Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-22, 05:44   #1411
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89674807]Jest jedna bardzo irytujaca reklama jakiegos biura rachunkowego, z facetem przebranym za Einsteina i mowiacym z niby niemieckim akcentem. Nie wiem, czemu ciagle mi sie to wyswietla na yt, ale dziwi mnie, ze jakas firma wydala kase na cos takiego. Jak tylko slysze ten sztuczny niby niemiecki akcent, to mam ochote rozwalic telefon. Wiec no coz, nie czuje sie zachecona - chyba ze poziom irytacji przeklada sie na wzrost zainteresowania uslugami reklamodawcow, nie wiem.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Infakt.
To taka platforma gdzie możesz sobie samemu prowadzić księgowość lub możesz mieć przydzieloną księgową. To chyba jacyś youtuberzy reklamują.
Generalnie stawki dla księgowych proponują żałosne i na grupach dla księgowych wszyscy odradzają z nimi współpracę, chyba 60% ceny idzie do Infaktu. A ty zapłać jeszcze od tych 40% podatek i ZUS
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 06:54   #1412
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
kazdy mowi, ze w szkole powinni uczyc o seksie, zdrowym odzywianiu, zdrowiu psychicznym, tolerancji, ochronie srodowiska itd. i ze ogolnie w szkole powinno sie uczyc takich rzeczy

a ja sie zawsze wtedy zastanawiam czy to serio sprawi, ze spoleczenstwo bedzie w tych kwestiach bardziej wyedukowane

przeciez to, ze cos bylo w szkole nie oznacza, ze ludzie to pamietaja, skad wiec zalozenie, ze zapamietaliby te wszystkie nowe wazne rzeczy?

po prostu czasami mysle, ze niektorzy widzieliby rozwiazanie kazdego problemu swiata gdyby ta zla szkola uczyla tego wszystkiego, bo zawsze jest ten argument, ze ja tego nie wiedzialem, bo w szkolach tego niestety nie ucza

no, ok, ale ucza masy innych rzeczy, ktorych wiekszosc nie pamieta i ma wywalone juz na etapie przymusowej edukacji, dlaczego teraz mialoby byc inaczej, bo zmieni sie program?
Znaczy ja uważam że uczyć się powinno ale nie przeceniałabym tej nauki uważam że te kwestie co wymieniłaś są po prostu bardziej zakorzenione w stylu życia rodziny, sposobie wychowania że ciężko nauczycielowi będzie "przetłumaczyć" jeżeli dziecko przesiaknelo czym innym. Znaczy wiem że to nie tak że nikt się niczego z tego nie nauczy. Ale to też nie będzie tak że skoro będą uczuć o tolerancji to nagle uczniowie tolerancyjni będą. Tutaj jest pole dla rodziny, bo ja ogólnie wychodzę z założenia że szkoła ma uczyć a rodzice wychowywać (a to co wymieniłaś to mi bardziej pod wychowanie podpada). W każdym razie to też rodzice powinni nauczyć odpowiedzialność i "myśleć", bo np nie wystarczy mieć wiedzę o antykoncepcji, ale też trzeba mieć poczucie odpowiedzialność żeby w ogóle "czuć potrzebę" jej zastosować. Paradoksalnie uważam że w tych kwestiach wieksza role odgrywają portale społecznościowe niż szkoła.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 08:04   #1413
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dlatego w szkole powinno się uczyć otwartości umysłu, zadawania dobrych pytań, szukania odpowiedzi, znalezienie dobrego źródła. Szkoła powinna uczyć by dążyć do prawdy..
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 08:05   #1414
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
kazdy mowi, ze w szkole powinni uczyc o seksie, zdrowym odzywianiu, zdrowiu psychicznym, tolerancji, ochronie srodowiska itd. i ze ogolnie w szkole powinno sie uczyc takich rzeczy
a ja sie zawsze wtedy zastanawiam czy to serio sprawi, ze spoleczenstwo bedzie w tych kwestiach bardziej wyedukowane
przeciez to, ze cos bylo w szkole nie oznacza, ze ludzie to pamietaja, skad wiec zalozenie, ze zapamietaliby te wszystkie nowe ważne rzeczy?
mnie w szkole o zdrowym odżywianiu (na technice), ochronie środowiska (biologia) uczono, ten pierwszy temat mnie na tyle interesował - dawno temu , że sobie podczytywałam książki dodatkowe. o tolerancji - na wychowaniu obywatelskim. aktualnie jest przedmiot Wychowanie do życia w rodzinie, gdzie chyba (?) powinna być nauka "o seksie" oraz przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa gdzie w programie m.in. jest

"Na zajęciach związanych z celem „Kształtowanie postaw indywidualnych i społecznych sprzyjających zdrowiu” należy przede wszystkim uwzględnić realne potrzeby zdrowotne, edukacyjne i informacyjne danej grupy uczniów (np. otyłość)"

i cóż- całe społeczeństwo jak widać i czuć nie jest chyba bardziej wyedukowane, ba! nawet niektórzy nie zdają sobie sprawy, że takie tematy jak wymieniłaś są poruszane w edukacji szkolnej- i to już w podstawówce.
Kto będzie chciał i miał odpowiednie IQ i motywacje do nauki to się coś tam nauczy - wiadomo, że nie wszystko zapamięta, nawet geniusz.

Cytat:
zawsze jest ten argument, ze ja tego nie wiedzialem, bo w szkolach tego niestety nie ucza
argument, sorry, ale głupich i leniwych. Mam znajomą, ktora z błedów swoich zawodowych sie potrafi tłumaczyc ze 'nikt jej nie powiedział!' - ma w obowiązkach na swoim stanowisku być na bieżąco z wiedzą zawodową, bo jest 'samodzielnym specjalistą"
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 08:29   #1415
czarna_herbata
Raczkowanie
 
Avatar czarna_herbata
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 91
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89675041]aktualnie jest przedmiot Wychowanie do życia w rodzinie, gdzie chyba (?) powinna być nauka "o seksie"
[/QUOTE]

WDŻ mnie uczyła katechetka w piątej klasie podstawówki, chciałabym wierzyć w takie marzenia, że na jakimkolwiek przedmiocie była rozmowa o seksie. Nawet na rozszerzonej biologi w liceum(!), nauczycielka czerwieniła się kiedy nam wspominała o układzie rozrodczym człowieka, ogólnie o pantofelkach można było dłubać przez pół roku rozszerzenia, ale o człowieku to po macoszemu - także teoria swoje, a praktyka swoje.


A tak wygląda "praktyka nauki o zdrowiu" w szkołach:
https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/331788,szczepienia-przeciwko-hpv-ofiara-wyborow


Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
kazdy mowi, ze w szkole powinni uczyc o seksie, zdrowym odzywianiu, zdrowiu psychicznym, tolerancji, ochronie srodowiska itd. i ze ogolnie w szkole powinno sie uczyc takich rzeczy
a ja sie zawsze wtedy zastanawiam czy to serio sprawi, ze spoleczenstwo bedzie w tych kwestiach bardziej wyedukowane
Czy będzie bardziej wyedukowane? Nie wiem. Czy wiedza dotrze do większej ilości osób? Jak najbardziej, jeśli tylko kwestie zdrowia nie będą postrzegane jako zapchajdziura przez społeczeństwo czy spychadela na rodziców.

Jak na razie kuriozalnie to wygląda, że religia jedyna słuszna jest nadal w szkołach, ale nauka o zdrowiu to "e tam niech rodzice uczą, bo to kwestia wychowania".

Edytowane przez czarna_herbata
Czas edycji: 2023-09-22 o 08:43
czarna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 08:38   #1416
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
kazdy mowi, ze w szkole powinni uczyc o seksie, zdrowym odzywianiu, zdrowiu psychicznym, tolerancji, ochronie srodowiska itd. i ze ogolnie w szkole powinno sie uczyc takich rzeczy
a ja sie zawsze wtedy zastanawiam czy to serio sprawi, ze spoleczenstwo bedzie w tych kwestiach bardziej wyedukowane
przeciez to, ze cos bylo w szkole nie oznacza, ze ludzie to pamietaja, skad wiec zalozenie, ze zapamietaliby te wszystkie nowe wazne rzeczy?
po prostu czasami mysle, ze niektorzy widzieliby rozwiazanie kazdego problemu swiata gdyby ta zla szkola uczyla tego wszystkiego, bo zawsze jest ten argument, ze ja tego nie wiedzialem, bo w szkolach tego niestety nie ucza
no, ok, ale ucza masy innych rzeczy, ktorych wiekszosc nie pamieta i ma wywalone juz na etapie przymusowej edukacji, dlaczego teraz mialoby byc inaczej, bo zmieni sie program?
Idąc takim tokiem rozumowania, to po co w ogóle chodzić do szkoły skoro może nic w głowie nie zostać. Oczywiście szkolnictwo powinno przejść reformę, jest część rzeczy, która faktycznie jest niepotrzebna/zbyt szczegółowa/powtarzana zbyt wiele razy, ale to nie oznacza, że nic nie wnosi i niczego nie uczy. Poza tym takie praktyczne, życiowe rzeczy są bardziej interesujące i łatwiej je zapamiętać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 09:01   #1417
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Dlatego w szkole powinno się uczyć otwartości umysłu, zadawania dobrych pytań, szukania odpowiedzi, znalezienie dobrego źródła. Szkoła powinna uczyć by dążyć do prawdy..
Zawsze mnie to smieszy jak ludzie maluja sobie czym powinna byc szkola w jakichs utopijnych wizjach.
Tak jak goczek pisze, rozne tematy sa w szkole poruszane. I zdrowe odzywianie (na pewno piramida zdrowego zywienia przy okazji biologii i witamin), i ochrona srodowiska (to to na wielu przedmiotach). Wiadomo, w Polsce takiej jaka mamy teraz o seksie sie nie nauczysz, a kiedys tez roznie bywalo, bo nie wszyscy nauczyciele byli na tyle smiali - no to mozna zalatwic kursami dla nauczycieli.

Ale... Na sile czlowieka niczego nie nauczysz. Nie wiem dlaczego ktos mowi ze w szkole nie uczy sie otwartosci umyslu? Jak masz dobrego nauczyciela np. od polskiego, to cieszy sie z kazdej ciekawej interpretacji.
O dobrych zrodlach w ktorych mamy czegos szukac tez sie u mnie od zawsze mowilo w szkole, wikipedia byla tabu , duzo tez sie mowilo o problemie nadmiaru informacji.
O selekcji informacji.

W szkole mowi sie naprawde o wielu rzeczach, ale kto nie chce sie uczyc, ten sie nie nauczy. Z tego co zauwazam, aktualne pokolenie jest przekonane o swojej wyzszosci i w ogole nie uznaje autorytetow. Mam wsrod znajomych i rodziny nastolatkow, ktorzy wyjasniaja mi jakies podstawowe kwestie ekonomiczne (jestem ekonomistka), bo twierdza, ze sie nie znam. Mam w rodzinie tez specjalistow z innych zawodow i tez maja podobne doswiadczenia.
A juz rozmowa o seksie z takimi mlodymi doroslymi jest bardzo trudna, bo tez im sie wydaje, ze nikt ich niczego nie moze nauczyc.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-22, 09:16   #1418
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu;89674919[B
]kazdy mowi, ze w szkole powinni uczyc o seksie, zdrowym odzywianiu, zdrowiu psychicznym, tolerancji[/B], ochronie srodowiska itd. i ze ogolnie w szkole powinno sie uczyc takich rzeczy
a ja sie zawsze wtedy zastanawiam czy to serio sprawi, ze spoleczenstwo bedzie w tych kwestiach bardziej wyedukowane
przeciez to, ze cos bylo w szkole nie oznacza, ze ludzie to pamietaja, skad wiec zalozenie, ze zapamietaliby te wszystkie nowe wazne rzeczy?
po prostu czasami mysle, ze niektorzy widzieliby rozwiazanie kazdego problemu swiata gdyby ta zla szkola uczyla tego wszystkiego, bo zawsze jest ten argument, ze ja tego nie wiedzialem, bo w szkolach tego niestety nie ucza
no, ok, ale ucza masy innych rzeczy, ktorych wiekszosc nie pamieta i ma wywalone juz na etapie przymusowej edukacji, dlaczego teraz mialoby byc inaczej, bo zmieni sie program?
Z pewnością lepiej weszłoby mi to do głowy niż religia, która była 2 godziny w tygodniu
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 09:18   #1419
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:49
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 09:23   #1420
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-22 o 09:24
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 09:32   #1421
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Moim zdaniem szkoła jest przeładowana treściami które i tak wypadną drugim uchem, tam gdzie szkoły są dwuzmianowe dzieciak od 5 klasy wzwyż ma nadmar materiału ( być może w małych szkołach wiejskich jest inaczej), pracę domową a gdzie jeszcze czas wolny, wyjście z przyjaciółmi - oczekiwania wobec nich są spore a to nie są dorośli ludzie tylko dzieciaki które wchodzą w okres dojrzewania, nie wiedzą co się dzieje z nimi i z ich emocjami... Mamy niesamowity wzrost depresji i prób samobójczych. Szkoła ciśnie na wyniki, rodzice często płacą za wyniki i oceny(!) dzieciom i są przedumni z czerwonego paska czy stypendium, sami wrzucając dzieciaka w kołowrotek wyścigu szczurów.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-22, 10:24   #1422
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem szkoła jest przeładowana treściami które i tak wypadną drugim uchem, tam gdzie szkoły są dwuzmianowe dzieciak od 5 klasy wzwyż ma nadmar materiału ( być może w małych szkołach wiejskich jest inaczej), pracę domową a gdzie jeszcze czas wolny, wyjście z przyjaciółmi - oczekiwania wobec nich są spore a to nie są dorośli ludzie tylko dzieciaki które wchodzą w okres dojrzewania, nie wiedzą co się dzieje z nimi i z ich emocjami... Mamy niesamowity wzrost depresji i prób samobójczych. Szkoła ciśnie na wyniki, rodzice często płacą za wyniki i oceny(!) dzieciom i są przedumni z czerwonego paska czy stypendium, sami wrzucając dzieciaka w kołowrotek wyścigu szczurów.
Czemu dwuzmianowa ma nadmiar materiału? Zgadzam się z tym, że wiele treści jest zbędnych, ale nie przesadzałabym też tak z tym brakiem czasu. Zwykle to jest kwestia organizacji i systematyczności czego u wielu uczniów brak. No i tak jak sama piszesz w dużym stopniu jest to wina rodziców. Oni chcą żeby dziecko było dobre ze wszystkiego i w tym w dużej mierze polega problem. Rodzice często mają problem z tym żeby powiedzieć dziecku, że może trochę olać historię i biologię skoro interesuje go matematyka, że można sobie ustawić priorytety i skupiać się bardziej na tym co go interesuje. Ostatnio widziałam się kumpelą. Jej dziecko poszło właśnie do zwrówki i mówi, że zapiała je na zajęcia dodatkowe i że teraz ma mniej czasu, bo musi je wozić. No z rozmowy wyszło, że 2 razy w tygodniu język, raz piłka, raz basen, a w sobotę jeszcze konie. Dla mnie to zdecydowanie za dużo jak na 6 latka.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:36   #1423
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Z pewnością lepiej weszłoby mi to do głowy niż religia, która była 2 godziny w tygodniu
Ale z religii mozna sie przeciez wypisac.
Tym samym jsa to zajecia dodatkowe.

Ze niektorzy nie maja do tego odwagi to inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:38   #1424
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89675182]Ale z religii mozna sie przeciez wypisac.
Tym samym jsa to zajecia dodatkowe.

Ze niektorzy nie maja do tego odwagi to inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
ale nie zmienia to faktu że problem lekcji religii dalej będzie i te 2h trzeba wsadzić w siatkę godzin
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:41   #1425
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ostatnio widziałam się kumpelą. Jej dziecko poszło właśnie do zwrówki i mówi, że zapiała je na zajęcia dodatkowe i że teraz ma mniej czasu, bo musi je wozić. No z rozmowy wyszło, że 2 razy w tygodniu język, raz piłka, raz basen, a w sobotę jeszcze konie. Dla mnie to zdecydowanie za dużo jak na 6 latka.
Mnie ogarnia swojego rodzaju smutek jak czasami rozmawiam z klientami i okazuje się na ile zajęć dodatkowych chodzą ich dzieciaki. Szkoła zwykła, szkoła muzyczna, basen, angielski, drugi język, szachy, korki z chemii, korki z biologii, nauka rysunku, nauka tańca, wspinaczka itd. Dzieciak mojej rekordzistki codziennie miał jakieś zajęcia dodatkowe, w tym coś w soboty, a jednego dnia miał dwa rodzaje tych zajęć.
Z jednej strony myślę, że wynika to właśnie z chęci "wyhodowania" geniusza. Z drugiej- rodzice tych rodziców często nie mieli takich możliwości, więc teraz jest nadrabianie, ale na dzieciach.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:46   #1426
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:49
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:47   #1427
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mnie ogarnia swojego rodzaju smutek jak czasami rozmawiam z klientami i okazuje się na ile zajęć dodatkowych chodzą ich dzieciaki. Szkoła zwykła, szkoła muzyczna, basen, angielski, drugi język, szachy, korki z chemii, korki z biologii, nauka rysunku, nauka tańca, wspinaczka itd. Dzieciak mojej rekordzistki codziennie miał jakieś zajęcia dodatkowe, w tym coś w soboty, a jednego dnia miał dwa rodzaje tych zajęć.
Z jednej strony myślę, że wynika to właśnie z chęci "wyhodowania" geniusza. Z drugiej- rodzice tych rodziców często nie mieli takich możliwości, więc teraz jest nadrabianie, ale na dzieciach.
Najlepsze, że często ci rodzice jednocześnie narzekają, że codziennie są zajęci i nie mają czasu, bo muszą wszedzie te dzieci wozić.
Mnie dziwi, że od września, jak zaczyna się szkoła, automatycznie jest dużo większy ruch w mieście, bo rodzice wożą dzieciaki do szkół. Lub ci starsi jeżdżą sami.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:52   #1428
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Najlepsze, że często ci rodzice jednocześnie narzekają, że codziennie są zajęci i nie mają czasu, bo muszą wszedzie te dzieci wozić.
Mnie dziwi, że od września, jak zaczyna się szkoła, automatycznie jest dużo większy ruch w mieście, bo rodzice wożą dzieciaki do szkół. Lub ci starsi jeżdżą sami.
Mnie to nie dziwi, bo w sumie to jest naturalne. Kończy się też sezon urlopowy, ludzie wracają do pracy, większy ruch na drogach, więcej osób w autobusach.
Pracuję w ścisłym centrum miasta, w wakacje nie ma większych problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego w strefie płatnego parkowania, ale jak już się skończą wakacje to mogę 3 razy centrum objechać i niczego nie znaleźć.
A potem przychodzi październik i wracają studenci I wtedy pierwszy tydzień to jest jakiś armageddon, bo oni WSZĘDZIE jeżdżą samochodami. Zakładam, że zwożą swoje rzeczy, dokupują nowe itd.

Swoją drogą patrzę jak się teraz buduje nowe osiedla.
Albo tak, że z bloku do najbliższego przystanku masz jakieś 1,5- 2 km (trochę sporo jak na moje standardy, ja mam zaledwie 400 metrów ). Albo wywalą w centrum nowiutki apartamentowiec na kilka tysięcy mieszkań, a wyjazdy do jakichś sensownych arterii to wąskie uliczki jednokierunkowe...

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2023-09-22 o 10:54
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:54   #1429
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mnie to nie dziwi, bo w sumie to jest naturalne. Kończy się też sezon urlopowy, ludzie wracają do pracy, większy ruch na drogach, więcej osób w autobusach.
Pracuję w ścisłym centrum miasta, w wakacje nie ma większych problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego w strefie płatnego parkowania, ale jak już się skończą wakacje to mogę 3 razy centrum objechać i niczego nie znaleźć.
A potem przychodzi październik i wracają studenci I wtedy pierwszy tydzień to jest jakiś armageddon, bo oni WSZĘDZIE jeżdżą samochodami. Zakładam, że zwożą swoje rzeczy, dokupują nowe itd.
Mnie dziwi, bo w wakacje ludzie też jeździli do pracy. Więc jedyne co się zmieniło to powrót do szkoły.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-22, 10:56   #1430
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Najlepsze, że często ci rodzice jednocześnie narzekają, że codziennie są zajęci i nie mają czasu, bo muszą wszedzie te dzieci wozić.
Mnie dziwi, że od września, jak zaczyna się szkoła, automatycznie jest dużo większy ruch w mieście, bo rodzice wożą dzieciaki do szkół. Lub ci starsi jeżdżą sami.
O tak, wożenie dzieci w miastach mnie dziwi. Rozumiem jak nie ma transportu to nie ma wyjścia, ale w innym przypadku to gruba przesada.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:03   #1431
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
O tak, wożenie dzieci w miastach mnie dziwi. Rozumiem jak nie ma transportu to nie ma wyjścia, ale w innym przypadku to gruba przesada.
No chyba, że masz po drodze do pracy. Albo gdzieś się z tym dzieckiem potem spieszysz (np. kończy szkołę o 15, a o 15.30 już ma gdzieś angielski).
Plus częściowo uzasadniony lęk przed posyłaniem małego dziecka (załóżmy klasa I-III SP) samego autobusem do szkoły. Nie każdy ma czas, żeby rano z nim tym autobusem pojechać i stamtąd autobusem do pracy.
Mowa oczywiście o sytuacjach, gdy dzieciak chodzi do szkoły gdzieś dalej, a nie na swoim osiedlu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:03   #1432
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-22 o 11:06
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:06   #1433
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Nie mam dzieci, więc nie musisz się martwić.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:07   #1434
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A potem dziecko nie potrafi się nudzić i zostać samo ze sobą, tylko cały czas potrzebuje robić coś. Straszne
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:15   #1435
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
bo ludzie są wygodniccy. Ale jadą autem, wolne miejsce znajdują po 10 min, jakieś pół km dalej, a przystanek tuż pod miejscem i jedzie się np. 7 min
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:16   #1436
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89675182]Ale z religii mozna sie przeciez wypisac.
Tym samym jsa to zajecia dodatkowe.

Ze niektorzy nie maja do tego odwagi to inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Za "moich czasów" było nie do pomyślenia by wypisać ucznia z religii, sama mamie o tym mówiłam, że nie chcę chodzić, ale nie było mowy.
Teraz sama wypisałabym dziecko gdyby nie chciało chodzić.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki

Edytowane przez Nightmare666
Czas edycji: 2023-09-22 o 11:18
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:20   #1437
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mnie ogarnia swojego rodzaju smutek jak czasami rozmawiam z klientami i okazuje się na ile zajęć dodatkowych chodzą ich dzieciaki. Szkoła zwykła, szkoła muzyczna, basen, angielski, drugi język, szachy, korki z chemii, korki z biologii, nauka rysunku, nauka tańca, wspinaczka itd. Dzieciak mojej rekordzistki codziennie miał jakieś zajęcia dodatkowe, w tym coś w soboty, a jednego dnia miał dwa rodzaje tych zajęć.
Z jednej strony myślę, że wynika to właśnie z chęci "wyhodowania" geniusza. Z drugiej- rodzice tych rodziców często nie mieli takich możliwości, więc teraz jest nadrabianie, ale na dzieciach.
No właśnie ja rozumiem, że rodzice chcą dobrze zwłaszcza jeśli mają możliwości, ale to trzeba wszystko z umiarem. Uważam, że np. w języki warto inwestować od najdmłodszych lat, ale jakieś zajęcia sportowe, to nie wszystko na raz. Zwłaszcza w tak młodym wieku. Co innego jak dziecko jest strasze i samo ma potrzebę robienia czegoś cały czas. Dobrze w dziecku zaszczepiś jakąś pasję, ale zapisywanie na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe to chyba nie jest dobra droga. Łatwo dziecko tym zmęczyć, a tym samym zniechęcić, bo robi się z tego przykry obowiązek, a nie przyjemność.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:23   #1438
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no, wiec rodzice robia dluzsze trasy, aby dziecko zawiezc, poza tym czesto odpalaja dodatkowe linie komunikacji miejskiej, autobusy duzo czesciej jezdza w tygodniu, stad wiekszy ruch + latem jest wiecej urlopow i ludzi nie ma w miescie
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:28   #1439
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Mam w domu dość zdolna 5 klasistke i nie zauważyłam żeby miała dużo prac domowych do robienia, cześć zreszta robi od razu na lekcji, np jakieś zadanie z matmy robi jeszcze przed dzwonkiem.
Czasem jest sprawdzian, wtedy musi posiedzieć i się nauczyć, No ale bez przesady.
Co do religii to nie trzeba dziecka wypisywać, ja musiałam podpisać tylko zgodę ze córka będzie wcześniej wychodzić jak religia będzie na ostatniej lekcji. Za religie ma etykę.

Ja byłam takim wożonym na milion zajęć w podstawowce, a we wczesnych latach 90tych byłam jedna z niewielu tak przeładowanych dzieciaków. Szkoła muzyczna, basen, tenis stołowy i angielski, nie cierpiałam tego… dlatego ja mojej córce tego nie robię, chodzi na basen bo lubi i na angielski bo musi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 11:30   #1440
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
i ludzisz sie, ze gdyby weszly zajecia ze zdrowego odzywiania, ochrony srodowiska, edukacji seksualnej, weryfikacji informacji, to kazdy by chetnie sie tego uczyl, bo to zyciowe? jak juz teraz czesc z tego co jest najbardziej zyciowe w szkole czesto interesuje ludzi najmniej
Przykładowo: kwestie związane z cyklem menstruacyjnym i płodnością są omawiane na biologii (u mnie były omawiane na biologii w gimnazjum). A potem, w liceum, koleżanka któregoś razu wypaliła, że boi się iść sama przez wąwóz, bo jest ciemno i jak ktoś ją zgwałci to zajdzie w ciążę, bo właśnie ma okres.
Serio, 17-latka twierdziła, że kobieta ma dni płodne właśnie w czasie okresu.
I nie, nie była to jakaś zacofana dziewczyna, z ultrakonserwatywnej rodziny. Wyniki w nauce ogólnie miała dobre.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.