Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-14, 18:10   #1
konys
Przyczajenie
 
Avatar konys
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11

Zazdrościcie innym ludziom..?


Dziewczyny, jesteście zazdrosne o stan posiadania, urodę, pracę, miłość męża itp. u innych ludzi? Mam przyjaciółkę od dzieciństwa, jesteśmy jak siostry sjamskie, kochamy się i rozumiemy bez słów, ale lata płyną, każda z nas ma rodzinę i każdej z nas inaczej się w życiu układa. Niestety moja przyjaciółka zrobiła się bardzo zazdrosna o to co (w jej mniemaniu) mam lepsze, dom, meża, mądrzejsze dziecko...itp... Łapię się już na tym, że boję się jej pokazać zdjecia z wakacji, żeby czasem nie posądziła mnie o to, że się chwalę...Cały czas mam przeświadczenie, że gdyby to jej się "lepiej powodziło" niż mi, to ja nie byłabym taka zawistna, ale ...ostatnio poznałam dziewczynę, która opływa już w takie luksusy, że normalnie mogłaby sobie do SPA codziennie chodzić i już niczego w życiu więcej nie robić;-) do tego jest ładna, mądra, fajna i ma super rodzinę i wiecie co...też mnie coś w środku uszczypnęło z zazdrości...;-). Jak jest u Was?

Edytowane przez konys
Czas edycji: 2010-12-14 o 18:12
konys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 18:59   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Zazdrościcie innym ludziom..?

Cytat:
Napisane przez konys Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteście zazdrosne o stan posiadania, urodę, pracę, miłość męża itp. u innych ludzi? Mam przyjaciółkę od dzieciństwa, jesteśmy jak siostry sjamskie, kochamy się i rozumiemy bez słów, ale lata płyną, każda z nas ma rodzinę i każdej z nas inaczej się w życiu układa. Niestety moja przyjaciółka zrobiła się bardzo zazdrosna o to co (w jej mniemaniu) mam lepsze, dom, meża, mądrzejsze dziecko...itp... Łapię się już na tym, że boję się jej pokazać zdjecia z wakacji, żeby czasem nie posądziła mnie o to, że się chwalę...Cały czas mam przeświadczenie, że gdyby to jej się "lepiej powodziło" niż mi, to ja nie byłabym taka zawistna, ale ...ostatnio poznałam dziewczynę, która opływa już w takie luksusy, że normalnie mogłaby sobie do SPA codziennie chodzić i już niczego w życiu więcej nie robić;-) do tego jest ładna, mądra, fajna i ma super rodzinę i wiecie co...też mnie coś w środku uszczypnęło z zazdrości...;-). Jak jest u Was?
Hmm,
każdemu chyba zdarza sie zazdrościć...
Wiadomo, jednym jest lepiej, drugim gorzej...
ale czego tak naprawde jej zazdroscisz? ze moze chodzic do SPA?
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 09:14   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zazdrościcie innym ludziom..?

Jedyne czego mogę zazdrościć to cech charakteru,pewności siebie,wytrwałości ,inteligencji,zaradności.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 09:46   #4
konys
Przyczajenie
 
Avatar konys
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Z tytm SPA to był przykład, żeby właśnie zobrazować pozycję.Myślę, że u mnie jest podobnie jak u pauli78, jeśli zazdroszczę czegoś u ludzi, to właśnie fajnych cech charakteru, dystansu do życia, pogody ducha i łatwości w uczeniu się języków obcych;-)...Ale jak to mówią...trawa u siąsiada zawsze wydaje nam się bardziej zielona...
konys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:19   #5
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Cytat:
Napisane przez konys Pokaż wiadomość
Z tytm SPA to był przykład, żeby właśnie zobrazować pozycję.Myślę, że u mnie jest podobnie jak u pauli78, jeśli zazdroszczę czegoś u ludzi, to właśnie fajnych cech charakteru, dystansu do życia, pogody ducha i łatwości w uczeniu się języków obcych;-)...Ale jak to mówią...trawa u siąsiada zawsze wydaje nam się bardziej zielona...
zapewne masz rację.

u innych niektóre rzeczy wydają nam się piękniejsze, ciekawsze, lepsze, nie doceniamy tego co mamy.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 19:56   #6
Lili40
Zadomowienie
 
Avatar Lili40
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 595
GG do Lili40
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Tak...ja zazdroszczę koleżankom w pracy umiejętności rysowania....może to iglupie, ale ja takowego talentu nie posiadam ...
Lili40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 13:49   #7
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Zazdroszczę ludziom tego, że odnaleźli w życiu pasję. Ja szukam od dawna i nie znalazłam jeszcze.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 15:41   #8
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Na życie bym się z nikim nie zamieniła, jestem ze swojego zadowolona. Nikomu bym też niczego nie zabrała, ale...zazdroszczę braku problemów z kasą, możliwości nie liczenia się z groszem. Też bym tak chciała...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 19:20   #9
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zazdrościcie innym ludziom..?

Cytat:
Napisane przez konys Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteście zazdrosne o stan posiadania, urodę, pracę, miłość męża itp. u innych ludzi? Mam przyjaciółkę od dzieciństwa, jesteśmy jak siostry sjamskie, kochamy się i rozumiemy bez słów, ale lata płyną, każda z nas ma rodzinę i każdej z nas inaczej się w życiu układa. Niestety moja przyjaciółka zrobiła się bardzo zazdrosna o to co (w jej mniemaniu) mam lepsze, dom, meża, mądrzejsze dziecko...itp... Łapię się już na tym, że boję się jej pokazać zdjecia z wakacji, żeby czasem nie posądziła mnie o to, że się chwalę...Cały czas mam przeświadczenie, że gdyby to jej się "lepiej powodziło" niż mi, to ja nie byłabym taka zawistna, ale ...ostatnio poznałam dziewczynę, która opływa już w takie luksusy, że normalnie mogłaby sobie do SPA codziennie chodzić i już niczego w życiu więcej nie robić;-) do tego jest ładna, mądra, fajna i ma super rodzinę i wiecie co...też mnie coś w środku uszczypnęło z zazdrości...;-). Jak jest u Was?
Chodzi Ci o zazdrość czy o zawiść ? O ile zazdrośników jeszcze toleruję, o tyle zawistników nie znoszę - tych toksycznych, wrednych padalców
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 12:14   #10
newhere
Przyczajenie
 
Avatar newhere
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Zazdrościcie innym ludziom..?

Zazadroszcze umiejetnosci bycia egoistka. Egoisci maja o wiele latwiej w zyciu
newhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 11:02   #11
noemi4
Raczkowanie
 
Avatar noemi4
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

J a już od dawna staram się nie zazdrościć w jakiś cudowny sposób umiem sobie tę zazdrość z głowy wypędzić Żyjemy naprawdę bardzo skromnie i gdybym sobie pozwoliła na zazdrość to chyba już dawno padałbym ze zgryzoty. Nigdy nie zazdroszczę rzeczy materialnych, ponieważ uważam, że są one osiągalne dla każdego który bardzo ich pragnie.
Jeżeli już zdarzy mi się czegoś zazdrościć to talentu plastycznego(większego od mojego), zdrowia, miłości, wytrwałości w dążeniu do celu, pozytywnego nastawienia do świata i życia, mądrości życiowej i umiejętności milczenia oraz wewnętrznego spokoju ducha.
__________________
Żyj tak, byś nie spoglądał wstecz i nie żałował tego, że zmarnowałeś życie. . .
noemi4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 10:19   #12
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

A ja nigdy nie zazdroszczę. jest to dla mnie całkiem obce uczucie. Chociaż aniołkiem ani ideałem nie jestem
Nie wydaje mi sie, żeby inni mieli lepiej ode mnie, chociaż na pewno niekórzy mają..? Ale co mnie to interesuje? Mnie obchodzi moje życie i już.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 10:24   #13
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Owszem, zdarzało mi się zazdrościć tego, że ktoś ma to czy tamto, a ja nie, ale to jak byłam jeszcze młoda i głupia Dziś mam inne sprawy na głowie, jestem zadowolona z tego co mam i co w życiu robię, dlatego nie zazdroszczę.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:56   #14
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

zazdrościć, to raczej nie zazdroszczę, bo nie muszęale czasem, tak sobie myślę, jak to fajnie innym się zdarza od razu ,bez problemów zajść w ciążę, a ja np. lub inne kobiety muszą się tyle starać i przejść nieraz bardzo ciężką batalię
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:11   #15
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

ja pamiętam jak mój synek był chory i kolejny lekarz nie wiedział do końca co jest przyczyną choroby mojego dziecka ,wtedy jak widziałam szczęśliwych rodziców z radośnie biegającymi dziećmi to czułam takie uczucie , wtedy myślałam "zazdroszcze im zdrowego dziecka" ale teraz myśle że to może żal był? Nie zazdroszcze niczego ,nie mam dużo ale wystarczy mi to co mam i jestem baaaaardzo szczęśliwa
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 06:42   #16
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

patrzcie na mój wcześniejszy post-jojczyłam,że nie mogę zajść, a już wiem, że jestem w ciąży
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 11:46   #17
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
patrzcie na mój wcześniejszy post-jojczyłam,że nie mogę zajść, a już wiem, że jestem w ciąży
gratulacje życze Ci abyś była szczęśliwą mamą i samych cudownych chwil z Twoim małym wielkim szczęściem. Moja siostra czekała 9 lat na ciąże już straciła nadzieję a tu nagle okazało się że jest w ciąży, teraz jej córka ma prawie 5 lat.
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 09:38   #18
Inkov
Przyczajenie
 
Avatar Inkov
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Z tą zazdrością to dziwna sprawa jest, jestem facetem i tak jak kobiety kobietom zazdroszczą tak u facetów jest podobnie. Jednak ostatnio doszedłem do bardzo ciekawego wniosku na ten temat, a mianowicie lepiej jest podpatrzeć od kogoś jak on to robi, że jest szczęśliwy i potem zacząć od zmiany swojego podejścia do życia i osiągania sukcesów zawodowych i uczuciowych. W ten sposób nauczymy się jak myśleć o tym żeby było lepiej zamiast zazdrościć innym tego co mają. Co o tym sądzicie ? Wiem, że to trudne ale parę razy mi wyszło, a efekty były piorunujące
Inkov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:50   #19
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

ja niestety musze sie przyznać że bywam zazdrosna...wiem że to podłe, niskie uczucie ale bywam, na szczęscie z wiekiem zaczynam doceniać to co mam i uczucie to jest coraz bardziej mi obce, moze kiedys całkiem zniknie. Czego zazdroszczę innym?Urody, powodzenia u płci przeciwnej, ogólnie szczęścia w życiu, lepszego zdrowia...
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 02:39   #20
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Ja bywam zazdrosna o urodę innych kobiet. Kiedys miałam takie schizy, że nie oglądałam tv, zeby tylko nie dołować się atrakcyjnością aktorek czy prezenterek.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 08:54   #21
xexaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Ostatnio złapałam się na zazdrości. Przeraziło mnie to, bo to dla mnie raczej obce uczucie. W dodatku dotyczyło bliskich mi osób. No, ale zwalić to mogę na kilkudniowy dół, który wpędził mnie w taki dziwny stan. Tak bardzo mnie to męczyło, że pożaliłam się mojemu niemężowi (ale nie żaliłam się, że inni mają lepiej, tylko na tę moją zazdrość).
Po kilku dniach przeszło i mam nadzieję, że nie wróci, bo to głupie. Zwłaszcza jeśli zazdrości się bliskim ludziom.
xexaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 17:20   #22
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
patrzcie na mój wcześniejszy post-jojczyłam,że nie mogę zajść, a już wiem, że jestem w ciąży
...to se wykrakałaś
gratulacje!

Ja zazdroszczę niektórym wiedzy, doświadczenia. Bardziej podziwiam, ale nutka zazdrości gdzieś tam się odzywa
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 08:51   #23
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

ano wykrakałam i prawdopodobnie będzie córcia-Julia
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:38   #24
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Mi też się zdarza niestety, wiem, że to okropne, ale zazdroszczę niektórym fuksa, kiedy ja na coś muszę długo i ciężko pracować, a komuś innemu udaje sie ot tak, bez wysiłku, to mnie po prostu krew zalewa.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 07:50   #25
rogaliczek
Przyczajenie
 
Avatar rogaliczek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: far away from you...
Wiadomości: 21
Dot.: Zazdrościcie przyjaciółkom, koleżankom z pracy, sąsiadkom, ludziom...?

Cytat:
Napisane przez SambaMamba Pokaż wiadomość
Mi też się zdarza niestety, wiem, że to okropne, ale zazdroszczę niektórym fuksa, kiedy ja na coś muszę długo i ciężko pracować, a komuś innemu udaje sie ot tak, bez wysiłku, to mnie po prostu krew zalewa.

ja mam to samo- zazdroszcze ludziom , że z łatwością im coś przychodzi , a ja muszę baaardzo się starać..czasami bardzo mie to dobija Ale zawsze sobie myślę jakiego mam wspniałego męża( na którego też bardzo dlugo czekałam ) i mi się humor poprawia
rogaliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.