Polecamy - odradzamy :) - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-08, 19:51   #781
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Przez pierwszy miesiąc używałam Oilatum do kąpieli (za radą położnej), bo noworodek ma bardzo delikatną skórkę, poza tym powiedziała, że przy noworodku powinno się używać jak najmniej kosmetyków, a po Oilatum akurat nie trzeba juz niczym smarować.
Inne płyny, które używałam w kolejnych miesiącach, to Hipp i Johnson's baby top to toe. Oba w porządku.
Ciałka niczym nie smaruję, kupiłam oliwkę i stoi, okazało się, że nie ma takiej potrzeby.
Do pupy alantan, potem bepanthen i były ok. sudocrem u nas się nie sprawdził.
Chusteczki prawie wszystkie przetestowałam, za najlepsze uważam Nivea, potem Pampers.
Ogólnie jak przeszukasz wątek zobaczysz, że dziewczyny polecają mnóstwo przeróżnych marek, ale prym wiodą nivea, bambino, hipp, oilatum a najmniejszym zaufaniem cieszy się Johnson's baby (prawdopodobnie często uczula, u nas akurat Johnson's się przyjął).
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 21:29   #782
ewelciaz
Rozeznanie
 
Avatar ewelciaz
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 662
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

sheryl , dorka - Dziękuję za rady
ewelciaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 22:04   #783
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ewelciaz Pokaż wiadomość
sheryl , dorka - Dziękuję za rady
polecam się na przyszłość
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 13:41   #784
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

odradzam oliwkę bambino bo brudzi ubranka, nie da sie sprac zółtych plam
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 13:43   #785
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez taka sobie Pokaż wiadomość
odradzam oliwkę bambino bo brudzi ubranka, nie da sie sprac zółtych plam
Chyba nie oliwka Ci brudzi. Ja używam Bambino od urodzenia małej i jeszcze nigdy żadnych plam po oliwce nie miałam.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 14:39   #786
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Chyba nie oliwka Ci brudzi. Ja używam Bambino od urodzenia małej i jeszcze nigdy żadnych plam po oliwce nie miałam.
Mi tez oliwka Babmbino nie brudzi
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 17:46   #787
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Mi tez oliwka Babmbino nie brudzi

Mi też nigdy nie brudziła, bardzo jestem z niej zadowolona
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 18:20   #788
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

a ja polecam do smarowania naturalne olej roślinne - najlepiej kupić w zdrowej żywności. takie oleje wchłaniają się w skórę i ją pielęgnują, a nie tylko tworzą na niej śliski film tak, jak przereklamowane Oliatum. A jeśli ktoś się przy nim upiera, to ciekła parafina (z której Oliatum prawie wyłącznie się składa) kosztuje 3 zł w każdej aptece
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 19:28   #789
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

u nas oliwka tez sie nie sprawdziła, a nawet okazało sie że uczula
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 21:32   #790
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
a ja polecam do smarowania naturalne olej roślinne - najlepiej kupić w zdrowej żywności. takie oleje wchłaniają się w skórę i ją pielęgnują, a nie tylko tworzą na niej śliski film tak, jak przereklamowane Oliatum. A jeśli ktoś się przy nim upiera, to ciekła parafina (z której Oliatum prawie wyłącznie się składa) kosztuje 3 zł w każdej aptece
Nieprawda, oilatum i zwykła parafina to nie jest to samo. Ale często tak się mówi.
Niektóre mamy używające samej parafiny narzekają, że osiada ona na wodzie (jeśli dodają ją do kąpieli) lub na skórze (jeśli stosują ją do pielęgnacji) i oblepia skórę. Natomast po Oilatum nie ma takiego efektu, ponieważ oprócz parafiny zawiera on środek myjący, który rozbija cząsteczki parafiny i dzięki temu skóra jest natłuszczona, ale czysta.
I taka jest różnica między nimi.

A jeśli komuś zależy na dobrej, nie zapychającej porów oliwce to Hipp ma taką. Ma w składzie dwa naturalne olejki: migdałowy i sezamowy. Tylko to, żadnych dodatków. Naturalny, a przystosowany do celów kosmetycznych.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 22:32   #791
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Nieprawda, oilatum i zwykła parafina to nie jest to samo. Ale często tak się mówi.
Niektóre mamy używające samej parafiny narzekają, że osiada ona na wodzie (jeśli dodają ją do kąpieli) lub na skórze (jeśli stosują ją do pielęgnacji) i oblepia skórę. Natomast po Oilatum nie ma takiego efektu, ponieważ oprócz parafiny zawiera on środek myjący, który rozbija cząsteczki parafiny i dzięki temu skóra jest natłuszczona, ale czysta.
I taka jest różnica między nimi.
No to chyba nic prostszego niż do ciekłej parafiny dodać środek myjący w postaci płynu do kąpieli i już. Było już o tym wcześniej na tym wątku.

Do natłuszczania nie ma nic lepszego niż ciekła parafina, bo rzadko uczula (nie ma w niej dodatku substancji zapachowych).

P.S. Co do rozbijania cząsteczek parafiny to się jako chemik wypowiem, że to nieprawda. Ciekła parafina to długie łańcuchy węglowodorów, nierozpuszczalne w wodzie, dzięki dodatku substancji powierzchniowo czynnych (owych myjących), cząsteczki parafiny stają się zwilżalne przez wodę, ogólnie można nazwać, że są bardziej osiągalne dla wody, ale dalej w niej się nie rozpuszczają, co widzimy w postaci białej, nierozpuszczalnej emulsji w wodzie. O żadnym rozbijaniu nie może być mowy.

Bardziej obrazowo można to wytłumaczyć na przykładzie majonezu... żółtko+olej= biała emulsja (majonez to też emulsja ).

Przepraszam za przydługi wykład, ale dla mnie jako chemika razi w oczy to rozbijanie cząsteczek parafiny
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 07:47   #792
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Sorry, źle sie wyraziłam z tym rozbijaniem cząsteczek. Kiedyś o tym czytałam i tak mi się zapamiętało . No ale chodziło mi głównie o działanie substancji myjących na parafinę.

A wykład bardzo pożyteczny, a co?
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 07:48   #793
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A ja polecam dobrej jakosci oliwe z oliwek - nawilza moim zdaniem najlepiej. Do codzinnej pielegnacji u nas najlepiej sprawdzila sie wspomniana oliwka HIPPa.

Co do prarafiny ... jak to mozliwe ze u nas ona bardzo wysuszyla skore? Chodzilam z moja corka na rehabilitacje i tam miala codzinnie wykonywany masaz ogolny calego ciala, rehabilitant zawsze mial natluszczone rece wlasnie parafina ciekla. Skora z dnia na dzien stawala sie coraz bardzien wysuszona mimo ze nic nie zmienilam w codziennej pielegnacji malej:/
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:48   #794
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Chciałabym się dowiedzieć od doświadczonych mamusi jakich rzeczy nie kupywać w ciąży i dla maluszka.. Wiem już,że laktator nie będzie mi potrzebny Czy do samochodu będzie mi potrzebny jakiś specjalny pas aby nie uciskać brzucha?
marchi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 06:36   #795
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Ja nie korzystałam z żadnych specjalnych pasów, do końca ciąży używałam normalnych i naprawdę w niczym mi to nie przeszkadzało. Niektóre sobie je chwalą, innym nie jest potrzebny. Jeśli zwykłe samochodowe pasy będą ci sprawiały dyskomfort możesz w specjalny adapter zainwestować, ale na zapas nie ma to sensu.
W ciąży nie pamiętam żebym cokolwiek kupowała poza ciążowymi ciuszkami i witaminami. Co do rzeczy dla maluszka nie przydał mi się przewijak, wygodniej przebiera mi się dziecko w łóżeczku. Poza tym niektóre kosmetyki - oliwka małego uczuliła, zresztą położna polecała balsam albo krem. Zasypka - teściowa mówiła że niezbędna, użyłam tylko raz. Wanienkę lepiej wziąć większą, ja kupiłam małą o długości 88 cm i mój dwumiesięczny szkrab już z niej wyrósł, niedługo będziemy się przenosić do dorosłej wanny.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 12:58   #796
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

dziękuje mi koleżanka chciała odsprzedac przewijak. na szczęscie nie kupiłam
marchi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 13:50   #797
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

mi w czasie ciąży wogóle nie przydały się pasy na ubrania. wszystkie były zbyt szerokie... i nie opłaca się kupować stosu jakiś książek o ciąży i macierzyństwie. i tak najwięcej informacji miałam z netu
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 14:01   #798
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

U nas przewijak był i jest bardzo dobrym rozwiązaniem, nie bolą plecy przy przewijaniu.
Laktator w moim przypadku też się przydał, ale to dlatego, że studiuję i musiałam ściągać mleczko, jak jechałam do szkoły. Później nauczyłam się ściągać ręcznie i rzeczywiście już laktator nie był potrzebny wcale.
Nam nie przydały się smoczki ani butelki ze zwykłymi smoczkami, bo Mała nie chciała ssać.
Zasypki też nie używałam.
Ale wszystko zależy od indywidualnych potrzeb maluszków i mam oczywiście, jednym bardziej pasuje to innym tamto.

Edytowane przez buena
Czas edycji: 2008-08-25 o 21:28 Powód: poprawka i dopisek
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 16:49   #799
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

tzw kaftaniki ktore kochaly nasze mamy sa maskra dlla matki nie ma jak body lub pajacyk rozpinany p calej dlugosci
Zasypka przydala sie w lato ale mi bo sobie nogi obcieralam
kremy i kremiki wode mam wspaniala wiec niczym nie nacieralam cialka malego bo nie bylo potrzby raz oliwka ale wchlaniala sie godzinami
rozek - nikt w nim kluski nie nosil bo urodzil sie 4860g wiec byl fajny duzy chopak
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 17:28   #800
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Nie cierpię pajacyków, wolę zwykłe śpiochy, które mogę zwyczajnie zdjąć a nie rozpinać w kroku. Body są ok ale kaftanik mi się łatwiej wkłada. Widać że wszystko zależy od matki i dziecka
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 17:45   #801
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

ja się nie zastanowiłam i kupiłam rożek a dziecko pewnie będzie duże po tacie.
marchi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 20:27   #802
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

co do tego przewijaka to JAK NAJBARDZIEJ się przydał, bez niego pewnie pękłby mi kręgosłup!!!
niemowlę przewija się nawet ponad 10 razy na dobę, jak dla mnie wykonywanie tych czynności będąc wyprostowaną (przewijak na łóżeczku) pozwoliło dzięki tej "magicznej desce" normalnie funkcjonować
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 20:40   #803
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Zdecydowanie przewijak, małą przewijałam co godzinę a od noszenia krzykaczki po domu mój kręgosłup domagał się zmiennika. Poza tym nie jest fajnie kiedy dziecko nasika ci na łóżko.

Zbędna była zasypka, jak zobaczyłam jak wałkuje się na skórze od razu przeniosłam się na krem. Oliwkę użyłam raz, potem tylko balsam a wcześniej wystarczało Oliatum. Z ciuszków przez 3 miesiące używaliśmy tylko pajace, praktyczne i szybkie w użyciu, spiochów nie znoszę. Maja była karmiona tylko piersią, po odstawieniu nie chciała pić mleka ani kaszki z butelki. Stałe pokarmy podawaliśmy łyżeczką, piła z kubka. Rożki to super sprawa ale moja ważyła 3300, faktycznie kiedy rodzi się duże dziecko ciężko je w nie zapakować. Co mama to inne rady.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 21:23   #804
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Cytat:
Napisane przez marchi Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć od doświadczonych mamusi jakich rzeczy nie kupywać w ciąży i dla maluszka.. Wiem już,że laktator nie będzie mi potrzebny Czy do samochodu będzie mi potrzebny jakiś specjalny pas aby nie uciskać brzucha?
A skąd wiesz? wszystko wychodzi w praniu, ale rzeczywiście laktator jakby był potrzebny to można później.
Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa, to mi te samochodowe zupełnie nie przeszkadzały.
Każdej mamie odpowiada co innego. Mi przydaje się przewijak, a z ubranek wolałam śpioszki (rozpinane w kroku oczywiście) od pajacyków. A bodziaki są super, chyba każdej mamie odpowiadają .
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 21:33   #805
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

u mnie bez laktatora to byłaby masakra... mam wklęsłe sutki i mała nie mogła ich załapać... więc ściągam mleko i podaję w butelce... podgrzewam w kubku z wrzątkiem także bez podgrzewacza da się przeżyć... czasem laktator przydaje sie gdy jest nawał a dziecko nie ma ochoty pomóc bo np. śpi no i gdy zrobi się zastój i dziecko sobie z nim nie radzi... ja karmię odciągając od początku i nadal nam sie to udaje

bez przewijaka rownież bym umarła... plecy bolą i z nim ale to od noszenia malucha
dla mnie nie body to podstawa więc polecam
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015
maladT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 07:17   #806
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Laktator mi się przydał w pobudzeniu laktacji, gdyż o genialnym pomyśle dopajania malej butlą nie miała ochoty sama ssać. Kupiłam i ręczny i elektryczny, od ręcznego niemal ręka mi nie odpadła więc w moim przypadku to był trafiony zakup. Co do niepotrzebnych rzeczy to na pewno baldachim, przybornik na łóżeczko no i śpioszki w miniaturowym rozmiarze.
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 11:26   #807
McKinley
Raczkowanie
 
Avatar McKinley
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 71
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

Mi się w ogóle nie przydały smoczki (synek nie chciał ssać) oraż kosmetyki niemowlęce (oliwka do smarowania ciałka, oliwka do kąpieli, puder, krem na odparzenia) które kupiłam jeszcze przed narodzeniem.
A... przewijak i laktator też mi się nie przydały.
Ale jak już wcześniej wspomniała jedna z Was... wszystko zalezy od indywidualizmu maluszka i jego rodziców.
McKinley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 11:40   #808
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

No, ręczny laktator to masakra, zwłaszcza jak trzeba odciągać często.
Natomiast jeśli chodzi o karmienie butelką, ja obywam się bez podgrzewacza i sterylizatora. Podgrzać można w kubeczku z gorącą wodą, a wyparzyć we wrzątku, czy wygotować wszystko w jednym garnku. Jakoś nic mi się nie zniszczyło.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:03   #809
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

no nie wiem czy taka tragedia odciągać ręcznym laktatorem ja robię to co 2h od urodzenia małej i niedługo 2 miesiace miną... da sie przyzwyczaic
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015
maladT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:32   #810
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Rzeczy zbędne w ciąży i dla maluszka..

a ja mam pytanie jakich butelek uzywacie? tych z aventu czy jakis zwykłych ze sklepu?
marchi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.