Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 01:21   #691
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Plamienie po okresie

Ja stosuje tampony (dwójki) nawet w piatym i szostym dniu kiedy jest te plamienie

Bo co mam innego robic, jak ja stringi nosze, a te wkladki do stringow niewygodne ;]
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 08:29   #692
nabossaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: boląca łechtaczka

......................... ..Zmiana................. ..

Edytowane przez nabossaka
Czas edycji: 2011-04-23 o 15:31
nabossaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 08:39   #693
nabossaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Plamienie po okresie

.......................Zm iana......

Edytowane przez nabossaka
Czas edycji: 2011-04-23 o 15:29
nabossaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:11   #694
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: boląca łechtaczka

ja jakis czas temu stuknełam sie w okolicach intymnych,i po 2 ,3dniach tez zaczeła mnie bolec łechtaczka.nie mogłam dottknac.było widac taka kulke,która była zaczerwieniona,a przy myciu,siusianiu to czułam jakbym miała ranke,piekło.i tak jakby było troche spuchniete,mi juz na szczecie przeszło, bo uciazliwe było,i przy chodzeniu nawet bolało.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:02   #695
Hest
Raczkowanie
 
Avatar Hest
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: boląca łechtaczka

Zdarza mi się taki ból łechtaczki po niektórych stosunkach , najczęściej po oralnym kiedy mój mąż ma lekki zrost :/.Na szczęście ból nie jest aż tak bardzo intensywny ale chwilami daję mi się we znaki.Dolegliwqośc ta przeważnie przechodzi mi max po 2 dniach...
Hest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:18   #696
kastun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 77
GG do kastun
Dot.: boląca łechtaczka

dziewczyny i jak sie tego pozbylyscie?? bo mnie tez boli i jest zaczerwieniona kulka....stosuje masc Clotrimazolum i tantum rose ale narazie nie przechodzi, a trwa juz kilka dni...
kastun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:23   #697
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Plamienie po okresie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja stosuje tampony (dwójki) nawet w piatym i szostym dniu kiedy jest te plamienie

Bo co mam innego robic, jak ja stringi nosze, a te wkladki do stringow niewygodne ;]
rozumiem cie w pełni...ja nosze mini czyli to chyba dwojki;p he bo ja nie znam sie na kropelkach ja patrze po nazwach ze mini regural super itd.l
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 14:33   #698
Hest
Raczkowanie
 
Avatar Hest
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: boląca łechtaczka

Najważniejsze podczas bólu jest noszenie niezbyt obcisłych spodni, które nie mają "mocno wystającego" szwu w kroczu i delikatnych, np. bawełnianych majtek.Zawsze kiedy mnie bolało przez 2 dni unikałam spodni i samo przechodziło.Więc jeżeli jest aż tak ten ból silny i długotrwały trzeba się zwrócić do lekarza o pomoc.
Hest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 22:18   #699
zazazyza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 41
Dot.: boląca łechtaczka

A czy przypadkiem ta zaczerwieniona kulka to nie jest część łechtaczki, ta najbardziej wrażliwa? Bo właśnie takie cuś to ma każda kobieta i to jest normalne, że jest
Jesteście pewne, że wcześniej tego nie miałyście? A może dopiero teraz to zauważyłyście.
Clotrimazolum raczej na takie bóle nie pomoże bo to jest lek przeciwgrzybiczy a grzybek to raczej swędzi i lekarz by go rozpoznał...
zazazyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 10:07   #700
Hest
Raczkowanie
 
Avatar Hest
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: boląca łechtaczka

Tak , to jest najwrażliwsza część łechtaczki , która powiększa się w trakcie zapalenia czy uszkodzenia...
Tak samo ranka na palcu puchnie , jak i uszkodzona nieznacznie łechtaczka :/....szkodza, że niektórzy nie znają swojego ciała :/...
Hest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:04   #701
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns
Brązowe upławy :/

Od ok.4 dni mam brązowe upławy.Nie jest to początek miesiączki ...powinnam dostać pod koniec miesiąca.Dodam,że nie biore tabletek anty i upławy te są bezwonne.Martwię się czy to moze nie ...ciąża
Mam juz córeczke 15 msc... sama ją wychowuję i strasznie się boje
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 12:20   #702
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Brązowe upławy :/

Cytat:
Napisane przez kamilka88ns Pokaż wiadomość
Od ok.4 dni mam brązowe upławy.Nie jest to początek miesiączki ...powinnam dostać pod koniec miesiąca.Dodam,że nie biore tabletek anty i upławy te są bezwonne.Martwię się czy to moze nie ...ciąża
Mam juz córeczke 15 msc... sama ją wychowuję i strasznie się boje
Skoro masz wątpliwości to dlaczego nie zrobisz testu
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:23   #703
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns
Dot.: Brązowe upławy :/

Bo prawde mówiąc boję się zrobic test.Poza tym nie wierze za bardzo testom...jak byłam w ciaży-zrobiłam 2 testy a i tak wyszły mi negatywne.
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:48   #704
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Brązowe upławy :/

hej
moze masz własnie owulację ... i śluz jest koloru czekoladowego ... też tak mi się zdarzyło ... wklejam kawałek wątku o owulacji :

"ANALIZA KOLORU
Najpierw analizujemy kolor, zazwyczaj wyróżniamy następujące:
* Biały – tzw. śluz kremowy jest to śluz niepłodny, jest też często pierwszym objawem ciąży
* Przezroczysty –jest śluz płodny należy dokładnie przeanalizować jego rozciągliwość
* Żółty- może świadczyć o zakażeniu, grzybicy, należy zbadać zapach i udać się do lekarza.
* Różowy – występuje w momencie tzw. Plamienia okołoowulacyjnego, w poprzedniej części opowiadaliśmy, że w momencie pęknięcia i wydobycia komórki jajowej pęcherzyk Graffa wypełnia się krwią często wtedy kobieta odczuwa bardzo silny ból i krwawi na jasnoczerwono bądź różowo.
* Brązowy – w fazie poowulacyjnej świadczy o za małej ilości progesteronu lub problemach hormonalnych, konieczna wizyta lekarska"

... skoro ta wydzielina jest brązowa to najlepiej było by gdybyś poszła do gin.
Pozdrawiam
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:12   #705
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns
Dot.: Brązowe upławy :/

Tylko,ze ja NIGDY czegoś takiego nie miałam.
A taki śluz może być jednym z objawów ciąży?
Wizyte mam na 10 września :/
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:35   #706
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Brązowe upławy :/

Ja tez to miałam pierwszy raz dwa miesiace temu /nigdy wcześniej!!!/ i trwało to tydzień... z tego co mówiła moja gin to nic poważnego, ale lepiej się upewnić...

A czy moze być objawem ciąży to nie wiem, ale z tego co pisze wyzej to raczej biały śluz jest objawem ciąży ....
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:38   #707
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns
Dot.: Brązowe upławy :/

To dobrze... eh martwię sie troche.Brzuch ze strachu mnie boli niesamowicie :/
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:55   #708
xxxmrsxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 52
Dot.: Brązowe upławy :/

Cytat:
Napisane przez kamilka88ns Pokaż wiadomość
Od ok.4 dni mam brązowe upławy.Nie jest to początek miesiączki ...powinnam dostać pod koniec miesiąca.Dodam,że nie biore tabletek anty i upławy te są bezwonne.Martwię się czy to moze nie ...ciąża
Mam juz córeczke 15 msc... sama ją wychowuję i strasznie się boje
Hmm a kochalas sie bez zabezpieczenia ? Uplawy moga byc objawami ciazy ale NIE MUSZA pozatym skoro sa brazowe to swiadczy o jakis problemach hormonalnych bardziej. Spokojnie lepiej zrob test moze choc troche da ci to spokoju. Najlepiej bylo by skonsultowac sie szybciej z lekarze ... Nie masz takiej mozliwosci ?
xxxmrsxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:04   #709
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Brązowe upławy :/

hmmm mysl,że najlepiej zrobisz udając się do lekarza i nie martwiąc się na zapas,ale ja czegoś tu nie rozumiem...wychowujesz samotnie dziecko,ale męzyczzne do seksu masz tak??no to chyba obydwoje odpowiedzialność bierzecie...
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 14:37   #710
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Brązowe upławy :/

Kochana boisz się zrobić test bo obawiasz się kolejnej ciąży, to dlaczego współżyjesz nie stosując antykoncepcji? Zrób test, a się dowiesz czy jesteś w ciąży, bo jeśli będziesz to i tak się dowiesz prędzej czy później...i pomyśl o sobie, to nie Twój facet będzie nosił w sobie dziecko, tylko Ty...
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 16:37   #711
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Brązowe upławy :/

Brązowe upławy mogą świadczyć o nadżerce lub polipie - po miesiączce powinnaś iść do lekarza.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 18:28   #712
werka883
Raczkowanie
 
Avatar werka883
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Brązowe upławy :/

hej
Moim zdaniem, nie powinnaś sie martwić, ja mogę powiedzieć ze osobiście mam takie upławy czasem. Jest to normalne... Byłam u lekarza i nic nie stwierdziła a mnie badała... Ja mam za to inny problem ;( Zaczęłam brać tabletki anty... i od 30 lipca mam cały czas okres... W sobotę przerwałam ale dalej go mam. Boje sie ;( Mam nadzieje ze po prostu tabletki mi nie służyły, ze były za słabe...
Pozdrawiam cieplutko
werka883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 19:33   #713
xxxmrsxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 52
Dot.: Brązowe upławy :/

Ale to normalny okres czy plamienia ? takie moga sie pojawic podczas brania anty szczegolnie podczas pierwszych opakowan ( tak do 3 opakowania - pisze na ulotce ) . A jesli to normalna miesiaczka to cos jest bardzo nie tak :/ idz do ginekologa moze zle tabletki przepisal? a wyslal cie na badania ? Mi krwawienie z odstawienia tra 3-4 dni a plamienia mialam w 1 tyg brania 1 opakowania.
xxxmrsxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 21:32   #714
werka883
Raczkowanie
 
Avatar werka883
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Brązowe upławy :/

hej No niestety ale to jest cały czas jakby miesiączka. Pierwsza tabletkę wzięłam 30 lipca tak jak dostałam okres... i krwawię do dziś choć odstawiłam tabletki w niedziele... wogóle nie miałam jakiejś przerwy w krewawieniu tylko cały czas mam tak jakby miesiączkę a do tego dzisiaj mnie już brzuch boli. Podejrzewam ze teraz mnie boli bo może akurat teraz mi leci krew z odstawienia tabletek. Sadze ze mi złe dobrała tabletki. lekarza mam dopiero na 22 wrzesnia.
werka883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 21:55   #715
xxxmrsxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 52
Dot.: Brązowe upławy :/

No to nieciekawie poczekaj teraz do 23 ( tak jakbys robila 7 dni przerwy ) jesli nie minie to idz jak najszybciej do ginekologa , nawet innego , nie czekaj az tak dlugo do 22 . 09 .
xxxmrsxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 22:46   #716
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Brązowe upławy :/

Cytat:
Napisane przez werka883 Pokaż wiadomość
hej No niestety ale to jest cały czas jakby miesiączka. Pierwsza tabletkę wzięłam 30 lipca tak jak dostałam okres... i krwawię do dziś choć odstawiłam tabletki w niedziele... wogóle nie miałam jakiejś przerwy w krewawieniu tylko cały czas mam tak jakby miesiączkę a do tego dzisiaj mnie już brzuch boli. Podejrzewam ze teraz mnie boli bo może akurat teraz mi leci krew z odstawienia tabletek. Sadze ze mi złe dobrała tabletki. lekarza mam dopiero na 22 wrzesnia.
Świetny pomysl zeby wziac tylko jedno opakowanie tabletek i przestac Gratuluje....
Jak mialam krwawienie caly czas to moglas isc do lekarza a nie na własną rękę przestac brac. Nie dziw sie ze krwawisz skoro namieszałas sobie w hormonach. Tabletki to nie cukierki!
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 08:51   #717
werka883
Raczkowanie
 
Avatar werka883
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Brązowe upławy :/

wiesz co ja i tak długo czekałam... bo mi lekarka do której chodzę, powiedziała jeżeli zacznę krwawic to mam przerwać, bo tak nie powinno sie zdarzyć, bo tabletki wtedy mogą być za słabe. Dała mi mercilon z mała dawką... na początek. Na pewno krwawiłaś tak ja ja?? Jakbyś miała przez cały miesiąc okres, to nie były upławy tylko miesiączka.
werka883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 22:47   #718
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns
Dot.: Brązowe upławy :/

Przecież nic nie napisałam,że kochałam się bez zabezpieczenia.Z prezerwatywą.Tylko,że ja żadnym zabezpieczeniom już nie ufam.

To był mój facet...nie żaden facet do seksu.Rozstałam się z nim...

Jak narazie nie mam już tych plamień.Do lekarza będe szła dopiero 10 września.
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:50   #719
madziusiag
Raczkowanie
 
Avatar madziusiag
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 34
Dot.: Plamienie po okresie

No tak, ja tez tak mam w tym miesiacu chociaz wczesniej takie plamienia u mnie nie wystepowaly, dziwne :/ ale najgorsze jest to ze rano jak wstaje to mam nieduze bolue podbrzusza, i caly czas sobie wkrecam ciaze chociaz okres mialam normalnie i robilam test w w 12 dniu od ewentualnego zaplodnienia (wspolzyjac przez 3 dni) czyli jakby nie bylo to w 12,11 i 10 dniua niby testy wykrywaja juz po 6 dniach wiec o co moze chodzic? no juz normalnie fiksuje:confuse d:
madziusiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 11:58   #720
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Czy mam upławy?

Odkąd pamiętam mam na pochwie i piersiach krostki.. Nie zawierają one jednak żadnej substancji (próbowałam kiedyś wycisnąć) Sa one nie wielkie... Nie przypominają opryszczki co to może być? W dodatku z mojej pochwy wydobywa się ślub brudzący bielizne. Nie ma on ostrego zapachu. Tylko lekko wyczuwalny. Na jednej ze stron wyczytałam,że prawidłowy śluz nie brudzi bielizny i nie wydziela żadnego zapachu. Nie wiem już sama co myśleć. Boje się nawet iść do ginekologa :/ Czy uławy są dziedziczne?
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.