Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-30, 18:27   #1
roxanne22
Raczkowanie
 
Avatar roxanne22
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128

Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?


Witajcie,

Rozważam 3 kategorie studiów:

- analityka gospodarcza
- towaroznawstwo
- FiR

niezależnie od tego, który kierunek wybiorę chciała bym już w trakcie studiów robić różne kursy i szkolenia aby mieć większe możliwości startu na rynku pracy.

Który z tych kierunków waszym zdaniem jest przyszłościowy, zapewniający pracę bez większego problemu w swoim zawodzie?

Może jest ktoś, kto skończył jeden z tych kierunków i mógłby się wypowiedzieć na temat zapotrzebowania takich specjalistów na rynku pracy

z góry dziękuję i pozdrawiam
__________________
Majowa wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51241338
roxanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:54   #2
Emma1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 11
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Cytat:
Napisane przez roxanne22 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Rozważam 3 kategorie studiów:

- analityka gospodarcza
- towaroznawstwo
- FiR

niezależnie od tego, który kierunek wybiorę chciała bym już w trakcie studiów robić różne kursy i szkolenia aby mieć większe możliwości startu na rynku pracy.

Który z tych kierunków waszym zdaniem jest przyszłościowy, zapewniający pracę bez większego problemu w swoim zawodzie?

Może jest ktoś, kto skończył jeden z tych kierunków i mógłby się wypowiedzieć na temat zapotrzebowania takich specjalistów na rynku pracy

z góry dziękuję i pozdrawiam
Nie jestem ekspertem, ale polecam zastanowić się gdzie mogłabyś pracować po każdym z tych 3 kierunków. A potem przejrzeć ogłoszenia o pracę pod tym kątem. Za kilka lat z zapotrzebowaniem może być różnie, aczkolwiek sądzę, że jakoś znacznie się to nie zmieni.
Emma1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 20:31   #3
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Ja wybrałabym analitykę.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 20:44   #4
Kwiateek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 60
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

bez zastanowienia AG, na fir idzie za duzo ludzi, a towaroznawstwo to takie samo gowno jak stosunki miedz., socjologia czy inne kulturoznawstwo.
Kwiateek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 22:06   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
bez zastanowienia AG, na fir idzie za duzo ludzi, a towaroznawstwo to takie samo gowno jak stosunki miedz., socjologia czy inne kulturoznawstwo.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 10:46   #6
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

[QUOTE=Kwiateek99;51588814]bez zastanowienia AG, na fir idzie za duzo ludzi, a towaroznawstwo to takie samo gowno jak stosunki miedz., socjologia czy inne kulturoznawstwo.[/Q



---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez roxanne22 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Rozważam 3 kategorie studiów:

- analityka gospodarcza
- towaroznawstwo
- FiR

niezależnie od tego, który kierunek wybiorę chciała bym już w trakcie studiów robić różne kursy i szkolenia aby mieć większe możliwości startu na rynku pracy.

Który z tych kierunków waszym zdaniem jest przyszłościowy, zapewniający pracę bez większego problemu w swoim zawodzie?

Może jest ktoś, kto skończył jeden z tych kierunków i mógłby się wypowiedzieć na temat zapotrzebowania takich specjalistów na rynku pracy

z góry dziękuję i pozdrawiam
Z tego wszystkiego poleciłabym Informatykę i Ekonometrię ze specjalizacją AG. Bez sensu jest studiowanie tego jako osobny kierunek.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 14:11   #7
roxanne22
Raczkowanie
 
Avatar roxanne22
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

[QUOTE=Leseratte93;5159214 8]
Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
bez zastanowienia AG, na fir idzie za duzo ludzi, a towaroznawstwo to takie samo gowno jak stosunki miedz., socjologia czy inne kulturoznawstwo.[/Q



---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------



Z tego wszystkiego poleciłabym Informatykę i Ekonometrię ze specjalizacją AG. Bez sensu jest studiowanie tego jako osobny kierunek.
Dlaczego uważasz że studiowanie tego osobno jest bez sensu?
Niestety nie mam możliwości podjęcia studiów na informatyce i ekonometrii w systemie studiów niestacjonarnych bo nie ma takich specjalizacji do wyboru

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
bez zastanowienia AG, na fir idzie za duzo ludzi, a towaroznawstwo to takie samo gowno jak stosunki miedz., socjologia czy inne kulturoznawstwo.
Myślałam, że ludzie po towaroznawstwie z ukończonymi różnymi szkoleniami ISO itd są specjalistami nigdy nie zaliczyła bym technicznego kierunku do porównania np z socjologią.

Ale ja jeszcze nie studiuje więc może się mylę?
__________________
Majowa wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51241338
roxanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 15:56   #8
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Pewnie piszesz o UEKu, w tym roku nie było zaocznej grupy na analityce gospodarczej, towaroznawstwa nie oplaca sie studiowac zaocznie i placic bo na dzienne dostaje sie kazdy, nawet we wrzesniu.
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:35   #9
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość

Z tego wszystkiego poleciłabym Informatykę i Ekonometrię ze specjalizacją AG. Bez sensu jest studiowanie tego jako osobny kierunek.
Borze szumiący.... polecam zapoznac się z planami studiów, jest coś takiego, naprawdę.

Analityka Gospodarcza na większości uniwersytetów, gdzie jest wykładana, leci bardziej w kierunku statystyki/prognozowania itd., natomiast na Informatyce i Ekonometrii pędzej możemy zapoznać się z zagadnieniami takimi jak bazy danych/jakieś podstawy programowania.

Tak - jest sens jej studiowania osobno, trust me. To jeden z sensowniejszych kierunków na uczelniach/wydziałach ekonomicznych, rozwijający umiejętności analityczne, o których pisza teraz w co drugiej ofercie pracy. Na pewno dużo bardziej ukierunkowany na jakieś praktyczne umiejętnosci, wykorzystanie programów komputerowych, niż większość kierunków oferowanych przez uczelnie/wydziały związane z biznesem/ekonomią/zarządzaniem itepe

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2015-06-01 o 17:38
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:42   #10
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Tobie polecam zapoznać się z listą przedmiotów specjalizacyjnych na IiE
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:59   #11
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Tobie polecam zapoznać się z listą przedmiotów specjalizacyjnych na IiE
Wiem, że AG jest CZĘSTO specjalizacją z IiE, co nie zmienia faktu, że sama w sobie AG jest przyszłościowa. Pytanie autorki zawierało listę trzech kierunków, na której nie było IiE. Nie zgadam się, że AG sama w sobie nie jest kierunkiem, który warto studiować - zwłaszcza, jeśli dwa inne podane przez nią są albo bardzo oblegane (FiR) lub znalezienie pracy po nim będzie toche trudniejsze (Towarka).

I tutaj - nie uniżam w żaden sposób FiRowi, po którym nie znam bezrobotnych absolwentów, ani IiE związanej z AG, ani Towarce, po której ludzie robią różne certyfikacje i dają radę.

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2015-06-01 o 18:02
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-01, 20:07   #12
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Borze szumiący.... polecam zapoznac się z planami studiów, jest coś takiego, naprawdę.

Analityka Gospodarcza na większości uniwersytetów, gdzie jest wykładana, leci bardziej w kierunku statystyki/prognozowania itd., natomiast na Informatyce i Ekonometrii pędzej możemy zapoznać się z zagadnieniami takimi jak bazy danych/jakieś podstawy programowania.

Tak - jest sens jej studiowania osobno, trust me. To jeden z sensowniejszych kierunków na uczelniach/wydziałach ekonomicznych, rozwijający umiejętności analityczne, o których pisza teraz w co drugiej ofercie pracy. Na pewno dużo bardziej ukierunkowany na jakieś praktyczne umiejętnosci, wykorzystanie programów komputerowych, niż większość kierunków oferowanych przez uczelnie/wydziały związane z biznesem/ekonomią/zarządzaniem itepe
Ale to jest przecież już robienie specjalizacji ze specjalizacji. Też mnie to dziwi, wszak studia mają jednak te kilka semestrów i naprawdę da się tam wcisnąć i podstawy programowania i bazy danych i prognozowanie i ekonometrie i metody wielowymiarowe i 10 innych rzeczy specjalizacyjnych. Zasadniczo ekonomista powinien mieć jednak trochę szerszą wiedzę i byłabym bardzo zdziwiona spotykając absolwenta IiE, który mi powie, że w SQLu to mi zapytanie napisze, ale niestety, modelu logitowego to nie zrobi
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 10:12   #13
roxanne22
Raczkowanie
 
Avatar roxanne22
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestię, myślę że złożę papiery na AG i FiR i zobaczę gdzie się dostanę lub który z tych kierunków otworzą na zaocznych studiach.
__________________
Majowa wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51241338
roxanne22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:31   #14
BestGuy87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Dla mnie odpowiedź jest jedna i jedyna oczywiście, że to będzie kierunek oczywiści FiR lepiej też zrobisz tak jak piszesz, że pójdziesz na ten kierunek zaocznie. W między czasie od razu zdobywaj doświadczenie, odciążysz rodziców i już będziesz zarabiać.
BestGuy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 15:31:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.