Ważne Pytanie!!! Wymioty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-11, 10:45   #1
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369

Ważne Pytanie!!! Wymioty


Witam wszystkie mamusie i przyszłe...

Otóz mam takie pytanie dziewczyny jestem w 14 tygodniu ciązy nie wymiotuje często, bo staram sie tego unikać zawsze mnie naciaga na wymioty kiedy jestem glodna wiec wtedy cos jem i przechodzi, ale nieraz jest tak ze wymiotuje bo nic nie pomaga, ale to normalne wiadome wkoncu powinnam wymiotowac to ciaza wiec normalne objawy;] tyle ze ja tego unikam czasemmm! ;]
ale nie w tym tkwi problem a raczej nurtujace pytanie CZY WY TEZ WYMIOTUJECIE ZOLTYM GORZKIM CZYMS FUJJ?!!! MARTWI MNIE TO WIEC PYTAM CZY TO NORMALNE! czekam na odp
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:04   #2
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie i przyszłe...

Otóz mam takie pytanie dziewczyny jestem w 14 tygodniu ciązy nie wymiotuje często, bo staram sie tego unikać zawsze mnie naciaga na wymioty kiedy jestem glodna wiec wtedy cos jem i przechodzi, ale nieraz jest tak ze wymiotuje bo nic nie pomaga, ale to normalne wiadome wkoncu powinnam wymiotowac to ciaza wiec normalne objawy;] tyle ze ja tego unikam czasemmm! ;]
ale nie w tym tkwi problem a raczej nurtujace pytanie CZY WY TEZ WYMIOTUJECIE ZOLTYM GORZKIM CZYMS FUJJ?!!! MARTWI MNIE TO WIEC PYTAM CZY TO NORMALNE! czekam na odp


To żółte gorzkie cos to są kwasy żołądkowe, jesli wymiotujesz nie jedzac wogole nic wczesniej czyli rano przed sniadaniem to wlasnie wymiotujesz kwasami żołądkowymi, wiem ze jest to fuj bo sama przez to przechodze i to nie zadko choc teraz jest juz lepiej... mi sie konczy 15 tydzien ciazy, ale wole tymi kwasami zoladkowymi niz np zupa pomidorową z makaronem tak jak przedwczoraj mialam.... to jest dopiero fuj ja tez czesto probuje to powstrzymac jedzac cos czy pijac bo niby zeby nie wymiotowac to nalezy jeszcze przed wstanie z łózka cos przekasic... bo ja np wymiotowałam zawsze 10-15 min po wstaniu z lozka i jesli nic wczesniej nie zjadłam.... ale przyznaje ze nie zawsze to pomagało...
Kup sobie witaminy na 2 trymestr prenatal complex one miedzy innymi pomagaja łagodzic nudnosci... mi pomagaja choc nie zawsze uda sie powstrzymac wymioty ale przynajmniej tyle ze nie jest mi tak bardzo niedobrze, od kiedy je biore czyli prawie 2 tyg obejmowałam musze tylko 2 razy wczoraj i przedwczoraj ale nudnosci nie mialam...to byl nagły atak
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:20   #3
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

ahhh buziaczekk dziękuje, ze udzielilas mi tej odpowiedzi, bo juz sie martwiłam, ze cos jest nie tak ale domyslalam sie troche, ze to normalne raczej bo w pierszej ciazy ktora poronilam ;( tez mialam takie cos ... ale wolalam dowiedziec sie od kogos kto wie na 100 co to! a mojego ginekologa mialam sie spytac ostatnio na wizycie to jak zobaczylam moje malenstwo na usg to zapomnialam o wszystkim hehe ;]
a domyslam sie jak to jest zupa pomidorowa bo nie raz wymiotowalam ogorkowa to masakra doslownie jak cos skiszonego bleee nawet nie chce o tym pisac, bo na sama mysl mi niedobrze hehehe nie moge sie doczekac pierwszych ruchow malenstwa, bo ty chyba tez jeszcze nie czujesz prawda? ja dokladnie 14 tydzien i 5 dni tak ze mniej wiecej przechodzimy razem przez wszystko;]
a powiedz mi jeszcze ty orjentujesz sie moze do kiedy sa te wymioty, bo podobno niektore dziewczyny, kobiety;] nieraz cala ciaze ja nie wiem jak to bedzie ze mna bo tak daleko jeszcze nie zaszlam ta 1 ciaze tylko 3 miesiace przenosilam ;(
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:48   #4
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
ahhh buziaczekk dziękuje, ze udzielilas mi tej odpowiedzi, bo juz sie martwiłam, ze cos jest nie tak ale domyslalam sie troche, ze to normalne raczej bo w pierszej ciazy ktora poronilam ;( tez mialam takie cos ... ale wolalam dowiedziec sie od kogos kto wie na 100 co to! a mojego ginekologa mialam sie spytac ostatnio na wizycie to jak zobaczylam moje malenstwo na usg to zapomnialam o wszystkim hehe ;]
a domyslam sie jak to jest zupa pomidorowa bo nie raz wymiotowalam ogorkowa to masakra doslownie jak cos skiszonego bleee nawet nie chce o tym pisac, bo na sama mysl mi niedobrze hehehe nie moge sie doczekac pierwszych ruchow malenstwa, bo ty chyba tez jeszcze nie czujesz prawda? ja dokladnie 14 tydzien i 5 dni tak ze mniej wiecej przechodzimy razem przez wszystko;]
a powiedz mi jeszcze ty orjentujesz sie moze do kiedy sa te wymioty, bo podobno niektore dziewczyny, kobiety;] nieraz cala ciaze ja nie wiem jak to bedzie ze mna bo tak daleko jeszcze nie zaszlam ta 1 ciaze tylko 3 miesiace przenosilam ;(


Bo jak masz głodny źoładek to wiadomo ze nie ma czym wymiotować wiec wymiotujesz tym co masz w źołądku czyli tzw kwasy źołądkowe ja mam teraz dokladnie 15 tydzien i i 5 dzien czyli rowniutki tydzien wiecej a termin mam na 5 marca..... dolacz do nas na poczekalni do watku mamusie marcowo-kwietniowe jest nas tam juz ponad 30 dziewczyn ktore maja termin na marzec i kwiecien... tam sie wszystkiego dowiesz bo kazda zawsze cos pisze wiec tam mozesz sie radzic dziewczyn ktore maja te same tygodnie i te same problemy a co do ruchow to ja jeszcze nie czuje nic nawet nie czuje ze jestem w ciazy... brzuch mam mały wsumie rano taki jak przed ciaza ale wieczorem sie robi wiekszy i okraglejszy tak jakbym sie duzo najadła, waga stoi w miejscu jak czesto wymiotowałam to spadła o 2 kg teraz wrocilo i stoi sobie.....

Takze wejdź sobie do nas na watek wpisz sie na liste i sie zadomow....
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:53   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

To jest normalne zwlaszcza jesli zoladek jest pusty
Teoretycznie mdlosci utrzymuja sie do konca pierwszego trymestru, mnie w pierwszej ciazy zaczely troche slabnac po 24 tc, wczesniej mialam 24h/dobe
w drugiej ciazy bylo nieco lepiej
Kazda kobieta inaczej reaguje i kazda ciaza jest inna.
Postaraj sie nie jesc nic surowego, bo to drazni zoladek ani kwasnych potraw, nawet jesli masz smaki.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:09   #6
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
To jest normalne zwlaszcza jesli zoladek jest pusty
Teoretycznie mdlosci utrzymuja sie do konca pierwszego trymestru
teoretycznie - ja 20 tydzien i ciagle to samo, no moze juz nie wymiotuje tak czesto ale mdłosci nie chca mnie opuscic
najbardziej mi niedobrze po witaminach , a najlepiej wymiotowałam po aviomarinie ktory wedlug gina miał byc ostatnia deska ratunku

taka rada jak wymiotujesz na pusto to przepijaj woda mineralna, wtedy kwasy sie rozcienczajai nie zniszcza ci tak bardzo szkliwa na zebach no i pojdzie sprawniej, bo najgozej na pusto jak wyszapie a nie ma czym, normalnie przez pierwsze 3miesiace to mnie obłednie bolał cały układ pokarmowy i wszystkie miesnie brzucha własnie od tego szarpania na pusto

zycze ci zebby tobie nie ciagło sie tak długo bo ja mam takie przeczucie ze mi do konca zostana mdłosci
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:11   #7
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

buziaczekk napewno zaraz sie tam do was dopisze;]
Rzabba a tobie dziekuje za rade z tym kwasnym;]
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 12:13   #8
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

ja to moze nie wymiotuje czesto tylko wtedy jak juz naet jedzenie nie pomaga ale mdlosci to mam ciagle;( niedobrze mi jak cholera no gdzies tak co 3 chce mi sie wymiotowac to wtedy jem i niby ok ale mdlosci to mdlosci no i to samopoczucie...
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 13:40   #9
zarzeczanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Do herbaty zetrzyj trochę korzenia imbiru - na uczucie mdlenia pomaga
__________________
www.benc.pl
zarzeczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 11:29   #10
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

a skad taki korzen imbiru wyczasnac dobre to jest? normalnie tarka zetrzec duzo tego?? i herbatke normalnie slodzic ;]
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 12:10   #11
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Imbir moze byc w proszku - jest latwiej dostepny w PL
radze zaczac od szczypty i zwiekszac ilosc do takiej, zeby dalo sie wypic
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 21:01   #12
Kicia28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ciudad de Panama
Wiadomości: 58
Porady: nos zawsze przy sobie male opakowanie krakersow : pochlaniaja kwasy i bedac slone nie prowokuja ich wiekszego wydzielania, unikaj slodyczy (choc mam psiolke , ktora zamiast krakersow nosila landrynki), wszystkie czynnosci rob powoli, nie spiesz sie, zwlaszcza ze wstawaniem z lozka i w ogole ze zmianami pozycji, jesli masz bardzo silne wymioty i stracilas na wadze (choc czesto zdaza sie to na poczatku ciazy) , zwroc sie z tym do lekarza (moglby ci przepisac np Metoclopramid). Wymioty zazwyczaj trwaja okolo 3 miesiecy, ale zmienia sie to w zaleznosci od kobiety (sa i takie co ich wcale nie maja). Ale jedno jest pewne : tak jak sie pojawily tak znikna, nawet sama sie zdziwisz jak ich juz nie bedzie.
Pierwsze ruchy dzidziusia powinnas poczuc okolo 18-20 tygodnia ciazy (niesamowite uczucie...mozna pomylic z praca jelit , ale z czasem jest bardzo charakterystyczne (np jak wypnie lokiec i masz wystajacy szpikulczyk na brzuchu ).
Powodzenia w calym przedsiewzieciu..

A! I po wymiotach zaopatrz sie tez w plyn do higieny jamy ustnej, pomaga nie tylko na zeby ale i na oddech (co czasem jest po tym dosc ciezkawy )

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-09-18 o 08:48 Powód: post pod postem
Kicia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 12:28   #13
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Ja w ciazy wymiotowalam jedynie raz, za to od drugiego do piatego miesiaca bylo mi niedobrze niemal 24 godziny na dobe.

Odradzam picie wody na czczo. Raz tylko popelnilam ten blad. Mi na nudnosci najlepiej pomagala sucha kromka chleba/ grzanka.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 16:00   #14
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

mi się czasami zbierało na wymioty z głodu nawet przed ciaza, ale staram sie jesc sniadanie,albo lekką kolacje wieczorem, a rano bez sniadania i nic sie nie dzieje
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:54   #15
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Moje przyjaciółki zawsze rano zanim jeszcze podnosiły się z łóżka jadły banana i naprawdę im pomagało
spróbujcie może i Wam pomoże
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 10:42   #16
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Mi pomagały gumy mietowe na mdlosci
Jadłam tez migdały, probowałam imbiru.
A najlepiej juz wymiotowac, jak juz nie ma wyjscia zwyklym mlekiem, bo wychodzi takie jakie wlazło.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 11:22   #17
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Dziewczyny już pisały że dobrze mieć przy sobie krakersy (lub jakieś herbatniki) i przegryzać. Poza tym migdały, działają na mdłości i są źródłem wapnia, tak potrzebnego w ciąży. Przy łóżku dobrze mieć jakieś ciacho (jak wyżej) i zjeść przed wstaniem.
Pomaga też skórka czerstwego chleba i zagryzienie cytryny ze skórką.

Jeśli jesz dużo słodkiego, ogranicz je. Też pomaga.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 15:33   #18
olaseeme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2
GG do olaseeme
Dot.: Ważne Pytanie!!! Wymioty

Drogie moje Ja jestem w ósmym tygodniu drugiej ciąży ( syna ma 8 lat) i również mnie mdliło... w sumie to cały czas czułam sie jak na pełnym morzu.... do rzeczy - trochę tu niezgodności w tym wątku. Imbir owszem pomaga ale włąsnie przez to że powoduje powstanie soku żołądkowego, każde podjadanie czegokolwiek ma takie samo działanie.. obojnie czy kwaśne, słone pikantne czy słodkie, wiec wniosek z tego taki ze trzeba pobudzac kwasy a nie neutralizować. Ja biorę taki lek homeopatyczny Vomitusheel są czopki i kropelki - pisze niby że w ciąży nie można ale mój lekarz się zgodził - zawiera mnimalną dawkę alkoholu i to jest niby przeciwaskazanie - ale pijac według wskazań to tak jak 15 kropli niskoprocentowego piwa... pewnie będzie wielu co się wkurzy ale mi to pomaga i za zgodą lekarza. A tak przy okazji... dlaczego kobiety mają najczesciej ochote na ogórki kiszone... bo to KWAS!!! i pomaga też
Życzę Wam powodzenia i miłości a nie mdłości
olaseeme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.