Porady dla młodych mam :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-26, 18:09   #1
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126

Porady dla młodych mam :)


W grudniu zostane po raz piewszy mamą. Wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Pomyślałam,że może wy wizażanki doradzicie co i jak powinnam robić, czego unikać, a jak postępować by było coraz lepiej w opiekowaniu się maluszkiem.
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 18:31   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Porady dla młodych mam :)

Serdecznie gratuluje ale cale podforum jest przeznaczone dla mam ,wystarczy poszperac w wyszukiwarce lub przejrzec watki aby dowiedziec sie wszytskiego co i jak.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 10:26   #3
izabela20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do izabela20
Dot.: Porady dla młodych mam :)

Wiesz, takich rzeczy jest cala masa...i chyba uzyskasz wiecej odpowiedzi jak zadasz jakies bardziej sprecyzowane pytania...ja zaluje, ze moja coreczka nie moze sie urodzic od nowa, bo ta wiedza, a moze raczej doswiadczenie, jaka zdobylam przy niej przez te 7 miesiecy znacznie ulatwilaby mi opieke nad nia i nie popelnilabym tych samych bledow, moze co najwyzej inne;>
Jak chcesz, to pytaj o wszystko-tylko bardziej konkretnie...Od poczatku zajmuje sie corka wylacznie sama, wiec wiem juz troszeczke
izabela20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 08:01   #4
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Porady dla młodych mam :)

może zajrzysz tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=201731
To watek założony przeze mnie jeszcze przed urodzeniem synka. Mozna by nawet te dwa watki połączyć ze sobą...

A masz jakieś konkretne pytania?

Myślę ze więcej konkretnych pytań nasunie Ci się jak już będziesz miała dziecko w swoich ramionach. Powiem tylko ze najważniejsze aby się nie stresować przy pielęgnowaniu i opiekowaniu się noworodkiem. Na pewno położne pokażą Ci jak się dzieciątkiem zajmować: kapać, przewijać, nosić, karmić bo najlepiej właśnie uczyć i wprawiać się przez obserwacje i praktykę. Na początku może się to wydawać trudne i możesz mieć strach np. kąpać dziecko ale to nie jest takie trudne na prawdę!

Nam położna w szpitalu pokazała raz a później kąpałam i robiłam przy dziecku wszystko sama pod jej obserwacja. Kiedy położna kąpała dziecko to jedna ręka podtrzymywała a druga złączyła obie dłonie synka na jego klatce piersiowej i zanurzyła go lekko tak ze tylko wystawała główka, dodatkowo przesuwała go od jednego brzegu wanienki do drugiego a później wykonywała nim koliste ruchy. W ten sposób maluszek czul się dokładnie jak w łonie mamy - zrelaksował się i przestał płakać.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2008-09-28 o 08:21
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 13:19   #5
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Porady dla młodych mam :)

no ja wlasnie sie tej pielegnacji boje ;(
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:39   #6
motilla
Raczkowanie
 
Avatar motilla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 35
Dot.: Porady dla młodych mam :)

Jako niedawno upieczona (to już prawie trzy miesiące ) młoda mama mogę Ci z serca doradzić: przede wszystkim zaufaj sobie! i swojemu instynktowi. Dzieciątku można zrobić krzywdę tylko świadomie (tak powiedziała mojemu tż-towi położna jeszcze w szpitalu i przestał odtąd bać się brać malutkiej na ręce). Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszą osobą dla dzidziusia i nie pozwól, żeby Ci ktoś to zabrał. To Ty jesteś mamusią i najlepiej znasz swoje dziecko, nie słuchaj za bardzo tych "wszystkowiedzących" babć i ciotek (na szczęście czasy tamtego ciemnogrodu odeszły na zawsze. Sierść mi się jeży na grzbiecie, jak słyszę niektóre opowieści z czasów, kiedy to my byliśmy niemowlakami ...). Nie bój nic! Pamiętaj, że my kobiety mamy to we krwi
Z wszystkim na pewno sobie poradzisz. My od początku kąpiemy malutką we dwójkę (tatuś trzyma, ja myję - Ninka zawsze bardzo ruchliwa była ). Do mycia polecam oilatum lub coś podobnego - nie trzeba dodatkowo skóry niczym smarować, jest super gładziutka. Do pielęgnacji pępuszka waciki leko - odpada babranie ze spirytusem. Na ewentualnie podrażnienia pupci - sudocrem. Z ubranek polecam szczególnie pajacyki, takie rozpinane na całej długości i na nogawkach - wygodnie się je zakłada nawet takiemu najmniejszemu szkrabowi - po prostu na rozpiętego kładziesz wykąpane dzidziątko i po kolei ubierasz każdą kończynę ;-) (nasza mała urodziła się w lipcu i jedna warstwa wystarczała). Fajne są też bodziaki zapinane kopertowo. I ręczniki z kapturkiem .
I pamiętaj, że w tym wszystkim TY jesteś bardzo ważna! Szczęśliwa mama to szczęśliwa dzidzia. Dbaj o siebie i dużo odpoczywaj. Najlepiej już teraz zbieraj siły na potem - na to najpiękniejsze w życiu wyzwanie
Się rozpisałam dla Ciebie. Trzymam kciuki! Jakby co, służę radą
motilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 04:53   #7
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Porady dla młodych mam :)

Marchi czego się boisz?
przecież z tego co piszesz w innym wątku to już jesteś mamą (Wyrzeczenia dla dziecka - wątek założony w dniu wczorajszym a ten jest z 26.09, gdzie piszesz, że pierwszy raz mamą zostaniesz w grudniu).

?????
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2008-09-30 o 05:13
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 10:06   #8
marchi
Raczkowanie
 
Avatar marchi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto city. ;)
Wiadomości: 126
Dot.: Porady dla młodych mam :)

Jeszcze nie jestem. Chodzilo mi o to,że juz musze miec wiele wyrzeczen poniewaz musze robic zakupy dla dziecka.
marchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.