Uroczysty obiad zamiast wesela. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 08:57   #31
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Thumbs up Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

hej kobietki


my również nie przepadamy za weselichami

organizujemy przyjecie w restauracji na 30 osób
bierzemy ślub kościelny i zapraszamy znajomych bo rodzinka mała

z tego co liczyłam całkowity koszt - 16 tys zł
w tym oczywiście wszystkie opłaty , kwiaciarnia, fotgraf, ubrania itp
buziaki
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 09:53   #32
zaba123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 19
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

taki obiadek to fajna sprawa na ograniczony budżet.i nie zaproszeni na niego nie powinni się obrażać.byłam parę razy w samym kościele na ślubie kol i jakoś nie przyszło mi do głowy żeby później z nimi nie rozmawiać.to Wasz dzień.
zaba123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 09:56   #33
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez Milibili Pokaż wiadomość
My tez organizujemy obiad na 18 osob. W eleganckiej restauracji na rynku w wiekszym miescie i koszt to ok 4500 zł ( w tym przystawki, zupa, obiad, deser, tort, ciasto, zimna plyta, woda,soki, kawa, herbata, szmpan i po kieliszku wina) nie wiem czy to duzo czy mało.... Chyba nie jest źle patrząc na miejsce

4500 to niedużo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:59   #34
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

My organizujemy obiad w restauracji. 40 osób, razem z alkoholem wyjdzie około 4000 (Łódź). Płacimy za menu, nie od osoby. Zaliczka (1000) i potwierdzenie ilosci osób na miesiąc przed imprezą.
Co do rodzaju ślubu. Wszystko zależy czy czujesz się osobą wierzącą. Nie kieruj się "widzimisię" rodziny. Wiem, że nie jest to łatwe, bo właśnie przerabiamy teksty o nieważnym "tylko" cywilnym.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:55   #35
lolitka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

ja biore slub cywilny 27wrzesnia 2008 i tez robie obiad w restauracji na 30 osob i bedzie mnie to kosztowac jakies 3000zl ale mozna zredukowac koszty zmniejszajac liczbe potraw na tym obiedzie
lolitka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 12:10   #36
madziadominik
Zadomowienie
 
Avatar madziadominik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 066
GG do madziadominik
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

czy to wesele czy tylko uroczysty obiad zawsze koszty można zmniejszyć.
nas wesle wyjdzie jakieś 15 tyś. wiec wydaje mi sie ze jak na wesle to nie jest dużo.

a i prosze pamiętajcie też o tym że po ślubie cywilnym też można urządzić wesle. nie widze przeciwskazać. bo co zaróżnica jaki ślub. jeśli oczywiście TYLKO chcecie wesle to rodzaj ślubu nie powinien w tym przeszkadzać
trzeba łamać stereotypy że po cywilnym wesla nie wypada robić a jak nie pewnie ze wypada
__________________
madziadominik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 00:28   #37
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Ja również zastanawiam się nad wysyłaniem zaproszeń na ślub i osobno na wesele. U mnie problem polega na tym, że niektórym osobom z mojej rodziny nie da się wytłumaczyć, że zostali zaproszeni tylko na ślub i boje się, że poprostu wproszą się na imprezę i nikt nie da rady ich wyprosić... A nas nie stać na urządzenie dużego przyjęcia, ale takie małe, skromne to by się przydało... Może jedynym wyjściem jest tu wysłanie do tych osób samych powiadomień, ale dopiero po ślubie...
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 19:22   #38
kos20
Raczkowanie
 
Avatar kos20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 117
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Ja miałam obiad rodzinny zamiast wesela. Bo oboje tak zdecydowaliśmy, nie chcieliśmy wesela. Bo jakoś ważniejsze wydaje nam się (ciągle) to co w kościele (w naszym wypadku kościół, ale dla kogoś innego może to być urząd i też to jest ważne), a nie to co potem.
Na ślub przyszli prawie wszyscy zaproszeni, kościół był pełen. A na obiedzie było niecałe 40 osób. I nikt nie widział problemu, ze taka konwencja jest przewidziana, wszyscy zaakceptowali. A to, jaką oprawę mszy zrobili nam przyjaciele, zawsze będę pamiętała.

Tak sobie myślę, że wielu ludzi będzie chciało przyjść na ślub zobaczyć się z Młodymi w takim dniu, złożyć Im życzenia. Ci którym na Was zależy nie będą się przejmowali że obiad jest skromny i mało osób na nim jest, ale właśnie przyjdą na ślub, żeby się z Wami cieszyć, może żeby się za Was pomodlić, albo żeby być świadkami takiego wydarzenia...
__________________
jeślibym zapomniała...
codziennie dziękuję Ci za dzisiaj i wszystko co mnie spotkało...
kos20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 22:51   #39
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

a na obiedzie organizowałyscie jakies tance czy cos?
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:18   #40
madziadominik
Zadomowienie
 
Avatar madziadominik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 066
GG do madziadominik
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez marchi Pokaż wiadomość
a na obiedzie organizowałyscie jakies tance czy cos?
kiedyś ktoś pisał że miał tylko obiad ale i tak w pewnym momencie zabrakło tańców.
myśle że to zależy co tak dokłądnie planujsze. tzn obiad a po obiedzie tort i kawe i do domu. czy np obiad, tort i kawe i posiadówke taką np 3h . wtedy myśle że jest wskazane aby była jakaś muzyka. może to być zwykła wieża i jakaś spokojna muzyka.
jesli ktoś bedzie chciał potańczyć to ok jeśli nie to bedzie ona miłym dodatkiem
__________________
madziadominik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:29   #41
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez marchi Pokaż wiadomość
a na obiedzie organizowałyscie jakies tance czy cos?

Jak chcesz organizowac tańce, to dla mnie jest już to zwykłe wesele, bo musisz pamyślec o odpowiedniej sali, z miejscem do tańczenia, itd.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 10:40   #42
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Ja również zastanawiam się nad wysyłaniem zaproszeń na ślub i osobno na wesele. U mnie problem polega na tym, że niektórym osobom z mojej rodziny nie da się wytłumaczyć, że zostali zaproszeni tylko na ślub i boje się, że poprostu wproszą się na imprezę i nikt nie da rady ich wyprosić... A nas nie stać na urządzenie dużego przyjęcia, ale takie małe, skromne to by się przydało... Może jedynym wyjściem jest tu wysłanie do tych osób samych powiadomień, ale dopiero po ślubie...
wyślij do nich zawiadomienia w zawiadomieniach nie podajesz(z reguły) adresu gdzie ma się odbyć wesele/obiad

poza tym - po jakimś czasie zadzwoń Ty, lub Twoja Mama/Teściowa - niby upewnić się czy dostali zawiadomienie i powiedzcie wyraźnie - miło nam będzie, jeśli przyjedziecie na nasz ślub a gdy padnie pytanie o jakąś imprezę - młodzi zdecydowali, że po ślubie będzie jedynie obiad dla rodziców, rodzeństwa, świadków i dziadków (czy coś w tym rodzaju) <pogrubione zaakcentować >
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 12:10   #43
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

nie planowałam tanców ale sie zastanawiałam wlasnie jak czas wypełnic..
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 19:51   #44
klower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Ja wchodze z zalozenia, ze takie cos jak slub zdarza sie tylko raz w zyciu (przynajmniej taka mam nadzieje) . Uroczysty obiad to moze byc na urodziny czy imieniny.

Ślub powinien byc taka nie zapomniana impreza, zeby bylo o czym opowiadac wnukom
__________________
~~~~~~~~~~~ KAPKA.pl lover ~~~~~~~~~~~
klower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 20:32   #45
yls
Zadomowienie
 
Avatar yls
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, na Górnym Śląsku
Wiadomości: 1 088
GG do yls
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
Ja wchodze z zalozenia, ze takie cos jak slub zdarza sie tylko raz w zyciu (przynajmniej taka mam nadzieje) . Uroczysty obiad to moze byc na urodziny czy imieniny.

Ślub powinien byc taka nie zapomniana impreza, zeby bylo o czym opowiadac wnukom

Cóż każdy ma swoje zadanie, ale myślę że istotą tego wątku jest temat nieweselny. I nie czujemy się gorsze, ani inne. Po prostu my chcemy bez wielkiej imprezy- dla każdej z nas coś innego ma znaczenie.
Dla Ciebie ważne jest wesele- dla mnie nie, ale szanuję Twoje zdanie.

Pozdrawiam
__________________
yls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 09:28   #46
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
Ja wchodze z zalozenia, ze takie cos jak slub zdarza sie tylko raz w zyciu (przynajmniej taka mam nadzieje) . Uroczysty obiad to moze byc na urodziny czy imieniny.

Ślub powinien byc taka nie zapomniana impreza, zeby bylo o czym opowiadac wnukom
Cytat:
Napisane przez yls Pokaż wiadomość
Cóż każdy ma swoje zadanie, ale myślę że istotą tego wątku jest temat nieweselny. I nie czujemy się gorsze, ani inne. Po prostu my chcemy bez wielkiej imprezy- dla każdej z nas coś innego ma znaczenie.
Dla Ciebie ważne jest wesele- dla mnie nie, ale szanuję Twoje zdanie.

Pozdrawiam

Zgadzam się z ysl. DLa mnie impreza nie jest wcale wazna i najchetniej nie robiłabym nic.
40 tysięcy wydane na jednodniowa impreze to wg mnie szaleństwo.
lepiej takie pieniadze przeznaczyc na mieszkanie/ lokatę czz chociazby 2 tyg na Bora-bora.
I wolałabym żeby wnuczki podziwiały mnie i TZta za nasz szacunek do siebie i szczęście małżeńskie, a nie za fakt, ze odwaliliśmy imprezę na 200 osób.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 13:49   #47
klower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

po pierwsze impreza wcale tyle nie musi kosztowac co piszesz i nie musi miec tez tylu gosci.

to troche pokazuje pewnie ze nie jestescie az tak bardzo emocjonalne z takim wydarzeniem jak wesele, ale
patrzac na historie pewnych zwiazkow to jednak w tej kwestii jestem staroswiecki...

Poprostu nie kupuje takich klimatow jak sa w Szwecji, dani czy w Niemczech.. Poprostu z czasem pewnie bedzie gdzies brakowac tego wydarzenia w zwiazku....
__________________
~~~~~~~~~~~ KAPKA.pl lover ~~~~~~~~~~~
klower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 11:09   #48
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
po pierwsze impreza wcale tyle nie musi kosztowac co piszesz i nie musi miec tez tylu gosci.

to troche pokazuje pewnie ze nie jestescie az tak bardzo emocjonalne z takim wydarzeniem jak wesele, ale
patrzac na historie pewnych zwiazkow to jednak w tej kwestii jestem staroswiecki...

Poprostu nie kupuje takich klimatow jak sa w Szwecji, dani czy w Niemczech.. Poprostu z czasem pewnie bedzie gdzies brakowac tego wydarzenia w zwiazku....
Czyli, ze obudzę się któregoś ranka i stwierdzę:"Nie mogę być dłużej z Tobą bo nie mieliśmy wesela!"
Mozesz przytoczyć jakąś historię?
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 12:48   #49
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Czyli, ze obudzę się któregoś ranka i stwierdzę:"Nie mogę być dłużej z Tobą bo nie mieliśmy wesela!"
Mozesz przytoczyć jakąś historię?
Hihihi.

Ja mam to szczęście, że ani ja, ani TZt po porostu nie znosimy spędów rodzinnych. nie podobają nam się także polskie tradycje weselne i nie mamy ochoty bawić się w wiochę. CO więcej, kiedy bierzemy udział w takich wydarzeniach, jesteśmy zazwyczaj skrepowani i zażenowani. Żle sie w takich sytuacjach czujemy.
Nie mam ochoty fundowac sobie całego dnia tortur.
I raczej nie będzie nam tęskno za "takim wydarzeniem" jakim jest weselicho z pompą.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 16:04   #50
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
Ja wchodze z zalozenia, ze takie cos jak slub zdarza sie tylko raz w zyciu (przynajmniej taka mam nadzieje) . Uroczysty obiad to moze byc na urodziny czy imieniny.

Ślub powinien byc taka nie zapomniana impreza, zeby bylo o czym opowiadac wnukom
nasze tradycyjne zachowanie- zastaw się i postaw się


Ja będe miała ,co opowiadac wnukom- jestem po slubie i obiedzie sami swoi, bez tańców ibyło udane, a nawet bardzo. Wszyscy się znali, można było sobie pozwolić na odwazne żarty.

Jak ktoś chce robić wesela niech robi. Ja tylko nie chciałam 200 osób, ktorych widze od pogrzebu do pogrzebu, ludzi, których będe widziec po raz pierwszy raz w życiu czyli tak zwane osoby towarzyszące. A po cholewcie mi to

Dla mnie wązniejszy był moment w kościele, nie jestem przesadnie religijna. Chciałam to przeżyć duchowo , inaczej, w starym kościele z osobami, które przyszły zobaczyc było może 50 osób. Kameralnie, śpiewał chór dziecięcy z parafii, kościoł skromnie ubrany. Za to jego efekt jak chór śpiewał nie zpaomne do końca życia, na Ave maryja popłakał nam się ministrant, na koniec była barka i spiewali prawie wszyscy.

Wnukom będe opowadać jak dozyje i wytrwam w małżenstwie, bo o to chodzi, by dożyć starości razem.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
po pierwsze impreza wcale tyle nie musi kosztowac co piszesz i nie musi miec tez tylu gosci.

to troche pokazuje pewnie ze nie jestescie az tak bardzo emocjonalne z takim wydarzeniem jak wesele, ale
patrzac na historie pewnych zwiazkow to jednak w tej kwestii jestem staroswiecki...

Poprostu nie kupuje takich klimatow jak sa w Szwecji, dani czy w Niemczech.. Poprostu z czasem pewnie bedzie gdzies brakowac tego wydarzenia w zwiazku....
emocjonalne z wydarzeniem:eek :

podchodzę w życiu bardzo emocjonalnie, kieruja mna emocje, jestem silnie emocjonalnie z kimś związana

Ale mam byc emocjonalna z moim weselem

Edytowane przez lemoorka
Czas edycji: 2008-09-09 o 19:19 Powód: dopisek
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 17:13   #51
madziadominik
Zadomowienie
 
Avatar madziadominik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 066
GG do madziadominik
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

wesele to nie wioch i nie trzeba robić go na 200 osób. u nas bedzie 50 - tylko najbliższych, zero obcych.
i co do tego nie wyjdzie nas przesadnie drogo.podejrzewam że niektóre tylko obiady tyle kosztują.

widzicie każdy ma prawo do swojego zdania. ja nie mówie że brak wesela to ujma na honorze rodziny dlatego nie rozumiem dlaczego ktoś mówi że zrobienie wesel to robienie wiochy

po prostu każda z nas ma tak jak sobie tego życzy. i czy to będzie sam tylko ślub i od razu podróż, czy tylko obiad, czy tylko wesele będze to nasze największe przeżycie w życiu. będzie to zmiana na lepsze bo już nie będziemy same tylko będzie koło nas drugi człowiek za którego będziemy równie mocno odpowiedzialne co za siebie. ja po prostu uważam że nie wazne jest co po ślubie tylko wazny jest właśnie ten moment gdy przysięgamy sobie wierność na całe życie.

a jeśli ma nie wyjść to czy bedzie wesle czy go nie bedzie to bez różnicy
__________________
madziadominik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 17:53   #52
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

madzia dominik, a ile, tak szacunkowo wyniesie was to wesele? Czy jeszcze nie robiłaś takich obliczeń?
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 19:16   #53
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
madzia dominik, a ile, tak szacunkowo wyniesie was to wesele? Czy jeszcze nie robiłaś takich obliczeń?
Wiem,że pytanie nie do mnie- mnie obiad na 28 osob plus ubrania, opłaty, kwiaty, etc wyniósł 11 tysięcy..
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 20:40   #54
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
po pierwsze impreza wcale tyle nie musi kosztowac co piszesz i nie musi miec tez tylu gosci.

to troche pokazuje pewnie ze nie jestescie az tak bardzo emocjonalne z takim wydarzeniem jak wesele, ale
patrzac na historie pewnych zwiazkow to jednak w tej kwestii jestem staroswiecki...

Poprostu nie kupuje takich klimatow jak sa w Szwecji, dani czy w Niemczech.. Poprostu z czasem pewnie bedzie gdzies brakowac tego wydarzenia w zwiazku....
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:57   #55
yls
Zadomowienie
 
Avatar yls
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, na Górnym Śląsku
Wiadomości: 1 088
GG do yls
Talking Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hihihi.

Ja mam to szczęście, że ani ja, ani TZt po porostu nie znosimy spędów rodzinnych. nie podobają nam się także polskie tradycje weselne i nie mamy ochoty bawić się w wiochę. CO więcej, kiedy bierzemy udział w takich wydarzeniach, jesteśmy zazwyczaj skrepowani i zażenowani. Żle sie w takich sytuacjach czujemy.
Nie mam ochoty fundowac sobie całego dnia tortur.
I raczej nie będzie nam tęskno za "takim wydarzeniem" jakim jest weselicho z pompą.

jakbym siebie czytała

Szanowni w tym wątku zgromadzeni.. moim skromnym zdaniem nie ma sensu wchodzić w dyskusje czyj punkt widzenia jest lepszy. To nie wątek w stylu : duże wesele czy uroczysty obiad- za i przeciw"

Jeśli dobrze kojarzę, to dzielimy się tu wiadomościami i EMOCJAMI :p w sprawie uroczystego obiadu..

to tak.. moim zdaniem
__________________
yls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 09:54   #56
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

moja mama miała skromne wesele robione w domu.. jakoś nie brakuje jej tego,że nie miała wielkiego wesela w knajpie. Poprostu nie chciała i nie było jej stać.. Moja ciocia jes 5 lat po ślubie. Zrobiła uroczysty obiad i również nie brakuje jej wesela.. A ten tekst,że wnuki będą podziwiać za wesele... cóż.. nigdy sie nie zastanawiałam nad weselem moich babć
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 16:24   #57
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

moja mam teżmiała obiad w domu. tylko, że ona chciała zaprosić na niego zaledwie kilka osób, bo nie lubi wielkich zlotów rodzinnych, a tata się uparł, że mabyć 30osób a nie 10.... święc mama srednio miło to wspomina....

my z moim TŻ urządzamy obiad na 21 osób (rodzice, rodzeństwo, chrzestni, świadkowie, moja babcia i kilkoro przyjaciół). plus oczywiście MY natomiast nie wiemy ile nas to wyniesie. nie znam się na obiadach poślubnych, ale nie chciałabym wydać 100zł/os kiedy urządzając wesele wydałabym 120....
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 07:07   #58
klower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Wiem,że pytanie nie do mnie- mnie obiad na 28 osob plus ubrania, opłaty, kwiaty, etc wyniósł 11 tysięcy..
no to gratuluje, u mnie wesele na 50 osob bedzie za 15000. a bylem tez na welach gdzie bylo 30 osob i podobnie wygladala cena. wiochy nie bylo .
Rozwniez jestem przeciwnikiem wesela na 200 osob bo to sie mija z celem.

widze Drogie Panie ze to co nazywacie obiadem jest poprostu waszym zdaniem zwyklym weselem tylko ze malym. he he

a teraz ciekawostka:
w Azerbejdzanie jak nie zaprosisz 1500 osob na wesele i nie bedziesz miec 500 zabitych kur dla wykarmienia tych gosci to nie ma mowy o weselu
__________________
~~~~~~~~~~~ KAPKA.pl lover ~~~~~~~~~~~
klower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 09:52   #59
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Cytat:
Napisane przez klower Pokaż wiadomość
no to gratuluje, u mnie wesele na 50 osob bedzie za 15000. a bylem tez na welach gdzie bylo 30 osob i podobnie wygladala cena. wiochy nie bylo .
Rozwniez jestem przeciwnikiem wesela na 200 osob bo to sie mija z celem.

widze Drogie Panie ze to co nazywacie obiadem jest poprostu waszym zdaniem zwyklym weselem tylko ze malym. he he

Nie, nie, nam chodzi o obiad. Jeden posiłek w restauracji bez orkiestry, bez chleba i soli, rzucania kieliszków i tańców. Salę wynajmujemy na 2-3 godziny, potem każdy wraca do siebie do domu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:59   #60
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Uroczysty obiad zamiast wesela.

Witam! Jestem nowa na tym wątku... Ja z moim jeszcze nie mężem jesteśmy 4 lata, mieszkamy razem ponad dwa lata, w maju tego roku były zareczyny... a 25.10.2008 bierzemy ślub kościelny. Jedyny warunek był taki że nie będzie zadnej imprezy po ceremonii kościelnej. Jedynie co to zaplanowany obiad dla rodziców, świadków i to wszystko czyli zwyczajny obiad na 8 osób. Nie wynajmujemy restauracji robimy to w domu. Wychodzimy z założenia ze to nie ma byc impreza dla ludzi aby sobie pojedli tylko to ma być NASZ dzień! Nie ma sensu zaciagac kredytów aby potem je spłacac przez kilka lat te pieniadze z robienia wielkiego wesela można przeznaczyc na bardziej pozyteczne sprawy
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-14 22:45:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.