Poradnik dla osób z niską samooceną. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-21, 10:23   #1
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126

Poradnik dla osób z niską samooceną.


Tak pomyślałam,że możemy wspólnie napisać poradnik dla osób, które mają niską samoocene Wiadomo,że psychiatrzy czy psychologowie nie zawsze umieją pomóc. Więc ja pierwsza wypisze dobre rady:

1. Codziennie się uśmiechaj. To powie twojemu organizmowi,że jesteś szczęśliwa/ wy

2. Przecież wiesz ,że jesteś najlepsza, wszyscy cię lubią i kochają.Powarzaj to sobie codziennie!
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:29   #2
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Problemów z samooceną (już) nie mam ale Twoje rady wydają mi się bez sensu. Jeśli to nieprawda że wszyscy Cię lubią i kochają to po co się oszukiwać? Po co sobie cokolwiek wmawiać by podnieść samoocenę? To nieskuteczne a po pewnym czasie tylko budzi frustrację. Trzeba odnaleźć w swoim życiu i w sobie samym pozytywne strony,wyjątkowe cechy,coś co sprawia że jesteśmy fajni,interesujący. Polubić swoją rzeczywistość a nie stwarzać inną,fałszywą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:32   #3
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Ale ty nie zrozumiałaś.. osoby z niską samooceną wmawiają sobie,że są nie kochane i nie lubiane.. w większości przypadków to nie prawda.. wiem coś o tym..
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:38   #4
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Nie każdy ma niską samoocenę z powodu wyimaginowanych problemów. Są ludzie którzy naprawdę nie akceptują siebie i nie mają nikogo kto mógłby ich wesprzeć,a to bardzo utrudnia życie. Do nich odnosił się mój post a nie do tych którzy sobie "wmawiają".
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 10:51   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Właściwie to nikt nie ma tak, że wszyscy go kochają
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:32   #6
dzika kocica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Nie przekonują mnie twoje rady...
dzika kocica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:12   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Akurat to z uśmiechem jest chyba udowodnione... Że nawet jak uśmiech nie jest szczery, to jednak sygnał o tym uśmiechu dociera co mózgu i poprawia nastrój.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 12:21   #8
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
Nie każdy ma niską samoocenę z powodu wyimaginowanych problemów. Są ludzie którzy naprawdę nie akceptują siebie i nie mają nikogo kto mógłby ich wesprzeć,a to bardzo utrudnia życie. Do nich odnosił się mój post a nie do tych którzy sobie "wmawiają".
W poradnikach psychologicznych jest to opisywane jako najlepszy sposób na podniesienie samooceny. Należy mówić sobie dziesiątki - setki razy dziennie:
Lubię i akceptuję siebie
Jestem kochana
Jestem piękna
itp.

Moim zdaniem pomaga bardzo też realne zadbanie o siebie - jeżeli inni ludzie zaczynają postrzegać mnie jako ładną, z pewnościa samoocena wzrasta.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:23   #9
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
Nie każdy ma niską samoocenę z powodu wyimaginowanych problemów. Są ludzie którzy naprawdę nie akceptują siebie i nie mają nikogo kto mógłby ich wesprzeć,a to bardzo utrudnia życie. Do nich odnosił się mój post a nie do tych którzy sobie "wmawiają".
Jeżeli "wmówi" się to sobie otwiera się na relacje z innymi osobami, bo inni ludzie zawsze koło nas są, zależy tylko jak ich postrzegamy, a oni nas
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:32   #10
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Miśka,nie wiem jak jest w "poradnikach psychologicznych",na mnie to nie działało - przeciwnie. Nie spotkałam też osoby której takie coś pomogłoby w innym spojrzeniu na siebie... może i działa,ja nie znam takich przypadków. Ale dbanie o siebie pomaga i to bardzo. Warto zmieniać coś co nam nie pasuje w wyglądzie zamiast marudzić i narzekać. Warto też spełniać swoje marzenia,wszystkie. Myślę że to najbardziej pomaga uwierzyć w siebie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:56   #11
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
Miśka,nie wiem jak jest w "poradnikach psychologicznych",na mnie to nie działało - przeciwnie. Nie spotkałam też osoby której takie coś pomogłoby w innym spojrzeniu na siebie... może i działa,ja nie znam takich przypadków. Ale dbanie o siebie pomaga i to bardzo. Warto zmieniać coś co nam nie pasuje w wyglądzie zamiast marudzić i narzekać. Warto też spełniać swoje marzenia,wszystkie. Myślę że to najbardziej pomaga uwierzyć w siebie.
Na mnie nie podziałało, bo to trzeba powtarzać mnóstwo razy dziennie, i tak po 3 dniach przeszła mi ochota

Wiadomo, ze nie powinno się uzależniać swojej samooceny od wyglądu, ale mi jednak zmiana wizerunku baaardzo pomogła I na pewno uśmiech, i bardziej otwarte podejście do życia, i podejmowanie ryzyka - jestem coraz starsza, w każdej chwili można tez umrzeć, więc co - mam umrzeć nie przeżywszy nic ciekawego? Oj nie
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 13:00   #12
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

No właśnie,takie podejście jest najlepsze,też od jakiegoś czasu myślę sobie "jutro może mnie nie być,muszę jakoś wykorzystać dzisiejszy dzień" nie kieruję się już też zasadą "co mam zrobić dziś - zrobię jutro". Życie jest za krótkie by się ciągle smucić,wstydzić,bać. Nie można marnować czasu który dostaliśmy. I taka postawa pomaga mi to życie polubić.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:14   #13
Agataalina
Raczkowanie
 
Avatar Agataalina
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 117
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Również zgadzam się, że te rady nie są skuteczne. Podwyższanie samooceny to bardzo żmudna i czasem trudna droga. Gdyby było inaczej mielibyśmy samych szczęśliwych ludzi dookoła. Ja osobiście nie lubię uśmiechać się bez powodu i wmawiać sobie, że jestem fajna. Wg mnie najlepsza jest szczerość wobec samego siebie. Trzeba zdać sobie sprawę, że ma się mnóstwo wad, ale też i mnóstwo zalet. Mieć (o ile to możliwe) prawdziwy obraz siebie. Nie należy przeceniać siebie, ale też nie można wmawiać sobie, że jest się gorszym. Moje dwa sprawdzone sposoby na podwyższenie samooceny:

1. Pomoc innym - wolontariat, wpłata na konto jakiejś fundacji, odwiedzenie babci i zrobienie jej zakupów - sposobów jest cała masa, każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Wyznaczanie sobie realnych celów i osiąganie ich. I chodzi nawet o drobnostki takie jak codzienne ćwiczenia, czy wkuwanie 10 słówek z angielskiego.

Powodzenia w pracy nad sobą
Agataalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:16   #14
nilla
Raczkowanie
 
Avatar nilla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GW/ Wrocław
Wiadomości: 268
GG do nilla
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Osobiście mi takie wmawianie sobie, że jestem śliczna i kochana w ogóle nie pomaga. Najzwyczajniej w nie nie wierzę Wcale nie staję się przez to ładniejsza, ani bardziej atrakcyjna;> Ale uśmiech czasem poprawi mi humor
__________________
..Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka..


Mój wątek ciuszkowy :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278563
nilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:16   #15
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
W poradnikach psychologicznych jest to opisywane jako najlepszy sposób na podniesienie samooceny. Należy mówić sobie dziesiątki - setki razy dziennie:
Lubię i akceptuję siebie
Jestem kochana
Jestem piękna
itp.

Moim zdaniem pomaga bardzo też realne zadbanie o siebie - jeżeli inni ludzie zaczynają postrzegać mnie jako ładną, z pewnościa samoocena wzrasta.
Tez o tym słyszałam
A jak ktoś nie słyszał to niech nie kwestionuje cudzego zdania tylko dlatego że nie chce mu się do książki zajrzeć
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:19   #16
Kyoko2
Raczkowanie
 
Avatar Kyoko2
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 59
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez Agataalina Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie lubię uśmiechać się bez powodu i wmawiać sobie, że jestem fajna. Wg mnie najlepsza jest szczerość wobec samego siebie. Trzeba zdać sobie sprawę, że ma się mnóstwo wad, ale też i mnóstwo zalet. Mieć (o ile to możliwe) prawdziwy obraz siebie. Nie należy przeceniać siebie, ale też nie można wmawiać sobie, że jest się gorszym. Moje dwa sprawdzone sposoby na podwyższenie samooceny:

1. Pomoc innym - wolontariat, wpłata na konto jakiejś fundacji, odwiedzenie babci i zrobienie jej zakupów - sposobów jest cała masa, każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Wyznaczanie sobie realnych celów i osiąganie ich. I chodzi nawet o drobnostki takie jak codzienne ćwiczenia, czy wkuwanie 10 słówek z angielskiego.
Słusznie prawisz! Ja też nie lubię uśmiechać się"sztucznie" bez powodu i wiele osób ma mi to za złe, tzn. że na mojej twarzy zawsze widać jak jest mi źle.
Twoje sposoby są jak najbardziej skuteczne i proste w wykonaniu! Trzeba się tylko nauczyć doceniać swoją pracę nad sobą. Niektórzy nie potrafią cieszyć się z drobnych rzeczy. Np, nie zadowala ich 10 słówek dziennie, czy 20 brzuszkow. Ale warto zacząć od tego!

Podoba mi się ten wątek, dziewczyny nie krytykujcie tylko piszcie jakie są wasze sposoby!
__________________
I'd be crazy not to follow
Follow where you lead
Your eyes
They turn me

Uczę się chińskiego!!!
Kyoko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 15:41   #17
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

A ja radzę codziennie po wstaniu z łóżka spojzeć do lustra i poprostu powiedzieć do siebie "Kocham Cię"
Może brzmi i wygląda idiotycznie ale mi pomaga
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:04   #18
nilla
Raczkowanie
 
Avatar nilla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GW/ Wrocław
Wiadomości: 268
GG do nilla
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Nie lubię okłamywać samej siebie, więc nie wmawiam sobie, że jestem taka i owaka, skoro tak nie jest;P Ale pomaga mi wyliczanie sobie co mam i z czego mogę być dumna. Na zasadzie: zamiast sobie wyrzucać, że jestem samotna myślę "ale za to mam kochających rodziców"; zamiast myśleć, że się sobie nie podobam: "ale za to nie jestem pusta i płytka". itp
__________________
..Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka..


Mój wątek ciuszkowy :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278563
nilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:13   #19
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez nilla Pokaż wiadomość
Nie lubię okłamywać samej siebie, więc nie wmawiam sobie, że jestem taka i owaka, skoro tak nie jest;P Ale pomaga mi wyliczanie sobie co mam i z czego mogę być dumna. Na zasadzie: zamiast sobie wyrzucać, że jestem samotna myślę "ale za to mam kochających rodziców"; zamiast myśleć, że się sobie nie podobam: "ale za to nie jestem pusta i płytka". itp
Ale to prowadzi do pewnego powszechnego na wizażu zjawiska - dziewczyna jest ładna i zadbana=pusta i płytka, a to przecież nie są żadne przeciwieństwa.
Trzeba podobać się sobie Ja patrzę w lustro i widzę - brzydkie zęby, owal twarzy, za dużo kg..., ale myśle co z tego, skoro mam takie za***iste nogi, piersi, skórę, włosy, oczy, paznokcie, kolczyk w pępku ... i długo by wymieniać hehe To, co nieładne to jakieś nieistotne szczegóły, w końcu idealanych ludzi na świecie nie ma
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 16:47   #20
nilla
Raczkowanie
 
Avatar nilla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GW/ Wrocław
Wiadomości: 268
GG do nilla
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Ale to prowadzi do pewnego powszechnego na wizażu zjawiska - dziewczyna jest ładna i zadbana=pusta i płytka, a to przecież nie są żadne przeciwieństwa.
Trzeba podobać się sobie Ja patrzę w lustro i widzę - brzydkie zęby, owal twarzy, za dużo kg..., ale myśle co z tego, skoro mam takie za***iste nogi, piersi, skórę, włosy, oczy, paznokcie, kolczyk w pępku ... i długo by wymieniać hehe To, co nieładne to jakieś nieistotne szczegóły, w końcu idealanych ludzi na świecie nie ma
Ale ja nie twierdzę, że nie jestem zadbana;P Akceptuję siebie, ale się sobie nie podobam;> Tzn. nie uważam, żebym była brzydka, czy gruba itp., ale nie potrafię stwierdzić, że jestem atrakcyjna, albo, że mogę się komuś naprawdę podobać. Często czuję też, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia, więc się nie odzywam. Patrzę na dziewczyny i zastanawiam się,czemu nie mogę się tak ładnie opalić, albo dlaczego na mnie rzeczy tak nie leżą itp. Heh, jako kobieta jestem wyjątkowo skomplikowana;P
__________________
..Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka..


Mój wątek ciuszkowy :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278563
nilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:05   #21
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez nilla Pokaż wiadomość
Ale ja nie twierdzę, że nie jestem zadbana;P Akceptuję siebie, ale się sobie nie podobam;> Tzn. nie uważam, żebym była brzydka, czy gruba itp., ale nie potrafię stwierdzić, że jestem atrakcyjna, albo, że mogę się komuś naprawdę podobać. Często czuję też, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia, więc się nie odzywam. Patrzę na dziewczyny i zastanawiam się,czemu nie mogę się tak ładnie opalić, albo dlaczego na mnie rzeczy tak nie leżą itp. Heh, jako kobieta jestem wyjątkowo skomplikowana;P

nie ty jedna.. również tak mam
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:33   #22
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Zamiast sobie wmawiać "jestem super" trzeba robic cos w tym kierunku żeby być super. Np odchudzic sie bądz przytyć, zacząć pracować nad swoim ciałem i duszą. Może postawic sobie cel ze zaprzyjaznie sie z kims i dazyc do tego? a moze rozkochac w sobie chłopaka? do tego potrzeba sie przyłozyc, dbac o swój wyglad, pielęgnować swoje ciało i wtedy nabiera się pewnosci siebie a jak uda nam sie jeden malutki cel osiągnac to o nastepny bedzie duzo łatwiej. tak mi sie wydaje bo raczej nie miałam problemów takich
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:34   #23
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Mnie się wydaje,że do tego trzeba dojrzeć.
Nie wiekiem,psychiką.
Kiedyś załamywałam się o wszystko - za małe piersi,grube uda,cienkie włosy,duże stopy.Każdy bzdet był powodem do złego samopoczucia.
Teraz stwierdzam,że to było głupie i mocno przesadzone.
Miss to ze mnie żadna,ale w żadnym wypadku nie jestem taka,jaką siebie widziałam i pokazywałam sobie.
Przyszło z czasem i samo.
Mam teraz tylko jeden kompleks,w 100% uzasadniony,staram się coś z tym robić i nie załamuję się niepotrzebnie,bo to tylko kropla w morzu PRAWDZIWYCH problemów.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:33   #24
betty999
Przyczajenie
 
Avatar betty999
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: POLSKA
Wiadomości: 9
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Kazdy z nas ma jakies kompleksy
niemozna myslec ze jest sie gorszym od kogos
kazdy znas jest lubiany i nie lubiany ale to normalne wazne zeby uwerzyc w siebie ,zeby wiedziec ze jestesmy kims
__________________
z UśMiechem KAżdemu do TwArzy
betty999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 11:56   #25
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez nilla Pokaż wiadomość
Ale ja nie twierdzę, że nie jestem zadbana;P Akceptuję siebie, ale się sobie nie podobam;> Tzn. nie uważam, żebym była brzydka, czy gruba itp., ale nie potrafię stwierdzić, że jestem atrakcyjna, albo, że mogę się komuś naprawdę podobać. Często czuję też, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia, więc się nie odzywam. Patrzę na dziewczyny i zastanawiam się,czemu nie mogę się tak ładnie opalić, albo dlaczego na mnie rzeczy tak nie leżą itp. Heh, jako kobieta jestem wyjątkowo skomplikowana;P
Jeżeli sie akceptuje PODOBA się sobie Na pewno masz w sobie coś ładnego - każdy czowiek ma I zamiast na deficytach urody należy skupiać się na zaletach
Ja niemalże zapomniałam o swoich wadach urody, choć są naprawdę spore hehe Ale na co dzień - nie pamiętam o nich, nie widzę ich. Gdy patrzę w lustro - nie widzę np. moich krzywych zębów, ale widzę że zrobiły się bielsze i myślę sobie, ale są ładne
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:05   #26
MoniSsIaACzEek
Raczkowanie
 
Avatar MoniSsIaACzEek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 376
GG do MoniSsIaACzEek Send a message via Skype™ to MoniSsIaACzEek
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Akurat to z uśmiechem jest chyba udowodnione... Że nawet jak uśmiech nie jest szczery, to jednak sygnał o tym uśmiechu dociera co mózgu i poprawia nastrój.
taa ale ja nie potrafie

boze ja poprostu nie rozumiem ludzi, ktorzy nie potrafia uszanowac zainteresowan innych... jeden lubi rybki drugi pipki nie potraficie tego zrozumiec? co z tego ze interesuja mnie indie i filmy bollywood? takie to dziwne? od razu musze zostac obrzucona obelga, ze slucham kiczu, tandedy, ze to sa jeki i ze jestem indyjska krowa?
nie pasuje to nikt nie musi tego ogladac i sluchac ... tym bardziej nie powinien mnie nikt wyzywac, no ale ludzie to swinie ... wlasnie po tym sie zalamalam .. dzisiaj ... ... i zaden sztuczny usmiech mi NIE POMOZE!!!
__________________
Monia jestem

Smile
Czyli praca nad pesymizmem wrodzonym

31.07.09
MoniSsIaACzEek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:06   #27
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

mnie pomaga kolega, który najzwyczajniej w świecie na trzeźwo odniósł się do mojej niskiej samooceny i dementuje głupoty, które sobie wmawiam, zwracając uwagę na to, co jest akurat prawdą i szukając ze mną sposobu na poprawę tego stanu... ot tak, wziął to sobie za punkt honoru i chwała mu za to, a ja powoli się uczę na nowo poznawać swoją wartość
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:43   #28
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Warto zrobić sobie tabelke - zalety i wady, co umiem zrobić i naprawdę można wpaść w podziw nad sobą, jak ato ja jestem bystra
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:28   #29
mjot
Raczkowanie
 
Avatar mjot
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Osøyro (NO)/Skarżysko-Kam. (PL)
Wiadomości: 468
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

mnie poprawil samoocene moj TŻ. Jak to mowili, jesli cos nie jest mozliwe do zrobienia, trzeba znalezc taka osobe, ktora nie bedzie wiedziec, to jest niemozliwe i wtedy ona to zrobi Moj ex doprowadzil mnie do stanu, z ktorego nie moglam wyjsc od przynajmniej roku i nic nie pomagalo (nowe znajomosci, charytatywna praca, szkola-matura, dom, pasje....), a tu prawie z dnia na dzien przez przypadek odwiedzil mnie stary kolega, ktory zauwazal tak delikatne szczegoly we mnie, pozytywne, ze odrazu je przyjelam za wazniejsze rzeczy niz moje wyimaginowane wady (wczesniej myslalam, ze moje zachowanie jest nieodpowiednie, ze jestem zbyt zazdrosna/egoistyczna itp. a tu wg dzisiejszego mojego TŻ nie mam nic z tego, albo jesli mam, to dobrze). Jestesmy od pol roku (jutro mija dokladnie 6m-cy), od wrzesnia przeprowadzam sie do niego do krakowa na studia i coraz latwiej mi zazegnac dawna siebie, pelna placzu, wad i dziwnych, niebezpiecznych mysli....


Gdybym byla singlem, napewno zajelabym sie swoim hobby, np. szyciem, pisaniem pamietnika, mixowania ulubionych utworów w programie komputerowym, jazda na rowerze, spotkania ze znajomymi, pielegnowanie kwiatów, uczenie sie jezyka...

Na codzien, kiedy wstane lewa noga, wlaczam jakis utwor w komputerze i slucham glosno (w glosnikach lub sluchawkach), aby całą sobą wciągać dźwięki, do tego często śpiewam Pomaga

Ostatnio tez jakis zmysl maciezynstwa sie we mnie obudzil, bo moją kotkę traktuję jako istotę tak samo rozumną jak człowieka i "rozmawiam" z nią (odpowiada mi często pomiaukiwaniem )

Trzeba zajrzeć w głąb siebie i znaleźć coś, co zajmie Twoją głowę, żeby nie myśleć o swojej samoocenie.
__________________
moj flog

Norweska Nowicjuszka
mjot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:52   #30
nilla
Raczkowanie
 
Avatar nilla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: GW/ Wrocław
Wiadomości: 268
GG do nilla
Dot.: Poradnik dla osób z niską samooceną.

Cytat:
Napisane przez mjot Pokaż wiadomość
mnie poprawil samoocene moj TŻ. Jak to mowili, jesli cos nie jest mozliwe do zrobienia, trzeba znalezc taka osobe, ktora nie bedzie wiedziec, to jest niemozliwe i wtedy ona to zrobi Moj ex doprowadzil mnie do stanu, z ktorego nie moglam wyjsc od przynajmniej roku i nic nie pomagalo (nowe znajomosci, charytatywna praca, szkola-matura, dom, pasje....), a tu prawie z dnia na dzien przez przypadek odwiedzil mnie stary kolega, ktory zauwazal tak delikatne szczegoly we mnie, pozytywne, ze odrazu je przyjelam za wazniejsze rzeczy niz moje wyimaginowane wady (wczesniej myslalam, ze moje zachowanie jest nieodpowiednie, ze jestem zbyt zazdrosna/egoistyczna itp. a tu wg dzisiejszego mojego TŻ nie mam nic z tego, albo jesli mam, to dobrze). Jestesmy od pol roku (jutro mija dokladnie 6m-cy), od wrzesnia przeprowadzam sie do niego do krakowa na studia i coraz latwiej mi zazegnac dawna siebie, pelna placzu, wad i dziwnych, niebezpiecznych mysli....


Gdybym byla singlem, napewno zajelabym sie swoim hobby, np. szyciem, pisaniem pamietnika, mixowania ulubionych utworów w programie komputerowym, jazda na rowerze, spotkania ze znajomymi, pielegnowanie kwiatów, uczenie sie jezyka...

Na codzien, kiedy wstane lewa noga, wlaczam jakis utwor w komputerze i slucham glosno (w glosnikach lub sluchawkach), aby całą sobą wciągać dźwięki, do tego często śpiewam Pomaga

Ostatnio tez jakis zmysl maciezynstwa sie we mnie obudzil, bo moją kotkę traktuję jako istotę tak samo rozumną jak człowieka i "rozmawiam" z nią (odpowiada mi często pomiaukiwaniem )

Trzeba zajrzeć w głąb siebie i znaleźć coś, co zajmie Twoją głowę, żeby nie myśleć o swojej samoocenie.
Hmm, moj ex też mnie kiedyś dowartościowywał. Potem mu przeszło i moje problemy zaczely wracać. A teraz jestem singlem i nasiliły się ponownie


Też tak próbuję - zająć się czymkolwiek, hobby, wyjścia, książki, żeby nie myśleć. Ale kompleksy odbierają mi chęć działania. Zazwyczaj jest tak, że jak już mi się uda z kimś gdzieś umówić (co nie zdarza się aż tak często) to na godzinę przed przechodzi mi całkowicie ochota i zaczynam szukać wymówek.

Hmm, bez muzyki to bym sobie chyba nie poradziła. Moje mp4 wzbudza we mnie coś na kształt instynktu macierzyńskiego;D Jest ze mną zawsze - w drodze na uczelnię, z uczelni, na zakupy, z zakupów, przed snem... Chyba musze sobie znaleźć jakiegoś rzeczywistego powiernika;]
__________________
..Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka..


Mój wątek ciuszkowy :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278563
nilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.