Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-27, 22:06   #1501
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Niestety miałam gorączkę a w nocy płakałam z bólu dlatego poszłam do lekarza. Biorę teraz tabletki antywirusowe, które tak mnie otumaniają, że dziś spałam cały dzień. A ten żel na ospę mnie jeszcze bardziej podrażniał więc naprawdę źle to przechodzę.
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:20   #1502
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Tak jak pisałam.. z wiekiem jest gorzej. A jeszcze jak dochodzi gorączka,to rzeczywiście tylko lekarz i siedzenie w cieple przez cały czas, jak najmniej wychodzic, przewietrzać i w ogóle, gorączka to naturalny sygnał, że ciało broni się przed zarazkami, więc generalnie nie powinno się jej gwałtownie zbijać. Stąd też fakt, że powinno się siedzieć w ciepłym, nieprzewiewnym miejscu.

Mam nadzieję,że ospa wkrótce odpuści!!!!
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 08:07   #1503
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez xMalenKaaa Pokaż wiadomość
Dołączam się!
W Irlandii mieszkam 7 lat, skończyłam tu szkołę 2 lata temu i aktualnie szukam pracy.
Może któraś z wizażowiczek mieszka w Co. Meath?
I jak idzie szukanie pracy?
Życzę powodzenia

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam.. z wiekiem jest gorzej. A jeszcze jak dochodzi gorączka,to rzeczywiście tylko lekarz i siedzenie w cieple przez cały czas, jak najmniej wychodzic, przewietrzać i w ogóle, gorączka to naturalny sygnał, że ciało broni się przed zarazkami, więc generalnie nie powinno się jej gwałtownie zbijać. Stąd też fakt, że powinno się siedzieć w ciepłym, nieprzewiewnym miejscu.

Mam nadzieję,że ospa wkrótce odpuści!!!!
Gosia wczoraj miałam zakończenie roku, beczałam na potęgę. Muszę się w garść, żeby nie płakać przy rodzicach jak będę odjeżdżać
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 18:45   #1504
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hej laski, czy któraś z was aplikowała kiedyś online do KFC w Irlandii?
Ja aplikowałam wcześniej na jedną z pozycji w Cork w Mahon i nie dostałam żadnej odpowiedzi, dzisiaj wysłałam jeszcze jedną:
Cytat:
Thank you for your application

Malgorzata,


Thanks again for applying for a position with KFC - we have good news!

Your qualifications and experience match our requirements and your application has been passed to the Manager of the Restaurant to which you have applied. They will contact you within the next week if they have something suitable.

If they do not have any vacancies, your application will be shared with all KFC restaurants within 10 miles of your home address. They may contact you regarding vacancies in their restaurants.

We wish you luck with the next phase of your application with KFC!

KFC Recruitment Team
I nie wiem czy to z automatu leci do każdego, wiecie,że damy ci nadzieję i czekaj, czy rzeczywiście mam czekać na jakiś kontakt z ich strony?
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 20:14   #1505
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Hej laski, czy któraś z was aplikowała kiedyś online do KFC w Irlandii?
Ja aplikowałam wcześniej na jedną z pozycji w Cork w Mahon i nie dostałam żadnej odpowiedzi, dzisiaj wysłałam jeszcze jedną:


I nie wiem czy to z automatu leci do każdego, wiecie,że damy ci nadzieję i czekaj, czy rzeczywiście mam czekać na jakiś kontakt z ich strony?
mnie sie wydaje ze jednak cos w tym jest i moga sie z toba skontaktowac jesli maja wakat.
Kiedy przylatujesz?
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 20:55   #1506
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

10 lipca (: Tam jest w trakcie aplikacji do zaznaczenia data, kiedy mozesz zacząć prace, ile godzin minimum, ile maximum, w jakie dni mozesz itp.
Ja oczywiście fully flexible, ale nie wiecej niz 40h ustawilam. :P Chociaz dobrze bedzie jak mi dadzą 20h na start chociaż, żebym mogla przeżyć T,T
Choć u kumpla bede mieszkac za tzw. cigarete to wolałabym jak najszybciej na swoje ciasne-ale-własne.

Skoro mówisz, że coś w tym jest to będę dobrej myśli hehe :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 21:23   #1507
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
10 lipca (: Tam jest w trakcie aplikacji do zaznaczenia data, kiedy mozesz zacząć prace, ile godzin minimum, ile maximum, w jakie dni mozesz itp.
Ja oczywiście fully flexible, ale nie wiecej niz 40h ustawilam. :P Chociaz dobrze bedzie jak mi dadzą 20h na start chociaż, żebym mogla przeżyć T,T
Choć u kumpla bede mieszkac za tzw. cigarete to wolałabym jak najszybciej na swoje ciasne-ale-własne.

Skoro mówisz, że coś w tym jest to będę dobrej myśli hehe :P
No to sie miniemy bo ja w Cork bede w przyszly weekend.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 23:44   #1508
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Tak samo w mcdo robią ale w kfc więcej płaca podobno( przyjmował sie do nas chłopak co kiedyś w kfc robił ) . Jak bedą pewnie potrzebować to sie odezwa. Ja pracowałam ale w konkurencji tyle Ze jeszcze jak sie CV nosiło a od kilku lat każdego co przyniesie odsyłają do strony www. Tam pewnie zaznaczasz gdzie chcesz pracować itd. Oby sie odezwali. Powodzenia

Teraz dopiero doczytalam( tapatalk cos mi nie wyświetlał wszystkiego ). Jak Ci tak napisali to bądź dobrej myśli . Na wakacje potrzebują więcej ludzi a jak dobrze pójdzie to pewnie zostawiają na dłużej.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-06-28 o 23:48
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 23:53   #1509
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ależ sąsiedztwo się bawi. U mnie w kuchni taki hałas, jakbym to ja w kuchni imprezę robiła.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 04:11   #1510
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Współczuje.odetchnelam naprawdę po wyjeździe z IE jesli chodzi o grubość ścian i nośności hałasu. Choć nie powiem tez czasem hałas np od ulicy ale jest spora roznica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 05:31   #1511
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

dzięki laski, niebawem dostanę depresji jak w Polsce, jak szukałam pracy :P To była masakra jakaś. W tym wypadku nawet nie będąc w Irlandii wysłalam około sto CV i wiadomości i dostałam z 15 odpowiedzi mówiących jasno, że nikogo nie szukają, miałam interview przez skype, babka dzwoniła (ale nie umiem znaleźć jej numeru za nic!), odpisywali mi ze mam sie przypomnieć jak przyjadę albo przyjść do sklepu/pubu, a to jednak podtrzymuje na duchu, że ktoś się Tobą zainteresował, nawet jak ma ci wysłac tylko dwa słowa 'no vacancies' to juz inaczej to odbierasz niźli jak wysyłasz 250 CV, dzwonisz, chodzisz po sklepach, pytasz znajomych i dostajesz jedną odpowiedź. JEDNĄ. Albo mam takiego pecha, albo jestem taka brzydka (do polskich cv dodaje się zdjęcie) :P

No nic, będę próbować do upadłego. Mam na to jakieś dwa tygodnie darmowego mieszkanka, żeby coś znaleźć, a potem to chyba na opiekunkę czy coś się wyślę, ale I hope not.


Co do sąsiedztwa to świetnie rozumiem, jacyś nowi sie wprowadzili piętro nizej do bloku, młodsi i co chwila jakieś imprezy. Rozumiem sie pobawić, bo każdy lubi, ale ta muzyka grała jeszcze o 3 nad ranem i oczywiście nikomu nie przeszkadzała w calym bloku :P W końcu sąsiadka nie wytrzymała i się uciszyli.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 08:14   #1512
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala nadal w Pl dodaje sie zdjecie?
Tutaj nic si nie pisze. Imie, nazwisko i telefon kontaktowy i adres. Zero zdjec i statusow cywilnych.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 09:31   #1513
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

marty - powiem ci ze co cv to inne. Czasami Irlandczycy tez dodaja zdjecia ale rzeczywiscie w zdjecia przoduja obcokrajowcy mnie najbardziej zastanawialo czemu oni daja swoje oceny na ktore jednak ani troche nie patrzylismy, byc moze tak ich ucza...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 09:56   #1514
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

W Irlandii tez niektórzy dodają zdjęcie ale właśnie to sa głownie obcokrajowcy a Irlandczycy oceny dodają.

Ja w Polsce jak sie o prace starałam to sie podanie o prace pisało ale to było jakieś 18 lat temu


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 10:02   #1515
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
marty - powiem ci ze co cv to inne. Czasami Irlandczycy tez dodaja zdjecia ale rzeczywiscie w zdjecia przoduja obcokrajowcy mnie najbardziej zastanawialo czemu oni daja swoje oceny na ktore jednak ani troche nie patrzylismy, byc moze tak ich ucza...
Chyba tak ich uczą, bo jeśli nie mają doświadczenia to przynajmniej pochwalą się wynikami z egzaminów.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:22   #1516
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Nawet w niektórych aplikacjach online pytają o oceny :P A ja nie wiem co tam napisać xD U nas te egzaminy na studiach inaczej wyglądają xd

Dzisiaj mam pytania do posiadaczy konta w banku i dokonujących płatności online.
Mój brat już dwa lata poza Irlandią, a G nic nie ogarnia w ogóle co, jak i po co, dlatego chciałabym się dowiedzieć może tutaj
1. Jak wyglądają stałe oplaty za utrzymanie konta? Coś tam czytałam, że 25 euro na rok w AIB? Ale nie bardzo orietnuję się właśnie w tym,dlatego wolałabym praktycznie wiedzieć xD
2. Czy jest jakaś kwota płatności czy utrzymania pieniędzy na koncie by uniknąć tej płatności na prowadzenie konta?
3. Czy płaci się za dokonywanie transakcji? (Mam tu na myśli prowizję od transakcji online lub prowadzenia konta online i robienia przelewów z konta na konto przez internet)
4. Czy można zamknąć konto 'z biegu?' po prostu idziesz, rezygnujesz, zamykasz i do widzenia?
5. Co powinnam jeszcze wiedzieć przy wyborze konta? Polecacie jakieś konkretne 'NA START' ? Nawet teraz lecąc do Irlandii wolałabym mieć tą moją kasę na koncie, poza tym jak mam szukać pracy to zgaduję, że niezbędnym jest posiadanie osobistego konta, dlatego wolę być przygotowana by się nie narazić na za duże koszta.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:18   #1517
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Nawet w niektórych aplikacjach online pytają o oceny :P A ja nie wiem co tam napisać xD U nas te egzaminy na studiach inaczej wyglądają xd

Dzisiaj mam pytania do posiadaczy konta w banku i dokonujących płatności online.
Mój brat już dwa lata poza Irlandią, a G nic nie ogarnia w ogóle co, jak i po co, dlatego chciałabym się dowiedzieć może tutaj
1. Jak wyglądają stałe oplaty za utrzymanie konta? Coś tam czytałam, że 25 euro na rok w AIB? Ale nie bardzo orietnuję się właśnie w tym,dlatego wolałabym praktycznie wiedzieć xD
2. Czy jest jakaś kwota płatności czy utrzymania pieniędzy na koncie by uniknąć tej płatności na prowadzenie konta?
3. Czy płaci się za dokonywanie transakcji? (Mam tu na myśli prowizję od transakcji online lub prowadzenia konta online i robienia przelewów z konta na konto przez internet)
4. Czy można zamknąć konto 'z biegu?' po prostu idziesz, rezygnujesz, zamykasz i do widzenia?
5. Co powinnam jeszcze wiedzieć przy wyborze konta? Polecacie jakieś konkretne 'NA START' ? Nawet teraz lecąc do Irlandii wolałabym mieć tą moją kasę na koncie, poza tym jak mam szukać pracy to zgaduję, że niezbędnym jest posiadanie osobistego konta, dlatego wolę być przygotowana by się nie narazić na za duże koszta.
ja w Polsce założyłam sobie konto walutowe w euro, konto mam za darmo jedynie za karte płace 10 z ł na rok, wypłacenie z bankomatu to 0,50 albo 1,50 euro, nie pamiętam dokładnie
wolałam sobie w Pl założyć, bo jak szukałam pracy w tamtym roku, to nie chcieli mi założyć konta bez papierka, że mam prace
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:47   #1518
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dziewczyny z Irlandii, cz 3

W Aib napewno nie 25 e za rok bo od nich uciekłam nie pamietam ile stała za kwartał ale czasem wychodziło i 25 dla mnie a kolega miał i około 50 e za kwartał ! Bo nie dość ze opłaty kwartalne stałe to dodatkowo sa opłaty za każdy jeden przelew, użycie karty , a nawet za to ze ci wypłata wpływa wiec przeniosłam sie po jakiś kilku mies do ptsb gdzie stała opłata była nie więcej niż 12 e za kwartał.

Katrina a na polskie konto Ci pracodawca wysyła wypłatę ?
Gorzała co do opłat to na stronie banków powinni mieć tabele co i jak ile pobierają. Czasem maja takie opłaty dla starych posiadaczy a nowym cos innego oferuja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-06-30 o 10:51
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:58   #1519
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala. Tak jak Irenkaa napsala. Ptsb ma najlepsza oferte tej chwili. 4 euro miesiecznie i karty mozesz uzywac, robic przelewy bez dodatkowych oplat. Jesli twoje miesieczne wplywy na konto wynosza co najmnien 1500 to wtedy masz konto za darmo.
W AIB musisz miec 2500 non stop na konci zeby nie placic oplat. Moje oplaty w aib to bylo do 25 euro na kwartal.
Nie wiem jak jest w innych bankach ale chyba podobnie z tego co widzialam jak w zeszlym roku szukalam nowego banku.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 11:21   #1520
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

czyli skłonić swoją uwagę na ptsb, rozumiem

Kaśka, ja nie chcę w wbk. Po pierwsze, nie planuję życia w Polsce już, więc nie chcę mieć tu żadnych zobowiązań dodatkowych, nawet w postaci konta, a poza tym jednak większość pracodawców wymaga irlandzkiego rachunku (pewnie ze względu na wygodę). Polski pracodawca pewnie by ci przelał, albo jakiś bardziej kumaty, ale ja nie chcę stwarzać sobie dodatkowych problemów, jak nie muszę :P Koleżanka w sumie poszła do banku z pps-em i dowodem i jej założyli konto.. nie musiała mieć rachunku na swój adres itp. według mnie logicznym jest, że jak dostajesz pps, do którego wymagane jest zamieszkanie gdzieś i rachunek potwierdzający to nie powinno sie jeszcze wymagać rachunku na ciebie za zamieszkanie gdzieś itp.
No i spróbuję w banku wytłumaczyć, że żeby ubiegać się o pracę, którą chcę muszę już mieć konto i wgl i że chcę od razu wpłacić to co mam. A jak nie w jednym oddziale, to spróbuję w innym :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:31   #1521
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Próbuj próbuj ja miałam na początku problem z założeniem konta dlatego szefowa mi powiedziała idź do mojego Tsb i powiesz ze pracujesz u mnie. Założyli bez problemu co w Aib i innych kręcili nosem i odsyłali w stronę drzwi. Po kilku latach zamknęli moj oddział Tsb , do tego wtedy zeby zrobić przelew przez neta musiałam pierwszy raz podawać wszystko przez infolinię itd przeszłam do Aib blisko domu. Niestety jakis rok temu opłaty mnie dobijaly i z podkulonym ogonem wróciłam do Tsb co juz było łatwe bo mieli moje dane i jakby szybciej to poszło tylko cos skopali z tel i żaden techniczny tego nie naprawił do wyjazdu i jedyne czego nie mogłam zrobić to np sprawdzić stanu konta przez SMS ale to mi az tak do szczęścia potrzebne nie było. Konto zamknęłam w 1 dzien z tym ze było cos w nierozliczonych z paypala i musiałam podpisać papier ze jak zejdzie to z konta z transakcji nierozliczonych maja to zamknąć. W razie problemów mieli słać maile ale cisza wiec mam nadzieje ze wszystko ok


Sent from my iPad using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:40   #1522
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Zobaczymy. Wybiorę się w przyszły piątek do południa i zobaczymy co mi powiedzą

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Dzięki za info, Gg się o wszystko pytać to masakra, w ogóle nie przywiązuje rzeczy do takich spraw, a sam na tsb i dopiero teraz raczył mi powiedzieć :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:42   #1523
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Gorzala. Tak jak Irenkaa napsala. Ptsb ma najlepsza oferte tej chwili. 4 euro miesiecznie i karty mozesz uzywac, robic przelewy bez dodatkowych oplat. Jesli twoje miesieczne wplywy na konto wynosza co najmnien 1500 to wtedy masz konto za darmo.
W AIB musisz miec 2500 non stop na konci zeby nie placic oplat. Moje oplaty w aib to bylo do 25 euro na kwartal.
Nie wiem jak jest w innych bankach ale chyba podobnie z tego co widzialam jak w zeszlym roku szukalam nowego banku.
Czy ja dobrze rozumiem - jak mam 2,5tys euro na koncie to mogę przestać się martwić o opłaty?
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:47   #1524
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

tak.wygląda na to, że musisz w miesiacu osiagnac obrót 2,5k euro
a tsb 1,5k więc nieporównywalnie :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:01   #1525
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Nie nie gorzała w Aib musisz trzymać na koncie 2,5 a w tsb mieć wpływów co mies tyle.
A to jest roznica ale spoko można sobie podobno wpłacać ( tak mi doradzał pan w banku wtf ... Ze np wpływów mam wypłat 1200 ale zeby było conajmniej 1500 to ludziom radzą wyjmowac. 300-400 i wpłacić. Nosz jak pięknie doradzają. Ja miałam może raz bez opłat , jeden kwartał ale jak mam porównać 12 e a 25 co miałam wcześniej to w skali roku sie uzbiera kilka dyszek albo i więcej ( zależy kto ile w Aib używa karty, przelewów wpłat ma itd. )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-06-30 o 12:05
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:13   #1526
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

To wystarczy uzbierać 2,5tys żeby stale było na koncie, a nadwyzką obracać, byle nie wejsć w ten stały swój limit. E to luzik dla kogoś, kto oszczędza i w końcu ten pułat 2,5k osiągnie.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:08   #1527
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dziewczyny z Irlandii, cz 3

No luzik mi sie nie udało zeby tyle cały czas na Aib było ale cóż prawie rok na chorobowym wtedy a wydatki rosły i wpływy mniejsze ( co gorsze na chorobowym opłat miałam 2x więcej za wpływy bo były co tydzień za chorobowe ; pomijając ze 2x mniejsze ) ale gdyby nie wyjazdy do pl przy chorobie brata, moje chorowanie , ucinanie godz w pracy to dokładnie jak mówisz Luzik. O ile czegoś znowu nie wymyśla bo na początku opłaty za wyjmowanie € z bankomatu były 0,2 a potem jak ludzie zamiast płacić co chwile karta zaczęli wyjmowac większe sumy z bankomatu to opłata podskoczyły do 0,35 e

Jak ktos oszczędza to raczej nie trzyma wszystkiego na nieoprocentowanym koncie
------------
Niestety mój telefon często chce napisać cos innego niż ja stad te błędy

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-06-30 o 13:09
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:39   #1528
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze rozumiem - jak mam 2,5tys euro na koncie to mogę przestać się martwić o opłaty?
tak
Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
To wystarczy uzbierać 2,5tys żeby stale było na koncie, a nadwyzką obracać, byle nie wejsć w ten stały swój limit. E to luzik dla kogoś, kto oszczędza i w końcu ten pułat 2,5k osiągnie.
ale ja nie lubie trzymac peniedzy na koncie biezacym. Jak je przeleje na oszczeds
nosciowe to ich nie ruszam, chyba ze za studia musze zaplacic. Poza tym uzywam karty non stop bo nie lubie nosic gotowki a przy ptsb nie musze sie martwic o oplaty.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 14:07   #1529
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Muszę zacząć myśleć o lokacji swoich funduszy. Po osiągnięciu tego pułapu już na pewno. A może warto byłoby zmienić bank dla rachunku bieżącego + założyć za jakiś czas konto oszczędnościowe...

Swoje konto w AIB założyłam szybko, bo było mi potrzebne, więc i nie szperałam w poszukiwaniu informacji

A jak wygląda sprawa bankowości internetowej w TSB?
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 14:14   #1530
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
W Aib napewno nie 25 e za rok bo od nich uciekłam nie pamietam ile stała za kwartał ale czasem wychodziło i 25 dla mnie a kolega miał i około 50 e za kwartał ! Bo nie dość ze opłaty kwartalne stałe to dodatkowo sa opłaty za każdy jeden przelew, użycie karty , a nawet za to ze ci wypłata wpływa wiec przeniosłam sie po jakiś kilku mies do ptsb gdzie stała opłata była nie więcej niż 12 e za kwartał.

Katrina a na polskie konto Ci pracodawca wysyła wypłatę ?
Gorzała co do opłat to na stronie banków powinni mieć tabele co i jak ile pobierają. Czasem maja takie opłaty dla starych posiadaczy a nowym cos innego oferuja.

Sent from my iPhone using Tapatalk
ja będę przez rok au pair i konto mam tylko z tego powodu, że nie chce pieniędzy w domu trzymać, i chce także, żeby rodzice mieli do niego dostęp.
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.