Jak pomóc siostrze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 06:33   #1
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126

Jak pomóc siostrze?


Moja siostra uważa,że jest beznadziejna i ma okropne życie.. Wszystko przez to,że moi rodzice nie są bogaczami.. ojciec jej nigdy nic nie kupił. Mama za to prawie zawsze. Ona coś chce i musi to mieć..Jak nie obraża się..Wiem,że taka jest młodzież, ale to tylko ich krzywdzi! Ma wspanialego chłopaka. Są naprawdę szczesliwa para i sa długo razem.Ale nie! Jej życie jest straszne! Bo jej nie stać na to, na tam to. O tą torbe też by chciala..Milion pomyslów na minute na to czego ona potrzebuje i co rzeba kupić. Do pracy nie pójdzie bo księzniczki ulotek nie roznosza.. Myśle,że gdyby moi rodzice ją inaczej wychowali byłaby szczesliwsza Również gdybym ja jej pokazała co w zyciu wazne jak jej pomóc? Uswiadomic,że wszystkiego miec nie mozna? Zmienic jej nastawienie do zycia? Wczoraj na przykład chodziła zła jak osa bo rodzice jej nic nie kupili..Płakała nawet w poduszke,że jest brzydka i na nic jej nie stac.. jak dla mnie jest naprawde ładną dziewczyną.. Ma troche tłuszczyku tu i tam, ale nikomu to nie przeszkadza.. Zawsze sie znajdzie ktos, kto powie,że jest gruba, ale takiej sytuacji nie miala jeszcze..W koncu ma dobrą wage. Jest naprawdę rezolutna..jednak zdarzają się chwile kiedy usiłuje być jak doda :// Kiedyś nawet stwierdziła,że pojdzie na róg..Wtedy będzie stać ją na wszystko.. Dużym problemem też jest szkoła.Ona nie chce wcale tam chodzić.Najchętniej poszła by do wieczorówki, aby szybko skończyć szkołe. Niewiem w czym tkwi problem gdyż siostra jest lubiana..Uczy też się w miare dobrze. Może powinna zmienić szkołe? Tylko boje sieże na sobie nieporadzi sama w liceum w nowym towarzystwie... Soryy za dlugi post, no ale musze jej pomóc
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 06:49   #2
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Siostra prosiła Cie o pomoc>?
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 06:53   #3
Edsonka
Rozeznanie
 
Avatar Edsonka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nie ważne gdzie, ważne z kim!!!
Wiadomości: 770
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Jeżeli ona jest młoda to nie wiem czy uda Ci sie jej "pomóc". A jeżeli(a zapewne tak jest) że Cię nie prosiła o to, będzie zła i pewnie Ci powie że to nie twoja sprawa. Ale to tylko moje zdanie.
__________________
Edsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 07:46   #4
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Jak pomóc siostrze?

musisz z nia szczerze porozmawiac,byc moze ona w ogole nie bedzie chciala pomocy od Ciebie. to zalezy jakie macie ze soba kontakty,jak blisko jestescie ze soba,czy Ci ufa? wydaje mi sie,ze jest po prostu przewrazliwiona na swoim punkcie,ale nie mnie to oceniac....
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 08:16   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Ale rozkapryszony dzieciak. Klapsa na dupę to sie oduczy

A serio: Jak nigdy nie musiała na nic zapracować, to dlaczego tereaz by miała? Pewnie wychodzi z założenia, ze to mąż ma pracowac na nią, więc jakieś specjalne wykształcenie jej nie bedzie potrzebne.
Jedyną pomocą dla niej, jest oduczenie rodziców rozpieszczania jej. Jest już prawie dorosła, niech sobie sama zarobi na przyjemności. Trochę pobeczy, trochę się podąsa, ale jej przejdzie. Inaczej rodzice zrobią z niej pasożyta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 09:19   #6
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Jak pomóc siostrze?

rozpuszczona jak... nie wiem co :P

Nie wiem czy ty jej mozesz pomoc, predzej rodzice ktorzy moga "zmusic" ja do pracy
Teraz to jeszcze nie jest taki problem ale jak bedzie dorosla i bedzie musiala poradzic sobie bez pieniazkow rodzicow to ja jej wspolczuje...
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 13:03   #7
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Wizażanki pomocy.. z moja siostra jest gorzej.ledwo sie rok szkolny zaczął a ona juz do szkoły nie chce chodzic. Mówi,ze chce pomocy.ze nie potrafi tam chodzic.. nie dawno lekarze zdiagnozowali u niej nerwice żołądka spowodowaną wlasnie chodzeniem do szkoły:/
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 13:19   #8
agusiakp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 11
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Po pierwsze w jakim wieku jest Twoja siostra i czy między Tobą a nią jest duża różnica wieku? Jesteście dla siebie przyjaciółkami?
Z tą szkołą to może trzeba zmienić na nową. Może dobrze by było by jakiś psycholog porozmawiał z Twoją siostrą. Trzebaby dowiedzieć się co jest przyczyną takiej podstawy. Może w szkole spotykają ją jakieś przykrości?
Czy Twoja siostra ma jakąś przyjaciółkę od serca albo faceta? Jeśli tak to może z nimi można porozmawiać?
agusiakp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 16:23   #9
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Zachowanie Twojej siostry jest spowodowane sposobem wychowania przez rodziców, a także młodym wiekiem, kiedy to człowiek wiele rzeczy wyolbrzymia Natomiast nerwica i niechęć chodzenia do szkoły wydają się czymś poważniejszym niż kaprysy.Warto porozmawiać z siostrą i dociec dlaczego nie chce chodzić do szkoły.Czy nie chce się uczyć wogóle, czy to kwestia tej konkretnej szkoły (rówieśników, może jakiegoś nauczyciela).
Twoja siostra nie jest już małą dziewczynką i trudniej na nią wpłynąć.Na Twoim miejscu starałabym się jak najczęściej rozmawiać z siostrą, oczywiście nie moralizując za bardzo przy tym.Jedna rozmowa zapewne nic nie da, ale kilka plus nawiązanie kontaktu, zbliżenie się do siostry może spowodować,że ona zacznie patrzeć na swoje życie w inny sposób. Byłoby bardzo dobrze, gdyby rodzice się włączyli i może zaczęli czegoś od niej wymagać.
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 16:38   #10
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Jak pomóc siostrze?

kilka razy juz z nia rozmawiałam. ma 17 lat. myslała nad nowa szkołą,ale nie ma pomysłu do jakiej sie wybrac,żeby nie było jej trudno z nauką i nowymi ludzmi..
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 16:43   #11
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jak pomóc siostrze?

Cytat:
Napisane przez marchi Pokaż wiadomość
kilka razy juz z nia rozmawiałam. ma 17 lat. myslała nad nowa szkołą,ale nie ma pomysłu do jakiej sie wybrac,żeby nie było jej trudno z nauką i nowymi ludzmi..
Napisałaś,że uczy się dobrze, więc chyba nie powinna mieć większych obaw co do nowej szkoły. Jeśli chodzi o nowych ludzi to zawsze jest jakieś ryzyko do jakiej grupy ludzi się trafi, czy człowiek się w niej odnajdzie...Może warto podsunąć siostrze jaką szkołę i namówić ją aby spróbowała...
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.