efekt jojo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 13:00   #1
cadddy meddy kadmy any
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13

efekt jojo


Od paru tygodni stosowalam diete 800-1000 kcal zbizaja sie niesttety swieta czy np poltora tygodnia przed swietami zaczne dodawac po 100 kcal. tzn 1000+100 nastepnego 1100+100 nastepnego 1200+100 itd przez te 9 dni to unikne efektu jojo efekt jojo bedzie minimalny czy moze ogromny??
cadddy meddy kadmy any jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:22   #2
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 274
Dot.: efekt jojo

powinno sie dodawac 100-200 tygodniowo...
chyba troche za szybko
a to wlasnie jest konsekwencja takich polgodowek...
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bolą rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Boże, strzeż mnie od przyjaciół,
z wrogami poradzę sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 10:51   #3
trenerpersonalny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: efekt jojo

Liczenie kalorii to naprawdę uciążliwy sposób na życie. Lepszym rozwiązaniem jest zdobycie minimum wiedzy na temat zdrowego odżywiania i fitness. Jestem trenerem personalnym z Wrocławia. Dla zainteresowanych - kontakt :trenerpersonalny@wp.pl
trenerpersonalny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:02   #4
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: efekt jojo

Nie wiem czy pomogę,ale mnie dopadł efekt jojo Stosowałam dietę 1000kcal chyba 2 -3 miesiące,już nie pamiętam.Połączyłam to z ćwiczeniami. No i cieszyłam się wagą 61kg na 173cm tylko 2 miesiące,bo jak sobie odpuściłam dietke to w 2-3 tygodnie o 5 kg w górę mi skoczyło.Ale żebym jadła jakoś specjalnie dużo tego nie mogę powiedzieć.Po prostu jadłam trochę kaloryczniej niż wcześniej.
No cóż.....obecnie jestem znowu na 1000kcal + ćwiczenia na stepperku,ale ze strachu przed jo-jo to chyba do końca życia na tym zostanę
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 15:24   #5
Nanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: efekt jojo

Do swojej diety i ćwiczeń możesz dodać suplement jakiś, może być oparty na CLA np. bio z zielona herbatą on nie powoduje efektu jojo wiem bo sama brałam. Szybciej będziesz spalać tłuszcz i poprawi się metabolizm, no i nie zmaleją ci mięsnie. Działa im więcej się ćwiczy .
Nanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 10:47   #6
Liyiah
Raczkowanie
 
Avatar Liyiah
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 191
Dot.: efekt jojo

Ja podobnie - byłam na dietce przez 2 miesiące - 800, 1000kcal i dużo ćwiczeń. Kiedy osiągnęłam wagę 48kg przy 164cm stwierdziłam, że jest już dobrze i na tym zakończę odchudzanie.
Ale właśnie - bardzo bałam się efektu jo-jo. Dietę skończyłam ponad miesiąc temu, obecnie ważę 47kg. Jak to zrobiłam? Co prawda przestałam ćwiczyć, ale cały czas jem bardzo mało. Co tydzień dodaję sobie do jadłospisu po 50 kcal. Tylko w niedziele robię sobie święto i jem co chcę, ile chcę i jak chcę. Taka "niedziela" to pewnie nie jest wcale dobry pomysł, ale ja po prostu muszę chociaż raz w tygodniu poczuć się najedzona.
Co prawda mam zamiar od najbliższej niedzielki zrezygnować z tego mojego "święta" bo od niej będę jeść już 1200 kcal i mam nadzieję, że ta ilość będzie dla mnie w miarę wystarczająca.
Szczerze mówiąc to 50kcal tygodniowo robi mi ogromną różnicę. Czuję jakbym jadła więcej nie o 50 a o 500 (no... może trochę przesadziłam) ;P

Efektu jo-jo jednak przestanę się bać chyba dopiero jak dojdę do 2000 kcal bez przytycia choćby 1g . Czyli za jakieś... 17 tygodni :/
Liyiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.