Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-29, 13:48   #4291
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Dzięki

Majiblond nie ma już i dostałam majirel high lift i oxy 9. Trochę się cykam nałożyć na całość bo teraz czytam ze to farba rozjaśniająca, do 4,5 tonu.
Czekaj, ty masz włosy naturalne czy farbowane? Bo ja wyczytałam na forum fryzjerskim że nie powinno się highliftów kłaść na włosy inne niż naturalne.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Dobra, kupiłam wszystko mam jeszcze pytanie o rozcieńczanie oksy 9%. Czy to prawda, ze rozcieńcza się ciepła woda?

Ile powinnam dolać np do 30ml? 30ml farby + 30 ml wody do oksydantu będzie w porządku?
Ale do jakiego procentu chcesz rozcieńczyć to oksy?
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 14:34   #4292
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Do 3%
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 16:46   #4293
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Do 3%
Możesz obnizyc oksy do 1,5.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 17:11   #4294
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dzięki Morelle, ale pierwszy raz to robie i nie znam żadnych zasad.. przykładowo 30ml farby 60 ml oksy 9 i teraz chce rozcieńczyć woda. Ile ml wody dodać?



A, woda ciepła czy zimna?

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

1/3 okay 9% i 2/3 zwykłej wody, dobrze mówię?

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

1/3 oksy 9% *
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 18:31   #4295
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

NO ale przecież musisz wziąć farbę w odpowiedniej proporcji do oksy.
Jak chcesz zejść ze stężenia 9% do 3%to dajesz proporcję oxy 9% 1 porcja i 2 porcje wody. Czyli jak chcesz uzyskać 90 ml oksy 3% to 30 ml oksy 9% i 60 ml wody.
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 19:16   #4296
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

No tak, dzięki
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 07:39   #4297
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez dolla200 Pokaż wiadomość
Dzięki Morelle, ale pierwszy raz to robie i nie znam żadnych zasad.. przykładowo 30ml farby 60 ml oksy 9 i teraz chce rozcieńczyć woda. Ile ml wody dodać?



A, woda ciepła czy zimna?

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

1/3 okay 9% i 2/3 zwykłej wody, dobrze mówię?

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

1/3 oksy 9% *
Woda o normalnej temperaturze. |jeśli chcesz z 9% zrobić 3 %, to dolewasz 2/3 wody. A po zmieszaniu odciągasz, np. strzykawką, 2/3 mieszanki. zostaje ci odpowiednia w proporcji do farby ilość rozcieńczonego oksydantu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2017-07-30 o 07:42
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-31, 14:58   #4298
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Woda o normalnej temperaturze. |jeśli chcesz z 9% zrobić 3 %, to dolewasz 2/3 wody. A po zmieszaniu odciągasz, np. strzykawką, 2/3 mieszanki. zostaje ci odpowiednia w proporcji do farby ilość rozcieńczonego oksydantu.
A po co marnować oksydant? Nie lepiej od razu sobie przeliczyć i dać np jeśli chcesz osiągnąć 100 ml oksy 3% to 33 ml oksy 9% i resztę do 100 ml dopełnić wodą?
Co do odmierzania to polecam zaopatrzenie się w menzurkę albo jakieś inne naczynie z miarką. Większość sklepów fryzjerskich takowe ma a przydaje się bardzo.

Ja to muszę w ogóle ten wątek przejrzeć kiedyś cały na spokojnie, bo nie wiem czemu ale często nie pokazuje mi nowych postów :/ .

Tymczasem pogrzebałam i znalazłam moją ulotkę do Marijel highlift (dostałam bez polskiego tłumaczenia tam gdzie kupowałam) i nigdzie nie ma wprost takiej informacji że nie można nakładać na inne włosy niż naturalne.
ALE instrukcja mówi o nakładaniu tej farby tylko na odrost albo całe naturalne włosy a resztę poza odrostem każe farbować stosownym odcieniem Marijel na wodzie 6%. Więc biorąc pod uwagę że to instrukcja pisana dla fryzjerów to dla mnie logiczne że tej farby nie można kłaść na włosy już traktowane wcześniej czymkolwiek. (a sama tak zrobiłam bo położyłam Ash+ na włosy po kąpieli rozjaśniającej a potem po dwóch tygodniach poprawiłam ).
Swoją drogą Igora Highlift też ma tylko instrukcję aplikowania albo na włosy naturalne albo na odrost. A końcówki / długości radzą robić farbą ton w ton abo pianką czyli produktami demipermanentnymi.
I w jednej i w drugiej instrukcji nie ma słowa o emulgowaniu.

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-07-31 o 15:04
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 15:37   #4299
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
A po co marnować oksydant? Nie lepiej od razu sobie przeliczyć i dać np jeśli chcesz osiągnąć 100 ml oksy 3% to 33 ml oksy 9% i resztę do 100 ml dopełnić wodą?
Co do odmierzania to polecam zaopatrzenie się w menzurkę albo jakieś inne naczynie z miarką. Większość sklepów fryzjerskich takowe ma a przydaje się bardzo.

Ja to muszę w ogóle ten wątek przejrzeć kiedyś cały na spokojnie, bo nie wiem czemu ale często nie pokazuje mi nowych postów :/ .

Tymczasem pogrzebałam i znalazłam moją ulotkę do Marijel highlift (dostałam bez polskiego tłumaczenia tam gdzie kupowałam) i nigdzie nie ma wprost takiej informacji że nie można nakładać na inne włosy niż naturalne.
ALE instrukcja mówi o nakładaniu tej farby tylko na odrost albo całe naturalne włosy a resztę poza odrostem każe farbować stosownym odcieniem Marijel na wodzie 6%. Więc biorąc pod uwagę że to instrukcja pisana dla fryzjerów to dla mnie logiczne że tej farby nie można kłaść na włosy już traktowane wcześniej czymkolwiek. (a sama tak zrobiłam bo położyłam Ash+ na włosy po kąpieli rozjaśniającej a potem po dwóch tygodniach poprawiłam ).
Swoją drogą Igora Highlift też ma tylko instrukcję aplikowania albo na włosy naturalne albo na odrost. A końcówki / długości radzą robić farbą ton w ton abo pianką czyli produktami demipermanentnymi.
I w jednej i w drugiej instrukcji nie ma słowa o emulgowaniu.
Menzurkę mam, strzykawę też. Przydaje sie jedno i drugie.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 08:47   #4300
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Tymczasem pogrzebałam i znalazłam moją ulotkę do Marijel highlift (dostałam bez polskiego tłumaczenia tam gdzie kupowałam) i nigdzie nie ma wprost takiej informacji że nie można nakładać na inne włosy niż naturalne.
ALE instrukcja mówi o nakładaniu tej farby tylko na odrost albo całe naturalne włosy a resztę poza odrostem każe farbować stosownym odcieniem Marijel na wodzie 6%. Więc biorąc pod uwagę że to instrukcja pisana dla fryzjerów to dla mnie logiczne że tej farby nie można kłaść na włosy już traktowane wcześniej czymkolwiek. (a sama tak zrobiłam bo położyłam Ash+ na włosy po kąpieli rozjaśniającej a potem po dwóch tygodniach poprawiłam ).
Swoją drogą Igora Highlift też ma tylko instrukcję aplikowania albo na włosy naturalne albo na odrost. A końcówki / długości radzą robić farbą ton w ton abo pianką czyli produktami demipermanentnymi.
I w jednej i w drugiej instrukcji nie ma słowa o emulgowaniu.
O cholercia... Więc jednak. Serdeczne dzięki za potwierdzenie tych przypuszczeń.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 23:19   #4301
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Taki psikus normalnie, szkoda że przed zakupem takiej farby nie ma informacji w opisie... Z drugiej strony to są do użytku profesjonalnego a fryzjer powinien takie rzeczy wiedzieć.
Ja dopiero się dokształcam w temacie farb demi-permanentnych, dziś np oglądałam Guya Tanga i mówił coś takiego, że po rozjaśnieniu włosów rozjaśniaczem tak właściwie nie ma różnicy czy pigmentację robi się półtrwałą czy trwałą farbą, efekt półtrwałej może być - odpowiednio wykonany - równie trwały a jest delikatniejszy.
Ja np jeśli chodzi o odświeżanie koloru to zauważyłam że emulgowanie farby na całości włosów przez 5 ostatnich minut źle mi robi na końcówki, wolę się zaopatrzyć w jakąś farbę demi- najlepiej taką która nie potrzebuje utleniacza (szkoda że są tak słabo dostępne w Polsce).
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 03:22   #4302
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A jakby ktoś potrzebował - po tej dyskusji o kolestonach który jest zimniejszy itp - to udało mi się znaleźć za jaką cyfrą kryje się jaki ton w farbach Welli, bo mają nieco odmienną numerację:

TONE NUMBERING SYSTEM
/1 Ash (blue/green)
/2 Matt (green)
/3 Gold (yellow)
/4 Red (warm)
/5 Mahogany (red/violet)
/6 Violet (cool)
/7 Brown (red, yellow, blue)
/8 Pearl (blue)
/9 Cendre (blue/violet)


W Schwarzkopfie z kolei znowu wszystko na głowie postawione, 1 to cendré, 2 to niebieski, biedni fryzjerzy którzy to muszą pamiętać. I wychodzi na to że nic dziwnego że igora 12-11 wyszła mi ruda, bo było za mało niebieskiego.

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-08-02 o 03:36
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 09:49   #4303
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Selyuna dzięki! właśnie przymierzam się do kupna kolestonu i upewniłam się, żeby brać 12.11. Wg tej tabelki powinna idealnie chronić przed żółcią i rudością jednocześnie.
Zastanawiam się tylko nad wodą, ostatnio po użyciu 9% z farbą oyster 12/9 miałam znośny, choć nie bardzo zimny kolor. Ale dużo mniej złota i odrosty nie ocieplaja się tak szybko jak po wodzie 12%.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 13:13   #4304
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
Selyuna dzięki! właśnie przymierzam się do kupna kolestonu i upewniłam się, żeby brać 12.11. Wg tej tabelki powinna idealnie chronić przed żółcią i rudością jednocześnie.
Zastanawiam się tylko nad wodą, ostatnio po użyciu 9% z farbą oyster 12/9 miałam znośny, choć nie bardzo zimny kolor. Ale dużo mniej złota i odrosty nie ocieplaja się tak szybko jak po wodzie 12%.
Możesz być całkowicie pewna, że ona chroni prze żółcią i pomarańczem. Ale wychodzi dość ciemno, szaro, inaczej niż na próbniku.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 13:20   #4305
werxxx
Przyczajenie
 
Avatar werxxx
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Rosjaśniane włosy, problem! Chce pofarbować

Witam serdecznie, to mój pierwszy post tutaj. Mam dość duży problem.
Mam 18 lat i rok temu rozjaśniałam moje (naturalnie ciemny blond) włosy kremem Casting Sun Kiss. Pomyślałam- super, chciałam lekkich refleksów. I naprawdę było pięknie, ale teraz na głowie mam odrosty(?) są delikatne, nie wyglądają bardzo nienaturalnie, ale nie podobają mi się. Zresztą wygląda to troche jak sombre tylko, że jasny blond jest tylko na 'górze włosów' (ich widocznej części), a pod spodem mam ciemny blond i jak tylko odsunę troche z góry włosy na bok to wygląda to brzydko.

DO SEDNA
Chciałabym moje włosy pofarbować kremem Casting Creme Gloss bo zakochałam się w kolorach.
Tylko czy jak nałoże farbę na całe włosy to uzyskam jednolity kolor?
Czy żeby mieć jednolity muszę dać więcej farby na spód włosów i u nasady?
Daje 2 zdjęcia.
Na 1 moje włosy, na 2 jakie chciałabym mieć :/
Proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19576605_1360760510626638_389209084_o.jpg (61,0 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ee24f9eb01b49207326d8eda93f49956--best-blonde-hair-warm-blonde.jpg (71,2 KB, 29 załadowań)
werxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 22:00   #4306
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja dziś na długość włosów nałożyłam Goldwell 11V na 9% (woda tak mocna, bo bałam się mocnego przyciemnienia, a moje włosy i tak są w super kondycji) zostawiłam na dosłownie 10 min, złapała na mocno popielato, niektórzy pewnie by powiedzieli, że to kolor szmaty do podłogi Ale wiem, że umyję je ze 2 razy i będzie dużo lepiej.

Gdzieś czytałam, że tę szarość można zniwelować różową płukanką? Mam taką, ale boję się jej użyć.

W sumie jest ok, w miarę wyrównały się tonacją z górą włosów, która była niebieska i wypłukała się do mocnego popielu. Niestety, nadal dół jest ciemniejszy, ale już nie będę tego wyrównywać, bo to wina fryzjerki. Po prostu sporo teraz zetnę włosy, zapuszczę je i będę farbować odrosty. Nie chcę się już bawić w dekoloryzacje i potem martwić, że farba na tych białych włosach łapie na niebiesko.

Choć czasem mam myśli, żeby je potraktować kąpielą rozjaśniającą i zrobić pigmentację 11N z Goldwell. Ale chyba sobie odpuszczę.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 07:17   #4307
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Ja dziś na długość włosów nałożyłam Goldwell 11V na 9% (woda tak mocna, bo bałam się mocnego przyciemnienia, a moje włosy i tak są w super kondycji) zostawiłam na dosłownie 10 min, złapała na mocno popielato, niektórzy pewnie by powiedzieli, że to kolor szmaty do podłogi Ale wiem, że umyję je ze 2 razy i będzie dużo lepiej.

Gdzieś czytałam, że tę szarość można zniwelować różową płukanką? Mam taką, ale boję się jej użyć.

W sumie jest ok, w miarę wyrównały się tonacją z górą włosów, która była niebieska i wypłukała się do mocnego popielu. Niestety, nadal dół jest ciemniejszy, ale już nie będę tego wyrównywać, bo to wina fryzjerki. Po prostu sporo teraz zetnę włosy, zapuszczę je i będę farbować odrosty. Nie chcę się już bawić w dekoloryzacje i potem martwić, że farba na tych białych włosach łapie na niebiesko.

Choć czasem mam myśli, żeby je potraktować kąpielą rozjaśniającą i zrobić pigmentację 11N z Goldwell. Ale chyba sobie odpuszczę.
Podjęłaś dobrą decyzję
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 09:40   #4308
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rosjaśniane włosy, problem! Chce pofarbować

werxxx casting nie rozjaśni ci włosów do takiego koloru. To raczej koloryzacja ton w ton, czyli jakiś tam efekt będziesz mieć na tej części włosów, które są jaśniejsze. Żeby mieć jednolity blond musisz rozjaśnić (najłatwiej kąpielą rozjaśniającą) tylko te ciemne włosy, a potem tonować całość farbą blond
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 09:03   #4309
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Rosjaśniane włosy, problem! Chce pofarbować

Cytat:
Napisane przez werxxx Pokaż wiadomość
DO SEDNA
Chciałabym moje włosy pofarbować kremem Casting Creme Gloss bo zakochałam się w kolorach.
Tylko czy jak nałoże farbę na całe włosy to uzyskam jednolity kolor?
Czy żeby mieć jednolity muszę dać więcej farby na spód włosów i u nasady?
Daje 2 zdjęcia.
Na 1 moje włosy, na 2 jakie chciałabym mieć :/
Proszę o pomoc!
Ale chcesz farbować jakim odcieniem farby? Bo bez tego trudno cokolwiek powiedzieć odnośnie efektów.

Ilość farby nie ma znaczenia, możesz próbować na te jaśniejsze nałożyć ciemniejszy odcień, ale samemu trudno to zrobić tak żeby było równo (sama wczoraj farbowałam po raz pierwszy na dwa kolory farby i zrobienie trzech centymetrów przy głowie ciemniejszą niż reszta było wyzwaniem, a co dopiero wyłapywanie jaśniejszych włosów).

Generalnie jeśli nałożysz jedną farbę to złapie ci na włosach różnie w zależności od ich kondycji, tu nie chodzi tylko o kolor tylko np część może być bardziej zniszczona itd.
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-04, 21:32   #4310
201710041116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny myślę o przefarbowaniu włosów na jasny blond, coś w takim odcieniu( zdjęcie w załączniku). Sama mam ciemny blond więc nie jest to straszny skok kolorystyczny, ale trochę się boję. Czy faktycznie włosy bardzo to odczują gdy zdecyduje się na dalsze farbowanie? I ewentualnie gdy chciałabym wrócić do swojego odcienia czy można jakoś ominąć fazę odrostów? Zastanwiam się na ile niszczące są obecne farby/szampony..czym najlepiej w ogóle farbować. Albo może polecacie jakiś dobry salon w Krakowie, gdzie można zaczerpnąć informacji. Ogólnie myślę o przefarbowaniu od dłuższego czasu, bo mam bardzo nudny odcień blondu. Ale z drugiej strony jestem młoda i nie chce wykończyć włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy-długie-ciepły-jasny-blond.jpg (223,2 KB, 35 załadowań)
201710041116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 21:42   #4311
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez juliet9726 Pokaż wiadomość
Dziewczyny myślę o przefarbowaniu włosów na jasny blond, coś w takim odcieniu( zdjęcie w załączniku). Sama mam ciemny blond więc nie jest to straszny skok kolorystyczny, ale trochę się boję. Czy faktycznie włosy bardzo to odczują gdy zdecyduje się na dalsze farbowanie? I ewentualnie gdy chciałabym wrócić do swojego odcienia czy można jakoś ominąć fazę odrostów? Zastanwiam się na ile niszczące są obecne farby/szampony..czym najlepiej w ogóle farbować. Albo może polecacie jakiś dobry salon w Krakowie, gdzie można zaczerpnąć informacji. Ogólnie myślę o przefarbowaniu od dłuższego czasu, bo mam bardzo nudny odcień blondu. Ale z drugiej strony jestem młoda i nie chce wykończyć włosów
Jak Kraków to polecam w M1 salon Eric Stipa i Mateusza - mistrza blondu chodziłam do niego 2 lata i zawsze byłam zadowolona. Mnie go wtedy poleciła inna znajoma.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 19:31   #4312
Zlotowlosa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2
Dot.: Płukanki i szampony niwelujące niechciane odcienie

Cytat:
Napisane przez dominika11k Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i zgłaszam się o poradę. Otóż moje włosy są po rozjaśnianiu, z każdym myciem zaczęły przybierać odcienie żółci/rudości Chcę pozbyć się tych nieładnych refleksów rudości i ochłodzić ten żółty blond. Aczkolwiek moje włosy były rozjaśnianie dwa razy i raz farbowane w ciągu tego, jednego miesiąca, więc nie ma szans na kolejne podejmowanie się farbowania. Jak na ten czas wyglądam nie najgorzej ale mimo wszystko nie czuję się pewnie. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie i nie mam zielonego pojęcia co teraz mam z tym zrobić. Liczę na to, że są tu osoby, które używały płukanek bądź szamponów ,,ściągających'' takie kolorki i coś mi polecą. Dołączam zdjęcie włosów bez światła (po lewej) ze światłem (po prawej). Uwierzcie mi, że to w rzeczywistości wygląda gorzej
Witam,

Ja nigdy nie używałam jakis specjalnych płukanek, choć często miałam problem z żoltymi włosami po farbowaniu, ale z czystym sumieniem mogę powiedziec, że znalazłam na to sprawdzony zestaw, który używam już jakiś czas, a na który wpadłam przypadkowo na fejsie, bo pojawiła mi się reklama sklepu internetowego. Joico blond life, ja kupuje w zestawie szampon i odżywkę, ostatnio kupiłam sobie też maskę i też się sprawdza mi. Podoba mi się to, że włosy nie robią się żółte, a kosmetyki są mega wydajne i starczają mi na długotakze polecam!


PS jestem tu nowa, mam nadzieję na miłe przyjęcie
Zlotowlosa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 20:41   #4313
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Podjęłaś dobrą decyzję
Też mi się podoba efekt końcowy, umyłam włosy 2 razy i już jest lepiej. Jeszcze ze 2 mycia i się ładnie wypłucze.

Moje włosy jeszcze lubią łapać te fioletowe i niebieskie barwniki, i tak się zastanawiam, może pofarbować naturą ze 2 razy całe włosy (albo dokupić Goldwell 11N - bo starej mi zostało 30 ml, a to za mało na moje całe włosy albo Koleston 12/0)? Żeby ten poziom włosów się utrwalił i już tak nie łapał mocno, jak po rozjaśniaczu.

Jak myślisz, to dobry pomysł?

Czy od razu uderzyć w Koleston 12/89, bo jednak podoba mi się taki perłowy odcień.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 13:13   #4314
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Czy ktos sie spotkal z tym ze woda 12% nie rozjasnia wlosow? Mam odrost na poziomie 8-9 (miodowy) rozjasniony pierwsza farba 9.13. Nalozono na to szlachetna perle joanny z 12% woda i nic nie chwycilo. Nalozylam 12.1 z wellatonu i czekam ale widze ze tyl nic nie ruszyl mimo ze pierwszy byl nalozony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 15:16   #4315
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Czy ktos sie spotkal z tym ze woda 12% nie rozjasnia wlosow? Mam odrost na poziomie 8-9 (miodowy) rozjasniony pierwsza farba 9.13. Nalozono na to szlachetna perle joanny z 12% woda i nic nie chwycilo. Nalozylam 12.1 z wellatonu i czekam ale widze ze tyl nic nie ruszyl mimo ze pierwszy byl nalozony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Farba farby nie rozjaśni - podstawowa zasada fryzjerska

Więc jeśli nałożysz poziom 12 na 9, to nie ma szans, żeby się rozjaśnił. Nadal będzie poziomem 9. Tylko rozjaśniacz rozjaśni włosy.
Przyciemnić za to można ile tonów się chce.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 15:22   #4316
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny, poradzcie cos.
Wlosy rozjasnialam w styczniu i w marcu.
Teraz mam w planach ściąć do polowy pleców. Ale wtedy zostanie mi ten mega odrost. Co z tym zrobić? Rozjasnic gore calkiem czy pociagnac wyzej te pazurki ku nasadzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 15:26   #4317
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

IMG_20170715_195347.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 19:08   #4318
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Farba farby nie rozjaśni - podstawowa zasada fryzjerska

Więc jeśli nałożysz poziom 12 na 9, to nie ma szans, żeby się rozjaśnił. Nadal będzie poziomem 9. Tylko rozjaśniacz rozjaśni włosy.
Przyciemnić za to można ile tonów się chce.
Z mojego doświadczenia, nawet rozjaśniacz nałożony na włosy kilka razy farbowane może mieć problemy z rozjaśnieniem do najjaśniejszego odcienia - kiedyś męczyłam się z ciemniejszymi końcówkami aż w końcu ścięłam włosy.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradzcie cos.
Wlosy rozjasnialam w styczniu i w marcu.
Teraz mam w planach ściąć do polowy pleców. Ale wtedy zostanie mi ten mega odrost. Co z tym zrobić? Rozjasnic gore calkiem czy pociagnac wyzej te pazurki ku nasadzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w czym ty się będziesz lepiej czuła?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Ja dziś na długość włosów nałożyłam Goldwell 11V na 9% (woda tak mocna, bo bałam się mocnego przyciemnienia, a moje włosy i tak są w super kondycji) zostawiłam na dosłownie 10 min, złapała na mocno popielato, niektórzy pewnie by powiedzieli, że to kolor szmaty do podłogi Ale wiem, że umyję je ze 2 razy i będzie dużo lepiej.

Gdzieś czytałam, że tę szarość można zniwelować różową płukanką? Mam taką, ale boję się jej użyć.

W sumie jest ok, w miarę wyrównały się tonacją z górą włosów, która była niebieska i wypłukała się do mocnego popielu. Niestety, nadal dół jest ciemniejszy, ale już nie będę tego wyrównywać, bo to wina fryzjerki. Po prostu sporo teraz zetnę włosy, zapuszczę je i będę farbować odrosty. Nie chcę się już bawić w dekoloryzacje i potem martwić, że farba na tych białych włosach łapie na niebiesko.

Choć czasem mam myśli, żeby je potraktować kąpielą rozjaśniającą i zrobić pigmentację 11N z Goldwell. Ale chyba sobie odpuszczę.
A dasz zdjęcie włosków?
Mam podobną sytuację co ty, właśnie ciemniejsze końcówki które męczyłam i katowałam aż się poddałam i ścięłam (i tak zniszczone był po tej próbie rozjaśnienia ich różnymi rozjaśniaczami), a co do różowej płukanki to jak tylko ezebra wyśle mi zamówienie to zobaczę jaki efekt da różowa joanny na szarawych włosach .

Btw ostatnio odkryłam że eMAG, dawne Agito, ma niektóre farby profesjonalne taniej niż gdziekolwiek indziej albo w równie dobrych cenach. Szok.

ps Pytanie, czy ktoś tu używał szamponu Fanola No Yellow?
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 19:24   #4319
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia, nawet rozjaśniacz nałożony na włosy kilka razy farbowane może mieć problemy z rozjaśnieniem do najjaśniejszego odcienia - kiedyś męczyłam się z ciemniejszymi końcówkami aż w końcu ścięłam włosy.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------



Ale w czym ty się będziesz lepiej czuła?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------



A dasz zdjęcie włosków?
Mam podobną sytuację co ty, właśnie ciemniejsze końcówki które męczyłam i katowałam aż się poddałam i ścięłam (i tak zniszczone był po tej próbie rozjaśnienia ich różnymi rozjaśniaczami), a co do różowej płukanki to jak tylko ezebra wyśle mi zamówienie to zobaczę jaki efekt da różowa joanny na szarawych włosach .

Btw ostatnio odkryłam że eMAG, dawne Agito, ma niektóre farby profesjonalne taniej niż gdziekolwiek indziej albo w równie dobrych cenach. Szok.

ps Pytanie, czy ktoś tu używał szamponu Fanola No Yellow?
Zastanawiam sie nad zrobieniem calych, to wtedy i grzywke na bok sobie zetne i tak nie bedzie to razic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

A z drugiej strony z kolei takie ombre jest wygodniejsze, w grudniu rodze drugie dziecko i nie bede miala czasu chodzic na uzupelnienia odrostu jakos czesto a wiadomo, przy blond odrost szybko sie pojawia... Sama nie wiem jak to rozgryzc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 22:48   #4320
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia, nawet rozjaśniacz nałożony na włosy kilka razy farbowane może mieć problemy z rozjaśnieniem do najjaśniejszego odcienia - kiedyś męczyłam się z ciemniejszymi końcówkami aż w końcu ścięłam włosy.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------



Ale w czym ty się będziesz lepiej czuła?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------



A dasz zdjęcie włosków?
Mam podobną sytuację co ty, właśnie ciemniejsze końcówki które męczyłam i katowałam aż się poddałam i ścięłam (i tak zniszczone był po tej próbie rozjaśnienia ich różnymi rozjaśniaczami), a co do różowej płukanki to jak tylko ezebra wyśle mi zamówienie to zobaczę jaki efekt da różowa joanny na szarawych włosach .

Btw ostatnio odkryłam że eMAG, dawne Agito, ma niektóre farby profesjonalne taniej niż gdziekolwiek indziej albo w równie dobrych cenach. Szok.

ps Pytanie, czy ktoś tu używał szamponu Fanola No Yellow?
Może i tak być, jak farby się mocno wżarły a włosy oporne.
Ja swoje włosy po prostu zapuszczę i zetnę, nie ma sensu ich męczyć. I tak chodzę cały czas w związanych, do póki nie przyjdzie jesień i temperatura poniżej 20 stopni (strasznie się pocę po lekach, często mam całą mokrą szyję) No i na jesień znowu zacznę kurację Skrzypowitą, na której włosy mi rosną jak szalone, więc to długo nie zajmie. Normalnie mam przyrost ok 1,5 cm na miesiąc, a po Skrzypowicie ok. 2 cm.

Mam zdjęcie włosów, ale ono nie oddaje rzeczywistego koloru. Wyglądają lekko zielono na dole? A wcale takie nie są. Ta intensywna szarość i niebieskie refleksy się wypłukują z każdym myciem.
Po płukance zamiast niebieskich refleksów miałam odrobinę fioletowe, więc to też nie był idealny pomysł. Poczekam aż się wszystko wypłucze i wtedy jej użyję

Fanola No Yellow nie używałam, ale mam w planach, jak wykończę Marion i Joannę. Choć na razie mam tak chłodne włosy, że zupełnie ich nie potrzebuję.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.