Czy kremy z filtrem to ściema? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-11, 09:19   #61
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale bez kitu,
Nie raz na fitnesie usłyszałam rozzłoszczone pytanie młodej dziewczyny do koleżanki:
- po co one (starsze my) zostają na drugą godzinę/ przychodzą tak często?
- po co jej ciągle te ciuchy ( to już w punkt do mnie, lubię fitnesowe ciuchy, kupuję kolorowe, fajne i dość często)

itp.



No w sumie faktycznie, po co i tak mi nic już nie pomoże, jestem stara, mam zmarszczki i ciemniejsze dłonie, w dodatku od przewalania żelastwa całe w kablach




Dla ciekawych odpowiadam: bo chcę, mogę, mam taką fantazje i na nią czas i środki.


I jeszcze dodam kluczowe, nieskromnie uważam, ze sobie i światu, mam kilka rzeczy więcej i może nawet fajniejszych i bardziej cennych do zaoferowania, niż tylko moja uroda.
Że co?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 09:20   #62
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No tak, ale pomalowanie paznokci to nie to samo co dbanie o zeby. Starszym paniom ogolnie odradza sie malowanie na mocne kolory, duze lepiej wypadnie paznokiec w naturalnym cielistym kolorze lub bezbarwnym. Z farbowaniem wlosow podobnie - tez zle wypadnie krwista czerwien na wlosach czy prawdziwy koszmarek fiolet (kiedys byla taka moda).

Nie oznacza to, ze seniorki powinny przestac odwiedzac kosmetyczke, fryzjera lub dentyste. Powinny zostawic mocne kolory mlodszym paniom.
Nie podoba mi się takie podejście. Starsze osoby też normalnie żyją, mają swoje zachcianki i gusta, a nie tylko przygotowują się do położenia się w trumnie za 20 lat.
Przez takie podejście właśnie starsze panie wyglądają staro, bo "nie mogą" czegoś. Bo wciska im się jakieś szarobure bezkształtne worki, zamiast ubrań jak kobietom.
Takie sprowadzanie starszych ludzi do tego, że mają być niewidoczni, bo ich rola się w społeczeństwie skończyła, teraz tylko różaniec w rękę i do kościoła O.o Jak ktoś jest stary, to nie może chcieć być ładny i się podobać, sobie lub komuś? Zaszaleć nie może?
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 09:29   #63
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89624503]Ja będziesz na emeryturze to będziesz irytowała że jeździsz tramwajami i robisz tłok, kiedy młodzi udają się żeby ryrać na Twoje stypendium z ZUSu.

W domu siedzieć i na drutach robić.[/QUOTE]


I jeszcze ze robię sobie w tych drutach przerwę przed południem i idę do Biedry na zakupy wtedy, a nie kiedyś indziej.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Że co?



No nie uchodzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 09:58   #64
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Mam nadzieję że jeśli dobiję starszej nastolatki to będzie to bardziej klimat w stylu Iris Apfel. Nie mówię że aż takie stylówy mi leżą ale chodzi o fakt tego ile ta kobita ma na sobie koloru i bawienia się ciuchami. Coś w stylu Macademian XY+.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 10:01   #65
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się takie podejście.

Na szczęście u młodych ludzi takie myślenie to już jest raczej w kategoriach kuriozum.
Starsze osoby miewają takie myślenie częściej, w końcu w innych czasach im się mentalność kształtowała.
Ale też jest już naprawdę sporo starszych kobiet, które nie postawiły na sobie krzyżyka i mają w pompie poglądy w stylu: żywe kolory tylko dla młodych, dla starych te umarłe.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 10:03   #66
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Rozbuchany styl ma kobita niemożliwie ale trochę brakuje takich kilkudziesięciolatek
Trochę bo dzięki temu że reszta leci buro i nudno ona się wyróżnia.

https://www.elle.pl/media/cache/defa...to-2015_4.jpeg
https://lamode.info/tl_files/MATERIA...%20APFEL/2.png
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 10:17   #67
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89624547]Na szczęście u młodych ludzi takie myślenie to już jest raczej w kategoriach kuriozum.
Starsze osoby miewają takie myślenie częściej, w końcu w innych czasach im się mentalność kształtowała.
Ale też jest już naprawdę sporo starszych kobiet, które nie postawiły na sobie krzyżyka i mają w pompie poglądy w stylu: żywe kolory tylko dla młodych, dla starych te umarłe.[/QUOTE]

No nie wiem, na wizażu wiele razy były "nagonki" na starsze osoby ze strony tych młodszych. Czasami to aż żenujące było.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-11, 10:22   #68
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
No nie wiem, na wizażu wiele razy były "nagonki" na starsze osoby ze strony tych młodszych. Czasami to aż żenujące było.

Chcę wierzyć, że to jakieś dziwactwo i wybryk

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Rozbuchany styl ma kobita niemożliwie ale trochę brakuje takich kilkudziesięciolatek
Trochę bo dzięki temu że reszta leci buro i nudno ona się wyróżnia.

https://www.elle.pl/media/cache/defa...to-2015_4.jpeg
https://lamode.info/tl_files/MATERIA...%20APFEL/2.png

Większość ludzi teraz leci na szaroburo bez względu na wiek i płeć. Kolorych ptaków w stylu Magdy Gessler jak na lekarstwo.
To przez te przeklęte sieciówki, wszyscy wyglądamy podobnie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 10:23   #69
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89624565]Chcę wierzyć, że to jakieś dziwactwo i wybryk [/QUOTE]

Dobrze by było
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 10:26   #70
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Może i istnieją, ale "wyglądasz młodziej" to ocena ogólna, na którą składa się znacznie więcej, niż zmarszczki lub ich brak i kondycja skóry. Poza tym niektórzy kompletnie nie potrafią oceniać wieku na oko i do tego części ludzi też głupio do kogoś wypalić "wyglądasz starzej", więc jeśli opierać się w tej kwestii tylko na opiniach innych usłyszanych w przypadkowych miejscach, to wynik prawie zawsze będzie przekłamany.

Taaa, albo jak się niektórzy jarają, bo w lidlu o dowód poproszą. To na pewno znaczy, że taaaacy młodzi są.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 11:40   #71
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
nie wierze w to, co widzę
Ja też

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Bo znam osoby które cenią sobie białą skórę, wśród młodych dziewczyn nnp.jest większy trend na bycie białą niż kiedyś
Napisałaś w poprzednim poście:

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
czy za cenę bladej skóry bez zmarszczek warto nakładać tony chemicznych substancji na skórę?
co znaczy, że uważasz bycie bladym za jakąś cenę, którą trzeba zapłacić, podcza gdy dla niektórych osób może to być cel sam w sobie. Oczywiście nie dla wszystkich, wiele osób chciałoby używać filtrów, a jednocześnie jednak mieć opaloną skórę.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Dla mnie znaczy że podwyższa ryzyko więc nie stosuję.Jak coś wygląda że powoduje raka to wolę unikać.
To jest tak zwany chłopski rozum i mylenie korelacji z przyczynowością. Póki co nie ma dowodów eksperymentalnych, które potwierdzałyby tę hipotezę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-11, 16:06   #72
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Ja nie używam kremów z filtrem - po prostu jeszcze nie trafiłam na taki, przy którym nie miałabym poczucia, że wysmarowałam sobie twarz smalcem, a na dalsze poszukiwania ochoty brak. Mam tylko 2 znośne kremy bb z filtrem 20, ale też nie łudzę się, że cokolwiek mi one dadzą, jeśli spędzę kilka godzin w pełnym słońcu. Reszty ciała nie smaruję w ogóle, bo zwyczajnie mi się nie chce. Wyglądam raczej na swój wiek.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 16:22   #73
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No tak, ale pomalowanie paznokci to nie to samo co dbanie o zeby. Starszym paniom ogolnie odradza sie malowanie na mocne kolory, duze lepiej wypadnie paznokiec w naturalnym cielistym kolorze lub bezbarwnym. Z farbowaniem wlosow podobnie - tez zle wypadnie krwista czerwien na wlosach czy prawdziwy koszmarek fiolet (kiedys byla taka moda).

Nie oznacza to, ze seniorki powinny przestac odwiedzac kosmetyczke, fryzjera lub dentyste. Powinny zostawic mocne kolory mlodszym paniom.
Kazda osoba, niezależnie od wieku, powinna (sic!) sama stanowic o swoim wyglądzie i dobierać kolory jak jej się żywnie podoba.
I nie przepraszać za to, ze żyje.

Swoją droga, kiedyś usłyszałam od jednej kosmetyczki, ze ona nie robi czerwonych paznokci przyszłym pannom młodym, nawet jeśli chcą, bo nie wypada iść do kościoła "w takim kolorze". Musiałam się mocno ugryźć w język, żeby nie powiedzieć co myślę. Swoją droga, jakiś kiepski ten bóg, ze się obraza na czerwone paznokcie...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 19:18   #74
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Kazda osoba, niezależnie od wieku, powinna (sic!) sama stanowic o swoim wyglądzie i dobierać kolory jak jej się żywnie podoba.

I nie przepraszać za to, ze żyje.



Swoją droga, kiedyś usłyszałam od jednej kosmetyczki, ze ona nie robi czerwonych paznokci przyszłym pannom młodym, nawet jeśli chcą, bo nie wypada iść do kościoła "w takim kolorze". Musiałam się mocno ugryźć w język, żeby nie powiedzieć co myślę. Swoją droga, jakiś kiepski ten bóg, ze się obraza na czerwone paznokcie...
Klauzula sumienia dla kosmetyczek :ROTFL: nie wiem czy jeszcze mnie coś dziś tak rozbawi, dzięki

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 19:50   #75
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

W Polsce lidlach to sprawdzają ponoć tak gdzieś na oko do 30, nie poniżej 20. Ja bym Wiki Gabor dała ze 25 a może 35 a chyba ma 16.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 20:03   #76
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
W Polsce lidlach to sprawdzają ponoć tak gdzieś na oko do 30, nie poniżej 20. Ja bym Wiki Gabor dała ze 25 a może 35 a chyba ma 16.
Uuuuuu no to mnie zmartwiłaś, bo mnie w Lidlu nie pytają.
Ale słyszałam, że to może być też klątwa obrączki. Chociaż... częściej chodzę bez niej
Ja tam ogólnie znam bardzo mało ludzi, którzy faktycznie wyglądają młodziej i których nie zdradza jakiś szczegół, tzn. np. wspomniane już ręce, szyja i dekolt, czasami zęby, a nawet... uszy.
Zaprawdę powiadam wam, spf na uszy nakładajcie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 20:14   #77
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też



Napisałaś w poprzednim poście:



co znaczy, że uważasz bycie bladym za jakąś cenę, którą trzeba zapłacić, podcza gdy dla niektórych osób może to być cel sam w sobie. Oczywiście nie dla wszystkich, wiele osób chciałoby używać filtrów, a jednocześnie jednak mieć opaloną skórę.

To że wymieniłam słowo bladą w jednym zdaniu z ceną nie oznacza że to jedyny powód dla którego może niewarto stosować spf Tak rozumiesz?


To jest tak zwany chłopski rozum i mylenie korelacji z przyczynowością. Póki co nie ma dowodów eksperymentalnych, które potwierdzałyby tę hipotezę.

Masz czarno na białym link do strony onkologicznej, nie wiem jakich więcej dowodów oczekujesz.
Dla mnie EOT
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 20:18   #78
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Uuuuuu no to mnie zmartwiłaś, bo mnie w Lidlu nie pytają.
Ale słyszałam, że to może być też klątwa obrączki. Chociaż... częściej chodzę bez niej
Ja tam ogólnie znam bardzo mało ludzi, którzy faktycznie wyglądają młodziej i których nie zdradza jakiś szczegół, tzn. np. wspomniane już ręce, szyja i dekolt, czasami zęby, a nawet... uszy.
Zaprawdę powiadam wam, spf na uszy nakładajcie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie w Lidlu raz zapytali ale to w czasach gdy nosiło się maseczkę

A tak na poważnie, ja chyba najszybciej szukałabym wieku w magicznych siwych nitkach na skroniach i wiek widać jakos tam zawsze tylko jednym idzie w kilogramy a innym w zmarszczki, i jedni i drudzy czasu nie oszukają. Oczywiście wyglądać można długo długo młodziej.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-11, 20:54   #79
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Mnie w Lidlu raz zapytali ale to w czasach gdy nosiło się maseczkę

A tak na poważnie, ja chyba najszybciej szukałabym wieku w magicznych siwych nitkach na skroniach i wiek widać jakos tam zawsze tylko jednym idzie w kilogramy a innym w zmarszczki, i jedni i drudzy czasu nie oszukają. Oczywiście wyglądać można długo długo młodziej.
No nie wiem, moja siostra bardzo szybko zaczęła siwieć. Co prawda zatrzymało jej się to na pewnym poziomie, ale już w liceum miała sporo siwych włosów. No i jednak jest to coś, co łatwo ukryć
Znam takie osoby, które z daleka wyglądają zjawiskowo - ponadprzeciętna uroda, dbałość o ubiór, fryzurę, makijaż itp., a czar pryska przy zmniejszeniu odległości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-11, 21:32   #80
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

O, ja siwieje od czubka łba i niesamowicie mi się to podoba. Jestem naturalna blondynka i to wyglada jakby mi się włosy robiły srebrno-zielone. Mam 44 lata.

Tak szczerze to nie rozumiem tego zjawiska zwanego swojsko "ageizmem" - to jak wyglądamy i w jakim tempie się starzejemy zależy od pierdyliarda czynników, samo starzenie się jest zaś nieuniknione. Mnie bardziej bawią (ze szczypta złośliwości) niż wkurzają takie osoby jak z posta cavy. Podobnie jak młodsze koleżanki rzucające mi głupie teksty o menopauzie (nie, nie mam jeszcze), uważające jakimś dziwnym trafem, ze je to ominie czy coś
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 05:05   #81
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
O, ja siwieje od czubka łba i niesamowicie mi się to podoba. Jestem naturalna blondynka i to wyglada jakby mi się włosy robiły srebrno-zielone. Mam 44 lata.

Tak szczerze to nie rozumiem tego zjawiska zwanego swojsko "ageizmem" - to jak wyglądamy i w jakim tempie się starzejemy zależy od pierdyliarda czynników, samo starzenie się jest zaś nieuniknione. Mnie bardziej bawią (ze szczypta złośliwości) niż wkurzają takie osoby jak z posta cavy. Podobnie jak młodsze koleżanki rzucające mi głupie teksty o menopauzie (nie, nie mam jeszcze), uważające jakimś dziwnym trafem, ze je to ominie czy coś
Ageizm to dyskryminacja że względu na wiek. Gdzie tu masz dyskryminacje?

Dużo rzeczy jest nieuniknionych. Ludzie na przestrzeni lat chcieli wyglądać dobrze według swoich standardów.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 06:18   #82
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 07:49   #83
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Trochę się da, jak pokazał przykład kobiety, która stosowała SPF na twarz, ale nie na szyję KLIK.

Z tym że obecnie dochodzi jeszcze medycyna estetyczna, kobiety stosują filtry i zabiegi, więc w takich przypadkach trudno będzie powiedzieć, na ile co odpowiada za wygląd ich skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 09:28   #84
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No nie wiem, moja siostra bardzo szybko zaczęła siwieć. Co prawda zatrzymało jej się to na pewnym poziomie, ale już w liceum miała sporo siwych włosów. No i jednak jest to coś, co łatwo ukryć
Znam takie osoby, które z daleka wyglądają zjawiskowo - ponadprzeciętna uroda, dbałość o ubiór, fryzurę, makijaż itp., a czar pryska przy zmniejszeniu odległości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Siwe nitki spokojnie można mieć już ledwo po dwudziestce, to akurat jeden z mniej trafnych tropów.
Mnie się dla odmiany zdarzyło komuś z odległości dodać z 10 lat, z bliska już widziałam, że jest młodszy. Tylko że to akurat facet był.
Normalnie nie umiem wieku ocenić, umiem tak mniej więcej, czy ktoś jest młodszy, czy starszy ode mnie, ale też można się pomylić.
Mnie dawano więcej niż mam, gdy byłam nastolatką i to raczej nie przez oznaki starzenia, bo nastolatki ich nie mają, tylko poważną twarz, wysoki wzrost, ciemne, długie włosy. Szczerze mówiąc jak porównuję swoje zdjęcia w indeksie i na dyplomie - 5 lat różnicy - to na tym drugim bym sobie dała mniej lat niż na pierwszym.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 09:42   #85
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trochę się da, jak pokazał przykład kobiety, która stosowała SPF na twarz, ale nie na szyję KLIK.

Z tym że obecnie dochodzi jeszcze medycyna estetyczna, kobiety stosują filtry i zabiegi, więc w takich przypadkach trudno będzie powiedzieć, na ile co odpowiada za wygląd ich skóry.
zdązyłam tylko zobaczyć zdjecie i mi od razu zaczęło blokowac stronę, tam w tytule jest ze ona ma 92 lata?


jest to dla mnie kompletnie niewiarygodne.
Dlaczego miałaby miec tak zniszczoną skóre szyi pod brodą? Przeciez tam słońce praktycznie nie dochodzi.
Dla mnie to jest jakas manipulacja i dziennikarskie robienie klikbajtów.


Poza tym, zdjęć tego typu jest zwyczajnie za mało, tak jak to sławetne zdjecie kobiety która siedziała 1 bokiem do okna a nie stosowała filtru i 1 strone twarzy ma zniszczoną.
Dlaczego nie ma takich zdjęć tysięcy czy nawet milionów? Ani nie widujemy wielu takich kobiet w swoim otoczeniu? Pzreciez takich biurowych pracownic dziesięcioleciami pracujących na 1 stanowisku sa miliony a nie tylko ta 1 i jeszcze na dodatek kremy z wydajnym filtrem UV to dość nowy wynalazek.




Mi to się nie składa po prostu.


Moja własna matka nigdy nie stosowała kremów z UV, a w wieku prawie 80 lat, praktycznie nie ma zmarszczek. A jest wychowana najpierw na wsi gdzie od małego pracowała w polu, a potem od zawsze siedziała w ogródku ile się dało + co roku wakacje nad morzem i opalanie się.

Serio, ma gładziutką twarz. Sama bym taką chciała, mam więcej rys na czole niż ona.

My w ogóle ją podejrzewamy o jakieś zabiegi medycyny estetycznej, ale ani nie ma blizn , ani nie mamy dowodów, a ona zaprzecza (ale jak ją znam, to jak się uprze to prawdy nie powie- więc dalej nie wiemy), natomiast twardo obstaje że twarzy nie wolno dotykać, nie wolno się w żaden sposób o nią podpierać a spać można tylko na plecach i trzeba się smarować kremem ze sluzem ślimaka i z perłą (jak juz wynaleźli sluz slimaka) a wcześniej kremami: NIVEA, potem PONDS (to było jadowite ohydztwo dopiero ten PONDS okropne pryszcze miałam jak się smarowałam tym cholerstwem).
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 09:49   #86
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

coś jest w tym spaniu na plecach. Od spania na boku prawym i brzuchu pogłebiają mi się kurze łapki na prawej stronie.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
zdązyłam tylko zobaczyć zdjecie i mi od razu zaczęło blokowac stronę, tam w tytule jest ze ona ma 92 lata?


jest to dla mnie kompletnie niewiarygodne.
Dlaczego miałaby miec tak zniszczoną skóre szyi pod brodą? Przeciez tam słońce praktycznie nie dochodzi.
Dla mnie to jest jakas manipulacja i dziennikarskie robienie klikbajtów.


Poza tym, zdjęć tego typu jest zwyczajnie za mało, tak jak to sławetne zdjecie kobiety która siedziała 1 bokiem do okna a nie stosowała filtru i 1 strone twarzy ma zniszczoną.
Dlaczego nie ma takich zdjęć tysięcy czy nawet milionów? Ani nie widujemy wielu takich kobiet w swoim otoczeniu? Pzreciez takich biurowych pracownic dziesięcioleciami pracujących na 1 stanowisku sa miliony a nie tylko ta 1 i jeszcze na dodatek kremy z wydajnym filtrem UV to dość nowy wynalazek.




Mi to się nie składa po prostu.


Moja własna matka nigdy nie stosowała kremów z UV, a w wieku prawie 80 lat, praktycznie nie ma zmarszczek. A jest wychowana najpierw na wsi gdzie od małego pracowała w polu, a potem od zawsze siedziała w ogródku ile się dało + co roku wakacje nad morzem i opalanie się.

Serio, ma gładziutką twarz. Sama bym taką chciała, mam więcej rys na czole niż ona.

My w ogóle ją podejrzewamy o jakieś zabiegi medycyny estetycznej, ale ani nie ma blizn , ani nie mamy dowodów, a ona zaprzecza (ale jak ją znam, to jak się uprze to prawdy nie powie- więc dalej nie wiemy), natomiast twardo obstaje że twarzy nie wolno dotykać, nie wolno się w żaden sposób o nią podpierać a spać można tylko na plecach i trzeba się smarować kremem ze sluzem ślimaka i z perłą (jak juz wynaleźli sluz slimaka) a wcześniej kremami: NIVEA, potem PONDS (to było jadowite ohydztwo dopiero ten PONDS okropne pryszcze miałam jak się smarowałam tym cholerstwem).
a jest szansa, że twoja mama mogła sobie robić zabiegi?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 09:52   #87
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
a jest szansa, że twoja mama mogła sobie robić zabiegi?



A czemu by nie miała być szansa?
Biedna nie była, zawsze lubiła ładnie wyglądać.
Ale to smoczyca jest, jak sobie wbiła że nie przyzna się, to nie przyzna się.
Ale równie dobrze , może żadnego nie robiła jak mówi.
Nie wiemy i się nie dowiemy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 10:01   #88
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
zdązyłam tylko zobaczyć zdjecie i mi od razu zaczęło blokowac stronę, tam w tytule jest ze ona ma 92 lata?


jest to dla mnie kompletnie niewiarygodne.
Dlaczego miałaby miec tak zniszczoną skóre szyi pod brodą? Przeciez tam słońce praktycznie nie dochodzi.
Dla mnie to jest jakas manipulacja i dziennikarskie robienie klikbajtów.


Poza tym, zdjęć tego typu jest zwyczajnie za mało, tak jak to sławetne zdjecie kobiety która siedziała 1 bokiem do okna a nie stosowała filtru i 1 strone twarzy ma zniszczoną.
Dlaczego nie ma takich zdjęć tysięcy czy nawet milionów? Ani nie widujemy wielu takich kobiet w swoim otoczeniu? Pzreciez takich biurowych pracownic dziesięcioleciami pracujących na 1 stanowisku sa miliony a nie tylko ta 1 i jeszcze na dodatek kremy z wydajnym filtrem UV to dość nowy wynalazek.




Mi to się nie składa po prostu.
Zdjęcie opublikował na Twitterze lekarz Avi Bittermann, tutaj jest oryginalne źródło KLIK.

Słońce jak najbardziej dochodzi do szyi, dlaczego miałoby nie dochodzić?

Dla mnie ta pani ma jak na 92-latkę zbyt "młodą" cerę, nie wiem czy takie coś mogłoby być tylko zasługą filtra, czy może jednak raczej jakichś zabiegów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 10:08   #89
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

A w USA w ogóle są obecne tak długo filtry, że miała okazję przez wiele lat smarować twarz, a szyi nie?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 10:15   #90
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
A w USA w ogóle są obecne tak długo filtry, że miała okazję przez wiele lat smarować twarz, a szyi nie?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Oczywiście, pierwszy filtr chemiczny to lata 30 XX wieku, w latach 80 filtry stały się powszechnie dostępne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-21 16:06:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.