Trądzik + bardzo sucha skóra! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-19, 18:53   #1
Ryza
Raczkowanie
 
Avatar Ryza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 251
Exclamation

Trądzik + bardzo sucha skóra!


Nie mam dużego trądziku, ot okazjonalnie jakiś zaskórnik, pare pryszczy, trochę więcej wągrów.
Mój problem wygląda następująco: jakiego kremu dla cery tłustej i mieszanej, trądzikowej (nawilżającego) oczywiście nie użyje od razu mam przesuszoną skórę, czasami do tego stopnia, że mi schodzi... Kiedy natomiast użyje kremu do cery suchej wyskakują mi pryszcze. Używałam iwostinu sensitia, nivea, vichy normaderm, soraya care&control, kremów z avonu, evelin...

(Byłam u dermatologa przepisał mi elocom na miejsca przesuszone i jakiś "przepis" na specyfik, który wykonywali mi na zamówienie w aptece, co było katastrofą, bo przesuszał mi skórę, a od elocomu wyskakiwały mi pryszcze.)
Czy znacie dobry nawilżający krem do suchej skóry z niedoskonałościami, najlepiej gdyby nadawał się pod podkład???
Ryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 20:42   #2
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Cytat:
Napisane przez Ryza Pokaż wiadomość
Nie mam dużego trądziku, ot okazjonalnie jakiś zaskórnik, pare pryszczy, trochę więcej wągrów.
Mój problem wygląda następująco: jakiego kremu dla cery tłustej i mieszanej, trądzikowej (nawilżającego) oczywiście nie użyje od razu mam przesuszoną skórę, czasami do tego stopnia, że mi schodzi... Kiedy natomiast użyje kremu do cery suchej wyskakują mi pryszcze. Używałam iwostinu sensitia, nivea, vichy normaderm, soraya care&control, kremów z avonu, evelin...

(Byłam u dermatologa przepisał mi elocom na miejsca przesuszone i jakiś "przepis" na specyfik, który wykonywali mi na zamówienie w aptece, co było katastrofą, bo przesuszał mi skórę, a od elocomu wyskakiwały mi pryszcze.)
Czy znacie dobry nawilżający krem do suchej skóry z niedoskonałościami, najlepiej gdyby nadawał się pod podkład???
Dermoprotektor Cetaphil https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...lego-ciala.htm
powinien dobrze nawilżyć i nie powodować wysypu. Jednakże nie wiem jak sprawdzi Ci się pod podkład, jest dość tłustawy.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 02:44   #3
Alice_in_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 279
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Hej, poradzę Ci Physiogel krem nawilżający - rozświetla, usuwa blizny i bardzo dobrze nawilża. Niestety nie nadaje się pod podkład, ale stosowany na noc czyni cuda
__________________
Alice_in_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:49   #4
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Mnie też wszyscy polecali Cetaphil MD, Physiogel, bardzo dobrze nawilżają ale niestety masakrycznie zapychają, zaraz dostałam wysypu . Za to mało mnie zapycha (ale niestety też ostatnio trochę) Effaclar H. Teraz też szukam czegoś innego, co by mnie w ogóle nie zapychało. Może skoro kremy zapychają można użyć coś innego co by nawilżyło?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:31   #5
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Mnie też wszyscy polecali Cetaphil MD, Physiogel, bardzo dobrze nawilżają ale niestety masakrycznie zapychają, zaraz dostałam wysypu
ja od normalnego physiogelu (tego "ogolnego") tez mialam problemy ale ten nowy specjalnie do twarzy mi akurat sluzy i przynajmniej wedlug producenta "dobrze się rozprowadza, szybko wnika w skórę i nie zatyka porów. "

http://www.physiogel.pl/index.php?op...d=18&Itemid=30

poza tym z takich zwyklych nawilzaczy nie zapychajacych to jeszcze humektan, choc raczej nie na takie mrozy jak te teraz bo ma 80% wody

wchlania sie calkiem i nie zostawia tlustej warstwy, wiec pod podklad jest idealny...a mowi to osoba, ktorej mnostwo kremow sie "roluje" na twarzy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 21:33   #6
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

No to muszę koniecznie wypróbować ten Physiogel do twarzy, nawet nie wiedziałam że jest taki , może na Humektan też się skuszę w końcu, dzięki za radę
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 21:42   #7
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

A ja dziś byłam w aptece i dostałam próbki kremu Physiogel , ale Pani w aptece chwaliła iwostin krem na zimę lipidowy..
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 17:22   #8
Ryza
Raczkowanie
 
Avatar Ryza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 251
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

właaaśnie, próbki!, nigdy nie pomyślałam, żeby przetestowac krem na próbce pani apterka nigdy mi nie proponowała...
Ryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 17:24   #9
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

no to jest dobry pomysl by sprawdzic czy krem nadaje sie np. pod makijaz czy podoba nam sie konsystencja, jak sie wchlania itp.

jednak by sprawdzic czy nie zapycha to jedna probka to moze byc za malo bo tego zazwyczaj nie widac po 1-2 zastosowaniach
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 17:27   #10
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Trzeba pytać....... dają, ale niechętnie he he, wolą mieć dla siebie

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

dostałam 2 próbki kremu po 1,5ml (starczy spokojnie na co najmniej 4 użycia) i 1próbkę żelu do mycia twarzy, która ma 7ml. Jestem przywiązana do mycia twarzy cetaphilem, ale dermoprotektor zaczał mnie szczypać. Dziś po posmarowaniu twarzy kremem physiogel jest OK. Jeszcze potestuję i może kupię. Zastanawiałam się jeszcze na iwostinem na zimę, ale nie mieli jego próbek.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 21:02   #11
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

A ja właśnie nabyłam ten Physiogel do twarzy i emulsję Cetaphil , zobaczymy czy nie zapcha ten krem. A tą emulsję do mycia to używa się z wodą czy samą? Bo w sumie nie wyobrażam sobie mycia bez wody... ?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 21:04   #12
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Bo w sumie nie wyobrażam sobie mycia bez wody... ?
I ja również. Jest napisane że można używać bez wody, ale co to za mycie..
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 22:16   #13
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

CALMA HLC NAWILZAJACY <3
geniusz !
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 14:00   #14
lil chicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Miałam ten sam problem z cerą. Używałam wtedy kremu Effaclar H od La Roche Possay. To jest krem do cery typowo trądzikowej, a nawet tłustej, ale uwrażliwionej i przesuszonej kuracjami antytrądzikowymi.
lil chicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 11:57   #15
Ryza
Raczkowanie
 
Avatar Ryza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 251
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Cytat:
Napisane przez lil chicka Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem z cerą. Używałam wtedy kremu Effaclar H od La Roche Possay. To jest krem do cery typowo trądzikowej, a nawet tłustej, ale uwrażliwionej i przesuszonej kuracjami antytrądzikowymi.

A nadaje się pod podkład?
Ryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 13:52   #16
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Też używam Effaclar H, ale ostatnio niestety nawet on troszeczkę zapycha (ale już zużyłam z 8 opakowań ).
A pod pokład u mnie się nie sprawdził, bo zostawia taką warstewkę; mimo to jest to chyba jedyny krem tego typu który mogę polecić z czystym sumieniem.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 15:18   #17
lil chicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

U mnie się sprawdził. Zanim nałożyłam podkład zawsze dokładnie wklepywałam krem w skórę, a później nadmiar zdejmowałam chusteczką.
lil chicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 19:33   #18
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Mnie to chyba jednak ta gliceryna z kremów zapycha (jej nadmiar) ... a szkoda bo prawie wszędzie ona jest, Humektan ostatnią deską ratunku
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:26   #19
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Trądzik + bardzo sucha skóra!

Cytat:
Napisane przez Ryza Pokaż wiadomość
Nie mam dużego trądziku, ot okazjonalnie jakiś zaskórnik, pare pryszczy, trochę więcej wągrów.
Mój problem wygląda następująco: jakiego kremu dla cery tłustej i mieszanej, trądzikowej (nawilżającego) oczywiście nie użyje od razu mam przesuszoną skórę, czasami do tego stopnia, że mi schodzi... Kiedy natomiast użyje kremu do cery suchej wyskakują mi pryszcze. Używałam iwostinu sensitia, nivea, vichy normaderm, soraya care&control, kremów z avonu, evelin...

(Byłam u dermatologa przepisał mi elocom na miejsca przesuszone i jakiś "przepis" na specyfik, który wykonywali mi na zamówienie w aptece, co było katastrofą, bo przesuszał mi skórę, a od elocomu wyskakiwały mi pryszcze.)
Czy znacie dobry nawilżający krem do suchej skóry z niedoskonałościami, najlepiej gdyby nadawał się pod podkład???
miąłam taką sama jazdę z dermatologiem i maścią na zamówienie, tragedia, nie?
i tez jestem w trakcie poszukiwania odpowiednich środków pielęgnujących do twarzy, bo mam ten sam problem co ty
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.