terminacja ciąży - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-01, 20:00   #4381
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez ppati87 Pokaż wiadomość
ancyk
ja mialam amnio robiona wlasnie na orłowskiego, przez jakies praktykantki bo w tym czasie dr Roszkowski cos sobie szukal w internecie chyba etui na telefon itp, na chwile siadl do aparatu usg i po wadach synka stwierdzil ze pani to u mnie byla w gabinecie kilka dni temu,

ja pieniazkow na nifty nie mam wiec pewnie nie zrobie,
slyszalam wlasnie ze dr Roszkowski robi usg na czerniakowskiej, ale obawiam sie ze nie bedzie mial dla mnie czasu aby zrobic porzadne usg bo bedzie czyms zajety, poza tym nie wiem czy w szpitalu maja tam dobry sprzet usg,
ja do warszawy w obydwie strony mam 500km, wiec wole nieryzykowac gdyby dr Roszkowski nie zrobil usg, dlatego moze jakos wygospodaruje pieniazki i okolo 12 tc i 19tc pojade do niego prywatnie, potem dla swietego spokoju kolo 30tc pojade na nfz,
nie wiem dokladnie takie mam plany jesli bede miala pieniadze, jesli nie bede jezdzila do dr Roszkowskiego tylko na nfz, powiem ze w poprzedniej ciąży mój synek miał poważne wady to moze zrobi to usg

kurcze tak to jest jak sie nie ma kasy, to sie mysli o tym jak to bedzie

a tak wogole dziekuje wszystkim za odp
To lepiej jedz prywatnie do Dębskiego, a najwyżej on Cię wyśle do Roszkowskiego na amnio albo do siebie do szp Bielańskiego- ale to jak rozważasz płatne konsultacje. Pamiętaj ze nifty nie jest uznawany w razie nie daj boże T. Też zależy na czym Ci zależy, bo mój prowadzący wyraźnie mi podkreślił, że jeśli amnio ma coś zmienić to zrobić, a jeśli ma być tylko informacją (jak i nifty) to nie ma to sensu.

Ja bym tam jechała na nfz do Orłowskiego, nie ma co się pchać z kasą. Jeśli chodzi o usg to mają podobno rewelacyjny sprzęt, tak wszyscy mówią, a i w zależności od potrzeb babki wchodzą co 10 min ale i co 30- zależy która z jakim przypadkiem. I pamiętaj jak masz skierowanie na usg to Ci zrobią to usg, bo tylko to tam robią. Nie bawią się w "manuala" czy wywiady. Mnie położyli, odpalili usg i zapytali dopiero o co chodzi.

A... i jeszcze jedno. Robiłam Pappa, ryzyko niskie. Powiedziałam to Roszkowskiemu i stwierdził, że pappa nie pokaże wszystkiego czy ze ZD, jakoś tak. Koleżanka miałą z pappy 1:4 którejś z chorób, a dziecko urodziła zdrowe. Tylko ona stwierdziła, że i tak rodzi i tak bez względu jak będzie, wiec nie podeszła do amnio. Ja Pappe robiłam prywatnie, ale w Orłowskim po wskazaniu doktora robią na nfz, jako pierwszy krok przed amnio, jeśli jest ryzyko a go nie widać.
__________________


Edytowane przez ancyk88
Czas edycji: 2016-06-01 o 20:11
ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 20:03   #4382
24magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Tak cewnik mam cały czas .co jakiś czas mam bole ale są one na prawdę delikatne. Nie wiem co myśleć. Jutro już 4 dzień. Nie narzekała bym bo personel jest wporzadku ale ten mój synek... niedawno dzwonił mąż i rozmawiałam z synkiem przez chwilę, powiedział że płakał u cioci za mamusia. Płakałam jak bobr. Wiem że nie dzieje mu się krzywda ale ta tęsknota jest straszna.
Nic kochane chyba idę zaraz lulac i czekam nadal nie ma wyjścia.
24magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 20:15   #4383
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez koniczyna82 Pokaż wiadomość
ppati
Powiem ci tak. Nie sadzę czy na 100% teraz zdecydujesz się na to czy robić punkcję czy nie. Bo po pierwsze nie znasz sytuacji, nie wiesz jakie będą rokowania a po drugie nie wiesz w jakim stanie psychicznym wtedy będziesz. Nie ma sie wiec sensu zadręczać takim pytaniem za wczasu. Ale powiem tak - jeśli bazujesz na USG i nie będziesz robić Nifty to koniecznie zrób tego samego dnia test Pappa. USG + Pappa dadzą ci odpowiedź czy robić punkcję czy nie. I tyle. Pappa to praktycznie ze względu na ZD bo u 5% dzieci nie widać wad na usg jak u mojego albo jescze mniej. Swoją drogą ciekawe czy w naszym przypadku pappe mozna na NFZ robić. Mega dziwne jeśli amnio refundują a PAPPy ńie.
A jeśli już zdecydowałabyś się na badanie kariotypu mimo braku jakichś ewidentnych wad to chyba amniopunkcja jest dla płodu najbezpieczniejsza. I wcale nie musisz w tym celu do Warszawy przyjeżdzać. Ja bym poczekała na spokojnie na wynik PAPPy i jeśli wyszło by wysokie ryzyko to poszukała bym szpitala w pobliżu. W dodatku jak same widzicie na przykładzie terminacji, że co szpital to procedury. Ja amnio miałam robione w IMIDzie - przyjechałam, nakuli, kazali posiedzieć 30 min na krzesełku na korytarzu. Powiedziałam, że czuję takie dziwne niby skurcze to położyli na kozetce u pielęgniarek z luteiną pod językiem na chwilę. I tyle, kontrola po 3 dniach. I w Warszawie chyba wszędzie to tak wygląda. Ale z wątku o NT wiem, że są szpitale gdzie do amnio każą leżeć 2h na łożku normalnie a nie pół godziny na krzesełku, są takie że kilka godzin a są takie ze chcą przyjazdów dzień wcześniej, amnio jest robione na czczo i zatrzymują na noc, szczególnie jeśli ktoś dojeżdża. Dr. Roszkowski jest cenionym specjalista od USG bo widzi to, czego inni nie widzą a amnio wcale robic nie musi. Po prostu- usg jest mega subiektywnym badaniem, sama chodzę do jednego dr. na usg brzucha raz na jakiś czas prywatnie po tym moim czerniaku i robi wszystko tak mega dokładnie że zwykle mam opis na stronę podaniowego a nie 3 zdania jak np w Medicowerze. Zresztą widzę po moich onkologicznych jak bardzo cenią jego badania, wszyscy go znają. Przed operacją przyjmą mnie po prośbie "znajomej znajomego sąsiadki" o 22 bo nie miał w ogóle miejsc, ale w końcu przedłużyło mu się i weszłam o 23. Mimo pory robił mi to badanie prawie godzinę, wyszłam po północy. Więc odnośnie amnio - jeśli nie będzie "masowych" wskazań ani pośpiechu a jednak będziesz chciała najlepiej zrób gdzieś blisko, gdzie sie dowiesz że opieka jest dobra a lekarze w amnio doświadczeni.
Ja amnio miałam robione po jedzeniu, ale byłam wysikana. Położyłam się na kozetce, pobrali i nara do domu. Żadnych wskazań- siedzieć, leżeć, nic. Ale poczytałam i sama z siebie leżałam 3 dni i brałam mgb6.

Medicoverowe usg pominę milczeniem. Miałam, nie polecam ;/
__________________


Edytowane przez ancyk88
Czas edycji: 2016-06-01 o 20:23
ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 20:24   #4384
aniolkowamamusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 155
Dot.: terminacja ciazy

Magda musisz być cierpliwa.
chociaż wiem bo ja też tęsknilam za dzieckiem jak byłam w szpitalu.
ja czytałam książkę to mi pozwalało przenieść się choć na chwilę w inną rzeczywistość ale to zależy od osoby.
jeszcze chwila i będziesz w domku.
aniolkowamamusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 21:40   #4385
koniczyna82
Rozeznanie
 
Avatar koniczyna82
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: terminacja ciazy

ancyk
Ja miałam na myśli takie USG z punktu widzenia pacjenta onkologicznego, gdzie przy usg brzucha ten lekarz ogłada mi tez węzły chłonne pach i pachwin i ogólnie bardzo sie skupia na nich, opisuje dokładnie, to samo przy narządach. I na kontroli ogłada mi wszystko czy cos się nie zmieniło, porównuje zanim napisze kolejny opis. A co do Medicoverze to przyznamy, ze byłam bardzo pozytywnie zaskoczona usg prenatalnym w 12tc w Szpitalu Medicower -na wszystkie 3 "ważne" usg kierują do szpitala nawet w podstawowym pakiecie. Robił mi je dr Slowiej i naprawdę bardzo koncentrował się na pracy. I mimo, że teoretycznie wszystko było w normie to dopatrzył się czegoś, powiedział że na pewno konieczne będzie echo serca a teraz zaleca zrobienie od razu PAPPy i napisał opinie do mojego ginekologa (bo pappę musiał zlecić ginekolog). Potem 2 ginekologów oglądało to usg, mówili ze mam być spokojna i mnie ten Slowiej niepotrzebnie niepokoi bo przecież wszystko w normie ale skierowanie dostałam i... wyszło 1:3. A ja mam 33 lata, chuda, nie paląca ańi nic co by zaniżyło mi tą statystykę.
koniczyna82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 08:16   #4386
24magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Moje drogie coś chyba wkoncu ruszyło. Wstałam rano a na prześcieradle krew i widzę że wycieka mi z tego balonika.Czekam teraz na pielęgniarke,bol delikatny co kilkanaście minut. Gdy zobaczyłam krew dopiero do mnie dotarło co tak naprawdę mnie czeka. Spanikowalam. Mam nadzieję że to już dziś.

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 05:31 ----------

Dziewczyny dostałam ocsytotyne. Położna mnie zbadala wyszedł czop (przepraszam za szczegóły) i szyjka też się rozlużniła. Leżę już ok.10 min i czuje co jakiś czas bol. Bardzo bym już chciała być po wszystkim.
24magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:00   #4387
koniczyna82
Rozeznanie
 
Avatar koniczyna82
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: terminacja ciazy

Hej Magda. Co z tobą? Ściskam...
koniczyna82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 10:30   #4388
MigotkaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

Hej dziewczyny ostatnio nie mogłam się zebrać żeby do was napisać. Przykro mi że doszły nowe osoby każda taka historia wywołuje smutek :-(






Lidka1979 dziękuję za wsparcie, szkoda że los tak nas doświadczył


jola35 kochana wierzę że tym razem Ci się uda trzymam mocno kciuki i mam nadzieję ze tym razem los się do Ciebie uśmiechnie :-*

koniczyna82 Twoje słowa stawiają do pionu i mają wiele racji. Ja wiem że nie można się w nieskończoność zastanawiać dlaczego mnie to spotkało ale zawsze w duszy jest taki smutek...dziękuję za słowa wsparcia. Jutro jadziemy z mężem do genetyka na oznaczenie kariotypu chociaż p. doktor stwierdziła że wg niej będzie ok a robimy je z NFZ po to żeby móc motem też na NFZ zbadać mutacje MTHFR bo to podejrzewają. Ja nie jestem pewna czy to akurat w tym tkwii problem bardziej stawiam na zapalenie zatok w 5tc i stres. Zobaczymy


Pati87 pytałaś o to czy w ew. kolejnej ciąży będziemy robić amnio.... jeśli o mnie chodzi to w tej chwili zrobiłabym wszystko żeby mieć pewnośc ale tak jak ktoś pisał wszystko się okaże jak już zajdę ale chyba tak...


24magda myślę o Tobie ściskam i wiem jak każda z nas tu obecna co przechodzisz...ja tuż po "porodzie" czułam irracjonalny spokój nie wiem czemu ale kolejnego dnia wszystko dotarło...Nie napisze niczego odkrywczego po prostu każda z nas dokonała wyboru mniejszego zła a z czasem będzie lepiej przynajmniej u mnie tak było.


Witam smutno nowe dziewczyny, żałuję że dołączacie do naszego grona :-( mnie pomogło samo czytanie forum za co jestem wdzięczna dziewczynom i mam nadzieję że i wam pomoże


Jutro genetyk. W poniedziałek kontorla u gina bo niby ok ale wolę sprawdzić na usg czy na pewno. Minęły 2mce, jedna @ za mną jeszcze 2 i działamy...
Pozdrawiam
MigotkaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:32   #4389
aniolkowamamusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 155
Dot.: terminacja ciazy

dziewczyny jestem 6 dni przed okresem. zrobilam test bo bolały mnie piersi a nigdy nie bolą i wyszla druga kreska bardzo jasna
błagam trzymajcie za mnie kcikuki żeby wszystko było dobrze.

magda jestem z tobą. trzymaj się.
aniolkowamamusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:34   #4390
MigotkaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

Jeszcze ponowię pyt czy któraś po T ze względu na rozszczep i wodogłowie urodziła potem kolejne zdrowe dziecko??? ...
MigotkaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:35   #4391
aniolkowamamusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 155
Dot.: terminacja ciazy

migotka ja też mialam zapalenie zatok w 4 tc. nie wiedzialam że jestem w ciaży bo to była wpadka i brałam antybiotyk macromax
aniolkowamamusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 10:36   #4392
MigotkaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

Kochana trzymam kciuki na maxa żeby było dobrze!!! będziesz robić bete?buziaki odrobinka dobrego w tym dniu...
MigotkaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:40   #4393
aniolkowamamusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 155
Dot.: terminacja ciazy

chyba nie ma co. mój lekarz nie jest zwolennikiem bety.
do lekarza też dopiero pojdę w 6 tc bo nie ma się co nakręcać za bardzo.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

mi lekarz kazał czekać min 5 mies po t.
rodzilam w 22 tc
teraz minęło 6 miesięcy.
aniolkowamamusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:41   #4394
MigotkaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

KOchana trzymam kciuki na maxa żeby było dobrze!!! Jakaś pozytywna informacja w tym dniu... a ile minęło od T..../.?
MigotkaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 11:12   #4395
aniolkowamamusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 155
Dot.: terminacja ciazy

6 miesięcy. nie dziękuję
aniolkowamamusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 14:33   #4396
New_40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 98
Dot.: terminacja ciazy

A ja otrzymałam wyniki badań genetycznych po ostatnim poronieniu- trisomia 22,zupełnie nic nie wiem na ten temat i nie mogę nic znaleźć czy to dziedziczne czy nie,czy możemy się jeszcze starać
New_40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 15:15   #4397
24magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Kochane dziękuję że bylyscie ze mną w ten ciężki czas. Urodziłam po 12. Szczerze bole były bolesne ale jak rodziłam nic nie bolało. Przy lyzeczkowaniu myślałam że umrę. To był straszny bol.
24magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 17:28   #4398
ppati87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 317
Dot.: terminacja ciazy

migotka,
z takimi wadami na tym forum ja bylam 2 osobą, po mnie jakos chyba 3osoby jak dobrze pamietam, wiec nie ma tu takiej osoby, ktora urodzila kolejne dziecko,

robilas badanie na mutacje mhfr?
bo mi wlasnie wyszla i znam przyczyne wad mojego synka aniołka, i 10 letniej corki ktora jest po operacji serca

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

24magda,
wlasnie myslalam o tobie kolo 12ej,
odpoczywaj i trzymaj sie kochana
__________________
28.09.2015 aniołek Ksawierek 20tc[*]
Mutacja mthfr c677t heterozygota
ppati87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 17:53   #4399
MigotkaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

Ppati87 jeszcze nie rob8lam MTHFR jutro badamy kariotyp a potem dopiero ta mutacje genu tak stwierdził genetyka. Mam w domu 3latka i póki co nic nie wyszło z sercem lub czymkolwiek innym- odpukac 😐 na wszelki wypadek lykaj fetylowany folian i B12 bo chcemy podjąć próbę choć boję się okrutnie😯

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Sorki za literówki pisze z telefonu.



Madziu jak u Ciebie? Trzymaj się dziewczyno 😯
MigotkaX jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 18:03   #4400
24magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Dziewczyny u mnievnie jest źle . Czuję się dobrze. Miałam teraz rozmowę z lekarzem bo i troszkę mnie zmartwil. Nie mogłam sama urodzic łożyska,można powiedzieć że doktor je wyciągnął. No i teraz się boją że macica nie będzie się skurczac. Podadzą mi jeszcze kroplowke i niestety jutro nie wyjdę.
Powiedział że rzadko się to zdarza ale w razie komplikacji usuwają macice://// kurcze kiedy wkoncu będzie dobrze
24magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 20:39   #4401
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: terminacja ciazy

magda myślałam o Tobie, czytam że już po a tu znowu coś trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, a co do słów lekarza on musi Ci przedstawić też najczarniejszy scenariusz, ale pamiętaj, że to tylko scenariusz. Ja miałam ogromne wielowodzie i lekarz był pewien, że będzie problem z obkurczaniem, a poszło bez problemu (oczywiście wizję usunięcia macicy też miałam przedstawioną)
Będzie dobrze

Edytowane przez 201607211724
Czas edycji: 2016-06-02 o 20:42
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 20:48   #4402
magdaol
Przyczajenie
 
Avatar magdaol
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

Madzia ja też nie urodziłam sama lozyska w całości,dlatego było łyżeczkowanie,zreszta córkę jak rodziłam 17lat temu też łożysko nie było kompletne,zastanawia mnie tylko jedno dlaczego w niektórych szpitalach nie usypiają podczas tego zabiegu,rozumiem to że jak ktoś nie jet na czczo.mnie za pierwszym i drugim razem usypiali. No i po czym lekarze wnioskują że macica u ciebie się nie obkurcza,przecież usunięcie macicy to juz naprawdę ostateczność w razie jakiś komplikacji . Madzia na pewno będzie dobrze.
magdaol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 20:54   #4403
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: terminacja ciazy

24magda kochana, już najgorszy ból za tobą! Łyżeczkowali cię na żywca? rzeźnicy!!! Ale dobrze że już po wszystkim! I musisz wierzyć że będzie dobrze, że już wyczerpałaś limit koszmaru, sięgnęłaś dna cierpienia i już tylko musi być tylko lepiej!!! Powolutku! Nie zamartwiaj się na przyszłość, pomyśl o tym że zaniedługo przytulisz synka i męża, tego się trzymaj, to jest teraz twoje największe wsparcie!!! Jesteś taka dzielna, tyle przeszłaś! Kochana, bardzo ci współczuję twojej straty, jesteś już teraz mamą Aniołka!
Powiedz tylko, czy bierzesz macierzyński (8 tyg), pamiętaj, że w razie czego masz jeszcze 4 dni urlopu okolicznościowego (2 na urodzenie i 2 na śmierć) - twój mąż również. Tylko papiery w usc musicie załatwić, a na to jest chyba tylko ze 3 dni i muszą być oboje rodziców.Zobacz czy u ciebie w pracy czy u męża jest jakaś extra wypłata z grupowego ubezpieczenia. A jak sie zdecydujecie na pochówek, to należy wam się od państwa też zasiłek pogrzebowy - ok 4 tys.
anulkowamamusia cuuudnie, nie zapeszam. Ale ty niecierpliwa byłaś z tym testem - najwcześniej się robi 10 dni po owulacji, a najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki, bo zagnieżdżenie zarodka może być później. Bardzo ci gratuluję! Mój też nie kazał robić bety, tylko iść na usg - ale kazał poczekąć do 7-8 tyg by NAPEWNO było widać tętniące "serduszko".

new_40 a spotykasz się z genetykiem? To pewnie taka trisomia, która uniemożliwiła dalszy rozwój maleństwa i natura "sama" zdecydowała rozwiązać tę ciążę, "naprawić" to co sama zepsuła! A jak ci wyszło w poprzednim kariotypie? Czy ty z mężem robiliście swoje?
ondine co u ciebie? Zaraz będziesz miała połówkowe - pewnie też w stresie. Mam nadzieję że u ciebie wszystko dobrze! i pięknie rośniecie!
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 22:11   #4404
New_40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 98
Dot.: terminacja ciazy

Nie mam kariotypów - wcześniej był ZD, genetyk powiedział że przypadek. Teraz to - juz wyczytałam ze jest to po trisomii 16 najczęstszą przyczyną poronienia w I trymestrze i jest raczej przypadkiem. Do genetyka zamierzam iść za 2 tygodnie żeby powiedział co dalej- czy sobie odpuścić czy spróbować jeszcze raz.
New_40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 06:59   #4405
24magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Dziewczyny jeszcze raz DZIĘKUJĘ. Trzymam się dobrze choć jak rodzina dzwoni to troszkę się rozklejam ale to przez to że bardzo mnie żałują i sami płaczą. Na razie dostaje kroplowki i czuje lekki bol brzucha bo właśnie macica się obkurcza. Lekarz mówił że łożysko było przyrosniete do macicy i dlatego się martwi. Zobaczę czy dziś jeszcze coś będą podawać bo jeśli nie to jutro sama będę chciała się wypisać,będę leżeć i odpoczywać w domuku.
Dziewczyny nie widziałam swojej córeczki od razu ją zawineli, powiedziałem że nie chce też pochówku. Będę o niej pamiętać zawsze i szczerze teraz już nie wiem czy będę chciała jeszcze zdecydować się kiedyś na kolejne dzieciątko. Chcę odpocząć od tego wszystkiego. Może inaczej też bym myślałam gdybym mogła zajść naturalnie w ciążę. A tak stale wizyty w klinikach,zastrzyki tabletki,później punkcja transfery myślenie czy się uda czy też nie. Mam po prostu dosyć tych szpitali. Mój synek był wyczekiwany kilka lat aż w końcu udalo się właśnie przez ivf,dziękuję że go mam i to chyba na razie mi wystarczy. Wszytko by inaczej wyglądało gdyby jego nie było ale na szczęście juz go mam.
Kobiety bardzo dużo przeżywają ja miałam prawo wyboru a leżała ze mną kobieta która była w 8 miesiącu ciąży,we wtorek miała usg i serduszko już nie biło. W środę musiała urodzić synka. Bardzo jej współczuję...ale powiedziała do mnie ze życie toczy się dalej i trzeba żyć.

---------- Dopisano o 05:59 ---------- Poprzedni post napisano o 05:46 ----------

Nie będę korzystać z urlopu. W pn miałam mieć kolejną wizytę u swojego gin.ale powiedział żebym przyszła tylko po zwolnienie mogę na niego liczyć. Na razie tak zrobię i posiedzę jeszcze w domku. Później będę mogła skorzystać jeszcze z urlopu wychowawczego na synka. Na razie z mężem zaplanowaliśmy urlop nad morzem w lipcu. Chcemy na prawdę odpocząć od wszystkiego.

Usłyszałam bardzo duzo miłych słów w szpitalu bo ciągle byłam sama i niektórzy nawet mnie podziwiali. Ale ja już taka jestem,mąż wczoraj rano chciał przyjechać ale powiedziałam że nie,dam radę i dałam dziewczyny.
Na prawdę wszystko było do przeżycia a sam poród wogole nie bolał i gdyby nie to lyzeczkowanie wszystko było by w najlepszym porządku. Gdy dostawałam kolejnych skurczy bardzo chciało mi się siusiu ale najpierw mnie zbadala palcem i pojechaliśmy do WC wróciłam do łóżka i podłączyła znów kroplowke. Wtedy bardzo mnie zabolało i wszystkie wody odeszły. Potem przy każdym skurczu czułam jak leci krew. I zabrali mnie już na poród. Dostałam lek ogluszajacy 2 razy parcie i urodziłam. Po 9 dostawałam lekkich bóli a o 12:15 urodziłam.
24magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 09:12   #4406
lidka1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 17
Dot.: terminacja ciazy

Witaj 24magda. Dobrze, że już po wszystkim, podziwiam cię, bo jesteś bardzo silną kobietą. Nie wiem czy ja dałabym radę być sama w tym czasie, na szczęście nie byłam i dziękuję za to mężowi przy każdej możliwej okazji. Ja też nie widziałam swojego maluszka, ale nie chciałam, ponieważ wiem, że ciągle miałabym jego obraz przed oczami...bardzo za nim tęsknię, bardzo Cieszę się, że miałaś szybki poród i współczuję tego łyżeczkowania, bo to ból jak cholera! To, że nie robisz pochówku, to tylko twoja wola i kobiety mają różnie, jedna chce, druga nie. My wszystkie doskonale wiemy, że nasze maluszki zostaną na zawsze w naszych sercach, a pogrzeb to kwestia indywidualna. Co do kolejnej ciąży, to wiadomo, że po takich przeżyciach człowiek nie myśli racjonalnie i targają nim różne emocje. Ja po T. bardzo chciałam dziecka, ale po dyskusji z mężem i przemyśleniu sprawy, doszliśmy do wniosku, że chyba nie damy rady i nie chcemy mieć więcej dzieci. Musisz po prostu odczekać, przemyśleć i porozmawiać z mężem, bo decyzja musi być wspólna. Wszystkie tu się o ciebie martwiłyśmy, a ja ciągle zaglądałam na forum, czy coś piszesz...jesteśmy z tobą i pisz, bo po to tu jesteśmy. Trzymaj się kochana i dochodź do siebie. Mam nadzieję, że wyjazd nad morze dobrze wam zrobi Pozdrawiam
lidka1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 09:32   #4407
24magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Dziewczynki moje wychodzę do domciu!!!!!!! Profesor mnie jeszcze badał i przyznał że wczoraj się zmartwil bo przy lyzeczkowaniu natrafil na przeszkody i pomyślał o miesniaku ale to dopiero przy kontroli zobaczę.
Teraz już myślę aby do domku.
24magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 14:28   #4408
MigotkaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 13
Dot.: terminacja ciazy

Cieszę się że już po i że m9zesz iść do domku tam najszybciej dojdziesz do siebie a i dzieciątko w domu zajmie Twoje myśli 😊mnie najbardziej pomógł mój 3latek bo zajmował czas i nie miałam kiedy za bardzo myśleć zn myślałam ale przez pryzmat jego...może nareszcie wyczerpal się limit złych rzeczy . Życzę żeby teraz wszystko poukładane się dobrze mimo sytuacji buziaki
MigotkaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 17:26   #4409
KAMMA051002
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 46
Dot.: terminacja ciazy

jestesmy z toba MAGDA! z czasem bedzie lepiej trzymaj sie!
KAMMA051002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 18:36   #4410
JagodaJagodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez Madziulka31 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Jestem tu nowa ale od dłuższego czasu Was podczytuję nie miałam odwagi do Was pisać bo jak czytam Wasze historię to płaczę jak bóbr :-( Napiszę Wam przez co ja przechodzę w tamtym roku 11.06 urodziłam synka w 22 tyg ciąży syn był bardzo chory miał serce jednokomorowe zdecydowaliśmy się na terminację nasze kardiotypy wyszły prawidłowe więc po pół roku postanowiliśmy z mężem starać się o kolejne maleństwo bo mamy w domu 3 letnią córeczkę i chcieliśmy dla niej rodzeństwo w grudniu zaczęliśmy się starać w styczniu się udało nie dopuszczałam myśli, że znowu może coś być nie tak mój lekarz prowadzący powiedział, że taka wada nie ma prawa się potworzyć cieszyliśmy się wszyscy do 12 tc aż wszystko pękło jak bańka mydlana. Pani dr powiedziała, że syn znowu jest chory ma poważną wadę serca jak się później okazało się u prof Dangel serce jednokomorowe i rozczep kręgosłupa, główka w kształcie cytryny mózg w kształcie banana ogólnie wodogłowie :-( Nasze kardiotyby prawidłowe badanie mikromacierzy z zastosowaniem aCGH też prawidłowe pani genetyk twierdzi, że przyczyna tkwi w genie i jest recesywnie sprężony z płcią, więc prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego chłopca są znikome - tyle, że nam jest obojętne czy to chłopiec czy dziewczynka byle było zdrowe a tymczasem los nas wystawia po raz drugi na dużą próbę :-(
Dzisiaj znowu będę przechodzić przez piekło terminacji tym razem w IMiD w Warszawie o 18 mam być w szpitalu oczywiście cały dzień bez jedzenia i picia. W zeszłym roku rodziłam w szpitalu Bielańskim urodziłam po 24 godz od podania tabletek przy 3 innych kobietach, które były na sali - straszne to było i jak przypomnę sobie co znowu mnie czeka to nie umiem przestać płakać :-(
Witam,i ja byłam w IMiD tego dnia co ty ,także na terminacji

Edytowane przez JagodaJagodka
Czas edycji: 2016-06-03 o 18:37
JagodaJagodka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 20:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.