czy zrobiłam coś nie tak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 14:13   #1
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Question

czy zrobiłam coś nie tak?


nie jestem jakos bardzo gruba ale i tak stwierdziłam że chciałabym być chudsza...i od początku roku przeszłam na diete...a raczej na ograniczeniu pierdół typu chipsy cola i słodycze. No i jem normalnie: śniadanie, drugie sniadanie w szkole, obiad podwizorek i kolacja...ale zawsze cos zdrowego...cheleb razowy z sałąta a na obiad jakas lekka zupka ale cały czas mi jest nie dobrze ;/ tzn mnie tak lekko mdli ;/ dopiero jak sie opcham tym swinstwem to przechodzi...poza tym nie miałam miesiaczki (ostatnia pod konic stycznia). I mimo że jem zdrowo i ccwicze to nie zauwazyłam zebym chudła...normalnie az mysle ze jestem w ciazy jak na siebie patrze ale to chyba nie mozliwe bo nawet chlopakowi nigdy buzi nie dalam (taka cnotka ;p).
Nie wiem co jest grane...Mama mi mowi ze wcale gruba nie jestem wiec sie czuje jak jakas anorektyczka we wczasnym stadium
a gdy przychodze do domu po szkole i musze zjesci np 2 paczki i jeszcze jakies 2 bułki to nadmierne objadanie... ;/ nie wiem co zrobic...
miałam schudnac i poprawic samopoczucie
a tutaj wrecz przeciwnie...mam wrazenie ze tyłek i brzuch mam coraz wiekszy i i tak sie zle czuje ;/
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:21   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czy zrobiłam coś nie tak?

Hm. Podaj swoje BMI i napisz dokładnie co i ile jesz? Jakiś dzienny jadłospis.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:30   #3
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: czy zrobiłam coś nie tak?

21 wyszło no i pisało że w normie...ale wiadomo że zawsze lepiej zdrowo sie odzywiac
szczególnie dlatego ze mam strasznie duzo brzuch i uda..a jestem drobna i niefajnie to wyglada

no i przez jakis czas jadłam np tak

6.00 śniadanie np. owsianka
9.00 w szkole jakas kanapka z sałata,serkiem i szynka
potem wracałam do domu i obiad (normalny :P)
no i kolacja to samo co na sniadanie : cos na mleku albo kanapki

i starałam sie ograniczac włąsnie jakies dziadostwa

ale wytrzymałam tak moze z trzy dni

i tak
6.00 sniadanie
9.00 w szkole
przychodze do domu
i teraz nastepuje wcinanie dzisiaj np zaraz po szkole zjadłam 3 paczki a potem jeszcze jakas bułke... no ale do tej pory nic nie jadłam...i mam takie wyrzuty ze chyba nie zjem


chociaz...
juz mnie ssie :|

Edytowane przez smiley
Czas edycji: 2009-03-11 o 17:34
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 20:46   #4
czarna_2202
Raczkowanie
 
Avatar czarna_2202
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 321
GG do czarna_2202
Dot.: czy zrobiłam coś nie tak?

Pierwsze trzy dni były okay, spróbuj utrzymać taki jadłospis, powinno być dobrze. Pączki nie są najlepsze na odchudzanie
Spróbuj zwrócić uwagę na kalorie węglowodany białka i tłuszcze zawarte w posiłkach.
czarna_2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 15:19   #5
grusza90
Raczkowanie
 
Avatar grusza90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tatry
Wiadomości: 110
GG do grusza90
Dot.: czy zrobiłam coś nie tak?

smiley...
myślałam że tylko ja mam taki problem...
jem prawie identycznie jak Ty. jak jestem w szkole jest ok, jem normalne ilosci - niewielkie.
za to jak przyjde do domu to sie obzeram...
TZN obzeralam. staram sie juz to kontrolowac. i nawet mi to wychodzi ale uwierz mi strasznie dlugo do tego dochodzilam. ogolnie mam słabą silną wole (że sie tak wyraze :P) jak sie najadlam wiedzialam ze źle zrobiłam , ale na nastepny dzeń było to samo..

musisz wypracować sobie silną wole i postanowic: nie bede tyle jadła!

i domyślam się też że masz podobny problem do mojego. a mianowicie rozwalony żołądek. dawniej za dużo sobie pozwalałam z jedzonkiem. i teraz brzuch mi odstaje (jest strasznie okrągły). ALE podobno jak bedziesz zdrowo jadła i zdrowe ilości (tyle żeby czuć sie pojedzoną, a nie napchaną) to żołądek zacznie się kurczyć..
wierzę w to i nie moge sie doczekac kiedy moj żołąd (moge go tak nazwac )się zmniejszy..

pozdraiwam.
__________________
..
55 kg -> 54 kg -> 53 kg -> 52 kg -> 51 kg -> 50 kg

Moja szafa.
grusza90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 12:00   #6
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: czy zrobiłam coś nie tak?

to samo mi mama mówila
że to przez moje jedzenie
bo lubiłam sobie zjeść paczke chipsów wieczorem, cukierki, cola na sniadanie i teraz mam tego efekty
w sumie tylko ten brzych mi przeszkadza...bo jestem drobna i troche zle to wyglada
juz 2tyg nie zjadłam chipsa
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.