Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 14:19   #1
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261

Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego


Witam wszystkich zainteresowanych

Chcialam zapytac czy ma tu ktokolwiek doswiadczenia z kosmetykami Durance en Provence, szczegolnie interesuje mnie seria Ancian Rosa?

Zdaje sobie sprawe, ze to kosmetyki malo znane, ale moze jednak ktos juz uzywal i moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami?

A moze jakas dobra dusza zanalizuje sklad i powie na co faktycznie moga wplynac pozytywnie te kosmetyki?

Wszystkie produkty firmy maja 95% skladnikow pochodzenia naturalnego, co brzmi obiecujaco. Poniewaz obecnie przechodze kuracje Differinem i musze odstawic kosmetyki, ktorych uzywalam do tej pory, przejzalam sklady wszystkiego co mam i chyba tylko Durance nadaje sie do pielegnacji. Ale czy na pewno?

Produkty, ktore posiadam to:

Pianka do demakijazu:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Cocopyl Glutamate, Sodium Lauroyl Oat Aminoacids, Glycerin/Aqua/Rosa Centifolia Flower Extact, Rosa Damascena, Benzyl alcohol/Dehydroacetic acid, Caprylyl/Capryl Glucoside, Parfum, Geraniol, Citronellol, Benzyl Salicylate.

Nawilzajacy krem do twarzy:
Aqua, Rosa Damascena, Octyldodecanol, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Wheat Bran Glycosides/Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea butter), Glyceryl Stearate, Glycerin, Betaine, Aqua/Glycerin/Rosa Centifolia Flower Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Benzyl Alcohol/Dehydroacetic Acid, Cetearyl Alcohol, Tocopherol, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Parfum, Geraniol, Citronellol, Benzyl Salicylate, Eugenol, Cinnamyl Alcohol.

Elixir rozswietlajacy do twarzy:

Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Rosa Rubiginosa (Rose Hip) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Rosa Centifolia Flower Extract, Parfum, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Linalool, Tocopherols (and) Glycine Soja.

P.S. Z gory przepraszam jesli zalozylam watek nieslusznie. Przeszukalam Wizaz i nic tu na ten temat nie znalazlam.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 13:27   #2
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego

Kilka razy naprawde oparłam sie pokusie kupienia czegoś z tej firmy... odstraszyła mnie cena. Lecz jeśli skład jest naprawdę dobry, może warto... poprosić Mikolaja, hihi
Zawsze martwi mnie alkohol w skladzie kosmetyków naturalnych, nie umiem okreslic czy będzie "bezpieczny".
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 14:37   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego

Krem do twarzy może zapychać, reszta ok. Ale do mycia twarzy przy kuracji Differinem wybrałabym jednak coś zwykłego, w stylu olejku hydrofilnego na przykład.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 16:12   #4
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Kilka razy naprawde oparłam sie pokusie kupienia czegoś z tej firmy... odstraszyła mnie cena. Lecz jeśli skład jest naprawdę dobry, może warto... poprosić Mikolaja, hihi
Zawsze martwi mnie alkohol w skladzie kosmetyków naturalnych, nie umiem okreslic czy będzie "bezpieczny".
Ja mialam szczescie i caly zestaw dostalam w prezencie . Wlasnie o ten sklad mi chodzilo - czytalam troche watkow na biochemii i wiadomo, troche wiedze skladnikowa zglebilam ale nie na tyle, zeby wiedziec jak dzialaja wszystkie skladniki.

Co do alkoholu w biokosmetykach, kolezanka, ktora pracuje dla firmy robiacej skladniki kosmetykow domowych kiedys mi tlumaczyla, ze w niektorych kosmetykach alkohol musi byc jako konserwant, i ze nie powinien niepokoic bo stezenie jest odpowiednio dopbierane i testowane.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Krem do twarzy może zapychać, reszta ok. Ale do mycia twarzy przy kuracji Differinem wybrałabym jednak coś zwykłego, w stylu olejku hydrofilnego na przykład.
Dziekuje bardzo za opinie. Mozesz mi powiedziec ktory skladnik/ktore skladniki moga zapychac? Pewnie olejek? Teraz wlasciwie nie uzywam kremu wogole bo skora mi sie przyzwyczaila i co 3ci dzien nawilzam samym kwasem hialuronowym i tez nie wiem czy dobrze. A do kremu chcialabym wrocic bo bardzo mi odpowiadal. Nie uzywalam na tyle dlugo jednak, zeby moc powiedziec czy mnie zapycha czy nie.

A dlaczego olejek bylby lepszy? Ze wzgledu na wysuszenie skory? Na pianke nie narzekalam - moge Differinu uzywac codziennie a skora nie luszczy sie, ale juz sie konczy wiec moze faktycznie poczytam o olejku hydrofilnym.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 15:54   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za opinie. Mozesz mi powiedziec ktory skladnik/ktore skladniki moga zapychac? Pewnie olejek? Teraz wlasciwie nie uzywam kremu wogole bo skora mi sie przyzwyczaila i co 3ci dzien nawilzam samym kwasem hialuronowym i tez nie wiem czy dobrze.
Zapychać może olej słonecznikowy, masło shea, betaina ... Jeśli sam kas Ci wystarcza to ok, ale w takie zimno dobrze jest używać czegoś treściwszego.
Cytat:
A dlaczego olejek bylby lepszy? Ze wzgledu na wysuszenie skory? Na pianke nie narzekalam - moge Differinu uzywac codziennie a skora nie luszczy sie, ale juz sie konczy wiec moze faktycznie poczytam o olejku hydrofilnym.
Jeśli pianka Cię nie wysusza to ok, ja pamiętam swoją kurację Differinem i pamiętam, że skórę mialam cienką jak papier.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 13:04   #6
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Durance en Provence - 95% skladnikow pochodzenia naturalnego

Szugarbejb - dzieki za sugestie. Z jakiegos powodu zapamietalam, ze polecalas plyn micelarny a nie olejek hydrofilowy i po skonczeniu pianki przerzucilam sie na ten plyn Biodermy. Nie wiem czy olejek ma podobne wlasciwosci ale plyn spisuje sie swietnie, wiec nawet jesli nie do konca o to Ci chodzilo, sugestia sie przydala. Farmaceutka polecila mi do tego krem biodermy Sebium Hydra - wiec na czas kuracji zarzucam wszystkie kosmetyki Durance. Szkoda mi - pelna mam lodowke kremow na "lepsze" czasy. Kiedy wroce do Durance, napisze ponownie jak sie kosmetyki spisuja - jesli kogos to interesuje. Oczywiscie, jesli ktos by w miedzyczasie uzywal - jestem nadal ciekawa odczuc.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.