dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 16:57   #1
adelaida_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7

dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !


Witam , mam wielki dylemat .
Pani ginekolog cche przepisać mi tabletki anty , na tradzik . mam 16 lat , ale boję się że przytyje =( miałam swego czasu problemy z wagą i teraz niewiele brakuje mi do nadwagi . zaczełam sie zdrowo odzywiac i dobrze mi idzie . czy jesli bede cwiczyc , zdrowo jesc to nie przytyje ? Czy tabletki wpływaja na zatrzymanie wody w organizmie , czy zwiekszaja apetyt ? prosze o pomoc !
a jeszcze słyszałam ze od tabletek rosną piersi , czy to prawda ? to akurat dla mnie byłoby wskazane bo mam ledwo miseczkę A .
adelaida_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:09   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

Cytat:
Napisane przez adelaida_ Pokaż wiadomość
Witam , mam wielki dylemat .
Pani ginekolog cche przepisać mi tabletki anty , na tradzik . mam 16 lat , ale boję się że przytyje =( miałam swego czasu problemy z wagą i teraz niewiele brakuje mi do nadwagi . zaczełam sie zdrowo odzywiac i dobrze mi idzie . czy jesli bede cwiczyc , zdrowo jesc to nie przytyje ? Czy tabletki wpływaja na zatrzymanie wody w organizmie , czy zwiekszaja apetyt ? prosze o pomoc !
a jeszcze słyszałam ze od tabletek rosną piersi , czy to prawda ? to akurat dla mnie byłoby wskazane bo mam ledwo miseczkę A .
ciężko powiedzieć czy przytyjesz bo to zależy od organizmu, jedni tyją, inni chudną, a jeszcze innym nic się nie dzieje
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:14   #3
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

Każdy reaguje inaczej na tabletki więc nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak będzie w Twoim przypadku.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:16   #4
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

Uważam, że tak młode dziewczyny jak Ty nie powinny przyjmować tabletek antykoncepcyjnych. Może spróbuj najpierw iść do dermatologa. Nawet jeżeli masz je brać na trądzik to musisz przemyśleć czy warto. Owszem można przytyć z tabletek, ale nikt nie powie Ci jak duże masz na to szanse. Co do piersi...mi się powiększyły, ale nie spektakularnie. Miałam A, a po tabletkach pełne A.
Poza tym proponuję przeczytać też wątek o odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ wiele dziewczyn po ich odstawieniu dopiero zaczyna się borykać z wypryskami, wypadają im włosy a to również trzeba brać pod uwagę, bo wiadomo, że nie będziesz brała tabletek w nieskończoność.
Ja Ci proponuję najpierw spróbować czegoś innego, a w ostateczności zgodzić sie na tabletki. Poza tym pamiętaj...czasem lekarz może Ci mówić, że to najlepsze rozwiązanie, a prawda jest taka, że po prostu ma kontrakty podpisane z dana firmą.
Sama brałam tabletki przez 2,5 roku i uważam, że był to mój wielki błąd, ponieważ miałam przez nie wiele problemów. Dopiero jak odstawiłam moja ginekolog mi powiedziała: "No teraz widzisz, że to nie są cukierki".
Wiem, że się rozpisałam, ale jesteś jeszcze młoda i radzę zagłębić się w temat zanim się na taką kurację zdecydujesz. Pozdrawiam!
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:40   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

A co na to dermatolog bo to chyba przede wszytskim on powinnien leczyć trądzika nie ginekolog ,który tak szczerze mówiąc ma dośc ograniczony zakres leczenia a po odstawieniu pigulek trdzik i tak b. czesto wraca.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 23:00   #6
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

16 lat i pigułki antykoncepcyjne z powodu trądzika?? Dziewczyno zmień ginekologa i odwiedź dobrego dermatologa. Jest tyle opcji, że naprawdę pigułki w Twoim wieku to pójście na skróty co z perspektywy czasu może przynieść Ci więcej szkód niż pożytku.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 13:42   #7
india_lilo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

Cytat:
Napisane przez adelaida_ Pokaż wiadomość
Witam , mam wielki dylemat .
Pani ginekolog cche przepisać mi tabletki anty , na tradzik . mam 16 lat , ale boję się że przytyje =( miałam swego czasu problemy z wagą i teraz niewiele brakuje mi do nadwagi . zaczełam sie zdrowo odzywiac i dobrze mi idzie . czy jesli bede cwiczyc , zdrowo jesc to nie przytyje ? Czy tabletki wpływaja na zatrzymanie wody w organizmie , czy zwiekszaja apetyt ? prosze o pomoc !
a jeszcze słyszałam ze od tabletek rosną piersi , czy to prawda ? to akurat dla mnie byłoby wskazane bo mam ledwo miseczkę A .
Nie wiem czy można wstawiać linki więc wstawiam artykuł:


Tabletki antykoncepcyjne a problem tycia.


„Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, ale boję się, że przytyje”- ile razy słyszałyśmy to od naszych koleżanek? Wiele kobiet uważa, że to właśnie tabletki antykoncepcyjne są przyczyną wzrostu masy ciała. A jak jest naprawdę?"


Biorę tabletki i tyję: czemu tak się dzieje?
Przyczyn wzrostu masy ciała u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną jest kilka.
Pierwszą z nich jest powstawanie obrzęków w tkance podskórnej. Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych mają działanie antydiuretyczne, czyli powodują zatrzymanie wody i sodu w organizmie. Z tego powodu przez pierwsze tygodnie stosowania tabletek wskazówka na wadze może przesunąć się nawet o 2-3 kg.
Jeśli czujesz się ociężała, opuchnięta, zginanie palców dłoni sprawia ci trudność - powinnaś porozmawiać z lekarzem o ewentualnej zmianie tabletek lub diety.


Pilnuj, by w twojej diecie znalazła się odpowiednia ilość płynów oraz ogranicz spożycie produktów z dużą zawartością sodu: chipsów, białego pieczywa, gotowych zupek i sosów, słonych przekąsek, konserw, serów żółtych.
Drugą przyczyną tycia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest wpływ estrogenów na proces spalania tkanki tłuszczowej. W wielu badaniach wykazano, że estrogeny utrudniają spalanie tłuszczu, a ułatwiają jego magazynowanie. Dlatego też kobiety przyjmujące tabletki i będące jednocześnie na diecie mogą mieć trudności z gubieniem zbędnych kilogramów.
Trzecią przyczyną zwiększenia masy ciała jest wzrost apetytu u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. W rzeczywistości jest to zjawisko dość rzadkie, choć w niektórych badaniach wykazano, że między innymi drospirenon (składnik tabletek antykoncepcyjnych) może powodować nadmierny apetyt i pragnienie.

Dieta przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.
Podsumowując: u niektórych kobiet rzeczywiście po rozpoczęciu przyjmowania tabletek rozpoczyna się proces wzrostu masy ciała. Nie musi się jednak tak dziać. Główną przyczyną tycia jest nadmiar kalorii, nie zaś tabletki. Dieta często dostarcza zbyt dużą ilość kalorii i to ona jest bezpośrednią przyczyną odkładania się tkanki tłuszczowej.
Jeśli więc masz skłonności do tycia i decydujesz się przyjmować tabletki antykoncepcyjne, powinnaś zadbać o swoją dietę: zmienić nawyki żywieniowe i zwiększyć aktywność fizyczną. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba stosować idealnie wyliczoną dietę jak to jest przy odchudzaniu. Wystarczy jedynie, że wprowadzisz w swoim jadłospisie drobne zmiany, które zniwelują ryzyko nadmiernego przyrostu masy ciała i zatrzymania wody w organizmie.

1. Zwiększ spożycie błonnika:

• W Twojej diecie powinno znaleźć się pieczywo pełnoziarniste, kasze, ryż brązowy, płatki owsiane, otręby.
• Pamiętaj o warzywach - mają mało kalorii, dużo błonnika i mnóstwo witamin. Postaraj się, aby w każdym posiłku znalazła się porcja niskokalorycznych warzyw: papryki, brokułów, marchewki, brukselki, rzodkiewki, kapusty, pomidorów czy szpinaku.
• Spożywaj owoce w umiarkowanych ilościach (mają niestety dużo cukrów prostych) - są źródłem błonnika rozpuszczalnego. Zjedz 2-3 porcje malin, porzeczek, jeżyn, moreli, suszonych fig, jabłek, gruszek.

2. Ogranicz spożycie cukrów prostych:


• To one w głównej mierze odpowiedzialne są za przyrost masy ciała. Jedna łyżeczka cukru dostarcza aż 40 kcal. Jeśli pijesz 4 szklanki herbaty dziennie to z samego cukru dodanego do niej pochodzi 160 kcal - tyle samo energii dostarczy ci pożywna kanapka z ciemnym chlebem i indykiem lub porcja budyniu śmietankowego.
• Poszukaj przepisów na niskocukrowe desery. Pozwalają cieszyć się słodkim smakiem, a dostarczają minimalnych ilości cukru i kalorii.

3. Ogranicz spożycie pełnotłustych produktów mlecznych i tłustych mięs:


• Wybieraj produkty o zawartości tłuszczu 0,5-1,5 proc. Unikaj spożycia produktów pełnotłustych i beztłuszczowych (mają mniej kalorii, ale praktycznie nie zawierają witamin i minerałów).
• Unikaj używania tłustej śmietany i majonezu - zastąp je jogurtem naturalnym.
• Wybieraj chude gatunki mięs: pierś z indyka, kurczaka, chudą wołowinę, ryby.

4. Unikaj smażenia:

• Rezygnując z tradycyjnego smażenia możesz „zaoszczędzić” ponad 200 kcal! Przykładowo: porcja chudej wołowiny pieczonej z ziołami dostarcza nam około 130 kcal, podczas gdy porcja wołowiny smażonej w panierce dostarcza aż 350 kcal.
• Jeśli boisz się dodatkowych kilogramów postaraj się używać następujących technik kulinarnych: gotowania klasycznego, gotowania na parze, pieczenia, duszenia.

5. Pij odpowiednią ilość wody:

• Wypijaj 1,5-2 litry dziennie – woda zmniejsza apetyt, przyspiesza moment odczucia sytości.
• Wybieraj wodę o niskiej zawartości sodu - sód powoduje zatrzymanie wody w organizmie i obrzęki.
• Pamiętaj, że odpowiednio wysokie spożycie wody chroni przed występowaniem obrzęków. Niedobory płynów prowadzą do zmniejszenia filtracji w nerkach i zatrzymania wody w organizmie.

6. Zacznij ćwiczyć:

• Na początek wystarczy, że poświęcisz 30 minut dziennie na aktywność fizyczną.
• Jeśli nie masz kondycji zacznij od spacerów, spokojnego joggingu, pływania.
• Ćwiczenia pozwolą ci spalić nadmiar kalorii, poprawią krążenie, przyspieszą przemianę materii, wzmocnią kości i stawy.
• Po jakimś czasie możesz stopniowo zwiększać czas intensywność i treningu. Wybierz formę aktywności, która ci najbardziej odpowiada: np. zajęcia fitness, siatkówka, siłownia, bieganie. Możliwości jest mnóstwo, więc na pewno znajdziesz coś co będzie dla Ciebie przyjemnością.
źródło: internet, http://bellavita.waw.pl/artykuy/107-...ntykoncepcyjne
__________________

india_lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 14:44   #8
adelaida_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: dieta+tabletki antykoncepcyjne.pomocy!!! !

mnostwo na ten temat czytałam ( na forach , na róznych stronach internetowych) i swierdzam że chyba jednak nie będe się truć^^
a do dermatologa chodzę , i od 5 lat borykam się z problemem trądziku . mama strasznie mnie namawia , bo jak sądzi , to lepsze niz izotretynoiny ( jak się okazuje wcale nie) .
tak więc dziękuje za pomoc pozdrawiam
adelaida_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.