Puszące się włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-28, 18:16   #1
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27

Puszące się włosy


Cześć dziewczyny

Mam problem z puszącymi i rozdwajającymi się włosami. Najprawdopodobniej jest to spowodowane problemami z tarczycą.
Z tego co słyszałam nie warto kupować drogich produktów bo po prostu te problemy są od hormonów i ciężko temu zaradzić.
Ale może polecieć jakiś produkt konkretnie np po umyciu/suszeniu który wygładza i nawilża włosy.? Szczerze mówiąc przez to puszenie się nie widać dobrze kolorów włosów

Używam masek biovax, odżywek po umyciu a nawet radicala wzmacniającego ale po suszeniu efekt taki sam. Puch i brak ładu

Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 19:34   #2
pukpuk
Raczkowanie
 
Avatar pukpuk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
GG do pukpuk
Dot.: Puszące się włosy

Hej, poczytaj o olejowaniu przed myciem, na początku możesz zacząć od oleju rzepakowego z kuchni A po myciu jakiś krem wygładzający do włosów, np. Joanna albo Marion.
Ale najważniejsze - uregulować hormony, powodzenia
pukpuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 07:26   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Puszące się włosy

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam problem z puszącymi i rozdwajającymi się włosami. Najprawdopodobniej jest to spowodowane problemami z tarczycą.
Z tego co słyszałam nie warto kupować drogich produktów bo po prostu te problemy są od hormonów i ciężko temu zaradzić.
Ale może polecieć jakiś produkt konkretnie np po umyciu/suszeniu który wygładza i nawilża włosy.? Szczerze mówiąc przez to puszenie się nie widać dobrze kolorów włosów

Używam masek biovax, odżywek po umyciu a nawet radicala wzmacniającego ale po suszeniu efekt taki sam. Puch i brak ładu

Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli to jest na tle hormonalnym, to pielęgnacją wiele nie zdziałasz. Zależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, możesz pomyśleć o keratynowym prostowaniu. Możesz też zajrzeć na ten wątek KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 15:21   #4
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Puszące się włosy

Co to znaczy "problemy z tarczycą"?
Jeśli się leczysz nie powinno to mieć znaczenia.

Sama mam średniporowate włosy i po wyschnięciu zwykle są lekko spuszone, ale zawijam je wtedy w koczek i po jakiejś godzinie jest już normalnie.
Napisz jakich używasz tych "odżywek po umyciu", bo to dość istotne. Przyczyną takiego a nie innego wyglądu włosów może być nadmiar protein, więc pierwsze co bym zrobiła to wyeliminowała wszystkie produkty z proteinami, a zwłaszcza z keratyną. Szczególnie mgiełki z jej dodatkiem mogą dać opłakany efekt. Co więcej:
- stosuj emolientowo-humektantowe odżywki
- gdy nakładasz maskę możesz do niej dodać łyżkę miodu - miód świetnie nawilża włosy
- nie unikaj silikonów w odżywkach i stosuj silikonowe serum na końce
- ogranicz farbowanie i stylizację ciepłem
- podetnij ziszczone końce - czasem ich kiepska kondycja ma duży wpływ na ogólny wygląd całych włosów
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 16:05   #5
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27
Dot.: Puszące się włosy

A to pierwszy raz słyszę żeby właśnie wyeliminować keratynę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 19:25   #6
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Puszące się włosy

A to trzeba się troszkę dokształcić.

Link pierwszy z brzegu.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 21:16   #7
anhelinka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Puszące się włosy

Ooo... też jestem w szoku, dobrze, że tu weszłam, bo już miałam w planie umówienie się na keratynowe prostowanie, żeby pozbyć się tego puszenia.
anhelinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 14:12   #8
hannahka
Przyczajenie
 
Avatar hannahka
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 5
Dot.: Puszące się włosy

całe zycie mam puszące się włosy, to co mi poradziła fryzjerka to układanie ich na szczotce, faktycznie jak się przyłożę i ogarnę włosy lokosuszarką to zupełnie inaczej wyglądają
hannahka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-13, 20:29   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Puszące się włosy

Cytat:
Napisane przez anhelinka90 Pokaż wiadomość
Ooo... też jestem w szoku, dobrze, że tu weszłam, bo już miałam w planie umówienie się na keratynowe prostowanie, żeby pozbyć się tego puszenia.
Kosmetyki z keratyną nijak się mają do keratynowego prostowania. Moje włosy keratyny w kosmetykach nie lubią w żadnej postaci ani częstotliwości, a keratynowe prostowanie bardzo im służyło i uważam je za najlepszą metodę pozbycia się puchu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 22:22   #10
Lewese4
Raczkowanie
 
Avatar Lewese4
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: świętokrzyskie/podkarpackie
Wiadomości: 32
Dot.: Puszące się włosy

Cytat:
Napisane przez misia_92 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam problem z puszącymi i rozdwajającymi się włosami. Najprawdopodobniej jest to spowodowane problemami z tarczycą.
Z tego co słyszałam nie warto kupować drogich produktów bo po prostu te problemy są od hormonów i ciężko temu zaradzić.
Ale może polecieć jakiś produkt konkretnie np po umyciu/suszeniu który wygładza i nawilża włosy.? Szczerze mówiąc przez to puszenie się nie widać dobrze kolorów włosów

Używam masek biovax, odżywek po umyciu a nawet radicala wzmacniającego ale po suszeniu efekt taki sam. Puch i brak ładu

Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ze swojej strony polecam olejowanie włosów przed myciem np. oliwą z oliwek na podkład z żelu aloesowego lub bez podkładu, jak kto woli. Po umyciu włosów szamponem i po spłukaniu odżywki psikam włosy odżywką bez spłukiwania, rozczesuję, ponownie psikam odżywką a jak włosy są w połowie wyschnięte to nakładam od połowy długości włosów olejek.

Tak jak poprzedniczki, uważam, że w Twoim przypadku puszenie może być spowodowane przeproteinowaniem. Uważaj na keratynę i alkohol w składzie kosmetyków do włosów. Dużo olejków - to Ci pomoże. Ze swojej strony polecam olejki z Loreala jeśli nie chcesz wydawać dużo.
Lewese4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-30 23:22:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.