Książka. Potrzebna pilna pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-06, 14:39   #1
Wyszczekana
Raczkowanie
 
Avatar Wyszczekana
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 208

Książka. Potrzebna pilna pomoc.


x
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG20111106_002.jpg (59,7 KB, 124 załadowań)
__________________
Kiedy jestem dobra, jestem bardzo dobra,
ale kiedy jestem zła, jestem jeszcze lepsza.


Angel to someone, demon to others .



Ból duszy może ukoić tylko ból ciała.



Edytowane przez Wyszczekana
Czas edycji: 2011-12-21 o 20:34
Wyszczekana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:55   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Cytat:
Napisane przez Wyszczekana Pokaż wiadomość
Witam,
z góry przepraszam jeżeli umieściłam temat w złym dziale, ale pomyślałam, że ludzie mające do czynienia z książkami być może spotkali się już z podobnym problemem.

Przejdę do meritum. Otóż wypożyczyłam niedawno książkę z biblioteki, jako pierwsza, gdyż jest to nowy egzemplarz. Pech chciał, że spiesząc się na tramwaj wrzuciłam na biegu do torebki książkę i gruszkę. Nie pomyślałam jakie mogą być tego konsekwencje. Dopiero w tramwaju zaczęłam oceniać szkody. Niestety gruszka "rozmaśliła" się na książce, brudząc ją przy tym w jednym miejscu. Wygląda to bardzo nieestetycznie i wstyd mi oddać ją w takim stanie do biblioteki. Moje pytanie brzmi: czy mógłby mi ktoś poradzić, co z tym zrobić ? Czy da się to w jakiś sposób usunąć ? Z góry dziękuję za każdy przejaw pomocy.

Poniżej dołączam zdjęcie.
Wybrać się z tą książką do biblioteki, powiedzieć co się stało i wysluchać sugestii bibliotearek. Prawdopodobnie poproszą cię o zakup nowej ksiazki. Najrozsądniejsze wyjscie z sytuacji. Nie wyobrazam sobie bowiem, zebys oddała tak ubrudzoną ksiazke do biblioteki. Na przyszlosc- zwracaj uwage na to, jak przechowujesz ksiazki.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:45   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Oddać książkę i czekać na reakcję. Raczej nic ci za to nie zrobią
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 22:40   #4
kara26
Raczkowanie
 
Avatar kara26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 102
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Jeżeli ci to już wyschło to moim zdaniem nic już nie da się zrobić. Największe szanse na usunięcie takich szkód są jak papier jest jeszcze nawet odrobinę wilgotny. Jeżeli wysechł to już nasiąknął na dobre i odkształcił się. W tej sytuacji jedyne co ci pozostaje to albo udać się do biblioteki i się przyznać/zapytać się co z tym fantem zrobić lub odkupić bibliotece zniszczoną książkę. Ze zdjęcia nie wygląda to jednak na mocno zniszczoną więc myślę, że raczej przyjmą ci ją spokojnie z powrotem.
kara26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 23:14   #5
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Cytat:
Napisane przez kara26 Pokaż wiadomość
Jeżeli ci to już wyschło to moim zdaniem nic już nie da się zrobić. Największe szanse na usunięcie takich szkód są jak papier jest jeszcze nawet odrobinę wilgotny. Jeżeli wysechł to już nasiąknął na dobre i odkształcił się. W tej sytuacji jedyne co ci pozostaje to albo udać się do biblioteki i się przyznać/zapytać się co z tym fantem zrobić lub odkupić bibliotece zniszczoną książkę. Ze zdjęcia nie wygląda to jednak na mocno zniszczoną więc myślę, że raczej przyjmą ci ją spokojnie z powrotem.
Dobrze, że nie jestem bibliotekarką, bo bym jej nie przyjęła
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 00:50   #6
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Wiesz co, ja uważam trochę inaczej niż koleżanki wyżej.
Może to zabrzmi brutalnie, ale uważam, że wcale nie jest tragicznie.
Mnie raczej nie zdarzają się takie wypadki, ale sądzę, że nie będzie problemu, bibliotekarki zazwyczaj nie sprawdzają skrupulatnie przecież w jakim stanie oddajesz książkę. Nie sądzę, by za takie coś chciały, żeby odkupić książkę. Co innego, gdyby zniszczenie było większe albo książkę byś zgubiła i nie mogła wcale znaleźć, to owszem, ale tak? Bez przesady. Ja bym oddała, wiele książek w bibliotece jest choć trochę zniszczonych, moim zdaniem nie ma co panikować. Rozumiem, że jest Ci głupio, no ale trudno stało się. Jak chcesz, to po prostu powiedz bibliotekarce, ale mogę się założyć, że nie będzie chciała za to żadnych pieniędzy.
I piszecie, że jakbyście były biblioterkami, to byście nie przyjęły.
Jednak jest to stwierdzenie trochę na wyrost, bo przede wszystkim jak jesteście biblioterkami, to chyba logiczne jest, że trzymacie się regulaminu. Jeżeli w regulaminie nie ma, żeby w takich sytuacjach klient miał odkupować, to nie masz prawa poprosić Go o odkupienie i musisz książkę przyjąć. Tak samo pewnie jest w tej bibliotece.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2011-11-08 o 00:52
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 12:33   #7
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja uważam trochę inaczej niż koleżanki wyżej.
Może to zabrzmi brutalnie, ale uważam, że wcale nie jest tragicznie.
Mnie raczej nie zdarzają się takie wypadki, ale sądzę, że nie będzie problemu, bibliotekarki zazwyczaj nie sprawdzają skrupulatnie przecież w jakim stanie oddajesz książkę. Nie sądzę, by za takie coś chciały, żeby odkupić książkę. Co innego, gdyby zniszczenie było większe albo książkę byś zgubiła i nie mogła wcale znaleźć, to owszem, ale tak? Bez przesady. Ja bym oddała, wiele książek w bibliotece jest choć trochę zniszczonych, moim zdaniem nie ma co panikować. Rozumiem, że jest Ci głupio, no ale trudno stało się. Jak chcesz, to po prostu powiedz bibliotekarce, ale mogę się założyć, że nie będzie chciała za to żadnych pieniędzy.
I piszecie, że jakbyście były biblioterkami, to byście nie przyjęły.
Jednak jest to stwierdzenie trochę na wyrost, bo przede wszystkim jak jesteście biblioterkami, to chyba logiczne jest, że trzymacie się regulaminu. Jeżeli w regulaminie nie ma, żeby w takich sytuacjach klient miał odkupować, to nie masz prawa poprosić Go o odkupienie i musisz książkę przyjąć. Tak samo pewnie jest w tej bibliotece.
Zgadzam sie z powyzszym.

Inaczej bym zareagowala, gdybym to ja byla wlascicielka, gdyz jestem lekko przewrazliwiona na punkcie stanu moich ksiazek i bardzo, ale to bardzo rzadko je pozyczam.

No, ale to jest biblioteka. Nie sadze, zeby pracownik pamietal, w jakim stanie byla ksiazka, ktora Ci wypozyczyl, tak ze mysle, ze nie zwroci na to uwagi, no chyba ze bedziesz zachowywac sie dziwnie.

Niewatpliwie powinnas sie wstydzic, ja zawsze ksiazki, moje czy nie moje, wkladam do osobnej reklamowki i dopiero wtedy do torebki czy plecaka, mam pewnosc, ze sie nie pogniecie, ze juz o innych zniszczeniach nie wspomne. Niestety Twoja bezmyslnosc pozbawi troche przyjemnosci kolejnych czytelnikow. Jednakze mam nadzieje, ze teraz juz bedziesz uwazac i takie cos juz Ci sie nie przytrafi.

To, co zrobisz, zalezy tylko od Ciebie. Jezeli masz odwage cywilna przyjac odpowiedzialnosc za to, co sie stalo, przyznaj sie pracownikowi biblioteki - nie takie rzeczy juz widzieli, wiec sie nie zdziwia. Najpewniej skonczy sie na reprymendzie, zebys uwazala na przyszlosc. Szkoda nie jest jakas tragiczna, zeby kazali Ci odkupywac ksiazke, najwyzej moga chcac jakas symboliczna kwote odszkodowania.

Jezeli natomiast nie dasz rady sie przyznac, to po prostu oddaj ksiazke i tyle. Jezeli masz jeszcze inne to wloz ja pomiedzy, mozesz tez wypozyczyc sobie jakies inne, a ta przedluzyc i potem oddac wszystkie razem.
trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-10, 10:25   #8
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

odkupić książkę przecież nic straszanego się nie stało
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 08:03   #9
czarno_czarna
Raczkowanie
 
Avatar czarno_czarna
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 137
Dot.: Książka. Potrzebna pilna pomoc.

Wiesz, zależy od bibliotekarki, bo jednak widać dobrze że książka jest zniszczona.
Mojej koleżance kazali odkupywac jak jej gryzoń trochę nadgryzł róg okładki :/
A tego prawie nie było widac
czarno_czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.