Pogubiłam sie z badaniami:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-04, 20:43   #1
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126

Pogubiłam sie z badaniami:/


Znalazłam kiedys w internecie spis kiedy należy robić badania w ciąży. Zastanawiam się jednak czy te wszystkie badania są potrzebne? Robiłam juz 2 razy badania krwi i moczu oraz 3 razy usg.. Miałam także kilka innych badań. Ciąża przebiega bez problemu, a mi już brak sił na latanie po lekarzach.. Może by tak sobie troszke odpuscic?
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 08:42   #2
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pogubiłam sie z badaniami:/

Oczywiście że sa potrzebnepamiętam jak ja robiłam często badania krwi chyba raz w miesiącu lekarz musi kontrolować czy czegoś ci nie brakuje np. żelaza .
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 09:27   #3
kasieek23
Rozeznanie
 
Avatar kasieek23
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kobyla Góra/Wrocław
Wiadomości: 869
GG do kasieek23
Dot.: Pogubiłam sie z badaniami:/

Cytat:
Napisane przez marchi Pokaż wiadomość
Znalazłam kiedys w internecie spis kiedy należy robić badania w ciąży. Zastanawiam się jednak czy te wszystkie badania są potrzebne? Robiłam juz 2 razy badania krwi i moczu oraz 3 razy usg.. Miałam także kilka innych badań. Ciąża przebiega bez problemu, a mi już brak sił na latanie po lekarzach.. Może by tak sobie troszke odpuscic?

odpuscic chyba zartujesz!!!!
wszystkie badana sa potrzebne nawet jak bys miala je robic 100razy. krew i mocz to podstawa!!!!!!!!! wszytskie wyniki sa b.wazne by okreslic stwan twojego zdrowia i czy nic nie grozi twojej fasolce,wiec nic inego tylko smigac do lekarza
__________________
Aleksander 21.09.2014 skończy 6 lat
@ 23.05 1 cs
kasieek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 10:01   #4
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Pogubiłam sie z badaniami:/

Ja się nie znam, bo w ciąży jeszcze nigdy nie byłam, ale jak to jest, że w ?UK np nie robi się tylu badań, jeśli ciąża przebiega normalnie. I tam pewnie dziwnie patrzyliby się na nasze latanie po lekarzach Tam się mówi, że ciąża to nie choroba

To jak to w końcu jest. Trzeba ciągle robić czy to bardziej dla własnego spokoju?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:56   #5
Kamilka86
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Carrigaline
Wiadomości: 128
GG do Kamilka86
Dot.: Pogubiłam sie z badaniami:/

w Irlandii też się tak po lekarzach nie biega a większość ciąż przebiega prawidłowo. z tym, że tutaj opieka nad ciężarną wygląda inaczej niż w PL co nie znaczy, że gorzej...ja jestem teraz w 26 tygodniu i jak do tej pory miałam 2 razy USG i 3 razy pobieraną krew. Co do badań moczu to tutaj wygląda to tak, że na każdą wizytę przynosi się pojemniczek z siuśkami i badają je papierkiem lakmusowym czy czyś podobnym(nigdy nie pytałam) a dokładne wyniki moczu robią tylko wtedy gdy jest to konieczne. Co do ilości wizyt to w szpitalu miałam 2 i 4 u lekarza prowadzącego...
Kamilka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 21:23   #6
Ewka.A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 207
Dot.: Pogubiłam sie z badaniami:/

Najważniejsze jest to co mówi twój lekarz a nie sugeruj się zabaaardzo tym co piszą w intrnecie,książkach czy w tV.Bo może niektóre badania trzeba robić dodatkowo jak np.ciąża jest zagrożona albo coś innego.Jeżeli coś cię niepokoi,że jeszcze nie zrobiłaś to zapytaj lekarza.Ja pamiętam,że usg miałam robione 3 albo 4 razy,krew i mocz co miesiąc i jeden raz badanie na cukrzycę i pewnie coś jeszcze było ale już nie pamiętam.Najlepiej jak masz wątpliwości zapytaj lekarza
Ewka.A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 22:23   #7
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Pogubiłam sie z badaniami:/

Ja miałam wizyty co 3 tygodnie i w czasie całej ciąży chyba 3 krotne badanie krwi i moczu + 3 krotne badania na przeciwciała, ponieważ ja jestem (-), a mąż (+) USG miałam robione chyba ze 6 razy. Słuchanie serduszka na każdej wizycie.
Dobry lekarz i zaufanie do niego to podstawa naprawdę.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.