Akceptacja siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 10:56   #1
139DC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

Akceptacja siebie


Hej. Moim problemem jest to, że nie akceptuje swojego wyglądu. Z figurą jest wszystko ok, gorzej z twarzą. Jestem bardzo szczupłą dziewczyną za to twarz mam wielką, duże policzki, kształt gruszkowaty. Często nie wychodzę z domu tylko z tego powodu, że jestem brzydka. Nie jeżdżę na obozy, kolonie. Jak gdzieś wyjde cały czas myśle tylko o tym jaka jestem brzydka i jak wyglądam. Pomocy! ;(
139DC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 07:48   #2
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Akceptacja siebie

Ile masz lat? Ktos Cie kiedyś wyśmiewał z tego powodu? Powiedział że jesteś brzydka?
__________________

Często szuka się sensu życia przy pomocy bezsensownych metod
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 08:29   #3
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: Akceptacja siebie

może powinnaś założyć wątek na metamorfozach, dziewczyny doradzą jak zmienić fryzurę, makijaż, dodadzą pewności siebie i otuchy, no i moim skromnym zdaniem przesadzasz - pewnie masz ciekawą twarz
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 18:02   #4
Charls
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Akceptacja siebie

Cytat:
Napisane przez monaa01 Pokaż wiadomość
może powinnaś założyć wątek na metamorfozach, dziewczyny doradzą jak zmienić fryzurę, makijaż, dodadzą pewności siebie i otuchy, no i moim skromnym zdaniem przesadzasz - pewnie masz ciekawą twarz
Metamorfoza to nie jest metoda. Jeśli ktoś nie lubi siebie, to żadna zmiana, żadne nowe ubrania i fryzury nie zmienią tego stanu rzeczy, to jest rozwiązanie "na chwilę". Problemy trzeba rozwiązywać, nie chować.

139DC, a słyszałaś o czymś takim jak dysmorfofobia? Fakt, że to chyba najczarniejszy z możliwych scenariuszy, ale warto się zainteresować, szkoda, żeby coś takiego jak własny wygląd uniemożliwiało normalne życie codzienne.
Druga sprawa: rozejrzyj się dookoła. Popatrz na dziewczyny, które uważasz za ładne i atrakcyjne. Każda z nich, co do jednej, ma jakieś wady. A to krzywe nogi, a to długi nos, a to płaska pupa czy cienkie włosy. Prawdopodobnie wyolbrzymiasz swoje mankamenty. Próbuj skupić się na zaletach i pamiętaj, ciało masz jedno i spędzisz z nim całe życie. Fajnie byłoby zrobić z niego swojego przyjaciela, kochać, dbać i rozpieszczać.
Poza tym, uroda to pojęcie względne, każdemu podoba się co innego. Zwróć też uwagę na to, że pierwsza lepsza, przeciętna z wyglądu dziewczyna, ale szczerze uśmiechnięta, wyprostowana, pewna siebie i z błyszczącymi oczami wydaje się o wiele piękniejsza niż niejedna przygarbiona ślicznotka ze zgorzkniałą miną.
Charls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 22:10   #5
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Akceptacja siebie

Zapewne przesadzasz, ale przyjmijmy że tak jest. Żadna dziewczyna nie jest idealna, jedna ma odstające uszy, druga krzywe oczy, trzecia brzydkie zęby, a czwarta zniekształcony nos. Najpierw, umaluj się, skoryguj kształt twarzy kosmetykami, jeśli nie wiesz jak to w metamorfozach jest sporo takich wątków, w kilku się wypowiadałam, potem spójrz w lusterko... I co? Nie jest tak źle, no nie?

Potem uwierz w siebie, zrób coś tylko dla swojej duszu, jakąś drobnostkę, mówisz że masz ładne ciało, kup nowy ciuch, ubierz się w niego, umaluj się, ułóż włosy, i wyjdź do ludzi, chociażby do sklepu po gazetę i jajka na śniadanie, uśmiechnij się do kogoś, i zaakceptuj siebie!

Tak na marginesie, inni ludzie rzadko zwracają uwagę na nasze niedoskonałości, jeśli sami je wytkniemy "spójrz jakie ja mam krzywe i wielkie uszy", ktoś pomyśli "boże, faktycznie, gdyby mi tego nie powiedziała to bym nie zauważył", zaakceptuj siebie a i ludzie będą inaczej na siebie patrzeć

Ja nie mam idealnej figury, ale zakładam sukienkę i idę chodnikiem jak ósmy cud świata, z wysoko podniesionym czołem i uśmiechem, ludzie odwzajemniają mój uśmiech a na plecach czuje zazdrosne spojrzenia dziewczyn, i namiętne mężczyzn
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:25   #6
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Akceptacja siebie

Ooo tak miałam taki sam problem też jestem z natury szczupła, a moja buźka jest trochę nieproporcjonalna. Wiesz co najbardziej to ukrywa długie, gęste [podniesione delikatnie] włosy, a w dodatku ciemne. Nos mam taki duży jak kartofelek. I malutkie oczka, ale takie naprawdę. Zresztą wszystko widać na zdj w miniaturce ale ono jest podrasowane, więc tak nie widać. Aaaa i do tego miała straszny trądzik...

Musisz siebie zaakceptować. Znaleźć jakieś ładne części swojej twarzy. Może masz śliczne oczy albo usta. Na pewno coś takiego jest! Może masz dołeczki w policzkach jak się uśmiechasz, albo ładne brwi [je też trzeba podkreślić przy szerokiej twarzy]. Dobrze dobrana fryzura, makijaż i uśmiech przyklejony do twarzy czynią cuda. Uwierz! Też jeszcze rok temu byłam zakompleksiona i nawet pies z kulawą nogą na mnie nie spojrzał, a teraz podobam się innym i sobie. Życzę powodzenia!
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.