Polecamy - odradzamy :) cz. 2 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-25, 15:37   #481
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
LOVI 360 to bardzo fajny patent, zdecydowanie polecam, niestety tak naprawdę nie jest do końca niekapkiem bo po obróceniu do góry nogami czasami wyleci kilka kropel.
Nie wiem, od czego to zależy, bo mi jeden przeciekał, a drugi nie. Dzieciom pasuje, ale przyznaję, mi było trudno zassać
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 14:49   #482
krysiamaz75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
A co dać osłonowo przy antybiotyku u rocznego dziecka?
Najlepiej Lakcid. Jest najczystszym z dostępnych na rynku probiotykiem i jest lekiem!
krysiamaz75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 15:54   #483
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

A powiedzcie mi, co sądzicie o kontakcie maluchów ze smarthphonami, tabletami itd? Moje siostry (5 i3 lata) raczej na co dzień nie bawią się nimi, ale kiedy dostają je do ręki są zafascynowane i naprawdę niesamowite jest to, że robią wszystko tak intuicyjnie ;p
Zaczęłam więc ściągać im trochę aplikacji dla dzieci. Ostatnio grały w Kubusia i w memo ze zwierzakami. Ale szybko im się znudziło niestety.... tutaj widziałam też inne apki: http://naobcasach.pl/aplikacje-dla-n...-smartphoneow/
Ta z czytankami wydaje się super Polecacie jeszcze jakieś? Najlepiej takie właśnie dla 3-5latków???
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:45   #484
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Ja sciagnelam kilka gier lego, talking ben, dress up hello kitty, pet baby care, puzzle i kolorowanki. Moja corka 4 lata gra czasem na tablecie, ale rzadko. Gry lego są najprostsze i najbardziej intuicyjne.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 13:05   #485
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Zdecydowanie polecam Triominos. Swietna zabawa dla calej rodziny, moj siedmiolatek uwielbia i naprawde uczy sie przy tym cierpliwosci i koncentracji

http://www.rebel.pl/product.php/1,60...os-Deluxe.html
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 14:24   #486
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Moja 3,5 latka nie zna gier i jeszcze długo nie pozna.

Ja mogę polecić pościel polskiej firmy nyks, bardzo fajna gruba bawełna.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:19   #487
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Moja 3,5 latka nie zna gier i jeszcze długo nie pozna.
ale jakie zagrożenie sie za tym kryje?

pytam, bo moja 4 latka czasami bawi się ziemniakiem na tablecie, albo bawi się jakąś tam grą na telefonie. oczywiście tylko czasami, z reguły młoda bawi sie w robienie prac plastycznych, układa puzzle, trenuje pisanie i nie widzę niczego złego w tym że przy okazji potrafi tez w podstawowym zakresie obsłużyć telefon czy tablet....
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 20:25   #488
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Nie widzę potrzeby, żeby dziecko w wieku przedszkolnym posługiwało się tabletem czy smartfonem. Nie widzę z tego powodu żadnych korzyści.
Imho podstawowa umiejętność posługiwania się telefonem, to umiejętność wykonani połączenia, nie włączenia sobie gierki.

Edit: co do zagrożeń - są różne. W wielkim skrócie, niezbyt dobrze wpływa na układ nerwowy i rozwój mózgu.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami

Edytowane przez Scio
Czas edycji: 2014-11-24 o 20:27
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:36   #489
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Nie widzę potrzeby, żeby dziecko w wieku przedszkolnym posługiwało się tabletem czy smartfonem. Nie widzę z tego powodu żadnych korzyści.
Imho podstawowa umiejętność posługiwania się telefonem, to umiejętność wykonani połączenia, nie włączenia sobie gierki.

Edit: co do zagrożeń - są różne. W wielkim skrócie, niezbyt dobrze wpływa na układ nerwowy i rozwój mózgu.
to nie chodzi o potrzebę, ale o zainteresowanie dziecka czymś, z czym co chwile dorosłego widzi. co do korzyści, to być może faktycznie czasami ich nie ma (choć czasami uważam że można by je znaleźć), ale to taki sam przerywnik jak bajka oglądana przez 10/15 minut dziennie.
a zagrożenie związane z układem nerowym - w przypadku tableta/telefonu jest większe niż w przypadku tv czy bajki z komputera?
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:55   #490
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

A co sądzicie tak apropos o grze o rety krety? Czy mozecie polecic jakas gre z figurkami typu kury, myszy, czy takie gry z figurkami w ogole maja sens? Moja corka gra tylko w grzybobranie, a i to podkrada grzybki, troche nam idzie gra w potwory do szafy, ale i tak bardziej na zasadzie dobierania w pary, chcialabym cos prostego, co zasili bakcyla do gier w ogole. Moze taka kostka z kolorami? A moze twistera kupic po prostu? Czy twister ma sens, nie wiem, czy ta mata nie bedzie za duza.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
to nie chodzi o potrzebę, ale o zainteresowanie dziecka czymś, z czym co chwile dorosłego widzi. co do korzyści, to być może faktycznie czasami ich nie ma (choć czasami uważam że można by je znaleźć), ale to taki sam przerywnik jak bajka oglądana przez 10/15 minut dziennie.
a zagrożenie związane z układem nerowym - w przypadku tableta/telefonu jest większe niż w przypadku tv czy bajki z komputera?
Moje dziecko czasem wlącza sobie bajki z tabletu i nie widze w tym nic zlego, ma swoj limit, bajka rano, bajka wieczorem. Ma tez aparat foto dzieciecy, laptop i smartfon dostanie. Nie cofniemy juz cywilizacji, wazne, zeby znalezc w tym wszystkim umiar. Fatalne dla mnie jest, gdy nastolatki czas wolny spedzaja wylacznie na grach, to jest fatalne, ale nauka komputera, dla mnie nie jest. Wszystko musi byc z sensem i wtedy jest rownowaga.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:11   #491
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
to nie chodzi o potrzebę, ale o zainteresowanie dziecka czymś, z czym co chwile dorosłego widzi. co do korzyści, to być może faktycznie czasami ich nie ma (choć czasami uważam że można by je znaleźć), ale to taki sam przerywnik jak bajka oglądana przez 10/15 minut dziennie.
a zagrożenie związane z układem nerowym - w przypadku tableta/telefonu jest większe niż w przypadku tv czy bajki z komputera?
Twoje dziecko, możesz mu dać co chcesz. Ja swojej nie dam. Nie widzę też powodu, dla którego miałabym ją zainteresować tabletem czy smrtfonem.
Zalet (oprócz świętego spokoju rodziców nie widzę).
Owszem cywilizacji nie przystopuje, ale na pewno nie dam 3 czy 5 latce telefonu czy tabletu.

Bajki też są szkodliwe porównywalnie. Ale jeśli już pozwalam oglądnąć bajki, to jak dojdzie do tego tablet itd. to juz trochę za dużo.

Ale to moje zdanie, moje dziecko. Nikogo nie namawiam.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 21:17   #492
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Twoje dziecko, możesz mu dać co chcesz. Ja swojej nie dam. Nie widzę też powodu, dla którego miałabym ją zainteresować tabletem czy smrtfonem.
Zalet (oprócz świętego spokoju rodziców nie widzę).
Owszem cywilizacji nie przystopuje, ale na pewno nie dam 3 czy 5 latce telefonu czy tabletu.

Bajki też są szkodliwe porównywalnie. Ale jeśli już pozwalam oglądnąć bajki, to jak dojdzie do tego tablet itd. to juz trochę za dużo.

Ale to moje zdanie, moje dziecko. Nikogo nie namawiam.
ale ja własnie albo pozwalam oglądać bajkę albo pograć na tablecie.

dlaczego o to zapytałam?
bo nie raz nie dwa spotkałam się tutaj z reakcją, że dziecko które potrafi jakoś z tableta skorzystać czy zrobić zdjęcie telefonem na pewno dziecko któremu rodzic nie poświęca czasu, które nie potrafi kredki w ręku utrzymać czy samodzielnie się ubrać. a to naprawdę nie musi się wzajemnie wykluczać my dużo czytamy, młoda zaczyna pisać i czytać, umie liczyć, próbuje dodawać, dobrze radzi sobie z pracami plastycznymi i jest bardzo samodzielna - to zdanie nie tylko moje ale też pań z przedszkola, które ostatnio powiedziały mi że życzyłyby sobie więcej takich dzieci w przedszkolu

Twój ton Scio jest również nieco ostry, mam wrażenie że od razu wrzuciłaś mnie do worka mam którym się nic nie chce a dziecko bez sensu pałęta się po mieszkaniu i wymyśla sobie zajęcia a ja tylko zapytałam, czy oprócz tego że istnieje ryzyko uzależnienia się dziecka od takich atrakcji istnieje inna negatywna konsekwencja korzystania RAZ CZASEM z tableta....

aha i to nie ja ją interesuje tylko ona sama się interesuje, jeśli widzi to w mojej ręce
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/

Edytowane przez Natala84
Czas edycji: 2014-11-24 o 21:19
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:26   #493
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Wcale nie wrzuciłam. Tylko wiesz, dla mnie to nie ma żadnych zalet. No i badania są, że później mogą być różne problemy, że plaga dysleksji, że problemy z czytaniem, z matematyką, z nadpobudliwością itd.
Nie widzę też waloru edukacyjnego. Nie u takich maluchów, które większości rzeczy uczą się przez kontakt z żywym człowiekiem (są takie badania).
Autorka postu zadała pytanie co sądzimy. Ja jestem na nie i naprawdę nie musisz się tłumaczyć, co z córką robicie
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:33   #494
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

ok, rozumiem
ja jestem na czemu nie raz czasem bo nie wszystko i wciąż musi mieć walor edukacyjny (tak jak np bajka). Choć uważam że w niektórych aplikacjach (jak i w niektórych bajkach) spokojnie walor edukacyjny znaleźć można
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:42   #495
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Ja nie piszę, że wszystko ma mieć walor. Tylko dl mnie bliższy jest argument włączę, żeby mieć święty spokój (dlatego moja córka czasem ogląda bajki), niż włączę, żeby się pouczyła (to nijak ma się do przedszkolaków)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 21:48   #496
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Ja nie piszę, że wszystko ma mieć walor. Tylko dl mnie bliższy jest argument włączę, żeby mieć święty spokój (dlatego moja córka czasem ogląda bajki), niż włączę, żeby się pouczyła (to nijak ma się do przedszkolaków)
ale ja np często córce towarzysze przy jej korzystaniu z tableta czy oglądaniu bajki, nie zawsze jest to dla świętego spokoju.
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:19   #497
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

My bajki oglądamy razem. Na bieżąco opowiadamy sobie na wzajem kto co zrobił lub tłumaczę zachowanie postaci. Pytam dlaczego ktoś jest wesoły lub smutny, co takiego się stało. Po obejrzeniu pytam o jakieś szczegóły. Co prawda uważam, że córka ma jeszcze czas aby nauczyć się opowiadać, ale skoro potrafi opowiedzieć dzień z przedszkola swoimi słowami, to czemu nie może opowiedzieć kawałka bajki? I zawsze jest to czas spędzony wspólnie, możemy się przytulić, powygłupiać tak jak bohaterowie kreskówki, poudawać ich, a jeśli bajka wymaga zaangażowania (np. policz, powiedz jaki kolor, znajdź, klaśnij - coś jak Naciśnij mnie), to tym bardziej jest wesoło
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 08:55   #498
najanaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Polecamy - odradzamy :) cz. 2

Ja może z innej beczki ale w sumie w temacie, choć musiałam go nieco odkopać
Chciałam wszem i wobec powiedzieć, że za 9,90 trafiłam na kocyki, których szukałam zawzięcie acz bezskutecznie odkąd wróciłam z Anglii. Baby shawl blankets, czyli koce/szale których od groma widziałam za mniejszą wodą, a które tak mi się spodobały leża sobie spokojnie za niecałą dychę w sklepie bobobaby. Zamówiłam od razu trzy Opakowanie troszkę z innej epoki ale mniejsza o to - kocyki są prześwietne. Duże, kwadratowe, w pastelowych barwach - Zrobiłyśmy sobie piknik z młodą i młoda zachwycona i mama także Jeśli któraś mama szuka przewiewnego kocyka na lato za mega małą kasę to polecam zerknąć <ciach>

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2015-06-30 o 09:20
najanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-30 09:55:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.