Łuszcząca się skóra nosa i brwi. Suche skórki na nosie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-15, 16:23   #1
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287

Łuszcząca się skóra nosa i brwi. Suche skórki na nosie


Odkąd zaczęły się mrozy strasznie łuszczy mi się skóra na nosie, pomimo tego, że regularnie stosuje piling, smaruje kremem nawilżającym. Skóra i tak schodzi, nie mogę używać ani podkładu, ani pudru, bo okropnie to wygląda. Co mam robić? Może jest jakiś specjalny super krem?
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-15, 16:49   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra na nosie.

Witaj!
Mam ten sam problem. To znaczy - miałam przez kilka lat. Łuszczący sie nosek trzeba po prostu NATŁUŚCIĆ! Pomógł mi balsam Tisane (taki w malusieńkim pudełeczku) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=341 lub kremik Oriflame Tender Care http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=523 . To na początek, by skórę na nosku uspokoić. Potem natłuszczać i nawilżać kremami. Pilingi raczej mogą zaszkodzić: u mnie spowodowały mocne podrażnienie skóry; przez godzinę nos był gładki, a potem skóra bolała i znowu złaziła.
Najlepiej nałóż grubszą warstwę któregoś z balsamów po kąpieli na noc. Rano powinno być lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tisane.jpg (6,4 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tendercare.jpg (2,2 KB, 1338 załadowań)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-15, 22:01   #3
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Skóra na nosie.

Dziękuję, spróbuję Tisane.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-15, 22:01   #4
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Skóra na nosie.

Dziękuję, spróbuję Tisane.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 16:44   #5
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Łuszcząca się skóra nosa i brwi...

kiedy nałoże podkład, nawet nawilżający to strasznie się osiada na tych skórkach. Wtedy widać, że mam podkład. Dziewczynki co mogę zrobić, jak zapobiec łuszczeniu się skórki na nosie?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 18:31   #6
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Łuszcząca się skóra na nosku-ratunku!!!

Masz mieszaną cerę, a na nosku ci się łuszczy skórka? A może po prostu masz katarek?
Ja męczyłam się z tym kilka lat, ale dlatego, że mam suchą mordkę. Rozwiązanie jakie znalazłam, to krem do sucher buzi Biothermu.
Na mieszaną buźkę robiłabym często piling na sam nosek, a na noc niestety, ale coś natłuszczającego i nawilżającego. Proponuję tanie rozwiązanie jaim jest wazelina kosmetyczna.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 19:23   #7
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Łuszcząca się skóra na nosku-ratunku!!!

Witam!
Też tak miałam, tyle że między brwiami i na skroniach, a jak nałożyłam podkład to było jeszcze bardziej widoczne-horror!
PRZESZŁO ZUPEŁNIE odkąd używam kremu OCTOPIROX Erisa serii Pharmaceris T( krem-kuracja dla skóry łojotokowej ze skłonnością do łuszczenia się).
Myślę, że powinno Ci pomóc
Powodzenia życzę

Dorotk@ napisał(a):
> kiedy nałoże podkład, nawet nawilżający to strasznie się osiada na tych skórkach. Wtedy widać, że mam podkład. Dziewczynki co mogę zrobić, jak zapobiec łuszczeniu się skórki na nosie?
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 19:40   #8
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Łuszcząca się skóra na nosku-ratunku!!!

Mam smarować wazeliną nosek? Między brwiami też łuszczy mi się skórka, tak też smarować?to pomoże?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 19:54   #9
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Do Bezy

Czy tym kremem który mi poleciłaś mogę smarowac buźkę przed nałozeniem podkładu, czy lepiej gdybym stosowała go na noc a w dzień smarowała mordkę kremem którego dotychczas używałam?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 20:04   #10
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Do Bezy

Już piszem!
Ja stosowałam go jedynie na noc i to w zupełności wystarczyło
Parę razy w ramach eksperymentu zastosowałam na dzień, pod podkład i nie sprawdza się w ten sposób zadowalająco, gdyż bużka za bardzo się wybłyszcza, tym bardziej, że lato teraz upalne, a on z zasady w ogóle nie matuje.
Ale myślę, że stosowany regularnie co noc powinien spisać się OK.
Kosztuje ok.25 zł, tubka jest mała, ale jest baaardzo wydajny i starcza naprawdę niewielka ilość na całą twarzyczkę.
Pozdrawiam i jakmasz jeszcze pytania jakieś to służę informacją

Dorotk@ napisał(a):
> Czy tym kremem który mi poleciłaś mogę smarowac buźkę przed nałozeniem podkładu, czy lepiej gdybym stosowała go na noc a w dzień smarowała mordkę kremem którego dotychczas używałam?
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 20:21   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do Bezy

Ja mam! Co on daje oprócz zlikwidowania łuszczenia? I od czego się tłusta buzia łuszczy, bo szczerze mówiąc, sama to czsami mam...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 20:30   #12
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Do Bezy/Lejka

Naprawdę masz? Zaskoczyłaś mnie
A tak poważnie, to nie mam pojęcia skąd to łuszczenie, ale odkąd używam Octopiroxu, to nie powróciło
Mnie jeszcze zmniejszył ZNACZĄCO ślady po krostkach i wypryskach
Strasznie mie zaskoczył in plus- krem , of course, bo aż tak dobrych efektów się nie spodziewałam
Pozdrawiam


lejka napisał(a):
> Ja mam! Co on daje oprócz zlikwidowania łuszczenia? I od czego się tłusta buzia łuszczy, bo szczerze mówiąc, sama to czsami mam...
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 20:39   #13
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do Bezy/Lejka

Zmniejsza znacząco? Seripo? Bo mam takie ohhhydy na pleckach, chyba muszę sie mu przyjrzeć... Dzieki.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 20:45   #14
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Do Bezy/Lejka

Niezły pomysł!
Powodzenia!
4 U 2
lejka napisał(a):
> Zmniejsza znacząco? Seripo? Bo mam takie ohhhydy na pleckach, chyba muszę sie mu przyjrzeć... Dzieki.
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 12:16   #15
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Łuszcząca się skóra na nosku-ratunku!!!

Ja mam suchą skórę i kiedyś tak się ratowałam. Wazelinkę nakłada się punktowo, tam gdzie schodzi skórka. Przedtem jednak polecam lekkie złyszczanie, żeby się lepiej wchonęło. Po 2, 3 nocach powinnaś mieć buzię gładziutką. Oczywiście efekt nie jest "na zawsze". Obserwuj twarz i jak tylko zobaczysz bielsze miesce, czyli takie co zaraz ma się złuszczyć, migiem nakładaj wazelinkę.
Ty masz inną buźkę, więc nie wiem, czy zadziała. Na logikę - powinno. Na pewno nie zaszkodzi, więc spróbuj!
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 10:21   #16
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Do Bezy/Lejka

ja kiedyś tez miałam taki problem było to może z trzy lata temu,ale kupiłam sobie taki specyfik Erisa...i tu problem,bo oni pozmieniali te opakowania i to chyba teraz Salicam się zwie albo jakoś tak-on chyba zawierał kw.salicylowy i dodatkowo świetnie radził sobie z moimi rozszerzonymi porami...stosowałam na noc,ale po jakims czasie zmiejszyłam częstość stosowania,tak do trzech razy w tygodniu.dodatkowo peeling i jakiś tłusty kremik....efekty widać do dzisiaj juz nie mam problemu z łuszczeniem skóry...ale chciałabym sobie znowu to cuś kupić(na te rozszerzone pory) i nigdzie nie moge tego dostać
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 17:51   #17
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do Bezy/Lejka

Oglądałam sobie te linię dziś. Maja piankę do twarzy, maskę, która się zwie Salicam własnie, a ten kremik to Octiporox, czy jakoś tak. Zresztą jest na KW, zobacz.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 18:35   #18
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Do Lejki

wiedziałam lejuś na KW,ale ja tego nigdzie nie moge dostac w Aptece się patrzą na mnie jak na ufo,bo oni sprzedaży Erisa nie prowadzą i takie tam..oj cięzko jest a ty gdzie widziałas te kosmetyki?w Aptece czy zwykłym sklepie ?
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 19:19   #19
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do Lejki

W aptece, i apteko-sklepie w Galerii Mokotów i w Galerii Centrum...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-15, 19:30   #20
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
pharmaceris

Ninah,
Piszesz zapewne o Łagodnej kuracji złuszczającej,która zawierała łagodną pochodną kwasu salicylowego a nie sam kwas, a której opis i zdjęcie znajdziesz w tekście na temat kwasów w dziale Biochemia Urody, polecam ci poczytać newsy w dziale NEWS na temat odnowionych serii Pharmaceris, a dowiesz się, że preparat o którym wspominasz już nie jeste produkowany.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 07:30   #21
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: pharmaceris

Ja też miałam kiedyś łuszącą się skórę na bokach nosa a głownie między brwiami ale odkąd stosuję w.w. krem Octopirox wszystkie te objawy ustąpiły.Skóra także stała się gładka i ujednolicł się kolor (wcześniej była lekko zaróżowiona). Krem nakładam i na noc i na dzień. Mam go już chyba ponad 3 miesiąc - jest.b. wydajny.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 12:27   #22
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: pharmaceris

Basieńko widziałam tą maske Salicam w Newsach,a tą co kiedys miłam to ledwo pamiętam,więc składu tym bardziej nie pamiętam...

lejuś właśnie szukam jej i szukam ... ale do Warszawy to troche za daleko może kiedys ją upoluje,bo narazie w żadnej aptece jej nie widziałam,wogóle kosmetyków Erisa
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 08:14   #23
barbie19861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 36
GG do barbie19861
Łuszczenie sie nosa

mam cere mieszana ale bardzo czesto łuszczy mi sie skora na nosie nawet od razu po tym jak uzyje peelingu a uzywam go ok. co 2-3 dni,poradzcie mi co moge z tym zrobic
barbie19861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 08:40   #24
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Łuszczenie sie nosa

Hej!

Też miałam ten problem. Nie tylko ze skrzydełakmi nosa, ale też wokół ust i na brodzie. Również mam mieszaną cerę.
Na nosek i brodę pomógł mi krem ERIS "Octopirox" dla cery łojotokowej z tendencją do łuszczenia, a na usteczka - maść gojąca z witaminą A. Kremik nakładam przez jakiś czas, robiąc np. dwutygodniowe przerwy (bo to krem-kuracja), a maść noszę ze sobą i kładę cały czas pod pomadkę, zamiast sztyftu ochronnego. Możesz też spróbować posmarować tą maścią nosek, jeśli krem będzie za słaby (nie wiem jak bardzo łuszczy Ci się skóra). Mam nadzieję, że mój sposób będzie również dla Ciebie skuteczny

Pozdrawiam!
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 15:26   #25
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
łuszcząca skóra

ostatnio zaczela mi sie łuszczyc skora na nocie..mama twierdzi ze to przez zbyt czeste złuszczanie, mam rowniez miejscami sucha skore..czy moge to jakos"naprawic" w domu? czy sa jakies skuteczne inteligente kosmetyki, ktore unormalizuja moja cere?? zastanawiam sie nad kupnem kosmetyku Nivea Young lub Clearsil total control ale boje sie, ze one nic nie zdzialaja...prosze o pomoc!!
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 07:59   #26
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: łuszcząca skóra


Po stoswaniu effacklar k tez miałam przejściowe problemy z łuszczeniem się skóry - u mnie akurat na nosie. kilka razy na noc uzyłam Re-lipid Dax Cosm. i problem zniknął. jeżeli używasz kremów z kwasami warto nawilżać czymś skórę aby nie doprowadzac do takich sytuacji. Wiem też, że na problemy z łuszczącą się skórą może pomóc Lipobase - krem do kupienia w aptece, cena ok 12 zł. To takie pogotwie ratunkowe dla bardzo przesuszonej skóry. Jest bardzo tłusty, nadaje się tylko do stosowania na noc, ale rano buzia twarz wygląda o niebo lepiej. Po kilku uzyciach problem znika. Pozdrawiam, Joanna
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 15:45   #27
aniakarnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 69
Re: łuszcząca skóra

Czytałam na wizażu że dobry jest krem erisa. Ja nie stosowałam ale podobno pomaga. Na pewno ten problem nie jest spowodowany częstym złuszczaniem tylko zmianą temperatury. Miałam to samo tydzień temu. Posmarowałam się kilka nocy pod rząd Dermosanem(dostałam małego uczulenia ale krótka kuracja pomogła mimo wszystko,teraz super do rąk).
joanna.t napisał(a):
>
> Po stoswaniu effacklar k tez miałam przejściowe problemy z łuszczeniem się skóry - u mnie akurat na nosie. kilka razy na noc uzyłam Re-lipid Dax Cosm. i problem zniknął. jeżeli używasz kremów z kwasami warto nawilżać czymś skórę aby nie doprowadzac do takich sytuacji. Wiem też, że na problemy z łuszczącą się skórą może pomóc Lipobase - krem do kupienia w aptece, cena ok 12 zł. To takie pogotwie ratunkowe dla bardzo przesuszonej skóry. Jest bardzo tłusty, nadaje się tylko do stosowania na noc, ale rano buzia twarz wygląda o niebo lepiej. Po kilku uzyciach problem znika. Pozdrawiam, Joanna

joanna.t napisał(a):
>
> Po stoswaniu effacklar k tez miałam przejściowe problemy z łuszczeniem się skóry - u mnie akurat na nosie. kilka razy na noc uzyłam Re-lipid Dax Cosm. i problem zniknął. jeżeli używasz kremów z kwasami warto nawilżać czymś skórę aby nie doprowadzac do takich sytuacji. Wiem też, że na problemy z łuszczącą się skórą może pomóc Lipobase - krem do kupienia w aptece, cena ok 12 zł. To takie pogotwie ratunkowe dla bardzo przesuszonej skóry. Jest bardzo tłusty, nadaje się tylko do stosowania na noc, ale rano buzia twarz wygląda o niebo lepiej. Po kilku uzyciach problem znika. Pozdrawiam, Joanna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3207.JPG (30,5 KB, 25 załadowań)
aniakarnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 08:18   #28
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Drobne białe złuszczone skórki na nosie. Łuszcząca się skóra na nosie

Pisze, poniewaz nie potrafie sobie z tym problemem poradzic.
Mam skore mieszana i do takiej sotsuje kremy na noc i na dzien (Nivea Visage- jestem z nich wlasciwie zadowolona)
Problem polega w tym, iz nie wiadomo co bym robila, kremy, maseczki, peeling roznego rodzaju, to bardzo czesto na nosie i czole mam biala zluszczona skore- nie jest tego wiele, ale nie da nalozyc sie podkladu ani pudru bo wszystko widac!
Raz sie zdenerwowalam i wyszorowalam sobie te partie szczoteczka do zebow. Pomoglo, skorka zeszla, ale chyba nie tedy droga?
Prosze bardzo o pomoc jak to zalatwic
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 10:29   #29
magdazp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 52
Re: Drobne białe złuszczone skórki na czole i nosie...

Mam pytanko!Czy podlozem tej łuszczącej sie skorki jest lekki rumien?
magdazp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-28, 10:42   #30
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Re: Drobne białe złuszczone skórki na czole i nosie...

Wtrącę się. A jeśli jest rumień, to co?
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.