichś przetarć w obrębie stawów i normalnie ćwiczyć? Może jakieś ćwiczenia rehabilitacyjno- rozciągające?
Strasznie długi ten post, ale dodam jeszcze, że jestem bardzo wysoka (180), nie mam nadwagi (67 kg, no ale wiadomo, chciałabym trochę zrzucić, ale bardziej w stronę ogólnej poprawy sylwetki- zimowe sflaczenie vs. wyprostowane, lekko umięśnione ciałko..., więc czynniki "obciążenia" kolan i stawów odpadają. Miałam robione badania pod kątem zmian reumatycznych- wszystko w normie. No, zawsze mi strzelało...( koszmar wuefu w liceum- robimy rpzysiady, cisza na sali, tylko te moje kolaniska- trzask trzask na całą salę...), ale od niedawna też boli. Dzięki za ewentualne wskazówki- czy ktos też tak ma..?:/
ilovessrigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:21   #45
liliputkaABC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 161
Dot.: Strzelające stawy

Ja tez tak mam!! Tyle ze ja mam dopiero 14 lat, ale strzela mi juz od ho ho moze 8-9. I u mnie tez dopiero niedawno pojawil sie bol, tyle ze lekarz powiedzial ze tak jest w okresie dojrzewania itp itd, ze minie z czasem...No coz, nie jestem ekspertem, nie da sie ukryc, powiem tylko tyle ze wiem jak to potrafi byc wkurzajace...Albo jak np do kosciola wchodze. Cisza i nagle takie chrupniecie ;/ Ale ja mam jeszcze chyba gorzej bo jak chodze to z kazdym krokiem mi kolano i biodro strzela, i od niedawna zaczyna to bolec...A i w ramieniu tez xD Tyle ze nic nie robie, po prostu rusze reka i chrupie, ale nie jeden raz, tylko cala seria od razu...I jeszcze wkurza, nie wiem czy ty tak masz, ale te chrupniecia nie sa "jednorazowe" jak np ktos palcami strzela, tylko bez przerwy...Aj, koncze juz bo przynudzam a i tak ci nic nie pomagam xP ;p

Edytowane przez liliputkaABC
Czas edycji: 2009-01-26 o 22:22 Powód: ort
liliputkaABC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:44   #46
ilovessrigirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Dot.: Strzelające stawy

Liliputko- myślę że to poniekąd mieści się w normie- w koncu dojrzewasz i rośniesz cały czas. Może w ostatnim czasie szybko wystrzelilaś w górę? Moje problemy tez mam odkąd pamiętam, ale nasiliło sie to w okresie dojrzewania- urosłam bardzo szybko (ok 6 miesięcy) kilkanaście centymetrów i już zostałam takim olbrzymem
Myślę, że spokojne pływanie może Ci pomóc...hmm sama nie wiem, w końcu sama zglasza się tutaj z podobnym problmem
Pozdrawiam!
ilovessrigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:58   #47
liliputkaABC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 161
Dot.: Strzelające stawy

No w sumie racja- oststnio troche wystrzelilam w gore. Mam okolo 167cm, 59kg[!] no ale ja ogolnie mam krzywy kregoslup, wady postawy, krzywe biodro, dluzsza jedna noge, bla bla bla, wiec to strzelanie wcale mnie jakos specjalnie nie dziwi
pozdro
liliputkaABC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 23:03   #48
oppppcoppppc
Przyczajenie
 
Avatar oppppcoppppc
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 17
GG do oppppcoppppc Send a message via Skype™ to oppppcoppppc
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Miałam to samo w kolanach, biodrach, ramionach i gdzie się dało. Bardzo mnie to denerwowało bo to miłe uczucie nie jest. Zaczęłam chodzić na basen. Na początku codziennie przez dwa tygodnie..... potem co tydzień ... i na szczęście ustąpiło ;]
__________________
Everything is perfect in my world.
oppppcoppppc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 18:14   #49
klawababka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Też tak mam, na razie biorę glukozaminę, później zobaczę jaki efekt to przyniesie...
klawababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 07:48   #50
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Glukozamina? A kolagen też pomoże na takie dolegliwości? Chce kupić Stawo-vit, taki suplement tylko nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 09:57   #51
MarzenaRozmarzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

a ten stawo-vit to lekarz Ci polecił czy szukałaś gdzieś w necie o nim? może ktoraś z Was Dziewczyny może mi polecić jakiegoś lekarza w Krakowie na te stawy? sama nie chcę się diagnozować a do kogoś, kogo nie znam też nie chcę iść

Edytowane przez MarzenaRozmarzona
Czas edycji: 2011-10-17 o 09:58
MarzenaRozmarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:22   #52
alloff
Raczkowanie
 
Avatar alloff
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

trudno mi coś radzić bo tak naprawdę nie znam specyfiki ćwiczeń ani diety (zresztą nie czuję się na siłach) ale glukozamina z kolagenem wydają się dobrym rozwiązaniem no i mam nadzieję, że wszystkie osoby ze "strzelaniem w stawach" do perfekcji opanowały technikę ćwiczeń, akurat w tym przypadku technika naprawdę odgrywa ogromną rolę.
PS jeśli macie problemy, które nie wiecie jak rozwiązać polecam stronę http://bolacestawy.info.pl - autor dość dobrze radzi i wnikliwie przygląda się problemom
alloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:41   #53
asiksa88
Przyczajenie
 
Avatar asiksa88
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Witam, mam podobny problem, tj strzelanie w kościach i stawach. Straszny ból kręgosłupa, ręki, łokci, kolan. Podejrzewam że to od brania izoteku...
asiksa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 18:41   #54
mania789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 62
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

I prawdopodobnie masz rację. Jest to bardzo silny lek z wieloma efektami ubocznymi, o czym pewnie już doskonale wiesz. Sama go nie stosowałam, bo nie chciałam podejmować takiego ryzyka, ale znam osoby, którym pomógł i również narzekały na bóle; przede wszystkim kręgosłupa, które po miesiącu ustąpiły. Jeżeli jesteś w stanie to kontynuuj kurację izotekiem, a stawy możesz wspierać suplementami z glukozaminą, kolagenem czy kwasem hialuronowym, np. Flexagen. Ale ich działanie nie jest widoczne po pierwszym dniu stosowania Może Dicloziaja Ci pomoże? O ile masz czas na masowanie bolących miejsc. POzdrawiam i życzę cierpliwości
mania789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 19:41:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.