Akcja - Przełamujemy bariery ! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-26, 18:53   #181
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
tak, psychologa i psychiatry.. ale ostatnio jest lepiej małymi kroczkami ide do przodu
Najważniejsze że idziesz do przodu a nie stoisz w miejscu, to jest na prawdę duży sukces, a z własnego doświadczenia powiem że małe kroczki w końcu przynoszą wielki efekt
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:14   #182
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
no to teraz ja spisze swoje przeszkody do pokonania
  • wywalić wage (to juz mi sie na szczescie udało jakies pol roku temu waże sie teraz tylko co 2 tyg u psychiatry co jednak nie jest dla mnie za dobre ... bo jak przytyłam 2 kg w ogole tego po sobie nie widziałam, a jak zobaczyłam na wadze 2 kg wiecej to znowu zaczelam ograniczac jedzenie ;/;/ )
  • nie myślec 24h/7 dni w tyg o jedzeniu ()
  • zapomnieć o cholernym schemacie jedzeniowym (ostatnio mi sie troche udaje przesuwać godziny posiłków..)
  • jeść kolacje później niż o 19
  • nie oglądać tylko kuchni.tv / innych programow o gotowaniu / nie szperać w internecie tylko o jedzeniu, gotowaniu, przepisach (zawsze lubiłam coś pichcić i oglądałam takie programy, ale teraz to obsesjaaa )
  • jeść wtedy kiedy mam ochote
  • jeść bardziej różnorodnie
  • zjeść naleśniki
  • pójść do coffeheaven i wypić jakąś dobrą kawę
  • posłodzic herbatę więcej niż 1 łyżeczkę (tak jak kieeeedyś 2 - 3 łyżeczki )
  • nie zdzierać każdej zasmażki czy czegoś w tym guście co mi sie wydaje 'kaloryczne' i 'tuczące'
  • jeść śniadanie później niż o 8.30 .... eh to jest chore, nastawiam sobie budzik na 8 bo wg mnie jak potem zjem to 'przytyje' :conf used:
  • nie oglądać wszystkich produktow w poszukiwaniu tego co ma najmniej kcal -.-
  • zjeść jak kiedyś pyszną pomidorową z płatkami ryzowymi (gęęęęęsta papka mniam )
w sumie to duuuuzo jeszcze by sie znalazlo, ale to chyba najważniejsze....
Ja też tak robilam kiedyś- tylko, ze ja nastawiałam zegarek na 7:00, żeby mi rozkładu posilków niie rozwaliło....
na szczęscie już mi przeszło.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:34   #183
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

wlasnie zjadłam 'nadprogramową' miseczke sałatki z kurczakiem, kukurydza, kapusta, ananasem, brzoskwinia i papryka. pyyyycha! polecam niestetety bez sosu 'tysiac wysp' może kiedyś

a co do tego rannego wstawania, to nie wyobrazam sobie wstac np o 10 i zjesc tak 'pozno' sniadanie. potem cały moj (albo lepiej: mojej choroby) 'schemat' legnie w gruzach

ej, jak to jest, ze przy wychodzeniu z ED radzą jesc posiłki o stałych porach. ja sie zastosowałam (dietetyk mi kazał zapisywać dokładnie co zjadłam, o której i jaki to był posiłek ;/;/ ) i przerodziło sie to w ten cholerny schemat, ktory doprowadza mnie i wszystkich w moim otoczeniu do szału... a jak z wami?
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:42   #184
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
wlasnie zjadłam 'nadprogramową' miseczke sałatki z kurczakiem, kukurydza, kapusta, ananasem, brzoskwinia i papryka. pyyyycha! polecam niestetety bez sosu 'tysiac wysp' może kiedyś

a co do tego rannego wstawania, to nie wyobrazam sobie wstac np o 10 i zjesc tak 'pozno' sniadanie. potem cały moj (albo lepiej: mojej choroby) 'schemat' legnie w gruzach

ej, jak to jest, ze przy wychodzeniu z ED radzą jesc posiłki o stałych porach. ja sie zastosowałam (dietetyk mi kazał zapisywać dokładnie co zjadłam, o której i jaki to był posiłek ;/;/ ) i przerodziło sie to w ten cholerny schemat, ktory doprowadza mnie i wszystkich w moim otoczeniu do szału... a jak z wami?
Ehh z tymi godzinami to widzę że wszystkie to przerabiałyśmy ale i ta bariera jest do pokonania
Wydaje mi sie Monagan że osobom wychodzącym z Ed zaleca sie posiłki o stałych porach dlatego żeby po prostu ich nie opuszczały mówiąc że wcześniej coś zjadły itp, łatwiej ich wtedy pilnować
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 20:01   #185
Just KasS
Przyczajenie
 
Avatar Just KasS
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: niewygodne krzesło
Wiadomości: 22
GG do Just KasS
Red face Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

U mnie to wygląda tak, że śniadanie jem o 8:00, obiad o 14:00 a kolację o 18:00 i potem nic już nie jem.
Aaa, nie napisałam jeszcze co bym chciała w "świetlanej" przyszłości zrobić :
  • nie zeskrobywać panierek ze smażonych rzeczy,
  • chciałabym zjeść tak jak kiedyś słoik Nutelli, ogólnie jeść słodycze,
  • codziennie rano cieszyć się z nowego dnia,
  • być milsza dla wrogów,
  • nie wpadać w panikę graniczącą z histerią kiedy mama gotuje,
  • nie chować jedzenia,
  • częściej się śmiać,
  • zacząć w końcu płakać,
  • marzę (aby oczywiście zjeść) o moich popisowych tostach z serem i ketchupem curry,
  • nie powtarzać za każdym razem od nowa ćwiczeń kiedy uznam, że mi coś nie wyszło np. mam tendencję do robienia od nowa 200 brzuszków,
  • powiedzieć Mamie, że ją "KOCHAM", <-- nie wiem jak to zrobię
  • porozmawiać z kimś o swoim zachowaniu jak będę gotowa. <-- tego punktu się najbardziej boję
__________________
J'ai une âme solitaire...

"Cisza"

Tyle czasu minęło
uschły płatki rzucone na wiatr
a ja przyklejona jestem dalej do szyby
przez którą widzę inny świat.

Jesteś dobrą wróżką
słyszę to co raz
macham ręką i rozkładam mój wachlarz
urodzona w jakiejś cholernej bajce
(...)
Just KasS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 22:00   #186
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Tak mnie natchnęło,aby zrobić listę.
Otóż chciałabym.

- przestać liczyć kalorie
- przestać zwracać uwagę na cyferki na wadze i użależniać od tego swój humor
- przestać jeździć na rowerku z wyrzutów sumienia,jeśli zjem coś niezaplanowanego - powoli przestaję mieć obsesje na punkcie spalania
- przestać głodzić się przed jakimś wyjściem w stylu ''grill'',czy ''na piwo'' - z tym jest mi strasznie ciężkoo
- nie zastępować prawidłowym posiłkiem lodów
- chciałabym jak kiedyś mieć choć jeden dzień w którym zjem 5 pięknie zbilansowanych posiłków,bez wyrzutów sumienia
- chciałabym jadać po 2 tysiące kalorii,bez wyrzutów
- chciałabym nie bać się węgli,zwłaszcza wieczorem
- zjeść kiedyś frytki - zjadłam drugi raz
- nie bać się majonezu nielight
- nie bać się mleka tłustszego niż 0,5 % - ostatnio nie miałam swojego mleka chudego,a chciałam owsiankę z budyniem,więc rozpuściłam w odrobince tłustszego mleka proszek,zdarzyło się parę razy też dolać odrobinkę tłustszego do kawy
- chciałabym jak mam ochotę iść to sklepu,kupić batona,zjeść go i nie mieć wyrzutów

Bo na razie to z tego co już mi się udało to to,że potrafię zjeść nieodtłuszczony ser żółty/topiony,wypić piwo jak mam ochotę,czy zjeść ciasto jeśli chcę - jednak wszystko dokładnie kalkuluję,wyliczam ile mogę itp... a to strasznie uciążliwe jest . Co tam jeszcze - raz na jakiś czas potrafię zjeść porcję sałatki z nielight majonezem,czy sięgnąć po chipsy jak mnie najdzie.
Chyba wszystko.
Czasami boję się tylko tłustego nabiału - nie mogę,psychika mi nie pozwala kupić serka homo/jogurtu,który ma więcej niż 130kcal... - wczoraj był taki co ma 125kcal/100g i w sumie się nie przejęłam zbytnio
No,chyba na razie tyle
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 08:48   #187
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
No,chyba na razie tyle
Aga ślicznie Ci idzie
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 10:02   #188
schokolade33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
GG do schokolade33
Dot.: Akcja - Przełamujemy bariery !

Hey Wam ;***
Poprzez moja diete zniszczylam zobie zycie..
Jem 3 głowne posiłki.
Sniadanie to tak jak wstanę jesli idę do szkoły to o 7 a jeżeli jest dzień wolny to 8 bądz 9.
Teraz jest o wiele lepiej bo jadam na sniadanie śliwkową activie, dwie małe kromki chleba orkiszowego z jogurtowym almette..
Dwa tygodnie temu nie ruszyłabym tego.
Liczył się jedynie jeden wafel ryżowy z jogurtem, który m a jak najmniej kalorii ( bakusie jadłam, by mama nie czepiała się)
Obiad.. jakas niskokaloryczna zupa którą ja gotowałam, najlepiej bez ziemniaków, bo makaron z tego co mi dietetyk mówił nie tuczy.
Kolacja była podobna jak sniadanie tylko, że bez bakusia.


Teraz.. gdy lekarka powiedziała mi, że tydzirenb takiego odzywiania, stracę okres i nie bede mogła mieć dzieci.. odechciało mi się tego.

Jak juz mowilam, jem chleb orkiszowy (sa to takie malutkie kromki więc jem dwie) na sniadanie i kolavje, do tego almette jogurtowy i rano i wieczorem activiaśliwokowa.
Na obiad jem juz teraz bardziej urozmaicone posiłki.

A słodycze... przez ostatni tydzien miałam napad na nie. Zbozowe batoiki, żelki, które niby nie tucza.Dwa dni pood rząd przez moja kuzynkę babeczki karmelowe, cukierki..
Tak to jest pojechac do rodziny..
Z 53 kilo zrobiło się 55 ... załamałam się...

Chciałabym nie stawac dwa razy dziennie na wadze i sprawdzac czy jest o ten jeden kilogram mniej
Chciałabym móc zjesc ciasto bez wyrzutów sumienia, jak to było ostatnio.
Chciałabym móc nie stracić tej wagi, o którą walczyłam poł roku..
Chciałabym jesc wszystko.
Chciałabym wyjsc z tego zagłębia kalorii.
Oduczyć się wartosci kalorycznej każdego posiłku.
Chciałabym stać się tą samą dziewczyną, która byłam, a nie tą którą jestem..
schokolade33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.