Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-23, 12:19   #1501
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ja nie rozumiem dlaczego jazda autobusem do szkoły czy na jakieś zajęcia to takie zło, że trzeba angażować rodziców, bo bez tego dzieci sobie nie poradzą. Trochę samodzielności. A potem są pytania w necie "jak dojadę z punktu A do punktu B", bo nawet poszukać sami niczego nie potrafią.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Poza tym też już była dyskusja o tym, że rodzice odwożący dzieci do szkół blokują uliczki i tamują ruch, bo przecież trzeba wysadzić dziecko pod samymi drzwiami.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 12:21   #1502
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
Nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji, niech ci będzie. Dzieci mają podstawówkę oddaloną wiele kilometrów od domu, bez auta rodziców nie dadzą rady, autobus to najgorsze zło. Dorośli są gnuśni i tyją, a dzieciaki ganiają po szkole po boiskach i placach zabaw. Dokładnie tak jest.
A co za różnica czy pojedzie autem czy autobusem? I tu siedzi i tu siedzi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem dlaczego jazda autobusem do szkoły czy na jakieś zajęcia to takie zło, że trzeba angażować rodziców, bo bez tego dzieci sobie nie poradzą. Trochę samodzielności. A potem są pytania w necie "jak dojadę z punktu A do punktu B", bo nawet poszukać sami niczego nie potrafią.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Poza tym też już była dyskusja o tym, że rodzice odwożący dzieci do szkół blokują uliczki i tamują ruch, bo przecież trzeba wysadzić dziecko pod samymi drzwiami.
Ale to już nie problem samego podwozenia a przesady po prostu.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 12:41   #1503
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A co za różnica czy pojedzie autem czy autobusem? I tu siedzi i tu siedzi.
wlasnie tez bylam ciekawa, ale nie otrzymalam odpowiedzi
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 12:57   #1504
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
wlasnie tez bylam ciekawa, ale nie otrzymalam odpowiedzi
Przystanek autobusowy rzadko jest pod klatką/domem/wejściem do szkoły, więc trochę ruchu jest
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 12:59   #1505
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:49
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 13:03   #1506
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Plus jazda autobusen może być przydatna w nauce punktualności - spóźnisz się, masz problem

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Mnie dziwiły koleżanki w starej pracy, które dzwoniły do dzieci, żeby je obudzić albo zapytać czy wstały, zjadły śniadanie itd.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 13:08   #1507
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przystanek autobusowy rzadko jest pod klatką/domem/wejściem do szkoły, więc trochę ruchu jest
Dokładnie tak. Tak samo jak doradza się zamienić windę na schody, przejść się do dalszego sklepu, tak i nawet krótki spacer na przystanek to już coś pod kątem codziennego ruchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-23, 13:17   #1508
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Na studiach zrozumiałam, że nie cierpię komunikacji publicznej. Tresura czasowością, typu właśnie minuta spóźnienia robi różnicę, tłumek ludzi, nie zawsze gdzie usiąść, czasem jakaś pinda nawija przez telefon w upie mając ze reszta nie chce tego słuchac, swiatło kiedy wolałbyś pólmrok, dłuższy czas jazdy bo przekombinowaną trasą i z postojami. Czasem do przystanku 20 metrów, czasem kilkaset lub dalej, i to w miescie. Duzo się najeździłam w życiu rowerem, komunikacją względnie w normie (od nastolatka dojazd tramwajem), samochód to życie. Spokój, co dobrze nastawia do pracy, najszybszy dojazd, można wozić klamoty w bagażniku i nie targać wszystkiego ze sobą (np. parasolka itp).

Dla mnie to zwykła empatia wozić dziecko, jesli lubi i chce być podwożone i może pospać te 15 minut dłużej albo iść do szkoły pare minut a nie 20, to czemu nie.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przystanek autobusowy rzadko jest pod klatką/domem/wejściem do szkoły, więc trochę ruchu jest
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Plus jazda autobusen może być przydatna w nauce punktualności - spóźnisz się, masz problem
Mozna też samemu ubijać masło i robić śmietane, ser, oraz przynosić wodę wiadrem ze studni, wygoda jest przereklamowana.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Mnie dziwiły koleżanki w starej pracy, które dzwoniły do dzieci, żeby je obudzić albo zapytać czy wstały, zjadły śniadanie itd.
Też mnie kiedys takie rzeczy dziwiły, ale dziś uważam, że to bardziej pretekst do przerwy, choćby po to by zrestartować mózg, i jakaś forma więzi z dzieckiem, no i dzisiaj dzieciaki mają większy luz i mniej dyscypliny i wymagań, co oznacza że czasem bardziej je trzeba pilnować, żeby raczyły zwlec się z łóżka do szkoły.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-09-23 o 13:14
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 13:26   #1509
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przystanek autobusowy rzadko jest pod klatką/domem/wejściem do szkoły, więc trochę ruchu jest
Auto też patrząc że na starych osiedlach trzeba się nameczyc aby znaleźć miejsce. Dziecka też nie trzeba wyrzucać pod sama szkołą. Nie wiem, dla mnie to nie jest nic dziwnego że rodzic by mnie podwiózł. Tż też mnie czasem (jak akurat musi wstać o tej porze co ja) podrzuca do pracy, mimo że mam 20 minut piechotą. Latem to jeszcze spoko, ale jesienią kiedy ciągle pada albo zimą kiedy jest zimno? Nie widzę problemu

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2023-09-23 o 13:30
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 13:29   #1510
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Mozna też samemu ubijać masło i robić śmietane, ser, oraz przynosić wodę wiadrem ze studni, wygoda jest przereklamowana
Można też wszystki robić za dzieci, samodzielność jest przereklamowana.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Auto też

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No tak, samochód w garażu na podwórku albo na parkingu pod blokiem to rzadkość Normalnie 15 minut trzeba iść do samochodu. Nie mówiąc już o tym jak daleko rodzice "wysadzają" dzieci - czytaj: pod samą szkołą.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 13:34   #1511
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Można też wszystki robić za dzieci, samodzielność jest przereklamowana.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

No tak, samochód w garażu na podwórku albo na parkingu pod blokiem to rzadkość Normalnie 15 minut trzeba iść do samochodu. Nie mówiąc już o tym jak daleko rodzice "wysadzają" dzieci - czytaj: pod samą szkołą.
Uzupełniłam post. Nie wiem, nie zawsze auto jest pod blokiem bo nie ma tyle miejsc parkingowych. Dziecka też nie trzeba wyrzucać pod szkołą.

U nas mimo że jest spory parking to wieczorem jest problem z parkowaniem i musze zaparkować obok przystanku autobusowego

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

No i samodzielności można nauczyć się na wiele sposobów, nie tylko jazda zbiorkomem, który jest zapchany, że ledwo idzie wsiąść czy wysiąść.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-23, 13:52   #1512
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

W ogóle ta dyskusja mnie zadziwia. Na wizażu często spotykałam się z opinią, że samochodoza w miastach, auta nieekologiczne, miasta powinny być dla pieszych itd. A teraz spoko, komfort najważniejszy, a zbiorkom to syf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 14:02   #1513
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja osobiście chodziłam do podstawówki na piechotę i uwazam ze zdrowiej było by dla mnie gdybym miała chodź autobus. Uważam że akurat dla mojego kręgosłupa byłoby zdrowiej gdybym nie musiała nosić tego plecaka przez 3,5km codziennie. Bo dziecięce plecaki są bardzo ciężkie a paradoksalnie im uczeń starszy tym plecak lżejszy.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Też pamiętam ogromnie ciężkie placaki. Pamiętam też, że moja 'mądra' nauczycielka w podstawówce w 1 i 2 klasie, wymyśliła, że powinniśmy nosić wszystkie książki, jakie posiadamy codziennie, bo wtedy będzie mogła wybrać jakie lekcje mamy danego dnia
Mam nadzieję, że chociaż pod tym względem polska szkoła jest dziś lepiej zorganizowana.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja w liceum miałam masę dodatkowych zajęć plastycznych, oprócz zwykłych, by przygotować się do matury, ale też zrobić portfolio. Nie wiem, dlaczego w Polsce nie może być tak, jak np w UK, gdzie można wybrać A Levels Art i cały 'egzamin' oparty jest wtedy na coursework. Polska szkoła po prostu przygniata osoby, które chcą wykonywać w przyszłości zawody artystyczne.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 14:11   #1514
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przystanek autobusowy rzadko jest pod klatką/domem/wejściem do szkoły, więc trochę ruchu jest
i te 5-10 minut spaceru jak rozumiem ma chronic dziecko od otylosci, ktora powoduje rodzic co je wozi
no, ok

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
W ogóle ta dyskusja mnie zadziwia. Na wizażu często spotykałam się z opinią, że samochodoza w miastach, auta nieekologiczne, miasta powinny być dla pieszych itd. A teraz spoko, komfort najważniejszy, a zbiorkom to syf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skoro rodzic i tak jezdzi samochodem to podrzucenie dziecka do centrum po drodze nie robi zadnej roznicy w konteksie ekologii, ale ok
jak juz ktos uzywa samochodu to chyba kepiej wozic kilka osob niz powietrze
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 15:06   #1515
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Można też wszystki robić za dzieci, samodzielność jest przereklamowana.
.
Jak dla mnie kręcenie afery. Prawda jest taka że wiele rzeczy robiliśmy bo nasi rodzice też mieli jednak niższą stopę komfortu niż teraźniejsza i nikt nawet nie myslał że coś mozna bardziej.

To ja jeszcze miałam spoko dojazd do ogólniaka, pare minut tramwajem. Ale miałam ziomków co dojeżdzali z podmiejskich terenów i nie dość że pociagiem czy busem to jeszcze z dworca do szkoły. Godzine wstawania wcześniej i wracania później jak nic. Mój kolega z dzianego domu praktycznie zaraz po 18 dostał samochód i miał prawko i jeździł autem, na studiach to już sporo więcej było takich ludzi co jeździli swoim.


Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
W ogóle ta dyskusja mnie zadziwia. Na wizażu często spotykałam się z opinią, że samochodoza w miastach, auta nieekologiczne, miasta powinny być dla pieszych itd. A teraz spoko, komfort najważniejszy, a zbiorkom to syf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja akurat nigdy nie twierdziłam co powyzsze, dla mnie zbiorkom to ostateczność nie wybór.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Mam nadzieję, że chociaż pod tym względem polska szkoła jest dziś lepiej zorganizowana.
Moja 14l siostrzenica dała mi ostatnio potrzymać swój plecak, chyba nigdy nie miałam tak cięzkiego. masakra kto im to wymyślił.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 15:27   #1516
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Jak dla mnie kręcenie afery. Prawda jest taka że wiele rzeczy robiliśmy bo nasi rodzice też mieli jednak niższą stopę komfortu niż teraźniejsza i nikt nawet nie myslał że coś mozna bardziej.

To ja jeszcze miałam spoko dojazd do ogólniaka, pare minut tramwajem. Ale miałam ziomków co dojeżdzali z podmiejskich terenów i nie dość że pociagiem czy busem to jeszcze z dworca do szkoły. Godzine wstawania wcześniej i wracania później jak nic. Mój kolega z dzianego domu praktycznie zaraz po 18 dostał samochód i miał prawko i jeździł autem, na studiach to już sporo więcej było takich ludzi co jeździli swoim.



No ja akurat nigdy nie twierdziłam co powyzsze, dla mnie zbiorkom to ostateczność nie wybór.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Moja 14l siostrzenica dała mi ostatnio potrzymać swój plecak, chyba nigdy nie miałam tak cięzkiego. masakra kto im to wymyślił.

Moja córka mogłaby wracać sama ze szkoły, ma jakieś 2,5 km i właśnie zrobili elegancki chodnik, ale przeszła się raz i powiedziała, ze myślała ze jej płacy pękną ☹️ plecak ma ciężki na maksa… wiec jeździ po nią moja mama, a rano ja ja wiozę. Z drugiej strony potrafi sama pojechać do miasta obok komunikacja miejska (może nie sama a z koleżanka) do kina albo sklepów jakichś.
Ja w sumie zawsze lubiłam jeździć komunikacja, a prowadzić samochodu nie lubie. Jak mam jechać do wawy to wole pociągiem a nie się zastanawiać gdzie zaparkuje. W podróżach służbowych tez raczej wybieram zbiorkom, przynajmniej coś się zobaczy i przeżyje
Ale na codzień jednak samochód szybszy i jeżdżę codziennie 70 km w obie strony


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 15:31   #1517
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Poza tym też już była dyskusja o tym, że rodzice odwożący dzieci do szkół blokują uliczki i tamują ruch, bo przecież trzeba wysadzić dziecko pod samymi drzwiami.

U mnie w mieście była swojego czasu burza o te "dwie sekundy na wysadzenie". Rodzice nie mieli poczucia, że ta minuta razy kilkadziesiąt samochodów praktycznie uniemożliwiała wyjazd z osiedla mieszkańców w godzinach rozpoczęcia/zakończenia zajęć. Ostatecznie miasto wybudowało zatoczkę.



Szkoła miejsca, podstawówka - żeby nie było, że biedne dzieci są dowożone z sąsiedniego województwa.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 15:39   #1518
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
Widocznie tylko w Krakowie takie laski

W Warszawie też dużo lasek, jest bardzo dużo ślicznych dziewczyn niezależnie od wagi. Mam wrażenie że dziewczyny pięnieją z roku na rok


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Mnie dziwiły koleżanki w starej pracy, które dzwoniły do dzieci, żeby je obudzić albo zapytać czy wstały, zjadły śniadanie itd.

Jako matka to rozumiem, rodzic cały czas czuje się odpowiedzialny za dziecko, samodzielność samodzielnością
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 16:12   #1519
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Jak dziecko chce, to jasne, że niech chodzi na zajęcia dodatkowe. Gorzej jak to jest wymysł rodziców. Albo jak dziecko już nie chce chodzić, a rodzice nalegają, bo przecież chciałeś, bo przecież zacząłeś. A dziecko przecież nie wie czy coś mu się będzie podobało jak nie spróbuje i nie ma też takiej świadomości, że nadmiar zajęć na dłuższą metę może zmęczyć.



Ja chodziałam na różne zajęcia sportowe bo lubiałam, miałam tam znajomych, jeździałam na obozy. Ale nikt mnie do niczego nie zmuszał. Co do ilości lekcji, to nie było ich jakoś super dużo. W klasach jeden 1-3, to były jakieś 4 lekcje, max o 12 byłam w domu. Klasy 4-6 i gimnazjum to były 5-6 lekcji, potem w gimanzjum raz w tygodniu chyba było 7. W liceum 6-8, ale to były przecież tylko 3 lata. Jakiś czas temu była na ten temat już dyskusja na wizażu i aż wtedy sprawdziłam jak to wygląda teraz, googlowałam różne skzoły i dalej jest tak samo.







Z jednej strony teraz jest chyba większe zainteresowanie ruchem i zdrowym trybem życia niż kiedyś, ale z drugiej wciąż jej masa ludzi, którzy ruch mają praktycznie zerowy i wręcz się tym szczycą i głupie gadaki hehe gdzie ja na rower, no gdzie ja na spacer, ze sportu to ja tylko leżenie na kanapie. Mam też znjaomych dla których przejście się na dluższy spacer, to jest mega wyczyn. Najlepiej wszędzie jechać autem. To są młodzi ludzie. Dziwi mnie takie podejście.







Ale co jest dziwnego w tym, jeśli rodzic ma po drodze i jadą na tą samą godzinę? Autem jest zwykle szybciej i nie ma co tu się oszukiwać. Mnie jedyne co dziwi, to fakt, że dziecko trzeba wysadzić pod samymi drzwiami jakby nie mogło przejść 20m. Przy ulicy na której mieszkam jest liceum, podstawówka, żłobek, przedszkole i jeszcze jakaś prywatna szkoła i to co się rano dzieje to jest dramat. Dziecko do przedszkola czy żłobka trzeba odstawić pod same drzwi i wiaodomo, że samo nie pójdzie, ale zamaist zosatwić auto tam gdzie jest miejsce, to ludzie zatrzymują się nagale na ulicy bez ostrzeżenie, potem otwierają drzwi nie patrząć czy coś jedzie i zostawiają auto na awaryjnych i tak stoi kilka aut, które ciężko wyminąć bo co chwilę jedzie coś z naprzeciwka i robi się korek. Tam gdzie jest liceum , to jest centralnie na wprost mojego bloku. Rodzice koniecznie muszą wjechać na podwórko, więc przy wjeździe/wyjeździe robi się korek. Przez to, że auta stoją blokują tych co mają zaparkowane samochody na parkingu przy jezdni i nie mogą wyjechać. A wystarczy wysadzić dziecko kawałek wcześniej
Obserwuję to samo zjawisko na podwórku u moich rodziców, mają tuż obok przedszkole. Przed blokiem jest wielki parking, można spokojnie stanąć i przejść kilkadziesiąt metrów. Mimo to wiele osób woli wjechać na podwórko, bo trzeba stanąć pod wejściem. Do tego nikt nie patrzy gdzie staje, rozjeżdżają trawniki, stają na chodniku że aż się zapada.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-23, 19:04   #1520
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 19:07   #1521
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Parkowanie wszędzie najbliżej jak się da i niechęć do przejścia 100-200 metrów też mnie dziwi. Pisałam już kiedyś, że u mnie w pracy, gdyby mogli to by do budynku wjechali. Plus stawanie na trawniku, bo nie ma wolnego miejsca parkingowego, a trzeba jak najbliżej. U mnie na osiedlu to samo. Ja parkuję zawsze na parkingu 200 metrów za osiedlem i zawsze mam miejsce
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 19:25   #1522
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No nie wiem, skrzywienia kręgosłupa lubią to, po 2 gdybyśmy żyli w 21 wieku i zamiast zeszytów mogli używać segregatora z wkładami do notowania a podręczniki podzielić i zamiast 1 grubej książki na semestr czy rok wprowadzić to samo tylko komplety składające się z 3-4 cienszych zeszytow.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 19:47   #1523
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Autobus szkolny ma 'przystanek' pod samą szkołą, sama bym moją córkę nim wysyłala, gdyby nie to, że i tak do przedszkola muszę jechać. (ale wraca już sama do domu tym autobusem )
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 20:09   #1524
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 20:19   #1525
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Plecak mojej 10 latki potrafi ważyć prawie 5 kg. A nie nosi zbędnych rzeczy. I 20 min do szkoły. Ale my nie mamy samochodu a ona jeśli tylko może to unika autobusów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 20:20   #1526
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Poruszając się po mieście jestem team zbiorkom. W drodze z pracy mogę coś jeszcze po drodze załatwić, zajść do jakiegoś sklepu, a potem udać się na najbliższy przystanek, a nie z powrotem po samochód. Bardziej opłaca mi się przejść z pracy te np. 1,5-2 km do jakiegoś punktu i stamtąd na autobus, niż gdybym spod pracy miała jechać w to miejsce samochodem (i mieć gdzie zaparkować) lub potem się po niego cofać. Zresztą ostatnio zaczęłam wracać z pracy piechotą, wychodzi około 5-5,5 km.
Natomiast na dojazdy poza miasta jeśli mam gdzieś być na określoną godzinę- niestety, tylko samochód. PKS i lokalni prywatni przewoźnicy są zbyt zawodni pod tym względem.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 21:13   #1527
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Moje wspomniania z plecakiem w podstawówce są takie że musiałam iść pogarbiona żeby ten plecak nieść. Raz nawet podmuch wiatru plus przeciążenie z tyłu sprawiły że się wywróciłam. Myślę że dziwganie takch ciężkich rzeczy zwłaszcza w okresie gdy ciało rośnie dobrze dla kręgosłupa nie robi.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 21:26   #1528
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Moje wspomniania z plecakiem w podstawówce są takie że musiałam iść pogarbiona żeby ten plecak nieść. Raz nawet podmuch wiatru plus przeciążenie z tyłu sprawiły że się wywróciłam. Myślę że dziwganie takch ciężkich rzeczy zwłaszcza w okresie gdy ciało rośnie dobrze dla kręgosłupa nie robi.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ja pamiętam że w podstawówce ten plecak był bardzo ciężki. W gimnazjum już się buntowałam aby wszystko nosić i dzieliłam podręczniki z koleżanką- na niektóre przedmioty ona nosiła, na niektóre ja. Prócz matematyki i polskiego reszta zeszytów podzielona na przedmioty. W SP dzieciaki powinny mieć miejsce aby większość rzeczy zostawiać w klasach a nie targać wszystko wszędzie.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 23:10   #1529
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie mieliscie szafek? u nas pod koniec podstawowki kazdy mial na klucz i zostawilo sie ksiazki, ktore nie byly potrzebne do zrobienia pracy domowej na jutro, a we wczesniejszych klasach kazdy mial polke na ksiazki w klasach, nie bylo problemu ciezkich plecakow
+ jak ja chodzilam do szkoly to byl szal na plecaki na kolkach
dzielenie ksiazek na wiecej czesto bylo praktykowane jak bylam mala, ale wiazalo sie to z duzo wyzsza cena
idealnie by bylo gdyby przerzucic sie z ksiazek na ebooki na komputerach czy ipadach
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 07:22   #1530
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:49
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.