Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-20, 12:15   #3301
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Moze formuła nie pasuje Tobie. A cere masz przygotowana pod podkład, uzywasz czegoś nawilżającego?
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 20:02   #3302
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;79825361]Eeeee ale Neauty nie miało pędzli??? [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Amilie ma kolorowe
ja używam kulki z hakuro punktowo xD ogólnie do korektora to uzywam te do malowania oczu ;d

Mylą mi się te firmy.
Też uzywam pędzelków właśnie do powiek, ale mam ze zbitym włosiem i trochę jakby przeznaczonym do kremowych cieni (choć z firmy mineralnej). Jest sztywne. Są to pędzelki jeszcze z Lumiere. I jeden z Oriflame.

A skoro już temat Annabelle- czy ktoś używał podkładu matującego kilka lat temu i teraz? Pierwszą próbkę miałam w okolicach 2014 roku, a w tym kupiłam ponownie (tylko kolory z innej gamy). Jestem pewna, że kiedyś wyglądał inaczej- był bardziej satynowy, a teraz faktycznie jest matowy. Mocniej też kryje.
O ile to, że mocniej kryje jest ok, to jednak efekt kiedyś był znacznie lepszy...Ja nie lubię matu, niestety próbkowałam matujący, bo kryjącego się bałam. Teraz po tej próbce mam matową twarz, której nie lubię. Rozświetlającego próbowałam, ale musiałam go dokładać i dokładać, aż też zrobiłam się matowa od tego wcierania. Pomine już czas i wkurzoną cerę delikatną/naczynkową.

Pixie (ta podstawowa wersja, kryjącej jeszcze wtedy nie było) właśnie fajny efekt dawał, ale chyba nie krył tak jakbym chciała... Muszę sobie go przypomnieć.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 20:27   #3303
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Też nie lubię matu, a odkryłam to dopiero stosując minerały

Pixie amazon gold na pewno nie jest matowy. Jest lekko rozświetlający. Pytałam tu, czy rozświetlenie wygląda jak w AM (czyli drobinki), ale ktoś odpisał, że nie. Więc sprawa wygląda tak... coś tam połyskuje, ale widać to nie tyle na twarzy, co na miseczce, z której nabieram podkład. Mam do tego podstawkę pod kwiatka i po wybraniu całego produktu z podstawki, na podstawce pozostaje taki perłowy połysk. Co do krycia- według mnie większe niż neauty, ale mniejsze niż kryjąca wersja AM. W przypadku pixie trzeba dobrze trafić z kolorem. O ile w neauty pasuje mi neutral light i golden light, bo się stapiają z cerą, o tyle z pixie butter cream jest za żółty, dune jest zielonkawy, pasuje mi neutral cream i dew kiss, a jeszcze chcę przetestować ich neutrale (vanilla delight i cashmere). Pixie ma tyle dobre krycie, że nawet minimalnie chybiony odcień może się odcinać. Chociaż u mnie nie tyle, że odcinał się na linii żuchwy, co na tle całej reszty (np. dekoltu) wyglądał dziwnie.

Żeby uniknąć efektu płaskiego matu to w pixie proponowali mi ten puder immediate beauty powder w kolorze moon kissed beauty. Mam próbkę, ale jeszcze nie nakładałam na całą twarz, póki co testuję pod oczami na korektor. Nie jest to typowy, dający bijącą po oczach taflę rozświetlacz, raczej ma dawać takie satynowe wykończenie, ale tak jak mówiłam- jeszcze tego nie testowałam.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 22:19   #3304
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

No tak. Choć nie miałam nigdy zwykłego podkładu, który dawałby taki mat. Albo nie pamiętam...Albo po prostu to inny rodzaj matu- nie taki pudrowy...
U mnie to wygląda tak, że wtedy każda byle nierównośc na skórze robi się z niewidocznej do nagle widocznej dośc mocno. I to mnie wkurza. Wlasnie AM mi to robi, bo miałam nawet próbkę (wg mnie mocno) kryjącego Bella Terra i ten tak nie robil (choć robil mi mega widoczny efekt podkładu na twarzy- ale ja nie umię stosować mocno kryjących podkładów). I ogolnie twarz wygląda wtedy na styraną, jakąś nie nawilżoną, dodaje mi 10 lat... Wiem, że niektórym mat najzwyczajniej w świecie pasuje, a ja czuję się w nim źle. Jeśli mam coś mało nawilżającego pod spodem to już masakra. Sciąga mi twarz, nawet kiedyś szczypała na zimnie. Czułam jakby ktoś mi skórę naciągał.
Wolę mocniej nawilżające kremy, nie zostawiające matu, ale znowu takie powodują warzenie korektora (chciałam spróbować ten z Clare Blanc przy okazji). Tzn warzenie na brodzie i ew nosie tylko, bo na czole nie... Smiesznie wygląda, jak na czole skora mi blyszczy a korektor w paru miejscach trzyma mat. Moje policzki sebum raczej nie wydzielają, a jak mam coś co się wchłonie do konca (np mialam probkę tego zelu aloesowego z jakiejs koreanskiej firmy- jakis taki znany dosc), to wlasciwie nigdzie mi sie sebum nie wydziela, wszedzie mat po mineralnym.

Pixie miałam ale za ciemny pamiętam. Moze przez to wlasnie efekt byl mało kryjący. Nie nakladalam wiecej wastw, bo nie chcialam jeszcze ciemniej wyglądać. I zuzylam na jakies wieczorne wyjscie do smietnika. Poszperam, moze mam gdzies cos jasniejszego to sprobuje. Mi podklady ciemnieja jak nakladam na twarz (tzn na krem, a nie na calkiem sucha twarz, z wchlonietym np zelem), niektore wlasnie z gamy zoltawych robia sie pomaranczowe... Takze tez bede miala chyba z tym problem. Wezme to pod uwage.


ale sie rozpisuję...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 16:54   #3305
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
(...)
z pixie butter cream jest za żółty, dune jest zielonkawy, pasuje mi neutral cream i dew kiss(...)
No widzisz, a ja potrzebuję zielonkawego podkładu, a Dune u mnie pomarańczowieje

A co do zbędnego matu, może wystarczy spryskać twarz wodą termalną, hydrolatem na koniec? Albo może jakieś kuleczki rozświetlające, ale tu już niemineralnie. Ewentualnie zmieszać podkład z kapką rozświetlacza, ale to już eksperymenty Albo krem rozświetlający pod spód, Resibo ma teraz taki nowy
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 17:13   #3306
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;79870026]No widzisz, a ja potrzebuję zielonkawego podkładu, a Dune u mnie pomarańczowieje [/QUOTE]
To u mnie w drugą stronę Jak nałożyłam, to był ok, taki trochę żółty, ale bardziej w neautrale, a jak wróciłam do domu, to linii broda-żuchwa wyraźnie widziałam zielone tony, których wcześniej tam nie było To chyba kwestia tego, co tam się wydziela razem z sebum i jak to reaguje. Dlatego u niektórych podkłady będą się warzyć, u innych oksydować.

Dzisiaj eksperymentalnie nałożyłam krem bb missha i... nie. Skóra na nosie wyglądała tak, jakbym ją celowo zasuszała, żadne minerały nie dały mi takiego efektu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 20:13   #3307
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;79852731]No tak. Choć nie miałam nigdy zwykłego podkładu, który dawałby taki mat. Albo nie pamiętam...Albo po prostu to inny rodzaj matu- nie taki pudrowy...
U mnie to wygląda tak, że wtedy każda byle nierównośc na skórze robi się z niewidocznej do nagle widocznej dośc mocno. I to mnie wkurza. Wlasnie AM mi to robi, bo miałam nawet próbkę (wg mnie mocno) kryjącego Bella Terra i ten tak nie robil (choć robil mi mega widoczny efekt podkładu na twarzy- ale ja nie umię stosować mocno kryjących podkładów). I ogolnie twarz wygląda wtedy na styraną, jakąś nie nawilżoną, dodaje mi 10 lat... Wiem, że niektórym mat najzwyczajniej w świecie pasuje, a ja czuję się w nim źle. Jeśli mam coś mało nawilżającego pod spodem to już masakra. Sciąga mi twarz, nawet kiedyś szczypała na zimnie. Czułam jakby ktoś mi skórę naciągał.
Wolę mocniej nawilżające kremy, nie zostawiające matu, ale znowu takie powodują warzenie korektora (chciałam spróbować ten z Clare Blanc przy okazji). Tzn warzenie na brodzie i ew nosie tylko, bo na czole nie... Smiesznie wygląda, jak na czole skora mi blyszczy a korektor w paru miejscach trzyma mat. Moje policzki sebum raczej nie wydzielają, a jak mam coś co się wchłonie do konca (np mialam probkę tego zelu aloesowego z jakiejs koreanskiej firmy- jakis taki znany dosc), to wlasciwie nigdzie mi sie sebum nie wydziela, wszedzie mat po mineralnym.

Pixie miałam ale za ciemny pamiętam. Moze przez to wlasnie efekt byl mało kryjący. Nie nakladalam wiecej wastw, bo nie chcialam jeszcze ciemniej wyglądać. I zuzylam na jakies wieczorne wyjscie do smietnika. Poszperam, moze mam gdzies cos jasniejszego to sprobuje. Mi podklady ciemnieja jak nakladam na twarz (tzn na krem, a nie na calkiem sucha twarz, z wchlonietym np zelem), niektore wlasnie z gamy zoltawych robia sie pomaranczowe... Takze tez bede miala chyba z tym problem. Wezme to pod uwage.


ale sie rozpisuję...[/QUOTE]

Z tego co pamietam zolte podklady maja w sobie "tlenek czegos tam" (nie znam sie na tym), ktory sie utlenia i dlatego podklady ciemnieja.

Swoja droga na Pixie tez czaje sie od dluzszego czasu, ale juz mam tyle tych podkladow minerlnych, ze chyba dosc tego Choc to jest ostatni podklad jaki z checia bym wypronowala.

Natomiast odkad odkrylam Earthnicity to caly czas uzywam ich podkladu. Tak pieknie wyglada na twarzy

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To u mnie w drugą stronę Jak nałożyłam, to był ok, taki trochę żółty, ale bardziej w neautrale, a jak wróciłam do domu, to linii broda-żuchwa wyraźnie widziałam zielone tony, których wcześniej tam nie było To chyba kwestia tego, co tam się wydziela razem z sebum i jak to reaguje. Dlatego u niektórych podkłady będą się warzyć, u innych oksydować.

Dzisiaj eksperymentalnie nałożyłam krem bb missha i... nie. Skóra na nosie wyglądała tak, jakbym ją celowo zasuszała, żadne minerały nie dały mi takiego efektu
Mi bb krmey zrobily masakre na twarzy Tak wiec nigdy wiecej.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 20:47   #3308
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam zolte podklady maja w sobie "tlenek czegos tam" (nie znam sie na tym), ktory sie utlenia i dlatego podklady ciemnieja.

Swoja droga na Pixie tez czaje sie od dluzszego czasu, ale juz mam tyle tych podkladow minerlnych, ze chyba dosc tego Choc to jest ostatni podklad jaki z checia bym wypronowala.

Natomiast odkad odkrylam Earthnicity to caly czas uzywam ich podkladu. Tak pieknie wyglada na twarzy

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------



Mi bb krmey zrobily masakre na twarzy Tak wiec nigdy wiecej.
Ja nie znajdę dla siebie odcienia w Earthnicity, koleżanka ostatnio mi podesłała próbki najjaśniejszych i klops...
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 23:25   #3309
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;79875191]Ja nie znajdę dla siebie odcienia w Earthnicity, koleżanka ostatnio mi podesłała próbki najjaśniejszych i klops...[/QUOTE]

A probowalas Alabaster? Czy Porcelain albo Sunrise?

Bo Porcelain czy Sunrise wcale nie sa takie bardzo jasne. Ja mam jasna karnacje u mnie zima Porcelain fajnie sie sprawdza, zanim nie uzywalam kwasow i witaminy c i jeszcze zostalo mi troche opalenizmy, to uzywalam Sunrise. Sunrise bardzo ladnie odzywia mi cere, ale juz teraz widze, ze odznacza mi sie od reszty ciala.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 23:36   #3310
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, które używają/używały Lily Lolo:
nie macie wrażenia, że zmieniają kolor? Nie mówię o ciemnieniu. Używam odcienia candy cane. Próbka wydawała mi się idealna, po kupieniu pełnowymiarowego opakowania miałam wątpliwości, bo wydawał mi się zbyt różowy, a po 3-4 miesiącach używania minęły. Mam wrażenie, że podkład jest jakby mniej różowy, może też trochę jaśniejszy niż wcześniej? Ale może mi się tylko wydawać, ciężko u mnie z dobrym światłem. Pytam, bo zastanawiam się, czy nie kupić następnego opakowania na zapas, żeby podkład zdążył zmienić kolor
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 07:42   #3311
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A probowalas Alabaster? Czy Porcelain albo Sunrise?

Bo Porcelain czy Sunrise wcale nie sa takie bardzo jasne. Ja mam jasna karnacje u mnie zima Porcelain fajnie sie sprawdza, zanim nie uzywalam kwasow i witaminy c i jeszcze zostalo mi troche opalenizmy, to uzywalam Sunrise. Sunrise bardzo ladnie odzywia mi cere, ale juz teraz widze, ze odznacza mi sie od reszty ciala.
Chodziło mi o tonacje tych najjaśniejszych, nie doprecyzowałam. Mam 6 czy 7 pierwszych odcieni i na stronie internetowej te kolory to bzdury ...
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-27, 12:37   #3312
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Znalazłam próbkę Butter Cream i jeszcze przed Świętami użyłam. Niestety na kremie mi sporo ściemniał... Bez, kiedy nałożyłam pasek- ok, jasny kolor. Na dodatek spomarańczowiał jakoś tak... I przyglądałam się jaki jest jaśniejszy, wyszło, że Morning Gold, ale to już najjaśniejszy...i trochę się obawiam. Zrobiłam rozeznanie i mało który sklep ma próbki, tak by zrobić zakupy "przy okazji". Mając ten podkład zauważyłam, że nie dzieje się to co opisywałam przy AM matującym- nie widziałam takiego podkreślania byle małej nierówności... Ale ogólnie jakoś mnie na maxa nie porwało czy coś. Ciekawa tylko jestem, jak wyglądałby nie ciemniejąc własnie, stąd korci ten jaśniejszy kolor- może po ściemnieniu będzie wlaśnie ok. Choć dziwnie jasno wygląda...

A jeszcze pytanie odnośnie pędzelków (skoro dzięki temu znalazłam swój mięciuch do rozświetlacza z LL): czy znacie coś bardzo zbliżonego do Zoevy 237 (detail shader)? Coś z włosia syntetycznego. Mam ten z edycji mocno różowej i drapie mnie...A używam go do linii rzęs. Chciałam coś miękkiego, przeglądałam lily, luxie... Zawiesiłam oko na PuroBio 05... Jedynie tym.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:51   #3313
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja Butter Cream wymieniam teraz na Creamy Natural, bo butter cream było dla mnie za żółto-złote. Ogólnie chodzę w goldach, ale goldy z neauty nie są tak żółte. Ale faktycznie ten Butter Cream to u mnie na twarzy dawał taki ciemny efekt, jak dodałam róż i pomalowałam oczy brązami to wyglądałam strasznie mroczno.

Próbki mają w mineralsach i w minti, chociaż nie wiem, czy akurat te kolory.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 06:41   #3314
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja to mam chyba dziwną skórę z tego co czytałam to znaczna większość dziewczyn poleca kryjący neauty ponad amilie i matujący z AM ponad ich kryjący, ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Matujący AM wygląda na mnie paskudnie sucho. Neauty też wszystko podkreśla, chociaż już mniej. Najlepiej wyglądała na mnie mieszanka rozświetlajcego i kryjącego z AM. I chyba dokonam zmieszania na większą skalę, bo widziałam że mają duże słoiczki do mieszania miała go może któraś z was?

Edytowane przez JustDreaming
Czas edycji: 2017-12-28 o 06:49
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 21:12   #3315
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Niedawno wyciągnęłam ze skrzynki Morning Gold i chyba dupa- za jasny... Sprawdzę w dzień, czy ciemnieje na nakremowanej skórze...
Wzięłam też próbkę rozświetlacza tego złocistego. Zrezygnowałam z Clare Blanc, to spróbowałam z Pixie
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 21:54   #3316
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;79972506]
A jeszcze pytanie odnośnie pędzelków (skoro dzięki temu znalazłam swój mięciuch do rozświetlacza z LL): czy znacie coś bardzo zbliżonego do Zoevy 237 (detail shader)? Coś z włosia syntetycznego. Mam ten z edycji mocno różowej i drapie mnie...A używam go do linii rzęs. Chciałam coś miękkiego, przeglądałam lily, luxie... Zawiesiłam oko na PuroBio 05... Jedynie tym.[/QUOTE]

Kupiłam właśnie ten PuroBio nr 05, dziś dotarł i dobrze trafiłam Co prawda nie użyłam jeszcze, mam nadzieję, że początkowe dobre wrażenie nie zamieni się w zawód. Malutki, cieniutki, właśnie do kresek przy oku.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;80209986]Niedawno wyciągnęłam ze skrzynki Morning Gold i chyba dupa- za jasny... Sprawdzę w dzień, czy ciemnieje na nakremowanej skórze...
Wzięłam też próbkę rozświetlacza tego złocistego. Zrezygnowałam z Clare Blanc, to spróbowałam z Pixie[/QUOTE]

Pixie za jaaasny A mieszać mi się nie chce
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 00:50   #3317
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Morning Gold mocno jasny jest, jaki Ci w Clare pasował, chyba najbezpieczniej byloby sprobowac Creamy Natural
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 12:06   #3318
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Morning Gold mocno jasny jest, jaki Ci w Clare pasował, chyba najbezpieczniej byloby sprobowac Creamy Natural
W ogóle go nie brałam pod uwagę, bo sądziłam, że ten jest ciemniejszy jeszcze od Butter Cream (że poradnik Pixie jest ułożony od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru)... Spojrzałam na swatche i na jednym/dwóch wygląda, jakby Butter Cream był ciemniejszy od Creamy Natural. Jeśli tak jest, to faktycznie jeszcze ten spróbowałabym...
http://www.basia-blog.pl/2015/04/swa...neralnych.html
(u "naszej" Basi z forum)

Z Clare Blanc miałam (mam gdzieś nadal?) próbkę 620 golden, ale był za żólty, za ciemny i ogólnie mi nie przypasował- był jakiś taki lepki, do tego matowy. Nie sprawdzałam więc jaśniejszego już. Za to przyszedł do mnie razem z cieniem korektor-próbka, 73 light i za jasna będzie. Sprawdzę na twarzy, ale obstawiam, że się nie wtopi kolorem...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 12:23   #3319
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Butter Cream jest bardziej nasycony tonami żółto-złocistymi, ten żółty odcień jest bardzo wyraźny, od Creamy Natural. Testowałam obydwa oraz jeszcze Dew Kiss i, jak już tu napomknęłam, u mnie Butter Cream był za żółty-złoty, przez co wydawał się ciemny na twarzy. Teoretycznie nie odcinał mi się na linii żuchwy, ale jak założyłam bluzkę w serek czy w innym dekoltem, to widziałam, że twarz wygląda ciemniej niż cała reszta. Przy Creamy Natural tego wrażenia nie mam, podobnie jak przy Dew Kiss (ostatecznie mam te 2 kolory ).

Poradnik kolorystyczny Pixie jest dla mnie dziwny. Jestem przyzwyczajona do skali stosowanej np. przez Neuty, gdzie jest gama golden i lecą od najjaśniejszego do najciemniejszego. Tutaj ciężko jest je tak ułożyć, bo owszem, jakiś kolorek jest jaśniejszy od innego, ale ma za to więcej nuty żółtej. Jak się przymierzałam do Pixie to kontaktowałam się ze sklepem, powiedzieli, żebym w zamówieniu w uwagach wpisała "konsultacje" i dosłali mi jeszcze inne próbki do porównania. Pan z obsługi jest bardzo sympatyczny, powinien pomóc
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-09, 12:54   #3320
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

też nie cierpie skali Pixie xD strasznie długo meczyłam się by znależć swój odcień. ostatecznie kupiłam Butter Cream ale tez mam wrazenie ze czasem jest za zolty no ale przed zakupem w tescie siorka powiedziala ze lepiej butter.
Niby poziom ten sam, ale Creamy jest albo wydaje sie jasnejszy bo nie jest taki intensywny, takze próbuj śmiało Chociaż dziwnie, bo 620 CB jest dość jasny a niby korektor jasniejszy, musze sobie to zweryfikowac, bo nie odniosłam takiego wrazenia :d
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 14:53   #3321
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Z innej beczki- czy któraś z Was miała kiedyś puder prasowany Felicea? W dniu dzisiejszym pokruszył mi się prasowany ryżowy z ekocery i muszę znaleźć coś nowego do poprawek w ciągu dnia (zresztą ten z ekocery był dla mnie okropny, nie podobał mi się jego zapach i wysuszał mi skórę na wiór, a jak się za dużo nałożyło, to bielił). Poszukuję:
- w miarę fajny skład,
- najlepiej bez zapachu,
- prasowany, który się nie skruszy zbyt szybko,
- nie musi matowić, ma utrwalać.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 21:33   #3322
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Wzięłam ten Creamy Natural, od razu 2 próbki. Ostatni "strzał" . Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam. Nie lubię tracić na przesyłkach, zawsze wtedy kalkuluję, że miałabym za to już inne produkty/próbki.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 19:57   #3323
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z innej beczki- czy któraś z Was miała kiedyś puder prasowany Felicea? W dniu dzisiejszym pokruszył mi się prasowany ryżowy z ekocery i muszę znaleźć coś nowego do poprawek w ciągu dnia (zresztą ten z ekocery był dla mnie okropny, nie podobał mi się jego zapach i wysuszał mi skórę na wiór, a jak się za dużo nałożyło, to bielił). Poszukuję:
- w miarę fajny skład,
- najlepiej bez zapachu,
- prasowany, który się nie skruszy zbyt szybko,
- nie musi matowić, ma utrwalać.
Ja mam puser mineralny w kompakcie z Lavery. Nie bieli, bo ma kolor zblizony do koloru podkladu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:02   #3324
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam Jane Iredale ale kupilam troche za ciemny i uzywam tylko latem

Oprócz tego siegam po pseudo mineralny Almost Powder Clinique

Więc wciaz szukam czegos do poprawek.Najlepiej kompakt bo mineralnego prasowanego nie umiem sobie wyobrazic.Kusi ten Felicea (kompletnie nie kojarze marki) i gdyby nie to ze nie wiem ktory odcien brac to miała bym go juz w koszyku.

Jak się zdecydujesz daj znac
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 15:44   #3325
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ktoś tu kiedyś pisał, że Earthnicity Moonlight jest chłodno-żółty, spieszę zdementować jest ciepło-beżowo-brzoskwiniowy, na pewno nie chłodno żółty. Być może ktoś się sugerował zdjęciami na stronie Earthnicity, ale cóż, nie odzwierciedlają rzeczywistości

1 - Annabelle Minerals Sunny Fairest (kryjący)
2 - Pixie Morning Gold (Amazon Gold)
3 - Ecolore Warm 1
4 - Annabelle Minerals Golden Fairest (kryjący)
5 - Neauty Golden Fair (kryjący)
6 - Pixie Dune (Amazon Gold)
7 - Amilie Ivory (Coverage)

8 - Earthnicity Alabaster
9 - Earthnicity Moonlight
10 - Earthnicity Porcelain
11 - Earthnicity Sunrise
12 - Earthnicity Biscuit
13 - Earthnicity Amber
14 - Earthnicity Natural Light

Pierwsze 3 zdjęcia to światło dzienne
Ostatnie to światło sztuczne, białe zimne
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 16:11   #3326
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Basia to ja pisalam, ale ja sie nie znam na kolorach za bardzo To chyba musze go odkopac na zimowy okres, bo wlozylam go do polki. Porcelain wyglada jakos juz nie tak, a Sunrise jest troche za ciemny
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 16:27   #3327
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

U mnie w tym miesiącu żadnych nowych zakupów mineralnych, ale za to muszę zupełnie zmienić pielęgnację, szczególnie krem pod makijaż Wysuszyło mnie niesamowicie po jednej wizycie na basenie A z kremu brzozowego Sylveco jakoś wcześniej też nie byłam zadowolona.

Edit.
Wiem, że to nie ten dział, ale polecicie coś fajnego, treściwego na noc? Cera normalna, czasami sucha.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2018-01-26 o 16:30
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 16:45   #3328
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Basia to ja pisalam, ale ja sie nie znam na kolorach za bardzo To chyba musze go odkopac na zimowy okres, bo wlozylam go do polki. Porcelain wyglada jakos juz nie tak, a Sunrise jest troche za ciemny
Hehe spoko
Tak czy inaczej na stronie Eathnicity wygląda na typowo żółto-chłodny...

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
U mnie w tym miesiącu żadnych nowych zakupów mineralnych, ale za to muszę zupełnie zmienić pielęgnację, szczególnie krem pod makijaż Wysuszyło mnie niesamowicie po jednej wizycie na basenie A z kremu brzozowego Sylveco jakoś wcześniej też nie byłam zadowolona.

Edit.
Wiem, że to nie ten dział, ale polecicie coś fajnego, treściwego na noc? Cera normalna, czasami sucha.
Dla mnie najlepszym kremem, jaki kiedykolwiek miałam, był Lynia Plum z e-naturalne, bogaty, treściwy, ładnie pachnący, gotowiec (nie trzeba samemu mieszać), w wygodnym opakowaniu airless i o pięknym składzie. Wszystko cacy poza dostępnością Tylko on faktycznie raczej na noc

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2018-01-26 o 18:09
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:59   #3329
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;80864011]Dla mnie najlepszym kremem, jaki kiedykolwiek miałam, był Lynia Plum z e-naturalne, bogaty, treściwy, ładnie pachnący, gotowiec (nie trzeba samemu mieszać), w wygodnie pachnącym opakowaniu airless i o pięknym składzie. Wszystko cacy poza dostępnością Tylko on faktycznie raczej na noc[/QUOTE]
Ooo właśnie dzisiaj widziałam je w filmiku na yt i mnie zainteresowały miałaś może jeszcze inne wersje? Bo już wiem, że następny tam kupię, ale jestem rozdarta między tym z mocznikiem i kwasami, a tym z azeloglicyną.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:08   #3330
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Ooo właśnie dzisiaj widziałam je w filmiku na yt i mnie zainteresowały miałaś może jeszcze inne wersje? Bo już wiem, że następny tam kupię, ale jestem rozdarta między tym z mocznikiem i kwasami, a tym z azeloglicyną.
Miałam nawilżający (z takimi migdałami na etykiecie) i był wyraźnie słabszy Śliwkowy był ekstra, nawet lubię go grubszą warstwą jako pewnego rodzaju maseczkę

Niestety tych, o których myślałaś, nie miałam
Ale jestem w szoku, że widziałaś na YT bo to mało znane kosmetyki
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.