Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-07, 14:19   #1
Qyeal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5

Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji.


Witam,
mam bardzo dylemat na jakie studia się wybrać, interesuje się fotografią, podróżami, medycyną niekonwencjonalną (ogólnie lubię czytać o zdrowiu, zdrowym odżywianiu, witaminach, chorobach i naturalnym leczeniu). Chciałam zostać pilotem, starałam się do WSOSPU, no ale nie wyszło. Generalnie lubię biologię, astronomię, fizykę kwantową, lubię przyrodnicze przedmioty i uwielbiam języki obce. Matury: angielski podstawa 98% rozszerzenie 80%, matematyka 70% i rozszerzenie 28%, aczkolwiek poprawiam matematyki w tym roku. Lubię się uczyć nowych rzeczy, bardzo chcę iść na studia. Jedynym kierunkiem jaki mnie zainteresował jest inżynieria biomedyczna, ale nie jestem do końca do niego przekonana, wiem, że to ciężkie studia, dużo matmy, fizyki, nie wiem czy dam radę. Czy jest tu ktoś, na studiach inżynierskich bądź przyrodniczych i mógłby mi opowiedzieć trochę o swoim kierunku? Dziękuję!

Myślałam nad studiami językowymi, ale wychodzę z założenia, że nie opłaca się studiować tylko języków, bo ich zawsze się można uczyć poza studiowaniem czegoś "konkretnego".
Jeszcze zastanawiałam się nad "Zielarstwo i terapie roślinne" czy coś takiego na UP w Lublinie. Po opisie i sprawdzeniu przedmiotów ten kierunek wydaje mi się całkiem ciekawy, aczkolwiek nie wiem jak byłoby po nim z pracą. ;<

Edytowane przez Qyeal
Czas edycji: 2016-05-07 o 14:33
Qyeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:42   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji.

Jak znam forum, to raczej nie znajdzie się osoba, która zacznie esej typu: "Studiuję X. Mój kierunek polega na tym, że..."
Specyfikę i charakterystykę kierunków poczytaj na stronach uczelni. Nie wierz w to w 100%, ale jednak pewnych konkretów się dowiesz.

Jak wybierzesz kilka interesujących Cię kierunków, wtedy pojawią się większe szanse, że uzyskasz wypowiedzi na ich temat
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 19:27   #3
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak wybierzesz kilka interesujących Cię kierunków, wtedy pojawią się większe szanse, że uzyskasz wypowiedzi na ich temat

Dokładnie. Zrób jakąś listę ewentualnych kierunków. Jakbyś była zainteresowana, to mogę opowiedzieć coś o farmacji.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 19:40   #4
Qyeal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

Jak wybierzesz kilka interesujących Cię kierunków, wtedy pojawią się większe szanse, że uzyskasz wypowiedzi na ich temat
Przecież napisałam inżynieria biomedyczna, zielarstwo, jeszcze mogę dopisać technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych na UR, wspomniałam także o studiach lingwistycznych i o próbie dostania się na pilotaż do WSOSPU.
Qyeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 21:09   #5
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji.

Cytat:
Napisane przez Qyeal Pokaż wiadomość
Przecież napisałam inżynieria biomedyczna, zielarstwo, jeszcze mogę dopisać technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych na UR, wspomniałam także o studiach lingwistycznych i o próbie dostania się na pilotaż do WSOSPU.
Pytanie zastanawiałaś się co chciałabyś po każdych z tych kierunków robić czy tylko je wybrałaś, bo mają ładną nazwę?
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:53   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia wybrać? Poszukuje inspiracji.

Cytat:
Napisane przez Qyeal Pokaż wiadomość
Przecież napisałam inżynieria biomedyczna, zielarstwo, jeszcze mogę dopisać technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych na UR, wspomniałam także o studiach lingwistycznych i o próbie dostania się na pilotaż do WSOSPU.
Te kierunki odebrałam jako Twoje luźne przemyślenia, na temat których wiesz już wystarczająco. Za to to zdanie:
Cytat:
Napisane przez Qyeal Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś, na studiach inżynierskich bądź przyrodniczych i mógłby mi opowiedzieć trochę o swoim kierunku? Dziękuję!
brzmiało tak, jakbyś nie chciała opinii o IB czy zielarstwie, a o innych kierunkach studiowanych przez Wizażanki. Wizażanek jest mnóstwo, studiują mnóstwo kierunków, a z doświadczenia wiem, że bardzo trudno opisać jest kierunek w ogólnym ujęciu, dużo lepiej odpowiadać na konkretne pytania dotyczące danego kierunku.

A fragment o studiach lingwistycznych brzmiał tak, jakbyś sama je już przekreśliła i opinii na ich temat nie chciała czytać.

Ale jeśli jest inaczej, to polecam przejrzeć wątki dotyczące tych kierunków, są takie na Wizażu.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-05-10 o 11:56
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-10 12:53:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.