dieta grapefruitowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-27, 12:13   #1
Babette
Raczkowanie
 
Avatar Babette
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 144

dieta grapefruitowa


Czy ktoś coś wie na ten temat? Podobno świetnie oczyszcza organizm. Mój mąż przywlókł to, nie wiem skąd, ale nie zna szczegółów. Szukałam i szukałam, ale nic nie znalazłam, chyba że to ma jakąś inną, fachową, nazwę. Bardzo proszę o pomoc, bo on mi spokoju nie daje.

Adnotacja moderatora:

Proponowana w tym wątku dieta - w zależności od wersji - sugeruje zastępowanie części lub nawet większości posiłków owocami grejpfruta bądź sokiem grejpfrutowym, a więc nie dostarcza organizmowi potrzebnych składników odżywczych.
Jeśli jesteś zainteresowana zdrowym i skutecznym odchudzaniem bez jojo, zajrzyj na ogólną Dietetykę bądź do działu Wspólne odchudzanie.
__________________
Wierzę w diabły takie, jak ja wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem.

Edytowane przez Ludowa
Czas edycji: 2008-02-04 o 14:16
Babette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:05   #2
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: dieta grapefruitowa

http://www.twojadieta.info/dieta/grejpfrutowa/
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:25   #3
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: dieta grapefruitowa

Kolejna odsłona diety 'cud' Jeśli chcesz schudnąć zdrowo zapraszam na wątek "ile dzisiaj zjadłam"
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:07   #4
Babette
Raczkowanie
 
Avatar Babette
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 144
Dot.: dieta grapefruitowa

Dzięki dziewczyny. Generalnie nie chodzi mi o schudnięcie, tylko o oczyszczenie organizmu. Chyba że zna ktoś jakąś inną metodę, zamiast grapefruitów, to proszę o rady.
__________________
Wierzę w diabły takie, jak ja wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem.
Babette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 09:12   #5
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: dieta grapefruitowa

Podbijam Wie ktos cos wiecje na jej temat? Co daje... Czy to prawda ze jedzenie grejfrutow przyspiesza spalanie tluszczu?
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:35   #6
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: dieta grapefruitowa

Może przyśpiesza, ale jako suplement zbilansowanej, zdrowej diety opartej na wszystkich składnikach odżywczych (Białko, ww złożone, NNKT), a nie na jedzeniu grejpfrutów przez cały dzień. Tak można sobie zepsuć wyniki morfologii i spowolnić metabolizm :/
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 09:43   #7
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dieta grapefruitowa

dziewczyny, ja zażywałam dietę grapefruitową i byłam zachwycona i wczoraj zaczęłąm ją znowu stosować, tylko trochę zmodyfikowałam i jest bardziej drastyczna :P

super działa, schudłam rewelacyjnie, ale nie jadłam tylko grapefruitów

dieta kiedyś:
- 3 razy w tygodniu rano i wieczorem po pół grapefruita (ja wybrała wtorek, czwartek i sobotę), do tego co 2-3 godz. wafelek ryżowy, pijemy wodę mineralną
-pozostałe dni jemy 'normalne' jedzonko, ale mało i zdrowo, zadnych słodyczy i innych świństw !! regularnie co 3 godziny

dieta teraz:
-cały tydzień będę jadła rano i wieczorem po pół grapefruita, a co jakiś czas wafelka ryżowego

Jak cały dzień nie jadło by się nic poza 1 grapefruitem, to faktycznie przemiana by się znacznie zwolniła, a dzięki temu że regularnie dostarczamy pokarmu w postaci wafelka wszystko będzie funkcjonować oki

a, no i zaczęłam 3 razy w tygodniu chodzić na aerobik i siłownie

Trzymajcie kciuki, ja trzymam za was

EDIT: widzę że te diety do których podałyście linki znacznie się różnią, ja stosowałam tą opisaną przeze mnie, dostałam ją od pani dietetyk (wizyta prywatna)

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2009-01-07 o 09:46
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 20:48   #8
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość

Jak cały dzień nie jadło by się nic poza 1 grapefruitem, to faktycznie przemiana by się znacznie zwolniła, a dzięki temu że regularnie dostarczamy pokarmu w postaci wafelka wszystko będzie funkcjonować oki
Co proszę? Pokarmu w postaci wafelka???
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 21:36   #9
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja zażywałam dietę grapefruitową i byłam zachwycona i wczoraj zaczęłąm ją znowu stosować, tylko trochę zmodyfikowałam i jest bardziej drastyczna :P

super działa, schudłam rewelacyjnie, ale nie jadłam tylko grapefruitów

dieta kiedyś:
- 3 razy w tygodniu rano i wieczorem po pół grapefruita (ja wybrała wtorek, czwartek i sobotę), do tego co 2-3 godz. wafelek ryżowy, pijemy wodę mineralną
-pozostałe dni jemy 'normalne' jedzonko, ale mało i zdrowo, zadnych słodyczy i innych świństw !! regularnie co 3 godziny

dieta teraz:
-cały tydzień będę jadła rano i wieczorem po pół grapefruita, a co jakiś czas wafelka ryżowego

Jak cały dzień nie jadło by się nic poza 1 grapefruitem, to faktycznie przemiana by się znacznie zwolniła, a dzięki temu że regularnie dostarczamy pokarmu w postaci wafelka wszystko będzie funkcjonować oki

a, no i zaczęłam 3 razy w tygodniu chodzić na aerobik i siłownie

Trzymajcie kciuki, ja trzymam za was

EDIT: widzę że te diety do których podałyście linki znacznie się różnią, ja stosowałam tą opisaną przeze mnie, dostałam ją od pani dietetyk (wizyta prywatna)
śmiać się czy płakać? moze najpierw poczytaj trochę o odżywianiu, a dopiero potem wypisuj takie BZDURY?! i do tego siłownia i aerobik?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 15:30   #10
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dieta grapefruitowa

nie ukrywam że dietą się nie interesuję, a założyłam że skoro dietę zaleciła mi dietetyk to jest dobra... ja się na niej nie zawiodłam, robiłam badani krwi i wszystko było ok, efekty są niesamowite... ja jestem zadowolona i to dla mnie najważniejsze

a czemu siłownia i aerobic są złe w przypadku tej diety ??
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:24   #11
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
nie ukrywam że dietą się nie interesuję, a założyłam że skoro dietę zaleciła mi dietetyk to jest dobra... ja się na niej nie zawiodłam, robiłam badani krwi i wszystko było ok, efekty są niesamowite... ja jestem zadowolona i to dla mnie najważniejsze

a czemu siłownia i aerobic są złe w przypadku tej diety ??

Dietetyk Ci taką dietę zaleciła Jakoś nie mogę w to uwierzyc...
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 18:07   #12
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Dietetyk Ci taką dietę zaleciła Jakoś nie mogę w to uwierzyc...
serio (napisałam to na samym dole pierwszego mojego postu) - było to ok 2 lata temu, na wizycie prywatnej

babka kazała mi jeszcze dużo ćwiczyć, dlatego nie rozumiem postu iza_wiosenna... było by fajnie jakby napisała czemu się z tego śmieje że chodzę na ćwiczenia i siłownię, a dokładnie to chodzę na aerobic (fat burning) 2x razy w tygodniu a w piątki biegam na bieżni, ciało mi się ujędrniło, masa tłuszczu spada...

że ja na dietach to się zupełnie nie znam, to grzecznie słuchałam, a tym bardziej jak już napisałam jak zaczęło działać to byłam w 7 niebie... więc ją stosowałam dalej

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2009-01-13 o 18:11
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 18:52   #13
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
nie ukrywam że dietą się nie interesuję, a założyłam że skoro dietę zaleciła mi dietetyk to jest dobra... ja się na niej nie zawiodłam, robiłam badani krwi i wszystko było ok, efekty są niesamowite... ja jestem zadowolona i to dla mnie najważniejsze

a czemu siłownia i aerobic są złe w przypadku tej diety ??
dlatego, że powiedz mi skąd weźmiesz energię na te ćwiczenia? i co zyskasz nimi - spalisz mięśnie i stracisz wodę - waga poleci w dół, ale nie na stałe a na chwilę... słuchaj, waga teraz spada, ale potem mozesz odzyskac stracone kilogramy w ilosci wiekszej niz przed odchudzaniem!! nie rób głupot, po co Ci to? dlaczego chcesz tak szybko schudnąć? nie lepiej wolniej, a trwale i zdrowo? wiesz, co stracisz prócz kilogramów? siłę, energię, witalność, ładne włosy, cerę, paznokcie...

a że dietetyk poleciła to nic nie znaczy, dietetyk też człowiek nie wyrocznia.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:27   #14
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
dlatego, że powiedz mi skąd weźmiesz energię na te ćwiczenia? i co zyskasz nimi - spalisz mięśnie i stracisz wodę - waga poleci w dół, ale nie na stałe a na chwilę... słuchaj, waga teraz spada, ale potem mozesz odzyskac stracone kilogramy w ilosci wiekszej niz przed odchudzaniem!! nie rób głupot, po co Ci to? dlaczego chcesz tak szybko schudnąć? nie lepiej wolniej, a trwale i zdrowo? wiesz, co stracisz prócz kilogramów? siłę, energię, witalność, ładne włosy, cerę, paznokcie...

a że dietetyk poleciła to nic nie znaczy, dietetyk też człowiek nie wyrocznia.
myślałam że energię wezmę z tłuszczyku którego mam dość duże zapasy niestety

wiem że dietetyk też człowiek, ale już z wieloma osobami rozmawiałam na temat tej diety i nikt nigdy nic złego na nią nie mówił, więc tym bardziej się nie zastanawiałam nad jej zmianą

za pierwszym razem efektu jo-jo nie było i mięśnie mi zostały a tylko tłuszczu ubyło, a teraz jak przytyłam po ciąży (córy już nie karmię piersią) to stwierdziłam że to najlepszy sposób na powrót do figury z przed ciąży

jesteście pierwszymi osobami które ostrzegają przed tą dietą za co serdecznie dziękuję
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:44   #15
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
myślałam że energię wezmę z tłuszczyku którego mam dość duże zapasy niestety

wiem że dietetyk też człowiek, ale już z wieloma osobami rozmawiałam na temat tej diety i nikt nigdy nic złego na nią nie mówił, więc tym bardziej się nie zastanawiałam nad jej zmianą

za pierwszym razem efektu jo-jo nie było i mięśnie mi zostały a tylko tłuszczu ubyło, a teraz jak przytyłam po ciąży (córy już nie karmię piersią) to stwierdziłam że to najlepszy sposób na powrót do figury z przed ciąży

jesteście pierwszymi osobami które ostrzegają przed tą dietą za co serdecznie dziękuję
cieszę się, że mogłyśmy pomóc

porzeglądnij wątki podiweszone, 10 przykazań żywieniowych a schudniesz wolneij ale trwale a do tego rozkręcisz metabolizm i po zakonczeniu diety bedziesz mogla jesc to, na co masz ochotę
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 22:40   #16
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: dieta grapefruitowa

Nawet jeśli dieta grejfrutowa działa to nie każdy może z niej skorzystać, osoby biorące niektóre leki mają wykluczone jedzenie grejfrutów gdyż substancje zawarte w grejfrucie powodują wzrost stężenia danego leku we krwi, proponuję zajrzeć w internet aby dowiedzieć się konkretnie z jakimi lekami zachodzą niekorzystne interakcje.
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 09:53   #17
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: dieta grapefruitowa

Mój brat odchudza się prawie od roku. Nie miał specjalnie dużo do zrzucenia, ale od marca do października schudł 5 kilo. Zaznaczam, że je normalnie - w marcu odstawił masło, słodycze, soki, napoje gazowane, ograniczył alkohol.
W październiku dołączył do swojej "diety" (normalne śniadanie, normalny obiad, płatki z błonnikiem na kolację, owoce za przekąski) owoce grejfruta. Myślał też nad ananasem, ale nie lubi i się nie zmusza.
Waga spadła do dziś o kolejne 4 kg. Fakt, że przy okazji ćwiczy. Osiągną wagę, do której dążył. Teraz pracuje nad brzuchem Mówi, że pomogło mu codzienne jedzenie grajfruta. Nie wiem czy to autosugestia czy cuś...
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:20   #18
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez frywolna franka Pokaż wiadomość
Mój brat odchudza się prawie od roku. Nie miał specjalnie dużo do zrzucenia, ale od marca do października schudł 5 kilo. Zaznaczam, że je normalnie - w marcu odstawił masło, słodycze, soki, napoje gazowane, ograniczył alkohol.
W październiku dołączył do swojej "diety" (normalne śniadanie, normalny obiad, płatki z błonnikiem na kolację, owoce za przekąski) owoce grejfruta. Myślał też nad ananasem, ale nie lubi i się nie zmusza.
Waga spadła do dziś o kolejne 4 kg. Fakt, że przy okazji ćwiczy. Osiągną wagę, do której dążył. Teraz pracuje nad brzuchem Mówi, że pomogło mu codzienne jedzenie grajfruta. Nie wiem czy to autosugestia czy cuś...
codzienne jedzenie grejfruta OPRÓCZ normalnych posiłków to coś zupełnie innego niż jedzenie grejfrutów zamaist normalnych posiłków.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 08:15   #19
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: dieta grapefruitowa

Właśnie to chciałam powiedzieć przez mój post. Może nie wyraziłam się dość klarownie. Mój brat zracjonalizował żywienie + spożywał grejfruty i faktycznie stracił kilogramy.

Co do samych owoców znam kogoś, kto jadł tylko ananasy przez 2 tygodnie. Efekt pożałowania godny + cudne jo-jo.
Chyba to wszytsko dzieje się z przekonania, że ananasy i grejfruty mają "ujemne kalorie" i cudowną moc spalania tłuszczów.

Edytowane przez frywolna franka
Czas edycji: 2009-01-15 o 08:17 Powód: skleroza
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 12:03   #20
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dieta grapefruitowa

tak, ale zwróćcie uwagę że ja nie mówiłam o jedzeniu samych grejfrutów, a na dodatek jak już pisałam ani nie miałam efektu jojo, ani nie było złego wpływu na krew, robiłam badania morfologii i jak zawsze miałam idealne wyniki, do tego robiłam badania pomiaru tkanki tłuszczowej przed i po i znacznie jej ilość się zmniejszyła... więc ja widzę same dobre strony tej diety
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:42   #21
shalimar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 122
Dot.: dieta grapefruitowa

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem tej waszej sprzeczki odnośnie tej diety przecież Damayanti podała linka do strony gdzie jest bardzo ładnie zbilansowana dieta a grapefruit jest tam tylko dodatkiem
shalimar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.