dziewczyny co to może być :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 21:12   #1
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380

dziewczyny co to może być :(


Parę dni temu podczas kąpieli zobaczyłam na moich stopach dziwne plamy zaczerwienione jakby krostki piecze mnie to i swędzi wogóle nie wiem co to może być;/ czy może być to grzybica? czytałam właśnie że ;
Doskonałym miejscem do jej rozprzestrzeniania są obszary ciepłe i wilgotne -
i tak właśnie skojarzyłam ostatanie chlapy na chodnikach moje ciągle przemoczone buty jednak sama nie wiem poradzcie coś oczywiscie ide do dermatologa jednak dopiero we wtorek a męczy mnie to strasznie
dołączam fotki aby przybliżyc trochę ten mój opis
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia Obraz 004.jpg (142,0 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia Obraz 005.jpg (144,6 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 008.jpg (143,5 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 007.jpg (141,1 KB, 48 załadowań)
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:52   #2
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: dziewczyny co to może być :(

dodaje inne zdjęcia bo tamte sa niewyrazne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg na wizaz 1.jpg (9,1 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (8,2 KB, 73 załadowań)
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 08:07   #3
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: dziewczyny co to może być :(

hoppp
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 08:55   #4
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Najlepiej to iść do dermatologa. A moze to tylko jakies plamy z powodu przemarznięcia. Nie wiem czy to moze byc grzybica,ale zanim pójdziesz do lekarza to mozesz posmarowac to clotrimazolem lub Daktarin i zobaczyc czy cos sie nie polepszy.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:27   #5
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
Najlepiej to iść do dermatologa. A moze to tylko jakies plamy z powodu przemarznięcia. Nie wiem czy to moze byc grzybica,ale zanim pójdziesz do lekarza to mozesz posmarowac to clotrimazolem lub Daktarin i zobaczyc czy cos sie nie polepszy.
dziekuje bardzo za odpowiedz !
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:37   #6
panienka
Raczkowanie
 
Avatar panienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 31
Dot.: dziewczyny co to może być :(

moj tata tacie cos mial ale na rekach i wiem ze to bylo od wody - inna czy cos w tym style.A jak Tobie wizyta u lekarza pomogla??
panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:56   #7
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Cytat:
Napisane przez panienka Pokaż wiadomość
moj tata tacie cos mial ale na rekach i wiem ze to bylo od wody - inna czy cos w tym style.A jak Tobie wizyta u lekarza pomogla??
do lekarza ide dopiero we worek
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 22:32   #8
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Tak to może być grzybica, a nawet chyba jest, bo ja też miałam po basenie niestety... Teraz możesz w każdej eptece kupic preparaty na to np. Lamisilat czy jakoś tak..
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 08:17   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Ale grzybica bardzo swędzi albo piecze...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 10:53   #10
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: dziewczyny co to może być :(

No i właśnie ją to swędzi i piecze ...
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 01:26   #11
empire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Na bank grzybica, ale do dermatologa się udaj. Powie tobie dokładnie jakie czynności masz wykonywać i czego unikać.
Przy smarowaniu nóg uważaj na paznokcie u nóg i rąk, bo widzę, że nie zostały zaatakowane.
empire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 19:39   #12
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Heh..troche bez sensu te watki..bo nieliczne wsrod nas sa lekarzami a wypowiadaja sie te najmniej wiedzace ("zgadujace" a moze to ..a moze to)

Sprawdz sobie na wikipedii jak wyglada grzybica i jej objawy. Dodam tylko ze moja znjaoma miala niedawno bardzo podobny problem tylko na twarzy i rekach. Udala sie do dermatologa, a ten jej pwoiedzial ze obecnie bardzo rzadko wystepuje grzybica (a w wiekszosci przypadkow u dzieci uczeszczajacych na baseny itp) i zdiagnozowal jako uczulenie na wode. Faktycznie, siostra mojej kolezanki ma to samo.. nie moze sie kapac a po krotkim prysznicu zaraz wysypuje jej rece i ramiona :/
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:14   #13
Karmellita
Raczkowanie
 
Avatar Karmellita
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Zadupie pomorskie :D
Wiadomości: 421
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Jeżeli chcą pomóc to nic w tym złego, że się wypowiadają, chcą pomóc i tyle. Jak ktoś zakłada taki wątek to musi się z tym liczyć, że różne osoby będą się wypiwoadały. A Ty akurat masz najmniej do powiedzenia o kompetencjach róznych osób tutaj .Sorry, ale irytują mnie takie wypowiedzi.
Karmellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:05   #14
Jedraszkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Witajcie

ja mam podobny problem od roku. Czego to juz sie nie robilo...
W sumie byłam u ok. 4-5 lekarzy, kazdy mowil cos innego.
Pierwszy najpierw powiedzial ze to uczulenie na byc moze klej w butach - wywalic buty, smarowac maścią diprogenta, być dobrej myśli.
nie pomogło.
Drugie podejście - spróbować codziennie moczyć we własnym moczu - pomogło doraźnie, problem nie zniknął.
W międzyczasie smarowałam maściami i kremami przeciwgrzybiczymi - nie pomogło.
Smarowanie maścią z wit. A złagodziło, ale wciąż nie usunęło problemu.
Wizyta u dermatologa - skaza genetyczna objawiająca się w ten sposób. Leczenie - końska dawka wit. A doustnie i maść diprosalic - złagodziło, ale zaraz po odstawieniu wszystko wróciło ze zdwojoną siłą. Przy okazji dowiedziałam się, że każdy kto ma wrastające paznokcie u stóp ma również grzybicę paznokci (?). Do paznokci dostałam exoderil. Jesli chodzi o stopy usłyszałam, że z owym problemem będę się borykac do końca życia. Dwa razy do roku doustna kuracja końską dawką wit. A i nadzieja jedynie na okresowe podleczenie. Pytanie tylko... dlaczego owa skaza genetyczna ujawniła się dopiero w wieku 31 lat? Chyba mam powazne wątpliwości co do kompetencji ww pani doktor...

Kolejny lekarz stwierdził, że "to chyba jednak jest grzybica' i dał maść terbiderm.
Smaruje czwarty dzień - raczej nic sie nie dzieje. Jedyny plus to to, że nie swędzi.

Z butami może być prawda, ponieważ chwilę przed wysypką kupiłam sobie adasie Kappa, po pierwszej diagnozie buty wylądowały na dnie szafy.
Na chwilę przed wysypką zaczęłam również stosować krem do stóp z silikonem z avonu. Również odstawiony.
Co do wody to sama nie wiem... w sumie używam tej samej wody przez cztery lata... O ile wiem to wodociągi nic nie zmieniały w recepturze ;-)

Obecnie jestem przed kolejną, tym razem prywatna wizytą u innej Pani dermatolog.

Na dzień dzisiejszy krostki nadal są, z czasem podchodzą ropą, pękają i wtedy cała skóra się łuszczy. Brzydkie to i nieprzyjemne bardzo.
Czy naprawde pozostanie mi do końca życia? ;-)
__________________
Pozdrawiam

Agnieszka Jędraszek
Dyplomowana Masażystka
Jedraszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:19   #15
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: dziewczyny co to może być :(

Jedraszkowa nie postawię ci na pewno diagnozy ale dam kilka dobrych rad jako osoba przez wiele lat walcząca z grzybicą stóp (dzięki dermatologom w dużej mierze )

1. Nie wiem czy badano ci skórę ale jak pójdziesz do lekarza poproś o skierowanie na posiew (może to jakiś grzyb lub bakteria a po co kombinować z lekami jak można dać jeden dobrze dobrany)

2. Dobrze żebyś nosiła buty przewiewne i z jak najbardziej naturalnych materiałów - syntetyki nie pozwalają skórze oddychać. Jak jest ciepło to w ogóle sandałki najlepsze.

3. Jeżeli okaże się to grzybicą to musisz zdezynfekować buty i skarpety (są do tego preparaty w aptekach, choć nie powiem że najlepszym wyjściem jest zmiana obuwia na nowe po wyleczeniu)


Ja miałam przeboje rozmaite - jedna dermatolog chciała mi pękającą skórę moczeniem w ziołach leczyć, inny nie chciał mi dać leków doustnych bo w posiewie nic nie wychodziło (co z tego że grzyb zaatakował już paznokieć do tego stopnia że trzymał się tylko u nasady)
Szukałam dermatologa i w końcu znalazłam odważną lekarkę, która przepisała lek i dzięki temu mam zdrowe stopy

W ogóle mam wrażenie, ze dermatolodzy nie bardzo wiedzą co robią (z całym szacunkiem dla tych dobrych).
Co to w ogóle za tekst >"to chyba jednak jest grzybica"<
No albo grzybica albo nie a zbadać nie zaszkodzi - ja to już nawet wolę za takie badanie sama zapłacić niż kupować 10 nietrafionych leków bo i tak taniej mnie wyniesie
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.