Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-26, 19:34   #2761
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam. Ja używam toniku AHA/BHA 10% z BU od miesiąca. Po nim strasznie mi się łuszczy (nie wiem, czy dobrze to nazwałam... po prostu widać schodzącą skórę, odstającą, a pod nią gładką i nawilżoną) w okolicach żuchwy, części twarzy poniżej nosa, no po prostu tam, gdzie faceci mają zarost. W innych terenach tak się nie dzieje. Stosuje tonik ten co dwa - trzy dni. W tych trudnych okolicach stosuje tonik tylko co drugie użycie. Po nim stosuje Avene Cicalfate.

Stosuje też codziennie na noc (nawet po uzyciu tonika AHA/BHA) zestaw z BU olej TAMANU z kwasem BHA. Dodaje go do jakiegoś kremu.

Od dzisiaj będę stosować dodatkowo Isotrexin, ale chyba nie codziennie, tzn. napewno nie po dniu, kiedy nakładam tonik AHA/BHA.

Co o tym sądzicie? I czy takie mocne łuszczenie jest normalne? Czy mogę do Isotrexinu dodać oleju?
confession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 07:56   #2762
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Proszę o informację, czy po posmarowaniu się Effaclarem K albo Acne Dermem można posmarowac buzię jakims kremem. Jeżeli tak to po jakim czasie i jaki to ma wpływ na działenie kwasów. Czy też bardziej wskazane jest posmarowanie twarzy tylko tymi preparatami i pozostawienie ich solo na całą noc.
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 09:05   #2763
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
kwas glikolowy szkodzi naczynkom - mi sie wlasnie niedawno jedno rozlalo, trzeba uwazac

na cere tlusta dobre sa kwasy BHA.
Ranka a kwas salicylowy tez szkodzi naczynkom?
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 10:59   #2764
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny swietnie radzicie w sprawie kremow a sa one bardzo mi potrzebne

Ja poszukuje czegos na podraznienia i przesuszenie(np.luszczaca sie skorka) co by nie zapychalo przy kuracji kwasowej lub retinoidowej.(i oczyswisie bardzo dobrze sobie z tym radzilo-niczym machniecie magicznej rozdzki;p)

Zastanawiam sie nad :

1) kremem z pigwy Dr.Hauschki (batrdzo podoba mi sie(naturalny sklad) ale czy nie podrazni bo ma wyciagi roslinne?)

2) Lipobase

3) Weleda-z irysem na noc

4) A-Derma Epitheliale(krem regenerujacy)

Dobrze jakby kremik troche odzywil "zmeczona" kuracja buzke

Buziaki! Pomozcie!
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 14:24   #2765
nelka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem nowa na tym forum ale przeczytalam juz je prawie od deski do deski na temat naprawy mojej skory - mieszana, tlusta z pryszczami czesto wyskakujacymi, wagry i zaskorniki, mam juz 30 lat i ciagle sie ludzilam ze to wszystko zniknie ale widze ze nie am mowy.

Juz zamowilam paczke z filtrami Avene 50+, Diacneal, Effaclar K, plyn miceralny i plyn do mycia twarzy Ziaja Calma, poza tym kupilam sobie ostatnio krem Avene HOL i HOR i jest tragedia bo strasznie mnie zapchaly i moja skora wyglada strasznie, czy one kogos tez zapychaja?
Czy LRP hydraphase light mniej zapycha?

jeszcze nie stosowalam Diacnealu ani Effaclaru. Zaczelam od nawilzania i klapa.

Bardzo prosze o pomoc...
nelka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 08:28   #2766
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nelka, jak masz 30 lat to nie czekaj, tylko decyduj się na porządny retinoid. Poczytaj o Atredermie, Retinie-A itp. no i o peelingach kwasowych http://www.wizaz.pl/forum/showthread...197242&page=68
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 08:51   #2767
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja bym radzila zaczac od Diacnealu zwlaszcza zeby szoku nie bylo.. ja mam tez 30 lat, skore tlusta a po diacnealu mam wrazliwa i sucha..
a potem , po jakims czasie proponuje wlaczyc cos z grubszej rury
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 10:35   #2768
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Może Diacneal nie służy Twojej skórze. Poprostu.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 10:52   #2769
nelka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Kuracji jeszcze nie zaczelam bo ciagle czekam na kosmetyki prawdopodobnie dzisiaj przyjda.
Zaczelam od nawilzania i HOL i HOR mnie pozapychaly takze szukam czegos nowego. LRP a moze Hauszka? moze jakis krem Biodermy? Potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza zanim zaczne stosowac effaklar i diacneal.

Mowicie zeby zaczac od Diacnealu, ok.

Czy ktos z was myl buzie platkami owsianymi??
nelka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 20:46   #2770
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc

Stosuję od dwóch miesięcy krem z 2% BHA i 6% AHA. Jestem zadowolona z działania ale na nosie ciągle pozostają wagry. Postanowiłam nakładać na nos Lysanel Active. Po tygodniu stosowania pojawiły mi się na nosie drobne krostki. Ja wiem, że zdarza się wysyp po Lysanelu ale te krostki nie wyglądają na jakieś ropne wypryski ale jak taka kaszka, jakby podeszła wodą. Miałam wcześniej gładziutki nosek a teraz to jest jakaś tragedia

Nie wiem, czy zacisnąc zęby i lysanelować nos dalej czy może przerwać bo szczerze mówiąc wygląda to jak uczulenie.


Będę bardzo wdzięczna za pomoc
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 21:28   #2771
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: kwasy / retinoidy

Znalazłam - dziewczyny, używam jednocześnie retinoidu (Locacid) oraz kwasów - Tonik z kwasem BHA 2%. Do tej pory wszystko było ok. Ale czy nie robię sobie krzywdy?

A jeśli tak, to co robić? Miesiac kwasy - odstawiam i miesiąc retinoid?
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 22:19   #2772
Reni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 31
Smile Kwasy a ochrona przed UVA/UVB

Mam pytanie: które kremy z filtrami polecacie stosować podczas złuszczania kwasami ?

Pozdrawiam wszystkich - Reni
Reni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:18   #2773
Agatta86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Kwasy a ochrona przed UVA/UVB

Ja używam La Roche z filtrem 50. Można dobrac krem do rodzaju skóry, ja mam np do tłustej. Całkiem niezły, w formie fluidu. Koszt około 45zł.
Agatta86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 00:19   #2774
dorabrzeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: kwasy / retinoidy

Ja tez poprosze o pomoc-porade. Wprawdzie nie mam tradzikowej cery ale za bardzo brzydka i zapchana. Zaopatrzylam sie w kwasy-skinoren, retinoidy-isotrex, filtry-UV essential chanel. Jak mam to stosowac zeby osiagnac efekt bez skrajnosci? Przejrzalam mase watkow, www etc ale licze na tzw.tipsy czyli sprawdzone na sobie porady. Z gory dziekuje!!!
Skinoren juz 2 razy zastosowalam, na razie swietnie dziala. Ale ten filtr mnie przerazil;-( Zle sie rozsmarowalam najwidoczniej bo mialam biale smugi. Co zrobic zeby go ukryc? Czy potrzebuje kremu nawilzajacego, jakiego poradzcie? Nie mam dostepu do polskich kosmetykow, ale jakies ze sredniej polki, wyzszej lub apteczne to tak, z wyjatkiem avene.
Czy moge stosowac aktywne w/w kremy zamiennie?
Czy rano takze?
Ten filtr jest dosyc tepy i nie wiem czy wystarczy pod podklad, dzisiaj mialam maske:-(fuj.
Czy moge uzywac toniku LRP Effeklar takze? Mam wrazenie, ze cera jest jasniejsza ale suchsza rownoczesnie.
Wielke dzieki, za przeczytanie tego misz masz i ukierunkowanie mnie.
dorabrzeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:12   #2775
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kupiłam sobie tonik AHA/BHA 10%, używam go od 3 dni (codziennie na noc) i nic mi się nie dzieje. Myślałam, że będzie swędziało, szyczpało, że się bede łuszczyła... a tu nic.
Nie wiem, czy ten tonik to bomba z opóźnionym zapłonem czy co? Mogę go dalej używać codziennie (skoro narazie nie działa) czy lepiej dmuchać na zimne i stosować co 2-3 dni
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:35   #2776
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie tonik AHA/BHA 10%, używam go od 3 dni (codziennie na noc) i nic mi się nie dzieje. Myślałam, że będzie swędziało, szyczpało, że się bede łuszczyła... a tu nic.
Nie wiem, czy ten tonik to bomba z opóźnionym zapłonem czy co? Mogę go dalej używać codziennie (skoro narazie nie działa) czy lepiej dmuchać na zimne i stosować co 2-3 dni
Używaj i czekaj, podejrzewam, że za tydzień - dwa zauważysz zmianę, ale cierpliwości
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 12:00   #2777
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Używaj i czekaj, podejrzewam, że za tydzień - dwa zauważysz zmianę, ale cierpliwości
dziękuje za odpowiedź
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:24   #2778
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: kwasy / retinoidy

Cytat:
Napisane przez dorabrzeg Pokaż wiadomość
Ja tez poprosze o pomoc-porade. Wprawdzie nie mam tradzikowej cery ale za bardzo brzydka i zapchana. Zaopatrzylam sie w kwasy-skinoren, retinoidy-isotrex, filtry-UV essential chanel. Jak mam to stosowac zeby osiagnac efekt bez skrajnosci? Przejrzalam mase watkow, www etc ale licze na tzw.tipsy czyli sprawdzone na sobie porady. Z gory dziekuje!!!
Skinoren juz 2 razy zastosowalam, na razie swietnie dziala. Ale ten filtr mnie przerazil;-( Zle sie rozsmarowalam najwidoczniej bo mialam biale smugi. Co zrobic zeby go ukryc? Czy potrzebuje kremu nawilzajacego, jakiego poradzcie? Nie mam dostepu do polskich kosmetykow, ale jakies ze sredniej polki, wyzszej lub apteczne to tak, z wyjatkiem avene.
Czy moge stosowac aktywne w/w kremy zamiennie?
Czy rano takze?
Ten filtr jest dosyc tepy i nie wiem czy wystarczy pod podklad, dzisiaj mialam maske:-(fuj.
Czy moge uzywac toniku LRP Effeklar takze? Mam wrazenie, ze cera jest jasniejsza ale suchsza rownoczesnie.
Wielke dzieki, za przeczytanie tego misz masz i ukierunkowanie mnie.
Za dużo Ci nie pomogę - ale z mojego doświadczenia - przy wrazliwej skórze stosowanie jednocześnie kwasów i retinoidów to masakra... Jak zapewne widzisz nad Twoim pytaniem jest moje - na które na własnej skórze poznałam odpowiedz...

Zależy ile masz lat, i na jakim efekcie Ci zależy, ja jestem dość młoda - 26 lat i chciałam cerę ujednolicić i oczyścić. W takiej sytuacji polecam systematyczne stosowanie retinoidu oraz porządne nawilżanie cery - efekty są baardzo wymierne.

Co do filtrów - wszystkie są tępe - nie znalazłam jeszcze takiego, który by nie bielił, ładnie sie wchłaniał itp... chociaż wypróbowałam już wszystkie, o których dziewczyny na KWC tak piszą - u mnie sie nie wchłaniają. Mój sposób na filtr, to nałożenie go na serum z witaminą C (jakoś dziwnie pomaga mu sie wchłonąć), porządne wklepanie go w skórę i odczekanie połowy godziny przed nałożeniem makijażu - i da sie jakoś to przeżyć.

Ogólnie najlepsza zasada to nie przesadzać, minimalizm w pielęgnacji to u mnie teraz podstawa, i cerę mam o niebo lepszą niż wtedy, kiedy na mojej toaletce walała sie masa dziwnych kosmetyków.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 19:22   #2779
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

na LU znalazłam opis kremu Avage -

http://www.allergan.com/products/med...logy/avage.htm

jestem ciekawa, czy ktoś z Was miał przyjemność stosować Avage?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 13:44   #2780
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hej, to mój pierwszy post w tym wątku po dwukrotnym smarowaniu się Atredermem z przerwą 6 dniową, pierwszy raz na 0,5 h, drugi na godzine. po pierwszym razie zadnych skutkow nie bylo poza minimalnym luszczeniem sie na platkach nosa, troszke na brodzie i prawie nic na czole, po 3 dniach. zachecona wiec tak slabą w sumie reakcją wczoraj nałożyłam atrederm także w okolicach oczu, wcześniej naczytawszy się o efektach staruszki itd. troche jednak spanikowalam bo wydalo mi sie, ze atre podraznil moje naczynka (stalam przez te pare minut przed lustrem wpatrujac sie jaka bedzie reakcja ), normalnie ich nie widac a po aplikacji atre sie uwidocznily....wiec stwierdzilam ze nie dla mnie atre pod oczy. nie mam chyba naczynkowej cery, mam popekane naczynka po bokach nosa i jakby sie bardzo przyjrzec to troche widoczne sa te w okolicach styku policzkow z worami pod oczami. z atre nie chce rezygnowac, bo poki co zapowiada sie dobrze i jest tani. mam do was jednak pytanie - co stosować pod oczy? myślałam o czymś bardziej treściwym na recepte, typu zorac czy retin a, ale z drugiej strony nie chce mi sie isc do dermatologa wiec wolalabym kupic cos np Avene z retinaldehydem - Diroseal lub Ystheal+ zwykły lub ten pod oczy. mają co prawda dość średnie recenzje na KWC, ale to chyba dlatego że dziewczyny nie czytały tego forum są też niby sporo droższe niż atre, ale skoro mam ich uzywac tylko w okolice oczu to moge przebolec.
jesli juz kupie ktorys z nich, to jak je stosowac? prosze o wszelkie sugestie, bo chcialabym miec wreszcie ladna cerę, a tu może okazać się że po uporaniu się z trądzikiem dzięki atre będę miała problem z naczynkami....

aha, jak już napisałam w wątku atredermowym bardzo mi zależy na stosowaniu retinoidów pod oczy, bo mam tam masakryczne cienie więc chciałabym pogrubić tam skórę, a także zapobiegać zmarszczkom które za pare lat pewnie zaatakują (mam 20 lat)


ok, edycja: doczytałam że diacneal ma retinal na końcu składu, a ystheal retinaldehyde na początku, i już mam kompletny mętlik w głowie

Edytowane przez Dottie_1988
Czas edycji: 2008-11-20 o 14:01
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 19:03   #2781
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
ok, edycja: doczytałam że diacneal ma retinal na końcu składu, a ystheal retinaldehyde na początku, i już mam kompletny mętlik w głowie
Ale Diacneal zawiera 0,1% retinaldehydu, a Ystheal 0.05% (czyli 2x mniej).
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 19:55   #2782
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Ale Diacneal zawiera 0,1% retinaldehydu, a Ystheal 0.05% (czyli 2x mniej).
własnie czytałam sobie recenzje na kwc diroseala, ysthealów i eluage, i chyba wszystko przemawia za tym pierwszym, w tym cena
diacneal odpada ze względu na naczynka (choć wyczytałam że raczej im krzywdy nie robi), chodziło mi o diroseal nie wiem tylko jak ze stosowaniem go pod oczy? przeczytałam też że na pogrubienie skóry trzeba czekać jakieś 2 lata conocnego (lub raczej prawie conocnego) stosowania, może jednak Retin a zrobiłby to szybciej?
eluage zawiera żel hialu., który ja mam z BU, może jakbym chciała przyspieszyć kurację to jakoś go połącze z dirosealem?
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 20:28   #2783
Elektra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 67
GG do Elektra
Unhappy Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam,próbowałam się wczytać w wątek ale masa tego ...
Poszukuje czegoś,co pomoże mi w walce z zaskórniakami,mam zamknięte które mnie drażnią,plus domknięcie porów,nie mam trądziku,czasem coś tam wyskoczy-oczyszczanie mechaniczne nie daje wiele,po miesiącu jest to samo.
Byłam na zabiegu z kwasami,kosmetyki były firmy Natinuel.Następny zabieg wypada mi 4 grudnia i w między czasie chcę się czymś smarować-będę wdzięczna za poradę...

pozdrawiam
Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:45   #2784
germaine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
retinol w kremach

witam,
Od dwóch tygodni stosuję na noc krem z retinolem 0,3 firmy SkinCeuticals. Nie mam wogóle podrażnionej skóry, dlatego zastanawiam sie nad mocniejszym specyfikiem. W Europie ponoć jest to najwyższe dopuszczalne stężenie, ale w Stanach jest krem 0,5 i 1,0 . Zastanawiam się czy faktycznie jest wyższe, czy może jest tak jak z filtrami. Czy warto kupić silniejszy krem?
germaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:08   #2785
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: retinol w kremach

Cytat:
Napisane przez germaine Pokaż wiadomość
witam,
Od dwóch tygodni stosuję na noc krem z retinolem 0,3 firmy SkinCeuticals. Nie mam wogóle podrażnionej skóry, dlatego zastanawiam sie nad mocniejszym specyfikiem. W Europie ponoć jest to najwyższe dopuszczalne stężenie, ale w Stanach jest krem 0,5 i 1,0 . Zastanawiam się czy faktycznie jest wyższe, czy może jest tak jak z filtrami. Czy warto kupić silniejszy krem?
Warto najsilniejsze stężenie, jakie skóra toleruje, więc śmiało możesz sięgać po wyższe - sprawdź stężenie retinolu w innych preparatach zamkniętych w opakowaniach pozbawionych dostępu powietrza (ROC, Rubinstein, Lauder, Vichy, Cetaphil)
Retinol to jeszcze nie jest najmocniejsza postać witaminy A - mocniejsza jest tretinoina i jej pochodne, ale to już chyba tylko na receptę lub w azjatyckich sklepach internetowych (kwas retinowy).
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:14   #2786
germaine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Roc na pewno nie ma więcej niż 0,3. Myślę,że kosmetyki dostępne w Sephorze nie mogą mieć wyższego stężenia niz te z apteki. Słyszałam, że filtry w amerykańskich kosmetykach są niższe niż europejskie, dlatego zastanawiam się jak jest z retinolem. Czy to 0,5 jest faktycznie 0,5?
germaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 11:56   #2787
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez germaine Pokaż wiadomość
Roc na pewno nie ma więcej niż 0,3. Myślę,że kosmetyki dostępne w Sephorze nie mogą mieć wyższego stężenia niz te z apteki. Słyszałam, że filtry w amerykańskich kosmetykach są niższe niż europejskie, dlatego zastanawiam się jak jest z retinolem. Czy to 0,5 jest faktycznie 0,5?
Efektywność stężenia zależy od podłoża.
Nie mam pojęcia, jak to jest z retinolem, ale akurat na LU pojawiło się coś, co może Cię zainteresować. Padło pytanie o kosmetyk Retises, w którego opisie jest informacja:
Cytat:
1% retinolu = 0.1% kwasu retinowego ( działanie)
Czy to jakiś uniwersalny przelicznik to nie wiem, ale admin LU słusznie zwraca uwagę, że niemal na pewno mocniejszy od tego preparatu będzie atrederm 0,05%, którego podłoże praktycznie nie blokuje przenikania retinoidu, a wręcz odwrotnie.
jeszcze jedno - od retinolu mocniejszy jest retinaldehyd (ale słabszy od kwasu retinowego) - tu wykaz preparatów, zerknij również na ich recenzje w KWC oraz dziesiątki postów na tym forum - retinaldehydowe kremy Avene są bardzo popularne.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:53   #2788
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mój przypadek polega na tym, że stosuję kwasy i retinoidy. Retinoid : ISotrexin teraz odstawiłam bo mam skórę naczynkową i popękane naczynka. MAm dopeiro 17 lat a już taka skóraCZy ktos w miom wieku ma tez problemy z naczynkami?? Bo kojarzy mi sie z ludzmi starszymi a ja juz w tym wieku mam to co bedzie potem;(

Jak mówiłam wczesneij stosuje kwasy majac skore naczynkowa wiem ze nie mozna ale z drugiej strony mam pozostałosci czerwne plamki po tradziku i nie ma innej metody zeby je wyleczyc.
A wiec mam skore z bliznami czerwonym kropkami i zarazem naczynkową. JEdno lecząc pogorszam drugie. teraz miałam 2 zabiegi u dermatologa jakims kwasem a teraz zaproponował mi na zmaine laser(na naczynka) i kwasy. Co robić?? czy dobrze robie ze stosuje kwasy u dermatologa i w domu?? A co stosowac na mroz jezeli kremy na naczynka sa zbyt tłuste i pwooduja u mnie pogorszenie skory?? Czy krem z filtrem 50+ mozna stosowac takze w zimie czy zabezpiecza on prze mrozezm czy tylko przed słooncem??

Wiem ze troch duzo pytan i chaotycznie napisam ta wypowiedz. Ale za kazda odpoweidz bede bardzo wdzieczna
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 08:08   #2789
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

czy można stosować jednocześnie retinol i serum z wit. C ?? ( tzn. wieczorem retinol, rano serum Flavo C )
gdzieś czytałam tutaj wątek w którym było wypisane czego z czym nie można łączyć i teraz nie moge sie do tego dokopać :/
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 11:42   #2790
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
czy można stosować jednocześnie retinol i serum z wit. C ?? ( tzn. wieczorem retinol, rano serum Flavo C )
gdzieś czytałam tutaj wątek w którym było wypisane czego z czym nie można łączyć i teraz nie moge sie do tego dokopać :/

CO masz na myśłi pisząc retinol? Krem?

W zasadzie przeciwskaząn nie ma, krem z retinolem nie powinien powodowac łuszczenia czy podrażneinia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.