...a po etacie druga praca na własny rachunek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-12, 12:39   #1
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415

...a po etacie druga praca na własny rachunek :)


Cześć Kochane

Jestem bardzo Ciekawa czy któraś z Was poza pracą na etacie prowadzi swoją własną mało firmę?
Dokładniej chodzi mi o kwestie formalne dot. np. opłat za ZUS czy mimo że pracuje na etacie będę musiał go płacić? Jak wyglądają kwestie z Urzędem Skarbowym? Byłaby to praca w weekendy ale nie chaiłabym tego robić na czarno...
Czy ktoś z Was ma może takie swoje zajęcie i jak prosperujecie godząc etat i swoją prace?
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 15:25   #2
coccinellex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: ...a po etacie druga praca na własny rachunek :)

Jeśli masz umowę o pracę, to za działalność płacisz niższy zus, więc jest to opłacalne. Musisz tylko policzyc wszystkie koszty prowadzenia firmy, bo czasem małe dorywcze przedsięwzięcia niestety okazują się bez sensu jeżeli chcemy zrobić wszystkie opłaty legalnie ... : (
ale jeśli wykalkulujesz sobie, że po odjęciu opłat, masz szanse zarobić więcej kasy - to działaj
coccinellex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 15:31   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: ...a po etacie druga praca na własny rachunek :)

Cytat:
Napisane przez Misiata Pokaż wiadomość
Cześć Kochane

Jestem bardzo Ciekawa czy któraś z Was poza pracą na etacie prowadzi swoją własną mało firmę?
Dokładniej chodzi mi o kwestie formalne dot. np. opłat za ZUS czy mimo że pracuje na etacie będę musiał go płacić? Jak wyglądają kwestie z Urzędem Skarbowym? Byłaby to praca w weekendy ale nie chaiłabym tego robić na czarno...
Czy ktoś z Was ma może takie swoje zajęcie i jak prosperujecie godząc etat i swoją prace?
zusu nie płacisz, tylko opłatę zdrowotną.

deklarację do us składzasz jak przedsiębiorca.

ja godzę etat, natomiast prowadzę działalnośc której nie ma koniecznosci rejestrowac i jest super.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:29   #4
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: ...a po etacie druga praca na własny rachunek :)

aneszna to jest możliwość nie rejestrowania nie wiedziałam o czymś takim. koszty to na pewno byłaby księgowa ja już nie dałabym rady tego wszystkiego ogarnąć no i paliwo głownie jakieś opłaty dodatkowe. chciałabym zaryzykować ...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.